Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach

Bezradna Holandia, Niemcy jedną nogą w ćwierćfinałach 13.06.2012, 22:55, Marcin Stefaniak 610 komentarzy

Przed chwilą dobiegła końca druga kolejka spotkań w grupie B. Dzisiejsze pojedynki zapowiadały się niezwykle ciekawie, gdyż wszystkie cztery drużyny miały o co walczyć. Od początku mogliśmy się spodziewać zaciętej rywalizacji i wielkiej determinacji, szczególnie ze strony Portugalczyków i Holendrów, dla których porażka oznaczałaby niemal na pewno odpadnięcie z turnieju. Oczywiście Niemcy i Duńczycy znajdowali się w odmiennej sytuacji, ale nie zamierzali odpuszczać, bowiem wygrana dałaby im awans do ćwierćfinału.

Punktualnie o 18:00 Craig Thomson rozpoczął pierwsze spotkanie tego wieczora, w którym zmierzyły się Portugalia i Dania. Na początku spotkanie było toczone w wolnym tempie. Obie drużyny próbowały uzyskać przewagę nad przeciwnikiem i z czasem więcej pola zaczęli zdobywać podopieczni Bento. Poskutkowało to golem z rzutu rożnego strzelonym w 24. minucie. Po dośrodkowaniu Joao Moutinho najszybciej do piłki dopadł Pepe i mierzonym strzałem głową umieścił ją przy krótkim słupku bramki strzeżonej przez Stephana Andersena.

Portugalczycy nie zamierzali poprzestawać na jednym trafieniu i poszli za ciosem. Już 12 minut później było 2-0 za sprawą Heldera Postigi, który wykorzystał świetne podanie Naniego i po dobrym strzale pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce. Dopiero po drugim straconym golu Duńczycy ruszyli do przodu. Podopieczni Olsena już po chwili złapali kontakt. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki Portugalczyków trafił Nicklas Bendtner. Kilka minut później sędzia zaprosił piłkarzy do szatni.

Przez znaczną część drugiej połowy akcja toczyła się w środku pola. Portugalczycy dwukrotnie mogli podwyższyć na 3-1 za sprawą Cristiano Ronaldo, jednak gwiazdor Realu Madryt zmarnował dwie stuprocentowe sytuacje. Rywalizację na nowo ożywiło dopiero trafienie Nicklasa Bendtnera, napastnik Arsenalu po raz kolejny popisał się świetnym strzałem głową i wyrównał na 2-2.

Wydawać by się mogło, że podopieczni Bento załamią się, jednak Ci pokusili się jeszcze o odpowiedź. W 84. minucie na boisku pojawił się Silvestre Varela i 3 minuty później został bohaterem. Zawodnik Porto najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i strzałem przy krótkim słupku pokonał Andersena, zapewniając swojej reprezentacji niezmiernie ważne 3 punkty.

PORTUGALIA 3-2 DANIA

Data: 13 czerwca 2013, środa

Miejsce: Arena Lwów

Arbiter spotkania: C. Thomson

Portugalia: Rui Patricio – Pereira, Alves, Pepe, Coentrao – Meireles (84’ Varela), Veloso, Moutinho – Nani (89’ Rolando), Helder Postiga (64’ Oliveira), Ronaldo

Dania: Andersen – Jacobsen, Kjaer, Agger, Poulsen – Kvist, Zimling (16’ Poulsen) – Rommedahl (60’ Mikkelsen), Eriksen, Krohn–Dehli (90’ Schone) – Bendtner

O godzinie 20:45 rozpoczęło się spotkanie zapowiadane jako jedno z najciekawszych starć w całej fazie grupowej, Holandia – Niemcy. Niestety, jak się po chwili okazało, pojedynek był interesujący tylko za sprawą podopiecznych Loewa. Ekipa Oranje po raz kolejny znacznie zawiodła swoich kibiców.

Takich problemów nie mieli natomiast nasi zachodni sąsiedzi, którzy z łatwością przebijali się przez bezradną defensywę przeciwnika. Poskutkowało to świetnym trafieniem Mario Gomeza z 24. minuty. Napastnik Bayernu Monachium wykorzystał świetne podanie klubowego kolegi – Bastiana Schweinschteigera i wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. Mimo straty gola Holendrzy nie ożywili się i nie próbowali atakować, a chwilę później Marten Stekelenburg po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. W 38. minucie obejrzeliśmy kopię akcji sprzed 12 minut i swoje 3. trafienie na turnieju zaliczył Mario Gomez. Obraz gry nie zmienił się do końca pierwszej części spotkania. Niemcy nadal atakowali i byli bliscy strzelenia gola na 3-0, ale honor Holendrów ratował Stekelenburg.

W połowie spotkania Bert van Marwijk przeprowadził dwie zmiany, na boisku pojawili się Klaas Jan Huntelaar i Rafael van der Vaart. Mimo wprowadzenia ofensywnych graczy ekipa Oranje nadal nie miała pomysłu na sforsowanie dobrze usposobionej niemieckiej defensywy.

Dopiero w 73. minucie po świetnej indywidualnej akcji i dobrym strzale z dystansu Neuera pokonał Robin van Persie. Niemcy szybko jednak zapomnieli o straconej bramce i znów zaczęli panować na boisku. Do samego końca spotkania pewnie utrzymywali się przy futbolówce i nie dali przeciwnikowi najmniejszych szans na wyrównanie.

Po drugiej porażce na mistrzostwach Europy szanse Holendrów na awans są już tylko iluzoryczne. Niemcy natomiast po raz kolejny udowodnili swoją siłę i jedną nogą zameldowali się w ćwierćfinale.

HOLANDIA 1-2 NIEMCY

Data: 13 czerwca 2012, środa

Miejsce: Stadion Metalist, Charków

Arbiter spotkania: J. Eriksson

Holandia: Stekelenburg – van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems – van Bommel(46' van der Vaart), De Jong – Afellay(46' Huntelaar), Sneijder, Robben(83' Kuyt) – van Persie

Niemcy: Neuer – Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Mueller(90' Bender), Oezil(81' Kroos), Podolski – Gomez(72' Klose)

Euro 2012Reprezentacja HolandiiReprezentacja Niemiec autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125119.06.2012, 13:58

Holendrzy dno :/

krakuus komentarzy: 182914.06.2012, 23:15

Fanki Arsenalu są najlepsze ;)

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 23:13

No tak, kwestia gustu. Osobiście jakbym mógł to bym zatrzymał przy sobie jakąś piękną Rosjankę, ale lepiej będzie jak zostanę przy Polkach ^^

Szogun komentarzy: 28576 newsów: 314.06.2012, 23:13

Nowy główny ;)

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 614.06.2012, 23:11

Podobają się komuś arabki albo turczynki?

PS: Trzeciak to dno

Szogun komentarzy: 28576 newsów: 314.06.2012, 23:10

Miałem to szczęście być z Azjatką i są inne anatomicznie,że się tak wyrażę od Europejek :D
Chociaż dużo lepsze wrażenia po Francuzce i jak dla mnie też są dużo ładniejsze.
Kwestia gustu a o nich się nie dyskutuje.

Trzeciak ma nowy barceloński styl komentowania.

maciekbe komentarzy: 1245814.06.2012, 23:10

no komentatora nie dało się słuchać. Ale niestety Sopcast zamyka od wczoraj kanały na euro i nie da się już na Bloodzeedzie oglądać :/

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.06.2012, 23:05

Mi osobiści najbardziej podobają się Azjatki: Japonki, Koreanki - coś w ten deseń.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.06.2012, 23:04

Strasznie szkoda mi Irlandczyków. Miałam nadzieję, że uda im się coś zdziałać na tym turnieju. Dla mnie i tak Irlandczycy to mistrzowie Europy w kibicowaniu. Są świetni.

Trzeciaka to powinni odsunąć od komentowania. Jak on wkurza. Wielki "ekspert", który pier... jak połamany.

David92 komentarzy: 640014.06.2012, 23:02

gadu-gadu.pl/na-euro-podstawili-kontenery-z-prostytutkami?utm_source=gg&utm_medium=hover

Wiedzialem, ze ta branza rozkwitnie w czasie Euro :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.06.2012, 23:02

Mi ciężko wybrać jakiej narodowości kobiety są najpiękniejsze, ale wybierałbym spośród Polek, Ukrainek, Czeszek i Rosjanek. Fajnie, że mamy taką różnorodność u nas w Polsce: blondynki, brunetki, rude, jasnookie, ciemnookie...

Każda potwora znajdzie swojego amatora :*

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 614.06.2012, 22:59

Dobra chodziło mi o połączenie indianek i białych dziewczyn, taki mix ;)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 214.06.2012, 22:59

Ta ze zdjęcia jest bardzo ładna.
Naturalnie wygląda a nie z toną glazury czy innego unigruntu na twarzy.

krakuus komentarzy: 182914.06.2012, 22:59

@janek_4

Niemiec nie znajdzie ;>

ReArs95 komentarzy: 41114.06.2012, 22:58

A ostatnio CAMPBELL znowu bramke strzelil I jeszcze sie wideo tu na stronie nie pojawilo

janek_4 komentarzy: 123514.06.2012, 22:58

Właśnie to jest takie fajne, że są gusta i guściki. Jeden woli Polki, drugi Rosjanki, trzeci czarnoskóre, taka jest różnorodność na świecie, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. :)

krakuus komentarzy: 182914.06.2012, 22:57

@azteco_valiente Pojechałeś po bandzie ...

Dziadyga komentarzy: 825714.06.2012, 22:55

@azteco_valiente

Hiszpania i Portugalia jedyne z Europy należą do krajów Latynowskich..Jeszcze raz do nauki.

David92 komentarzy: 640014.06.2012, 22:54

I dobrze, ze Tytoń bedzie bronil (jak to prawda).

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 22:54

janek_4 > Niewiele widziałem? Dość sporo widziałem, naprawdę. Z Twojej strony zabrzmiało to trochę narcystycznie :D Ale nie umniejszam Ci urody, bo pewnie jesteś piękną kobietą, ale porównując Rosjanki i Polki to zdecydowanie Rosjanki wygrywają. :)

maciekbe komentarzy: 1245814.06.2012, 22:53

@impercis na 100% słyszałeś jak Rosjanka mówi po polsku z rosyjskim akcentem :P to jest coś pięknego :P

janek_4 komentarzy: 123514.06.2012, 22:49

Pinguite, oj to chłopie chyba jeszcze niewiele widziałeś. :D Polki jak dla mnie najpiękniejsze, Rosjanki też ładne, ale my mamy delikatniejszą urodę, słowiańską. Hiszpanki mi się nie podobają, są owłosione i mają wąsy (z wyjątkiem Sary Carbonero, która jak dla mnie jest naprawdę piękna).

ozzy95 komentarzy: 1931 newsów: 114.06.2012, 22:46

arsenallord,

Daj spokój, ile można?Ja wiem, że oni zdobywają tytuły, są tacy och ach...ale komentatorzy, dziennikarze powinni się stosować do jakiejś tam etyki zawodowej, obiektywizm ich chyba dotyczy. Cały ten sukces hiszpańskiej piłki jest utożsamiany z jakimiś siłami dobra, a'la elfowie we Władcy Pierścieni. To jest chore, bo piłka jest różnorodna, a oni uważają, że to Barca i Hiszpania ma monopol na piękna piłkę...a dla mnie i pewnie dla wielu kibiców to najnudniejsze mecze są właśnie grane przez te dwie drużyny. Może jestem nieobiektywny, bo kocham angielską ligę i nieco inny klimat wokół futbolu, ale też oczekuję że nikt mi nie będzie wmawiał co jest lepsze ;)

EdekSilva9 komentarzy: 273114.06.2012, 22:46

Niemki rządzą!

David92 komentarzy: 640014.06.2012, 22:46

Irlandczycy nawet spiewali Polska biało czerwoni :]

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 614.06.2012, 22:45

@Pinguite
Dobry ranking, tylko Hiszpanki tutaj nie pasują troszkę, ładniejsze są latynoski ;)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.06.2012, 22:44

Co jak co , może Irlandia odstaje poziomem od reszty reprezentacji, ale za ich kibiców zasłużyli na gre na euro. Mają jednych z lepszych fanów na świecie i dzięki Bogu, że możemy ich u nas gościć. Wspaniali ludzie ," dumni po zwycięstwie , wierni po porażce":)

Pinguite komentarzy: 1502014.06.2012, 22:44

No dobra, włączając w to Polki moja osobista klasyfikacja, po tym co widziałem to :

sorki :)

Odnośnie Hiszpanii to, szkoda że wygrali w takim stylu. Teraz Chorwacja będzie miała ciężką przeprawe...

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 614.06.2012, 22:43

@janek_4
Mogły mi bilet oddać jak się tak nudziły

Kredens komentarzy: 369414.06.2012, 22:42

Wie ktoś jak skorzystać z tej dzikiej karty w FE?

janek_4 komentarzy: 123514.06.2012, 22:41

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TfeIG4i5EUw krew mnie zalewa jak takie coś widzę. Mnie irytowali ludzie w strefie kibica, którzy nie zdzierali gardeł, a co dopiero na meczu..

Marcel90 komentarzy: 812014.06.2012, 22:37

Itak najlepszy komentarz dzisiejszego meczu byl w momencie gdy sedzia wpadl na Irlandczyka i go wywalil a Hiszpanie z tego poszli z kontra i Trzeciak "piekny przechwyt Hiszpanow"

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 614.06.2012, 22:37