Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 01:18

@Simao12: to Arsenel zepsuł

Simao12 komentarzy: 528609.02.2019, 01:18

@erykgunner zepsułeś zabawę, teraz powinno być 0 czyli Liverpool

pawel94 komentarzy: 105609.02.2019, 01:17

Happy New Year!!

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 01:17

Manchester City

Arsenel komentarzy: 79409.02.2019, 01:17

1

Simao12 komentarzy: 528609.02.2019, 01:16

2

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 01:16

3

RahU (administrator) komentarzy: 3476 newsów: 208009.02.2019, 01:16

Arsenal

pawel94 komentarzy: 105609.02.2019, 01:15

5

RahU (administrator) komentarzy: 3476 newsów: 208009.02.2019, 01:15

6

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14804 newsów: 29609.02.2019, 01:09

7

Argudo komentarzy: 10244 newsów: 609.02.2019, 01:07

8

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 01:06

9

RahU (administrator) komentarzy: 3476 newsów: 208009.02.2019, 01:05

10

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 01:01

@Sobieski14: Nie pytaj, przecież wiesz,
Bierz życie jakie jest.

Sobieski14 komentarzy: 465909.02.2019, 01:00

@ares765: Kto zapomni - ty czy ja,
Komu będzie kiedyś żal?

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 00:57

@Sobieski14: nie wiem, nie kojarzę typa.

Arsenel komentarzy: 79409.02.2019, 00:57

Kolejny raz wchodzę na k.com, i kolejny raz, nie wiem co się dzieje xD

pelek komentarzy: 207509.02.2019, 00:57

Roger Perejro.. ale dobry był także nasz bramkarz Artur Borubar

JanikK komentarzy: 1478509.02.2019, 00:56

Cudnie to wyglada xd

NineBiteWolf komentarzy: 11019 newsów: 4709.02.2019, 00:55

Swoją drogą, właśnie po raz pierwszy wszedłem w zakładkę regulamin i zastanawia mnie sprawa multikont.
@Regulamin napisał: "9. Założenie lub korzystanie z nowego konta, mając zbanowane obecne, spowoduje brak możliwości odwołania się od decyzji i zbanowanie każdego kolejnego założonego konta."

Czy to oznacza, że jeśli założę nowe konto nie mając żadnych ostrzeżeń na obecnym, nie zostanę ukarany w żaden sposób?

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14804 newsów: 29609.02.2019, 00:54

Bonasera, Bonasera. We will say what time will talk.

Sobieski14 komentarzy: 465909.02.2019, 00:54

Który redaktor cieszy się tu najmniejszym szacunkiem i czemu jest to Ares?

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 00:51

@NineBiteWolf: To zasługuje na bana.

NineBiteWolf komentarzy: 11019 newsów: 4709.02.2019, 00:50

@ares765 napisał: "Za każdym razem jak odświeżacie stronę, żeby zobaczyć co nowego Raszek dodał, to na jego konto wpływa hajs z reklam."
Szach mat.
imgur.com/a/mnKbRfd

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 00:47

Za każdym razem jak odświeżacie stronę, żeby zobaczyć co nowego Raszek dodał, to na jego konto wpływa hajs z reklam.

Catalonczyk komentarzy: 270309.02.2019, 00:46

Dzięki, przypomniałem sobie o Denilsonie xD

pelek komentarzy: 207509.02.2019, 00:44

chodźcie pograć w kalambury na kurniku

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 00:43

Halo, Sven? Tu Raul. Słuchaj Sven głupia sprawa...

Dziadyga komentarzy: 61609.02.2019, 00:43

Mati! to jest kabaret jaki się dzisiaj wyprawia!

:D

NineBiteWolf komentarzy: 11019 newsów: 4709.02.2019, 00:42

@arsenal159 napisał: "Okaże się, że Higuain, że tak powiem ZJADŁ Huddersfield, a Laca z Aubą nie mogą."
Laca z Aubą oszczędzają amunicję na ważne mecze, Higuain umie strzelać tylko ogórkom. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe ile bramek strzeli do końca sezonu.

NIKEy komentarzy: 71309.02.2019, 00:41

@To jest miejsce na Twoją reklamę:
RA HU za hajs z kanonierzy.com, który najprawdopodobniej ukradł biednym kibicom lfc i mu, przez co teraz jest poszukiwany listem gończym KANCIASTOPORTY

mar12301 komentarzy: 2148009.02.2019, 00:41

co to za opisy? ;o

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 00:41

Dzisiaj o 20:00 jest premiera nowej piosenki Zenka.

NineBiteWolf komentarzy: 11019 newsów: 4709.02.2019, 00:40

Napisałem dwa komentarze z rzędu, zaczynając je od "w ogóle", to się nazywa poczucie estetyki. W ogóle pan z czerwonym nickiem (to znaczy ten, który zazwyczaj ma czerwony nick, ale dziś zmienił go dla niepoznaki) mógłby pomyśleć o możliwości edycji komentarza, choćby przez 5 minut od jego dodania. Często jest tak, że literówkę czy powtórzenie można zobaczyć od razu po wysłaniu wiadomości. :P

WilkSzary komentarzy: 18209.02.2019, 00:40

Nie wiem co się tu odwala, ale ktoś chyba przedawkował ciężkie narkotyki :D

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14804 newsów: 29609.02.2019, 00:39

@NineBiteWolf napisał: "W ogóle będzie śmieszne, jeśli jutro zaczniemy bić głową w mur i okaże się, że śmieszny Higuain poradził sobie lepiej przeciwko Huddersfield niż Laca i Aubameyang. Oczywiście jeśli Gabończyk zdoła zagrać w tym meczu."

Okaże się, że Higuain, że tak powiem ZJADŁ Huddersfield, a Laca z Aubą nie mogą.

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14804 newsów: 29609.02.2019, 00:38

Umów, umów się ze mną... piękna dziewczyno serce mówi mi, że...

NineBiteWolf komentarzy: 11019 newsów: 4709.02.2019, 00:38

W ogóle będzie śmieszne, jeśli jutro zaczniemy bić głową w mur i okaże się, że śmieszny Higuain poradził sobie lepiej przeciwko Huddersfield niż Laca i Aubameyang. Oczywiście jeśli Gabończyk zdoła zagrać w tym meczu.

NineBiteWolf komentarzy: 11019 newsów: 4709.02.2019, 00:36

W ogóle przeglądając komentarze granvorki mam wrażenie, że on w ogóle nie był trollem, gość chyba serio uważał się za konesera piłki. Kurde, nie spodziewałem się, że czytanie komentarzy użytkowników nieaktywnych od sześciu lat może być tak interesujące, naprawdę.

michal192837465 komentarzy: 723109.02.2019, 00:36

A jakie są derby mniej ważne od Derbów Kairu, ale ważniejsze od Derbów Londynu?

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14804 newsów: 29609.02.2019, 00:35

@ares765: Dziękuję, że mnie wspierasz...

sWinny komentarzy: 174309.02.2019, 00:34

Księga ulicy mówi jasno.
Kto z Arsenalu żartuje ten wpi+/&€@l obskakuje.
Dzisiaj tylko zwycięstwo.
GGG!
WRACAMY DO LM!!!

NineBiteWolf komentarzy: 11019 newsów: 4709.02.2019, 00:34

@granvorka napisał: "Panowie, dajce juz spokoj.

Arenal gra za 2h a Wy piszecie o derbach Kairu."


Legit btw.

lukasz845 komentarzy: 337709.02.2019, 00:34

Co tu się znowu odstawia? :D

ChatCrapGetBanged komentarzy: 477809.02.2019, 00:33

Obowiązkowe pozycje dla koneserów na jutro

13:00 Sabah Baku - Gabala
15:00 Chennaiyin - Bengaluru
19:00 FAR Rabat - Chabab Rif Hoceima

ares765 (redaktor) komentarzy: 9102 newsów: 10209.02.2019, 00:33

@imprecis napisał: "Kochałem ten klub, ale teraz powoli mam już go gdzieś. Klub bez żadnych wartości i klasy (zwolnienie Wengera, otoczka wokół Ramseya). Właściciel jest totalnie clueless i nie ma totalnie pomysły na prowadzenie tego klubu. Autor tego artykułu chyba sam nie wierzy co pisze. Od lat mydlą kibicom oczy, a klub z roku na rok zalicza tylko regres. Przez długi czas nawet udało się im mnie nabrać. Pozdro dla najdroższych biletów na świecie. Mam nadzieję, że ten klub upadnie jeszcze niżej, może wtedy Amerykaniec go sprzeda. To jest jedyny ratunek dla nas."

Amen.

pelek komentarzy: 207509.02.2019, 00:33

Ooooooooooo
kto ananasowy pod wodą ma dom?

michal192837465 komentarzy: 723109.02.2019, 00:32

@Argudo:
Teraz trzeba tylko znaleźć przed telewizorem jakąś wystrzałową miejscówkę

tyson880 komentarzy: 976409.02.2019, 00:32

Jestem dumny z bycia Kanonierem. Idę pozwiedzać dalej.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Crystal Palace 27.10.2019 - godzina 17:30
? : ?
Sheffield United - Arsenal 21.10.2019 - godzina 21:00
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool981025
2. Man City961219
3. Leicester952217
4. Chelsea952217
5. Arsenal943215
6. Crystal Palace942314
7. Tottenham933312
8. Burnley933312
9. Sheffield United933312
10. Bournemouth933312
11. West Ham933312
12. Aston Villa932411
13. Wolves925211
14. Man United924310
15. Everton931510
16. Brighton92349
17. Southampton92258
18. Newcastle92258
19. Norwich92167
20. Watford90454
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero82
Tammy Abraham80
Pierre-Emerick Aubameyang70
Teemu Pukki62
Raheem Sterling61
Jamie Vardy61
Sadio Mané51
Harry Kane51
Callum Wilson50
Mohamed Salah43
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.33
Gracz września wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
7.56
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna