Bezbarwny Arsenal przegrywa 0-1 z West Hamem

Bezbarwny Arsenal przegrywa 0-1 z West Hamem 12.01.2019, 14:28, Łukasz Wandzel 2781 komentarzy

W derbach Londynu pomiędzy Arsenalem a West Hamem górą okazał się zespół Młotów. Podopieczni Manuela Pellegriniego grali lepiej przez całe spotkanie i konsekwentnie realizowali swoją taktykę. W ataku ogrywali Kanonierów na małej przestrzeni, by w obronie łapać ich na spalonych bądź wygrywać pojedynki fizyczne na skrzydłach. Drużyna prowadzona przez Unaia Emery'ego zazwyczaj zalicza gorsze pierwsze połowy i znacznie lepsze drugie, jednak w to popołudnie było inaczej. Po przerwie Arsenal zagrał jeszcze gorzej. Szybko stracił prowadzenie, a później nie zdołał odrobić strat. Mimo że dwukrotnie trafił do siatki, to dwukrotnie odgwizdany został offside. Dzięki temu Łukasz Fabiański i jego drużyna zdobyła całkowicie zasłużone 3 punkty.

Składy obu drużyn:

West Ham: Fabiański - Zabaleta, Ogbonna, Diop, Cresswell - Rice, Noble - Nasri (71' Snodgrass), Antonio (82' Obiang), Anderson - Arnautović (71' Carroll).

Arsenal: Leno - Sokratis, Koscielny, Mustafi (59' Ramsey) - Maitland-Niles (69' Bellerin), Xhaka (59' Torreira), Guendouzi, Kolasinac - Iwobi - Aubameyang, Lacazette.

Arsenal pod bramką Łukasza Fabiańskiego szukał kluczowego podania, aby oddać strzał z jak najbardziej dogodnej pozycji. Tymczasem Młoty grały nieco bardziej kombinacyjnie, starali się ograć defensywę The Gunners na małej przestrzeni. Niejednokrotnie Bernd Leno musiał zareagować, ale nie miał okazji do popisania się niebywałymi interwencjami.

W 21. minucie jedną z najlepszych okazji w pierwszej odsłonie spotkania miał Sead Kolasinac. Bośniak dostał piłkę na wolne pole, ale zdecydował się podać w gąszcz obrońców, gdy spokojnie mógł strzelać i sprawdzić formę polskiego golkipera. Później były bramkarz Arsenalu miał więcej oddechu, ponieważ gospodarze przeważali w tym spotkaniu.

Gracze West Hamu W drugiej połowie bardzo szybko wyszli na prowadzenie, gdy po asyście Samira Nasriego wynik spotkania otworzył Declan Rice. Tym samym zespół Młotów zmusił Arsenal do odrabiania strat. Dobrą zmianę dał Aaron Ramsey, ponieważ pobudził zespół do odrabiania strat. Ale usilne dążenie zawodników prowadzonych przez Unaia Emery'ego do osiągnięcia korzystnego rezultatu nie trwało długo. Później West Ham był bliżej powiększenia przewagi, choć wcale mu na tym nie zależało.

Piłkarze Manuela Pellegriniego zagrali mądrze, uważnie dobierali adresatów podań, unikali ryzykownych zagrań, aby nie stracić futbolówki. Tymczasem środek pola Arsenalu nie istniał. Brakowało takiego... Mesuta Özila. I nie konkretnie o Niemca tu chodzi, ale o piłkarza o jego charakterystyce - nastawionego na ofensywę rozgrywającego. Wydaje się, że para napastników, jaką tworzą Aubameyang i Lacazette, po prostu nie może nie przynosić goli. Tymczasem obaj zawodnicy byli zupełnie odcięci od piłek i dlatego West Ham zdołał wygrać, strzelając Kanonierom tylko jedną bramkę.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
DontCry komentarzy: 664115.01.2019, 18:40

Kane wypada do marca.

Argudo komentarzy: 8708 newsów: 615.01.2019, 13:23

Cech to zawodnik, który w zasadzie nigdy nie powinien był grać dla nas. W 2015 zamiast ściągać go, powinniśmy byli przywrócić Szczęsnego do bramki i kupić napastnika. I coś tak czuję, że wtedy Leicester przeszłoby do historii jako sensacyjny wicemistrz Anglii. Ale to tylko gdybanie, wiadomo.
Co do Cecha, to jest on niekwestionową legendą Premier League i nikt nie jest w stanie mu tego odebrać.

tomek_13 komentarzy: 235815.01.2019, 13:14

gdyby był u nas nadal nr1 to mam wrażenie żeby nie kończył kariery :D

ZielonyLisc komentarzy: 982915.01.2019, 12:47

U nas niczym się nie zasłużył. Miał swoje interwencje, ratował nam tyłek ale też często zawodził. Mocno średni transfer Wengera, a jego grę w AFC można ocenić na 3. Przede wszystkim zostanie zapamiętany tragiczną grą nóg, którą niejednego kibica przyprawił o zawał serca.

piter1908 komentarzy: 430515.01.2019, 12:43

@DoomSlayer:

Nie wiem czy w obecnej sytuacji stać nas na dwóch takich bramkarzy, lepiej pieniądze zainwestować w młodego perspektywicznego, szczególnie że na innych pozycjach jest duza potrzeba wzmocnień

DoomSlayer komentarzy: 96315.01.2019, 12:42

@DoomSlayer napisał: "aki by Cech w Arsenalu nie był, to jednak w Premier Leauge jest troche legendą (dla Chelsea trochę też)."

@Armata500:
Pisząc to zdanie myślałem o Chelsea że jest też trochę Legendą, trochę z tego względu że, przyszedł do AFC bronić. Tak chciałem napisać.

"Cech w Arsenalu nie był, to jednak w Premier Leauge jest legendą."

Kysio2607 komentarzy: 1296215.01.2019, 12:37

Miał nam dać ileś tam punktów, a więcej zabrał. No cóż, mimo wszystko, prawdziwa legenda Premier League.

Był niepotrzebny w niebieskiej części, a nie chciało mu się ruszać tyłka z Londynu to poszedł pobronic w tej czerwonej. Szkoda, że Wenga zamiast zostawić Wojtka na lata wolał zatrudnić czeskiego emeryta. Niestety płacimy do dziś i jeszcze będziemy płacić za te idiotyczne decyzje Papy. Te stracone bramki ze Swansea czy Evertonem, zawały przy każdym podaniu do bramkarza zostaną na zawsze w pamięci..

pierre_afc komentarzy: 969215.01.2019, 12:32

@polandblood: Ciężko powiedzieć. Houston wcale tak dobrze nie stoją w tabeli i mają tylko 58% wygranych meczy. Ponadto co IMO jest bardzo ważne w tym sezonie jest wielka nagonka na Hardena i jego kroki oraz to, że sędziowie prawie za każdym razem gwiżdżą na nim faule. Dlatego sądzę, że jest mała szansa na MVP brodatego.

DoomSlayer komentarzy: 96315.01.2019, 12:29

@GKS_AFC: Mam nadzieję że plotka z racji tego że, Real to za duży klub dla Piątka na ten moment. Powinien we Włoszech jeszcze pograć, nawet w takim Milanie i umocnić sobie pozycje jako napastnik (chodzi mi o regularność w bramkach itd.)

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3325 newsów: 6715.01.2019, 12:29

@DoomSlayer napisał: "to jednak w Premier Leauge jest troche legendą"

Trochę legendą? To tak jakby powiedzieć, że Henry jest "trochę" legendą Arsenalu i Premier League. Cech to był swego czasu wielki bramkarz, ścisły, światowy TOP.

DoomSlayer komentarzy: 96315.01.2019, 12:27

@piter1908: Tak teraz myślę, że te plotki z Keylorem Navasem mogą mieć sens, Cech odchodzi na emeryturę, kupujemy młodzika na nr.3 a Keylor z Leno będą walczyć jako 1/2 opcja.

DoomSlayer komentarzy: 96315.01.2019, 12:26

No zakończenie kariery przez Cecha to troszkę niespodzianka, bo mógłby jeszcze pobronić z sezon-dwa maks w innym klubie. Jaki by Cech w Arsenalu nie był, to jednak w Premier Leauge jest troche legendą (dla Chelsea trochę też).

GKS_AFC komentarzy: 801315.01.2019, 12:25

Myslicie ze Real faktycznie chce kupic Piatka czy to plota?

Jacek1s komentarzy: 176015.01.2019, 12:24

Pierwszy dobry news dzisiejszego dnia.

piter1908 komentarzy: 430515.01.2019, 12:24

@Leehu:

Leno zostanie jako nr 1 i powinien przyjść jakis utalentowany młody Polak do rywalizacji o nr 2

Leehu komentarzy: 966115.01.2019, 12:20

@3rdpitch: Musisz mieć klub który będzie Cię chciał na ławce. :)

@ares765: Ciekawe w takim razie czy Arsenal zdecyduje się na kupno nowego bramkarza? Czy wróci Ospina, a może damy szansę Martinezowi. Ewentualnie to jak już kupujemy bramkarza to czy to będzie bramkarz nr. 1 czy nr. 2? :)

Kanonier204 komentarzy: 38771 newsów: 315.01.2019, 12:19

Piłkarze zawieszają korki na kołku. Cech zawiesza swój kask czołgisty.

piter1908 komentarzy: 430515.01.2019, 12:18

@ares765 napisał: "Słyszeliście, że Cech kończy karierę po sezonie?"

kto??

3rdpitch (zawieszony) komentarzy: 294115.01.2019, 12:16

Tak w ogóle to czemu piłkarzom tak się śpieszy do zakończenia kariery? Ja na ich miejscu bym sobie jeszcze posiedział 2-3 sezony na ławce za 100 tysi tygodniowo.

ares765 (redaktor) komentarzy: 7877 newsów: 7615.01.2019, 12:15

Słyszeliście, że Cech kończy karierę po sezonie?

schnor25 komentarzy: 1600615.01.2019, 12:14

Cech po sezonie zawiesza korki na kołku?

ZielonyLisc komentarzy: 982915.01.2019, 12:13

@veron: A weź te kobity... powinny w kuchni siedzieć

softgreat komentarzy: 146615.01.2019, 12:13

a sprzedalismy juz ozila i mikiego zeby zwolnic 350 i 180 k na tydz

Redzik (redaktor) komentarzy: 13386 newsów: 6715.01.2019, 12:11

Cech ogłosił zakończenie kariery!

@Argudo: byłeś szybszy!

Argudo komentarzy: 8708 newsów: 615.01.2019, 12:08

Cech kończy karierę po sezonie.

veron komentarzy: 397615.01.2019, 12:03

@ZielonyLisc: mi Azarneka zniszczyła kupon :( jednak trzeba grać na facetów, są pewniejsi :p

Gunner18AFC komentarzy: 166315.01.2019, 11:58

@Garfield_pl: ja mam XBLITZ BLACK BIRD. kosztują teraz coś w okolicach 300 albo nawet mniej. W dzień jest swietna jakość. Nocą gorzej ale czasami da sie odczytać. Nie mialem okazji jeszcze z niej odczytywać nic ale jak parę razy sprawdzalem jak nagrywa to było w miarę ok. Mam ją od świąt 2017

Dominik11 komentarzy: 1532715.01.2019, 11:57

Ja nigdy nie zrozumiem fenomenu tym gościem niby czym imponuje Popek ludziom , narkotykami.

Kanonier204 komentarzy: 38771 newsów: 315.01.2019, 11:57

Tak jest!

Walmy 2 litry wódy codziennie!

piter1908 komentarzy: 430515.01.2019, 11:56

@darek250s:

Na jakieś podstawie to stwierdzasz? w sensie medialnym? że ma najwięcej followersów na Twiterze czy instagramie?

Dominik11 komentarzy: 1532715.01.2019, 11:55

@Papaciok: No tak partia idioty i narkomana to już była by tragedia, ten gość nie ma pojęcia o niczym tylko o pajacowaniu i narkotykach .

Papaciok komentarzy: 406915.01.2019, 11:54

Partia Popka to jedyne rozwiązanie dla problemów tego państwa

Barney komentarzy: 1214615.01.2019, 11:51

@darek250s:

nie gra się za nazwisko jak chce grać to niech udowodni, że zasługuje. Nazywam się Ozil jestem gwazdeczka i muszę grać poczlapie po boisku cudem zagram dobre podanie

LunaticLama komentarzy: 86015.01.2019, 11:47

@djmacius: Amen bracie!

ares765 (redaktor) komentarzy: 7877 newsów: 7615.01.2019, 11:46

@darek250s: bo Emery musi pokazać kto tu rządzi

darek250s komentarzy: 5819 newsów: 415.01.2019, 11:40

Czemu nasz najlepszy zawodnik Ozil nie lapie sie na lawke. Dla mnie od niego powinno sie rozpoczynac skladanie 11.

Broda komentarzy: 5715.01.2019, 11:13

@darros: też mi tak się wydaje. 12 bramek ma albo 11

darros komentarzy: 73215.01.2019, 11:07

@Broda: Słuszny ruch Barcelony.Idealny napastnik do rotacji.

Broda komentarzy: 5715.01.2019, 11:05

BARCA TO SIGN STUANI

Barcelona are looking to sign Girona forward Cristhian Stuani, according to Sky in Italy.

Broda komentarzy: 5715.01.2019, 11:02

@darros: z girony maja kupić 32 latkaa giroud zostanie.

darros komentarzy: 73215.01.2019, 11:00

Sprowadzenie Żwirka miałoby dla Barcy sens w obecnej sytuacji,bo przy odejściu Paco Alcacera i Munira to Suarez jest ich jedynym napastnikiem w kadrze.I mają do wyboru albo pozyskać jakiegoś zawodnika, który godziłby się z rolą zmiennika lub postawić na kogoś z Barcy B,ale tam mają po pierwsze:tylko 2 napastników z czego jeden z nich jest kontuzjowany.

ZielonyLisc komentarzy: 982915.01.2019, 10:52

Żwir nie pójdzie do Barcy dopiero co urodziło mu się kolejne dziecko i z tego co mówią on i jego żona chcę zostać w Londynie. Prędzej zmieni klub na WHU w przypadku odejścia Arnautovicia albo jakieś CP.

Argudo komentarzy: 8708 newsów: 615.01.2019, 10:48

@Traitor:

Nic lepszego już dzisiaj nie przeczytam xD

Traitor komentarzy: 6499 newsów: 2115.01.2019, 10:47

Barcelona are considering a January move for Olivier Giroud. (SPORT)

Prosze, niech to sie wydarzy XD

Alonso komentarzy: 1002415.01.2019, 10:34

@hot995: Ja wymrą to przyjdą kolejni, moim zdaniem duopol się utrzyma i będzie tak jak w USA. Każda nowa inicjatywa szybko tonie.

kwiatinho komentarzy: 465015.01.2019, 10:31

Potwirrdzone info. Kane out na miesiąc. GW23 zacznę od -4 pkt

hot995 komentarzy: 4956 newsów: 515.01.2019, 10:26

Obie partie nie odejdą od władzy przez najbliższy czas, bo zarówno PiS jak i PO mają swoich stałych wyborców, którzy non stop oglądają TVP/TVN dając sobie w ten sposób wyprać mózg, plus chorągiewki, które polecą tam w zależności od tego, w którą stronę wiatr zawieje. To trzeba zwyczajnie przeczekać, tak aż w końcu ten beton wymrze i dopiero wtedy coś się zmieni.

ZielonyLisc komentarzy: 982915.01.2019, 10:21

Cibulkova przegrywa... NIEE mój kupon!!!

polandblood komentarzy: 10270 newsów: 115.01.2019, 10:18

Fani NBA są? Harden back 2 back MVP?

losnumeros komentarzy: 337115.01.2019, 10:17

Bo podzielone i ogłupione społeczeństwo łatwiej kierować, a te 2 partie przed telewizorami grają aktorów, a po cichu śmieją się z społeczeństwa i dogadaja się z sobą.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Crystal Palace 21.04.2019 - godzina 17:00
? : ?
Watford - Arsenal 15.04.2019 - godzina 21:00
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool34267185
2. Man City33272483
3. Tottenham332211067
4. Arsenal33206766
5. Chelsea34206866
6. Man United33197764
7. Leicester341451547
8. Wolves331381247
9. Everton341371446
10. Watford331371346
11. West Ham341261642
12. Bournemouth341251741
13. Crystal Palace341161739
14. Burnley341161739
15. Newcastle341081638
16. Southampton33991536
17. Brighton33961833
18. Cardiff34942131
19. Fulham34552420
20. Huddersfield Town34352614
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero197
Mohamed Salah197
Pierre-Emerick Aubameyang185
Sadio Mané181
Raheem Sterling179
Harry Kane174
Eden Hazard1612
Jamie Vardy154
Paul Pogba139
Alexandre Lacazette137
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz marca wybór redaktorów Henrich Mchitarian
Henrich Mchitarian
8.48
Gracz marca wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna