Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1

Bezlitosny United ogrywa Arsenal 3-1 02.12.2017, 19:44, Patryk Bielski 2522 komentarzy

Mourinho ponownie okazał się górą w pojedynku z Arsenem Wengerem. Manchester United, mimo optycznej przewagi Kanonierów, ograł gospodarzy 3-1. Mecz obfitował w widowiskowe sytuacje, nie zabrakło także kontrowersji sędziowskich, jednak w ostatecznym rozrachunku to Czerwone Diabły mogą cieszyć się z trzech punktów.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mustafi (15' A. Iwobi), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (70' G. Xhaka), Kolasinac (76' O. Giroud) - Özil, Alexis, Lacazette

Manchester United: De Gea - Lindelof, Smalling, Rojo - Valencia, Matic, Pogba, Young (90+3' M. Rashford) - Lingard (76' M. Darmian), Martial (76' A. Herrera), Lukaku

Wbrew oczekiwaniom, zespół Jose Mourinho od pierwszego gwizdka sędziego grał odważnie, stosując wysoki pressing na połowie Arsenalu, co przyniosło zamierzony efekt już w 4. minucie meczu. Laurent Koscielny popełnił błąd i niecelnie podając piłkę do Kolasinaca. Futbolówkę przejął Antonio Valencia, zagrał na dwa kontakty z Pogbą i umieścił piłkę w siatce między nogami interweniujących Monreala i Cecha.

7 minut później było już 0-2. Tym razem bezlitosny dla obrony The Gunners okazał się Jessie Lingard. Młody Anglik odebrał piłkę Mustafiemu i dograł ją do Lukaku. Belg posłał prostopadłe podanie do Martiala, który wyłożył piłkę Lingardowi, a ten podwyższył stan spotkania.

W 15. minucie spotkania w miejsce kontuzjowanego Mustafiego pojawił się Iwobi. Nigeryjczyk rozruszał nieco formację ofensywną Arsenalu, który zaczął grać odważniej. W 20. minucie meczu świetną okazję do zdobycia bramki miał Lacazette. Francuz po strzale Xhaki z rzutu rożnego uderzał z bliskiej odległości, jednak De Gea instynktownie odbił piłkę przed siebie.

Arsenal nie ustawał w atakach i w 32. minucie powinien zdobyć bramkę kontaktową. Po zamieszaniu w polu karnym Alexandre Lacazette stanął oko w oko z bramkarzem United, jednak po rykoszecie futbolówka wylądowała na poprzeczce gości. Piłkę próbował dobijać jeszcze Xhaka, ale Szwajcar uderzył tuż obok słupka.

Końcówka pierwszej części meczu zdecydowanie należała do podopiecznych Arsene'a Wengera. De Gea dwoił się i troił w bramce Diabłów - najpierw obronił strzał Bellerina, a później nie pomylił się przy uderzeniu Kolasinaca. W doliczonym czasie gry hiszpański bramkarz raz jeszcze dał o sobie znać, kiedy instynktownie odbił piłkę po strzale Lukaku.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu kibice Arsenalu doczekali się gola kontaktowego. W 49. minucie nadzieje na korzystny rezultat gospodarzom dał Alexandre Lacazette, który dopełnił formalności po doskonałej "wystawce" Aarona Ramseya.

Gdy wydawało się, że Arsenal wyrówna stan spotkania i tym samym włączy się do wyścigu o trzy punkty, kluczową - na przestrzeni całego meczu - sytuację zmarnował Alexis Sanchez. Chilijczyk po strzale Lacazette'a i dobitce z najbliższej odległości nie potrafił pokonać De Gei - Hiszpan był po prostu tego wieczoru poza zasięgiem londyńczyków i bronił jak w transie. Warto przytoczyć statystykę strzałów - do tej pory Kanonierzy oddali 22 uderzenia w stronę bramkarza United, z tego 12 celnych, co oznacza, że Hiszpan obronił 11 z nich.

Czerwone Diabły grały swoje - dobrze broniły na własnej połowie i kontrowały, co przyniosło zamierzony rezultat w 63. minucie. Po raz kolejny słabym ogniwem w defensywie Arsenalu okazał się Koscielny, który zbyt łatwo dał się ograć Pogbie (trzeba oddać Francuzowi, że w tym meczu bezsprzecznie rządził i dzielił w środku pola). Francuz dograł futbolówkę na pustą bramkę do Lingarda, a ten bez problemów posłał piłkę do siatki.

Daremno pisać o kolejnych interwencjach De Gei. Hiszpan bez wątpienia co mecz udowadnia bowiem, że znajduje się w czołówce światowych bramkarzy. Cichą nadzieję na odrobienie strat dał Kanonierom w 74. minucie Paul Pogba, który bezmyślnie zaatakował Bellerina, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Mimo liczebnej przewagi, goście szczelnie bronili dostępu do własnej bramki. Kibice obu drużyn mogli narzekać też na poziom sędziowania Andre Marrinera. Ten sam arbiter, który niegdyś wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa zamiast Oxlade'a-Chamberlaina, mylił się dwukrotnie. Najpierw nie podyktował rzutu karnego za ewidentny faul Darmiana na Welbecku, a później pokazał jedynie żółtą kartkę, gdy, wychodząc sam na sam z Cechem, Lukaku był faulowany przez Koscielnego.

Końcówka nie przyniosła zmiany rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Ranczomen komentarzy: 1224906.12.2017, 21:59

Ja tam chcę, żeby LM wygrał Juventus albo PSG, najlżej mi będzie na serduszku.

Womanizer komentarzy: 985906.12.2017, 21:58

Mam nadzieje że Szachtar zagra z Turkami w 1/8.

Wtedy większe prawdopodobieństwo że Real i Barca dostaną trudnych rywali.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125106.12.2017, 21:57

Prędzej odejdzie Bosz niż Weigl :P

kamilo_oo komentarzy: 2356706.12.2017, 21:57

No co? PSG po 7:1 wielki faworyt, to czemu nie Live? ;p

ZielonyLisc komentarzy: 2019806.12.2017, 21:56

@hot995: ty pracujesz jako jakiś redaktor/spec od niemiaszkowej prasy sportowej?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.12.2017, 21:55

Jeden mecz i Live nowym kandydatem do wygrania lm

Ah te żarciki.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 506.12.2017, 21:55

@Gunnerrsaurus:

Prędzej Bosz wyleci niż Weigl odejdzie z Dortmundu. Bez szans na ten moment. Niemiec jest zbyt związany z Borussią o czym mówił już w wielu wywiadach. Poza tym właśnie czytam, że trener BVB zdementował to i posadził Juliana, bo jest zmęczony. Nie wiem, kto mówi prawdę. Czy Westerschulze, czy Holender.

5:0 :O

Liverpool nowym kandydatem na wygrana LM?

Ranczomen komentarzy: 1224906.12.2017, 21:50

@Gunner012: Ja wiem tyle, że prawo Newtona mówi, że żydki są zawsze pod Arsenalem. Na te twierdzenie są nawet wyjątki potwierdzające regułę.

mitmichael komentarzy: 4924306.12.2017, 21:50

Mane Lo Panie

Gunnerrsaurus komentarzy: 1184206.12.2017, 21:48

@hot995:

Sugerujesz, że po kłótni będzie chciał odejść i Arsenal ma na niego szanse? Mamy Xhakę, a Wenger łatwo do błędów się nie przyznaje

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 206.12.2017, 21:47

Ej Pany, a jest może ktoś ogarnięty z fizyki na stronie?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 506.12.2017, 21:46

Westerschulze: "Wie SPORT BILD erfuhr, diskutierten Bosz und der Mittelfeld-Stratege in der Halbzeitpause des Spiels in Leverkusen über dessen Rolle. Der Holländer forderte Weigl auf, sich nicht immer die Bälle vor der Abwehr abzuholen, sondern weiter vorn als Anspielstation bereitzustehen. Doch der BVB-Star hielt sich nicht daran, blieb seinem Stil auch in der zweiten Hälfte treu ? und provozierte damit seine Auswechslung in der 65. Minute. Die BayArena verließ er am Samstag wortlos".

Weigl pokłócił się z Boszem podczas przerwy w ostatnim meczu z Leverkusen. Podobno poszły ostre słowa. Za czasów Tuchela Julian grał jako najgłębiej cofnięty pomocnik co powodowało, że pokazywał pełnie swoich możliwości. U Bosza młody Niemiec gra znacznie wyżej, gdzie nie czuje się najlepiej i co mu się kompletnie nie podoba.Weigl po przerwie zignorował trenera i zaczął grać jak chciał. Widząc to Holenderski szkoleniowiec zmienił go już w 65 minucie.

TurboGrosik komentarzy: 169406.12.2017, 21:46