Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal

Bez niespodzianki: Manchester City 3-1 Arsenal 03.02.2019, 18:25, Łukasz Wandzel 4043 komentarzy

Wiadomo było, że na Arsenal czekał trudny wyjazd na Etihad, jednak to żenujące, że Kanonierzy stracili gola jeszcze przed upływem pierwszej minuty. O występie londyńczyków w tym spotkaniu nie da się powiedzieć wiele dobrego. Kanonierzy stanowili tło dla przeciwnika, poza kilkoma momentami w pierwszej połowie i oczywiście wyrównującą bramką na 1-1. Najgorzej jednak wypadli w drugiej odsłonie meczu, kiedy to kompletnie oddali pole gry swoim rywalom. Zamiast walczyć o remis, pozwalali Manchesterowi dążyć do powiększenia przewagi bramkowej.

Podopieczni Pepa Guardioli bardzo szybko wykorzystali nieokrzesanie londyńczyków, a później kontrolowali przebieg spotkania. Manchester City nie zaskoczył i był tego dnia po prostu drużyną lepszą, co udowodnił na boisku. Do tego fenomenalne zawody zaliczył Sergio Agüero, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. Taki rezultat oznacza, że Obywatele nie odstępują na krok Liverpoolu i ciągle liczą się w walce o obronę tytułu, a Arsenal spada na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Składy obu zespołów:

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Laporte - Gündogan, De Bruyne (88' Mahrez), Silva - Bernardo, Sterling - Agüero (81' Jesus).

Arsenal: Leno - Lichtsteiner, Koscielny, Mustafi (79' Mawropanos), Monreal - Kolašinac (66' Suárez), Torreira, Guendouzi, Iwobi (66' Ramsey) - Lacazette, Aubameyang.

Nawet minuty nie utrzymał się bezbramkowy remis! Alex Iwobi popełnił kardynalny błąd, dryblując podczas wyprowadzania piłki z pola karnego. Nigeryjczyk stracił futbolówkę na rzecz Manchesteru City, który skorzystał z prezentu, a Sergio Agüero błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Po wznowieniu gry od środka emocje szybko poniosły Shkodrana Mustafiego, który trącił strzelca pierwszej bramki w obrębie szesnastki. Sędzia, na szczęście dla Niemca, nie zdecydował się wskazać na wapno.

Już w 9. minucie mogło być 2-0 dla Obywateli, gdy do siatki głową trafił Aymeric Laporte. Francuz otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale był na oczywistym spalonym. Kanonierzy sprawili, że to inny piłkarz z Francji wpisał się na listę strzelców, kiedy chwilę później doprowadzili do wyrównania. Podanie z rzutu rożnego dobrze przedłużył Nacho Monreal, a Edersona pokonał Laurent Koscielny, który po raz kolejny od momentu powrotu po kontuzji udowodnił, że na opaskę kapitańską zasługuje jak nikt inny.

Manchester City do drużyna znana ze znakomitej wymiany podań i dokładnie taką drużynę mogliśmy oglądać. Gospodarze potrafili łatwo wypracowywać sobie okazje, niejednokrotnie testując umiejętności Bernda Leno. The Citizens dominowali w posiadaniu piłki, a sama futbolówka znacznie częściej znajdowała się na połowie Arsenalu. Gospodarze udowodnili swoją wyższość tuż przed przerwą, kiedy fenomenalnie rozpracowali defensywę przyjezdnych. Wisienkę na torcie w postaci drugiego gola w tym meczu dołożył Agüero.

Piłkarze prowadzeni przez Guardiolę w drugiej połowie tak samo napierali na bramkę Leno. Nie było mowy o tym, żeby Arsenal mógł powalczyć o bramkę na 2-2. To Sergio Agüero mógł w 61. minucie cieszyć się z hattricka, podczas gdy do tego momentu Kanonierzy nie zaliczyli w drugiej odsłonie meczu ani jednego strzału. Unai Emery zbyt późno zdecydował się zmiany, ponieważ jego zespół nie istniał w ofensywie i zamiast skupiać się na strzeleniu bramki, stracił kolejnego gola. Dopiero w 66. minucie na boisku pojawili się Aaron Ramsey i debiutujący Denis Suárez. W wyniku tego z murawy zeszli Sead Kolašinac oraz Alex Iwobi.

Zawodnicy wchodzący z ławki nawet w najmniejszym stopniu nie wpłynęli na przebieg tego spotkania. Manchester dążył do strzelenia czwartej bramki, a londyńczycy byli już zupełnie zrezygnowani. Jedynym w pełni skupionym graczem na boisku musiał być Bernd Leno, raz po raz parujący strzały przeciwników. Aubameyang i Lacazette mogli narzekać na brak podań w tym meczu, ponieważ Arsenal przegrał środek pola i nieustannie oddawał kontrolę swoim rywalom aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
polandblood komentarzy: 12006 newsów: 108.02.2019, 20:14

@Master10: Zależy w ile chcesz skończyć bo OINB ma 6 sezonów.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492508.02.2019, 20:14

Stypa? No to może Lacazette vs Aubameyang?

Francuz ma w lidze gola/asystę co 108 minut, a Gabończyk co 106 minut.

Tak, tylko 2 minuty różnicy. Nawet fani Auby przyznają, że Lacazette robi dla drużyny znacznie więcej, ale tego drugiego bronią cyferki. Otóż nie do końca!

Rowerinho komentarzy: 225208.02.2019, 20:10

"Hetmanie Żółkiewski, musimy przypuścić frontalną szarżę na szeregi moskiewskie, tylko tak możemy ich zatrzymać."

Dziś bardzo smutny dzień dla Arsenalu.

Odchodzi człowiek, który wydawał się największą szansą na zrobienie z Arsenalu drużyny pełnej wspaniałych zawodników, których zazdrościłoby nam pół świata piłkarskiego. Jeśliby doszło do nas jeszcze z kilku Torreirów ,Guendoków i Mavrów(tak, tak, Papcio przestał się gniewać na ten transfer po tym jak zobaczył Greka na treningu), to za rok, dwa moglibyśmy powoli przypominać Arsenal z najlepszych lat.

Okazało się, ze zarząd ma gdzieś Arsenal i zamiast zrobić WSZYSTKO żeby zatrzymać w klubie i poukładać jakoś sensownie relacje i kompetencje między najważniejszymi osobami, woli oglądać sobie Superbowl.

Przy 40mln jakie mamy mieć na same transfery(a 100 mln na całość z podatkami, pensjami i innymi kosztami) będziemy potrzebować CUDOTWÓRCY, który z tych pieniędzy wyczaruje kilku fajnych grajków.
Najsmutniejsze jest to, że właśnie człowieka, który był w stanie to zrobić, wypuszczamy bez walki i starać z klubu.
Wypuszczamy Cudotwórcę, Magika Skautingu.
Wypuszczamy Diamentowe Oko.

Oczywiście nie obyło się bez szkalowania SVN, gadek o trudnym charakterze, ale to tylko żeby odwrócić uwagę od nieudolności zarządu.

Tu krótki fragment na temat SVN od skysport, więc info wydaje się potwierdzone.

"Sky Sports News have spoken to a number of people who have known and worked with Mislintat for some time; he is described as quiet, friendly and highly-motivated with fantastic technical scouting skills."

"SVN to cichy, PRZYJAZNY i wysoce zmotywowany człowiek z fantastycznymi umiejętnościami skautingu."

Żegnaj SVN, wielkie dzięki za to co udało ci się zrobić w te 14 miesięcy.
Dzięki za Guendo, Torreirę, Sokratisa, Obamę i Mavro.
Niestety wielka przyjemność w oglądaniu tych kozaków będzie miała już zawsze ten ukryty żal i pytanie: ilu jeszcze takich jak oni by było u nas gdybyś został?

Kondi komentarzy: 96408.02.2019, 19:50

@n0thing:

thide komentarzy: 32389 newsów: 185208.02.2019, 19:50

ja już obalam 7 kubek z sokiem malinowym i cytryną i jestem po 5 tabsach, głównie na gardło, ale mogę powiedzieć, że obaliłem siódemkę i łyknąłem 5 piguł.

losnumeros komentarzy: 1318908.02.2019, 19:47

@n0thing: Trafnie ująłeś, bo dużo osób przelicza na złotówki i później mówią, że za granicą wszystko jest drożej. Bierze się stosunek 1:1 i wtedy można patrzeć i porównywać ceny.

sWinny komentarzy: 782308.02.2019, 19:36

pamiętajcie: każdy alkohol jest bardzo dobry, z wyjątkiem denaturatu, który jest ... dobry

Kondi komentarzy: 96408.02.2019, 19:36

@n0thing:
Ja wspomnialem tylko oficjalne statystyki. Slusznie zauwazasz, ze praca jest drozsza. Ciekawe czy przez to uslugi nie sa drozsze ;)

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 308.02.2019, 19:17

Ja nie pije, siedze w domu zamulam po zabiegu.

mar12301 komentarzy: 2311708.02.2019, 19:10

@ares765: piątek. pijo.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10308.02.2019, 19:09

Ale tu stypa

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 18:55

@lays:
Obama pewnie odkryl Fortnajta i zlapal slynny "Katarro"

_marecki komentarzy: 30408.02.2019, 18:48

Jutro , tak ja chcę :

Leno, Kolasinac, Marvo, Koscielny, Jenkinson, Torreira,
Gendouzi, Ramsey, Miki, Iwobi, Laca

A tak będzie :

Leno, Kolasinac,Monreal, Koscielny, Lichy, Torreira, Gendouzi, Ozil, Miki, Suarez, Laca

Xhaka kontuzja i Obamy ma ponoć nie być.

lays komentarzy: 3987108.02.2019, 18:34

Na tt ploty, ze Auba nie pojechal do Hudd z powodu choroby

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020408.02.2019, 18:28

W końcu ruszyła najlepsza liga świata będzie co oglądać :)

mar12301 komentarzy: 2311708.02.2019, 18:23

Albo się bierze leki albo się pije alko. Dla mnie prosta zasada.

Jesteśmy dorośli, więc każdy wie co robi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 18:23

@n0thing:
Od siebie dodam, ze drozsze na zachodzie rzeczywiscie bylo pieczywo :P

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 308.02.2019, 18:22

Ja bym po prostu odpuscil ten alkohol jednego dnia. Krzywda Ci sie nie stanie^^

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36208.02.2019, 18:17

@Kondi: Nie przeliczaj na złotówki. Hot dał dobre porównania. Sama Cola 2l na zachodzie kosztuje ok. 2 euro, nie mówiąc już o innych rzeczach. Różnica jest kolosalna, jeśli zarabiasz w euro. Nie wspominajac o już zarobkach za pracę.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 108.02.2019, 18:15

Oczywiście wszystko też zależy od dawek. Sam alkohol nie wchodzi w interakcję z paracetamolem, natomiast ma zdolność indukcji bądź inhibicji enzymatycznej co może spowodować dużo słabsze lub co gorsza dużo silniejsze działanie leku, a wbrew temu co mówi reklama APAP'u, paracetamol nie jest taki bezpieczny i można zatruć się nawet śmiertelnie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9208.02.2019, 18:11

@Kyrtap: @Kysio2607: @MaciekGoooner: @Kanonier204: dzięki ;)

@Kysio2607
Krystian Ronaldinho, jest czas na balet.

Kysio2607 komentarzy: 1336008.02.2019, 17:14

@Redzik: pic mozna, najwyzej szybciej Cie sponiewiera xD

Krystian, ale Ty czasem jutro nie grasz meczu?

Kysio2607 komentarzy: 1336008.02.2019, 17:13

A ja trochę nie rozumiem zachwytów nad Orange. Obejrzalem polowe pierwszego sezonu i odpuściłem, miałem tyle pozycji w kolejce, że aż zacząłem odczuwać poczucie traconego czasu :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.02.2019, 17:12

@Redzik
Jako że jest piwkeend, to łot razu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9208.02.2019, 17:11

Ile godzin po zażyciu Gripexu można pić alkohol?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 308.02.2019, 17:09

@lays
Uja czipsie :>

Kondi komentarzy: 96408.02.2019, 17:08

@hot995:
Cenie sobie twoje zdanie, ale mysle, ze jednak bardziej wiarygodne sa oficjalne dane, niz twoje wyliczenia.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 508.02.2019, 17:06

@Chopinno, @Kondi:

Rok temu byłem w Belgii w delegacji na około trzy miesiące. Znajomi wiedząc o tym, poprosili mnie, żebym dokładnie wszystko obadał, jak wygląda tam życie, koszta utrzymania i praca. Zrobiłem dokładny przegląd. Miesięcznie:
woda - 30 euro (ciepła + zimna), wynajem - zależy od wymiarów i miasta, np. Antwerpia 80 m2 - 450-550 euro, prąd - 80 euro. Żywność - dobra jakościowo woda 1.5 l - 90 centów, gorsze - 20-30 centów, ziemniaki 2.5 kg poniżej 2 euro. Niemal wszystko kosztuje tam mniej, a zarobki są znacznie wyższe, dlatego za granicą dziwią się, jak możliwa jest taka patologia, która ma miejsce w tym kraju, że tutaj zarabiamy mniej, a wydawać musimy i tak więcej niż inni.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 208.02.2019, 17:04

@polandblood:
Nie raczej nie:D tak czuje
Takich emocji jak przy BB to nigdy nie miałem, wiec raczej BB jest moim wyznacznikiem. Saula tez uwielbiam. Ciut niżej peaky, jeszcze niżej got line of duty. I będę się zastanawiał czy umieścić prawo ulicy w drugiej czy 3 grupie

Kondi komentarzy: 96408.02.2019, 17:00

@hot995:
W Polsce srednio ceny sa nizsze o 56% niz srednie ceny w Unii Europejskiej wg. danych GUS

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 108.02.2019, 16:59

@JanikK: ciekawe czy będziesz jedną z tych osób które dzielą seriale na przed i po obejrzeniu The Wire. :)

mar12301 komentarzy: 2311708.02.2019, 16:57

@arsenallord: Nie zganiaj na klawiaturę. Wydało się.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11708.02.2019, 16:53

Moja kochana klawiatura na telefonie.

A ja wczoraj zaczęłam Daredevil. Zaczyna się nieźle.

Chopinno komentarzy: 328708.02.2019, 16:52

@hot995: to ja widocznie w jakichś dziwnych miejscach byłem, bo ceny żywności na pewno nie były niższe niż w Polsce. Poza tym ceny utrzymania to nie tylko żywność.

mistiqueAFC komentarzy: 2676908.02.2019, 16:49