Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1

Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1 02.12.2017, 19:44, Patryk Bielski 2522 komentarzy

Mourinho ponownie okazał się górą w pojedynku z Arsenem Wengerem. Manchester United, mimo optycznej przewagi Kanonierów, ograł gospodarzy 3-1. Mecz obfitował w widowiskowe sytuacje, nie zabrakło także kontrowersji sędziowskich, jednak w ostatecznym rozrachunku to Czerwone Diabły mogą cieszyć się z trzech punktów.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mustafi (15' A. Iwobi), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (70' G. Xhaka), Kolasinac (76' O. Giroud) - Özil, Alexis, Lacazette

Manchester United: De Gea - Lindelof, Smalling, Rojo - Valencia, Matic, Pogba, Young (90+3' M. Rashford) - Lingard (76' M. Darmian), Martial (76' A. Herrera), Lukaku

Wbrew oczekiwaniom, zespół Jose Mourinho od pierwszego gwizdka sędziego grał odważnie, stosując wysoki pressing na połowie Arsenalu, co przyniosło zamierzony efekt już w 4. minucie meczu. Laurent Koscielny popełnił błąd i niecelnie podając piłkę do Kolasinaca. Futbolówkę przejął Antonio Valencia, zagrał na dwa kontakty z Pogbą i umieścił piłkę w siatce między nogami interweniujących Monreala i Cecha.

7 minut później było już 0-2. Tym razem bezlitosny dla obrony The Gunners okazał się Jessie Lingard. Młody Anglik odebrał piłkę Mustafiemu i dograł ją do Lukaku. Belg posłał prostopadłe podanie do Martiala, który wyłożył piłkę Lingardowi, a ten podwyższył stan spotkania.

W 15. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się Iwobi. Nigeryjczyk rozruszał nieco formację ofensywną Arsenalu, który zaczął grać odważniej. W 20. minucie meczu świetną okazję do zdobycia bramki miał Lacazette. Francuz po strzale Xhaki z rzutu rożnego uderzał z bliskiej odległości, jednak De Gea instynktownie odbił piłkę przed siebie.

Arsenal nie ustawał w atakach i w 32. minucie powinien zdobyć bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym Alexandre Lacazette stanął oko w oko z bramkarzem United, jednak po rykoszecie futbolówka wylądowała na poprzeczce gości. Piłkę próbował dobijać jeszcze Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.

Końcówka pierwszej części meczu zdecydowanie należała do podopiecznych Arsene'a Wengera. De Gea dwoił się i troił w bramce Diabłów - najpierw obronił strzał Bellerina, a później nie pomylił się przy uderzeniu Kolasinaca. W doliczonym czasie gry hiszpański bramkarz raz jeszcze dał o sobie znać, kiedy instynktownie odbił piłkę po strzale Lukaku.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu kibice Arsenalu doczekali się gola kontaktowego. W 49. minucie nadzieje na korzystny rezultat gospodarzom dał Alexandre Lacazette, który dopełnił formalności po doskonałej "wystawce" Aarona Ramseya.

Gdy wydawało się, że Arsenal wyrówna stan spotkania i tym samym włączy się do wyścigu o trzy punkty, kluczową - na przestrzeni całego meczu - sytuację zmarnował Alexis Sanchez. Chilijczyk po strzale Lacazette'a i dobitce z najbliższej odległości nie potrafił pokonać De Gei - Hiszpan był po prostu tego wieczoru poza zasięgiem londyńczyków i bronił jak w transie. Warto przytoczyć statystykę strzałów - do tej pory Kanonierzy oddali 22 uderzenia w stronę bramkarza United, z tego 12 celnych, co oznacza, że Hiszpan obronił 11 z nich.

Czerwone Diabły grały swoje - dobrze broniły na własnej połowie i kontrowały, co przyniosło zamierzony rezultat w 63. minucie. Po raz kolejny słabym ogniwem w defensywie Arsenalu okazał się Koscielny, który zbyt łatwo dał się ograć Pogbie (trzeba oddać Francuzowi, że w tym meczu bezsprzecznie rządził i dzielił w środku pola). Francuz dograł futbolówkę na pustą bramkę do Lingarda, a ten bez problemów posłał piłkę do siatki.

Daremno pisać o kolejnych interwencjach De Gei. Hiszpan bez wątpienia co mecz udowadnia bowiem, że znajduje się w czołówce światowych bramkarzy. Cichą nadzieję na odrobienie strat dał Kanonierom w 74. minucie Paul Pogba, który bezmyślnie zaatakował Bellerina, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo liczebnej przewagi, goście szczelnie bronili dostępu do własnej bramki. Kibice obu drużyn mogli narzekać też na poziom sędziowania Andre Marrinera. Ten sam arbiter, który niegdyś wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa zamiast Oxlade'a-Chamberlaina, mylił się dwukrotnie. Najpierw nie podyktował rzutu karnego za ewidentny faul Darmiana na Welbecku, a później pokazał jedynie żółtą kartkę, gdy, wychodząc sam na sam z Cechem, Lukaku był faulowany przez Koscielnego.

Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Oceń piłkarzy po meczu z Manchesterem United

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360406.12.2017, 22:40

@Gunner012: Widzę chorujesz na to samo co ja :C
Tottki nie mogą grać z Realem tak jak United z Basel.

Mihex komentarzy: 2360406.12.2017, 22:38

Dobra to United Basel to trochę lag mózgu.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 206.12.2017, 22:26

@hot995: Daj jakiegoś protipa na rodzajniki niemieckie.

schnor25 komentarzy: 1854606.12.2017, 22:24

L`pool żadne zaskoczenie (znaczy się, znając ich mogli dać dupy, ale tym razem nie dali ciała), ich psim obowiązkiem był awans z tej grupy. Co innego Tottenham, awans z 1-go zasługuje na szacunek, bo podejrzewałem, że będą oglądać plecy Realu.

Ranczomen komentarzy: 1224906.12.2017, 22:23

Vasquez 3 2 dla Realu

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 506.12.2017, 22:22

Już jako dziecko często jeździłem do Niemiec do rodziny na wakacje i nie tylko. Łatwiej było mi nauczyć się języka. Ponadto chodziłem na kursy od najmłodszych lat. Duża część mojej młodości związana jest z tym krajem. Stąd też zainteresowanie Bundesligą i pewna "więź" z ich reprezentacją. Deutsch z dużej, bo to tzw. przymiotnik rzeczownikowy, a praktycznie wszystkie rzeczowniki w j. niemieckim pisze się z wielkiej litery.

@schnor25:

Nie, absolutnie. Praktycznie sama północ.

ZielonyLisc komentarzy: 2019806.12.2017, 22:22

@Gunner012: czy.

ZielonyLisc komentarzy: 2019806.12.2017, 22:21

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.12.2017, 22:21

Już skończcie z tym liverpulem :D
Oxik znowu na ławeczce cały meczyk, niech gnije tam! :D

@XandeR: robię screena i wysyłam do adminów.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 206.12.2017, 22:20

Tak czy Nie?

Live nowy faworyt LM?

Mihex komentarzy: 2360406.12.2017, 22:20

Właśnie sprawdziłem i widzę, że Enyeama nie zagrał ani minuty w Lille w tym sezonie :O. Co się z gościem stało? Jest tu jakiś ekspert ligi francuskiej?

Ranczomen komentarzy: 1224906.12.2017, 22:18

@filo94: Nie ten poziom. Mandanda to jest taki Fabian trochę.

Mihex komentarzy: 2360406.12.2017, 22:17

@Ranczomen: Enyeama :P? Mandanda? Fakt. Pierwszy gra w Lille, a drugi odbił się od PL i daję radę tylko w L1, ale mimo wszystko są to dobrzy bramkarze.

Enyeama ma chyba nawet rekord czystych kont w L1.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.12.2017, 22:16

Mandanda może? :D nie bez powodu w poprzedniej fifie 85 oceny :D

Ranczomen komentarzy: 1224906.12.2017, 22:16

@AceVenturaLFC: Bo Brazylijczyk, ale tak czy inaczej trzeba zaliczyć do czarnoskórych.

ZielonyLisc komentarzy: 2019806.12.2017, 22:15

@Ranczomen: no właśnie ja też.

ZielonyLisc komentarzy: 2019806.12.2017, 22:14

@XandeR: patrząc po wynikach to LFC i Porto ale przegrywający Liepzg też ciśnie.

XandeR komentarzy: 956906.12.2017, 22:14

Piki Blinders!

Fook yea!

Ranczomen komentarzy: 1224906.12.2017, 22:14

@ZielonyLisc: Co gorsze nie przypominam sobie czarnego bramkarza na wysokim poziomie oprócz Didy.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 206.12.2017, 22:14

Porto niezłe pyka w tym sezonie. Wiadomix, że w lidze portugalskiej są ogórki, ale w Europie tez dają radę :D
Monaco po niezłym początku sezonu gra fatalnie! Lemar dawaj do nas już :D

XandeR komentarzy: 956906.12.2017, 22:13

Kto dziś najlepiej pika wieczorem?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1184206.12.2017, 22:13

Faktycznie, to rzadkość, a dziwne, bo z natury są chyba bardziej skoczni od białych

Tevez komentarzy: 408706.12.2017, 22:12

BVB Bosza grające z kontry. Niesamowity widok.

ZielonyLisc komentarzy: 2019806.12.2017, 22:11

To nie jest rasistowskie stwierdzenie z mojej strony ale murzyn na bramce wygląda dziwnie ;x

schnor25 komentarzy: 1854606.12.2017, 22:10

@hot995: Nie żeby coś, ale pochodzisz ze Śląska? :)

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52406.12.2017, 22:10

@pawlo12
W poniedziałek.

ZielonyLisc komentarzy: 2019806.12.2017, 22:09

@hot995: Stąd Twoje rozeznanie w prasie niemieckiej. Sprichst du deutsch? Sehr gut herr kommendant! Powinieneś być szpiegiem.

TurboGrosik komentarzy: 169406.12.2017, 22:08

@pawlo12:
Pewnie w piatek o 12:00 jak zwykle.

pawlo12 komentarzy: 114306.12.2017, 22:08

Kiedy losowanie par ligi mistrzów i Europy?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 506.12.2017, 22:06

Nie, po prostu ją przeglądam. Interesuję się Bundesligą od dłuższego czasu i kadrą Nationalelf. Oglądam każdy mecz reprezentacji Niemiec od przeszło sześciu lat. Kiedyś już pisałem, że w firmie, w której pracuję odpowiadam za kontakt i relacje z niemieckimi firmami. Nierzadko wyjeżdżam do Niemiec służbowo.

AtheneWins komentarzy: 6441 newsów: 206.12.2017, 22:05

@Womanizer: XDD ŻE NIBY WENGER CO ZROBI? Weź, na jakim świecie Ty żyjesz koleś haha

Mihex komentarzy: 2360406.12.2017, 22:05

@Womanizer: Przecież to nic nie zmieni xD
Real i Barcelona też nie oszczędzają, a po ich wygranych w LM jakoś nie zmieniał zdania.

Ranczomen komentarzy: 1224906.12.2017, 22:04

@Womanizer: Jakby tak miało być to skończyłby już przy Realu.

ZielonyLisc komentarzy: 2019806.12.2017, 22:03