Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 23:42

No widzicie, jednak AVP miał rację, że szkoda tego Svena.

Catalonczyk komentarzy: 519608.02.2019, 23:42

Ojeeej teraz to pojechaliście xDD

DavidSilva21 komentarzy: 337908.02.2019, 23:40

Lech jest memem: Gytkjaer najmniej widoczny i zaangażowany strzela gola. Burić parodysta nie potrafi piłki dobrze złapać. Janicki to jakiś sabotażysta, każdy mecz musi grać "po swojemu" - masakracja.
Nawałka albo Ich tam powybija albo dostanie pokojową nagrodę nobla za cierpliwość do piłkarzy.

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 23:39

NineBiteWolf

Szczerze, to lubię Cię, ale nie uważasz, że nazywanie największej legendy Arsenalu od tego siwego dziada... Jest przegięciem, czy piątkowe piwo źle mi weszło?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 23:36

@NineBiteWolf: jesteś naszym Jackiem Strongiem.

Catalonczyk komentarzy: 519608.02.2019, 23:34

@tyson880:

Rozszyfrowali Stracha

tyson880 komentarzy: 1049608.02.2019, 23:33

Co to za cuda dzisiaj na stronie? Co to za akcja z tym konfidentem?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 23:29

@Rafson95: nikt nie dostał warna za te wpisy o Svenie, ani @pelek ani @FabsFan ani nikt inny ;)

thegunner4life komentarzy: 891808.02.2019, 23:28

Ja idę spać niestety przyjaciele ja odchodzu żegnajci Benek

NIKEy komentarzy: 80708.02.2019, 23:26

Podobno w konstytucji RP jest napisane, że zmiana nicku z czerwonego na czarny pozbawia immunitetu materialnego administratora. (źródło: wiki)

"Otrzymane ostrzeżenia: 1/5
- (1) Iwobi tez klocek....patelnia, a ten ostrego kąta strzela....pajac. "

Alonso komentarzy: 1282408.02.2019, 23:22

Halo dobrze się bawicie? To patrzcie co się działo dzisiaj w południe, to nie fake xD

pumeks komentarzy: 2080808.02.2019, 23:21

@lays:

Pierwszy trening zaliczył, a na drugim już się nie pokazał

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466908.02.2019, 23:21

Lech Poznan dalej jest memem? Cóż za zdziwienie :D a za tydzień kolejne becki dostaną :D

thegunner4life komentarzy: 891808.02.2019, 23:20

@Rafson95:
Ale on nie chcący ma zespół toreuta nie kontroluje tego ;/

Catalonczyk komentarzy: 519608.02.2019, 23:19

ktoś od rana ma tutaj dobry humor ^^

Rafson95 komentarzy: 1045108.02.2019, 23:18

@ares765: Panie redaktorze wulgaryzmy wykropkowane to nadal wulgaryzmy a w twoim komentarzu to ich było ponad 10. A nie raz za jedno wykropkowane przekleństwo tutaj warny latały

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812808.02.2019, 23:17

Ogłaszam wszem i wobec,że dziś jest chyba najlepszy dzien w historii portalu,jesli chodzi o plusowanie jak i zajebiste komentarze haha,dawno się tak nie uśmiałem jak dziś a sporo tu czytam od lat.

Macie formę! oby taką jutro Nasi Kanonierzy pokazali,jest moc!

NIKEy komentarzy: 80708.02.2019, 23:10

@ares765:
Niemiec, tureckiego pochodzenia, o wielkich oczach oraz szczodrym sercu, na pewno wynagrodzi ci poniesione straty, za twoje oddanie i lojalność wobec jego osoby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

thegunner4life komentarzy: 891808.02.2019, 23:08

Uwielbiam soczki z herbapolu ^^

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214308.02.2019, 23:08

@FabsFAN: a teraz?

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 308.02.2019, 23:05

Przeciwko Chelsea*

Poczekam z tym spamem 8 dni az zniknie mi warn za pudlo Obamy przeciwko. Nie bede ryzykowal.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 23:04

@NIKEy: dzięki, teraz nie mam co włożyć do gara :)

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214308.02.2019, 23:04

@FabsFAN: a ile przewiduje kodeks wykroczeń?

Catalonczyk komentarzy: 519608.02.2019, 23:03

@NIKEy:

Mam nadzieje że Ty tak samo serio jak RahU :v

NIKEy komentarzy: 80708.02.2019, 23:02

@RahU: dziękować Panu za wysłuchanie moich donosów :))

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214308.02.2019, 23:01

@thegunner4life: no nie.

thegunner4life komentarzy: 891808.02.2019, 23:00

@RahU:
Nie podpuszczam Cię, ale bana to nie dostanę teraz.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 308.02.2019, 23:00

@RahU:
Ile ostrzezen za spam?

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 22:58

Cholera wie co z Aubą... Wywalilem go z fantasy i dalem Lace, a tu jednak Auba trenowal dzis. Ciekawe

pumeks komentarzy: 2080808.02.2019, 22:57

Podobno Auba został w Londynie i jutro nie zagra.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492508.02.2019, 22:54

Nie mogło mnie zabraknąć.

Nadchodził nowy sezon, a defensywny pomocnik mojej drużyny był tak stary, że rękawami oddychał w 60 minucie, więc dostałem zadanie znalezienia następcy. Zacząłem przeglądać rynek i znalazłem Torreirę. Młody, waleczny, świetny odbiór piłki, przystępna cena - nie zastanawiałem się długo. Poleciłem zarządowi, żeby rozpoczął negocjacje. Gazety zaczęły pisać o wstępnych rozmowach, a ja czułem się dumny, że znalazłem taką perełkę. Pewnego dnia jak stałem na przystanku, z kawiarni wyszedł legendarny skaut Sven Mislintat. Popatrzył się na mnie i chyba mnie poznał, bo zapytał czy to ja rekomendowałem tego Lucasa Torreirę z Sampdorii. Ja mu zadowolony odpowiedziałem, że tak panie Sven i miło, że pan mnie docenił.

Mislintat powiedział na to tylko

Śmieć

Mi szczęka opadła i nie wiedziałem o co chodzi. Sven spytał, którego wyrazu nie rozumiem "śmieć" czy "śmieć". No to odpowiedziałem, że obydwa rozumiem, tylko nie wiem dlaczego tak mówi. Mislintat odpowiedział, że tylko śmieć mógł zarekomendować tak beznadziejnego ogóra, który fizycznie sobie nie poradzi w lidze angielskiej. Że takich maluszków to w U-21 przepychają i w gronie skautów wszyscy się ze mnie śmiali, że taką wpadkę szykowałem.

Ja nie dałem za wygraną i krzyknąłem, że przecież Conte z małym Kante mistrzostwo zgarnął, więc nie ma co tego Torreiry tak skreślać. Mislintat na to, że z tym Kante to propaganda taka, że to przecież Matic wszystkie akcje czyścił, a po jego odejściu wszystko się posypało i jakbym Conte takiego Torreirę sprowadził, to by mi w morde przypie**lił.

Ja cały czerwony, nie wiedziałem co powiedzieć, ludzie ryczeli ze śmiechu a Sven Mislintat powiedział, żebym się zachował jak człowiek honoru i zadzwonił do klubu, żeby zerwali negocjacje. No to zadzwoniłem cały zaryczany i powiedziałem, że się pomyliłem i Lucas nie wypali.

Tydzień później przeczytałem na Sky Sports, że znany skaut Sven Mislintat zarekomendował Torreirę, kontrakt już podpisany i Arsenal w sam raz będzie miał pomocnika walecznego i niezawodnego. A moja drużyna dalej gra z emerytem na środku.

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214308.02.2019, 22:51

@Marcel90: @NIKEy: macie rację, odbyłem już z nim rozmowę dyscyplinującą i została na niego nałożona kara w wysokości 10% miesięcznej pensji.

Marcel90 komentarzy: 800008.02.2019, 22:45

@NIKEy: Tez o tym pomyslalem. Juz kilka razy widzialem ostrzezenia tlumaczone "ocenzurowane przeklenstwo to wciaz przeklenstwo" mimo, ze rowniez nie byly one luzno uzyte

NIKEy komentarzy: 80708.02.2019, 22:43

@praptak za taki komentarz w stylu jaki teraz walnął @ares765 dostałby warna! Żądam równouprawnienia dla wszystkich użytkowników! Mówię NIE podziałom na lepszy i gorszy sort!!

thegunner4life komentarzy: 891808.02.2019, 22:41