Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1!

Bezradny Arsenal pod dyktando Bayernu, 5-1! 04.11.2015, 21:49, Łukasz Wandzel 1457 komentarzy

Mesut Özil powiedział przed tym spotkaniem, że jeśli jego drużyna pozostanie zdyscyplinowana, uda im się wygrać. To właśnie dyscyplina stała się powodem wysokiej przegranej Arsenalu w dzisiejszym meczu Champions League. Próżno było jej szukać u obrońców, którzy bezmyślnie biegali za piłką i ani trochę nie przypominali drużyny z poprzedniego starcia przeciwko Bayernowi Monachium.

Zabrakło serca zostawionego na boisku. Najwyraźniej, drużyna z Londynu nie potrafiła sobie poradzić z brakiem Bellerina i Koscielnego na murawie. Piłkarze ofensywni również nie istnieli podczas koncertu zespołu Guardioli. Przebudzili się przy stanie 4-0, kiedy mecz był już rozstrzygnięty a Bayern chciał odetchnąć.

Jedynym pozytywnym i wyróżniającym się piłkarzem Arsenalu w tym spotkaniu był Petr Cech. Gdyby nie jego zachowanie, liczba straconych goli mogłaby być dwukrotnie większa. Czeski bramkarz bronił nieprawdopodobne strzały, a przy pięciu bramkach nie miał za wiele do powiedzenia.

Poniżej składy obu zespołów:

Bayern: Neuer - Alaba, Boateng (68' Benatia), Martinez, Lahm - Alonso, Costa, Thiago, Coman (56' Robben), Müller - Lewandowski (71' Vidal)

Arsenal: Cech - Debuchy, Gabriel, Mertesacker, Monreal - Coquelin, Cazorla (87' Chambers) - Campbell (60' Gibbs), Özil, Alexis - Giroud (85' Iwobi)

Pierwszy, choć niecelny, strzał do statystyk dodał...Olivier Giroud. Zespół Arsene'a Wengera, na początku spotkania, jak najdłużej próbował uniemożliwić gospodarzom zepchnięcie do defensywy.

Już w 10. minucie Petr Cech musiał wyciągać piłkę z siatki za sprawą Roberta Lewandowskiego. Polak wykorzystał prostą wrzutkę sprytnie wybiegając za plecy Mertesackera, a wtedy pozostało już tylko użyć głowy, 1-0!

Wydawało się, że Nacho Monreal błyskawicznie doprowadził do wyrównania, lecz chwilę radości przerwali sędziowie. Piłka zagrana przez Hiszpana znalazła drogę do bramki za pomocą przedramienia Özila. Gol niezaliczony!

Bayern, tuż po tych wydarzeniach, ani myślał odpuścić rywalowi. Kolejnego gola, łatwo wypracowanymi strzałami, szukali Coman i Lewandowski. Bezcenny w tych natarciach okazał się Petr Cech!

Sytuacje, kiedy Kanonierzy znajdowali się w polu karnym Neuera można było policzyć na palcach jednej ręki. Liczenie poważnych zagrożeń, które stworzyli nie było potrzebne.

Bayern podwyższył dotychczasowe prowadzenie w 29. minucie! The Gunners ponownie stracili bramkę po dośrodkowaniu. Tym razem miejsce na strzał znalazł Alaba, a poprawić po nim zdołał Müller!

Lewandowski, już chwilę po wznowieniu gry, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Skoncentrowany Cech zdołał wybiec do futbolówki i uchronić drużynę przed większym blamażem.

Bawarczycy nie przestawali okupywać połowy Arsenalu. Co jakiś czas nękali swoich rywali strzałem z dystansu lub dośrodkowaniem, a pomiędzy stwarzanymi zagrożeniami spokojnie rozgrywali piłkę.

Strzał Alaby w 44. minucie...CÓŻ ZA UDERZENIE! Austriak mierzonym strzałem w okienko, sprzed pola karnego, nie zostawił Cechowi szansy na jakąkolwiek interwencję, 3-0!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze ulitowali się nad przeciwnikami dając im odetchnąć, a nawet wpuszczając ich na własną połowę. Choć brzmiało to jak ciszą przed burzą...

...którą okazał się Arjen Robben! Zdobył on czwartą bramkę dla Bayernu! Holender ledwo pojawił się na murawie i wystarczyło mu jedno wejście w tempo, aby pokonać Cecha w jego polu karnym! 4-0!

Piłkarze Arsenalu powoli zaczęli się przebudzać w ofensywie. Twarzą w twarz z Manuelem Neuerem, po krótkiej wymianie podań, stanął Santi Cazorla, ale filigranowy Hiszpan nie zdołał pokonać niemieckiego golkipera.

Wyraźnie pozwolili gospodarze, po golu Robbena, na swobodniejszą grę ze strony Arsenalu. Bawarczycy mając zwycięstwo w kieszeni uspokoili grę. Poza Arjenem Robbenem szukającym kolejnego gola, którego mógłby dodać na swoje konto.

Giroud wykorzystał rozluźnienie rywala! Francuz został świetnie wypatrzony przez Alexisa Sancheza, a piłkę otrzymaną od Chilijczyka zdołał przyjąć klatką piersiową i wspaniale uderzyć! 4-1!

W 71. minucie opuścił boisko Robert Lewandowski. Pep Guardiola na zastępce polskiego napastnika wybrał Arturo Vidala.

Chwilę później Robben wypracował sobie okazję na gola znajdując dużo miejsca z prawej strony pola karnego. Holenderski skrzydłowy zdecydował się na uderzenie prawą nogą, ale jego drużyna zyskała na tej sytuacji jedynie rzut rożny.

W 83. minucie za plecy obrońców, do podania, wybiegł Arjen Robben mając przed sobą już tylko Petra Cecha. Udało mu się nawet minąć bramkarza Arsenalu, lecz wślizgiem wyratował gości Debuchy.

Bawarczycy przycisnęli w końcówce. Przed kolejną szansą stanął Thomas Müller, lecz nie mógł poradzić sobie z oblegającymi go w polu karnym obrońcami.

Minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Thomas Müller! Całą robotę wykonał Costa przedzierając się przez środek pola Arsenalu, a autor gola umieścił w bramce futbolówkę, która musnęła słupek!

Sędzia zakończył pogrom ze strony Bayernu Monachium, 5-1!

Bayern MonachiumChampions LeagueLiga Mistrzów autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.11.2015, 22:25

kamilo_oo
Ile razy można?

kamilo_oo komentarzy: 2356706.11.2015, 22:24

Kalou 3 bramki dzisiaj. Brać go do Arsenalu :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.11.2015, 22:23

Tez uwazam ze bedzie 1-1. Przypomina mi sie ta SUPER "ASYSTA" Welbecka. To bylo cos!

No i strzelec rowniez nie zagra.

lays komentarzy: 3987106.11.2015, 22:21

michalm

Nie bój żaby, Flamini im na szczeście punktów nie odda jak w tamtym sez na ES...

gothegunners1886 komentarzy: 309806.11.2015, 22:09

fsf.org.uk/latest-news/view/The-FSF-Awards-2015-in-association-with-William-Hill

Ważna wiadomość:)

Mihex komentarzy: 2360406.11.2015, 22:01

Szkoda, że w niedzielę będą problemy z kontratakami :C Niestety nasze pozostałości składu wielu ich nie wyprowadzą, więc trzeba liczyć na dominację.

lays komentarzy: 3987106.11.2015, 21:46

Giroud i Ozil lub Koscielny

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020406.11.2015, 21:36

wygramy 2;1 Kane strzeli dla kur a u nas Giroud i Sanchez

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.11.2015, 21:36

polishbrigadesx
Nie oglądam meczu ale wynik wygląda jak egzekucja.

lays komentarzy: 3987106.11.2015, 21:32

Ja typuję, że pokonamy Spursy 2-0, a Ozil strzeli jedną z bramek i do niego będą należały derby!

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020406.11.2015, 21:31

co gra Cracovia ;)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.11.2015, 21:21

Gramy u siebie, o porażce nie może być mowy.

simson16 komentarzy: 461406.11.2015, 21:01

Cos mam przeczucie porazki z Kogutami niestety:(

Singularis komentarzy: 42606.11.2015, 20:48

Tak, hax wraca na salony JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. Całodniowe roomy, ciekawe mapy, odważne dyskusje i wiele, wiele więcej!

Stay tuned.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.11.2015, 20:43

haxball.com/?roomid=~28c10aeddd06baa48468767c09bbc31f0ad6e874867fbf93deac5b07617763fd0

Henry1855 komentarzy: 74706.11.2015, 20:43

@ Krisns
trudno stwierdzic, wole nie doradzac bo mi za db nie idzie ;p

lays komentarzy: 3987106.11.2015, 20:40

W LM jestem pewny, że awansujemy, natomiast BPL kluczowa, nie chciałbym by Arsenal grał w LE< wolalbym odpasc całkowicie i byc na 4 miejscu naszym ukochanym.

Teraz mamy 4 w miare fajne mecze w BPL z dołem tabeli... pora na komplet 12 oczek bo zimąprzyjdą ciezkie wiązane okresy :D

GallAnonim komentarzy: 44306.11.2015, 20:39

Gdyby nie kontuzja Shawa, to byłby moim faworytem. Chłop na poczatku sezonu zjadał kazdego.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.11.2015, 20:28

Transfer Linettego do klubu z Premier League w 50% sfinalizowany. On chce, kluby nie.

Henry1855 komentarzy: 74706.11.2015, 20:28

ale nie wiem co ty uwazasz za grubo bo jak kilka tys czy cos to bym chyba jednak odpuscil

Henry1855 komentarzy: 74706.11.2015, 20:27

krisns--> no mnie tez kusi, zeby postawic na arsenal 50e

lays komentarzy: 3987106.11.2015, 20:23

Traitor

Niee i bardzo dobrze, będzie świeżutki.

Kross i Ozil dostają wolne bo Loew chce sprawdzic alternatywy na ich pozycje :)

krisns komentarzy: 4606.11.2015, 20:12

Panowie jak myslicie, Arsenal wyjdzie z grupy? Bo kusi mnie postawic grubo, że wyjdzie

Doktor komentarzy: 770606.11.2015, 20:01

Golden Boyem będzie Martial, Bellerin powinien powalczyć o drugie miejsce z Tielemansem. Ale znając życie to jakiś talent z Barcelony go wyprzedzi mimo, iż żaden nie wchodzi do drużyny.

Singularis komentarzy: 42606.11.2015, 19:58

Piątunio, wszyscy balują, a komentarze pisać to nie ma komu.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11706.11.2015, 19:35

Dwa wspaniałe wydarzenia szykują się na ten weekend. Oczywiście Arsenal - Tottenham oraz Marcin Held, najlepszy polski zawodnik MMA, powalczy o pas Bellatora :D

gothegunners1886 komentarzy: 309806.11.2015, 19:17

altraz

Sam ubiór przy moim ojcu to bez porównania na starszego gościa Wenga świetnie się ubiera przynajmniej do tej sesji..:)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.11.2015, 18:27

I co z tego? z tej listy tylko jemu będę kibicował.

Simao12 komentarzy: 775206.11.2015, 18:27

Rambo nie nominowany do nagrody Puskasa, jak dla mnie bullshit, brama z galatą była rewalacyjna, taka brama słabszą nogą

Czeczenia komentarzy: 1247506.11.2015, 18:21

Kanonier204

Tielemans nie wygra, nie ma szans.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.11.2015, 18:20

Ja tam trzymam kciuki za jednego. Reszta paszol ;v

marimoshi komentarzy: 472206.11.2015, 18:19

Takie plebiscyty są pod publikę. Martial to wygra. Dziwne gdyby najdroższy nastolatek w historii nie wygrał.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 18:12

Golden Boy 2015 shortlist:
– Nathan Ake (20 / Watford / ENG)
– Dele Alli (19 / Tottenham / ENG)
– Marco Asensio (19 / Espanyol / Real Madrid / ESP)
– Zakaria Bakkali (19 / Valencia / BEL)
– Hector Bellerin (20 / Arsenal / ENG)
– Kingsley Coman (19 / Bayern Munich / FRA)
– Angel Correa (20 / Atletico Madrid / ARG)
– Dahoud Mahmoud (19 / Borussia M’gladbach / ALE)
– Danilo Barbosa (20 / Valencia / BRA)
– Jason Denayer (20 / Galatasaray, Manchester City / BEL)
– Anwar El Ghazi (20 / Ajax Amsterdam / NED)
– Munir El Haddadi (20 / FC Barcelona / ESP)
– Francisco Rodriguez (20 / Wolfsburg / SUI)
– Goncalo Guedes (18 / Benfica / POR)
– Alen Halilovic (19 / Sporting Gijon FC Barcelona / CRO)
– Hojberg Pierre-Emile (20 / Schalke 04 / DIN)
– Jordon Ibe (19 / Liverpool / ENG)
– Kelechi Iheanacho (19 / Manchester City / NIG)
– Adnan Januzaj (20 / Borussia Dortmund, Manchester United / BEL)
– Ricardo Kishna (20 / Lazio / HOL)
– Ruben Loftus-Cheek (19 / Chelsea / ENG)
– Nemanja Maksimovic (20 / Astana / SER)
– Anthony Martial (19 / Manchester United / FRA)
– Max Meyer (20 / Schalke 04 / ALE)
– Sergej Milinkovic-Savic (20 / Lazio / SER)
– Divock Origi (20 / Liverpool / BEL)
– Mario Pasalic (20 / AS Monaco, Chelsea / CRO)
– Gaston Pereiro (20 / PSV Eindhoven / URU)
– Marko Pajca (20 / Dinamo Zagreb / ??CRO)
– Adrien Rabiot (20 / Paris SG / FRA)
– Alessio Romagnoli (20 / AC Milan / ITA)
– Ruben Neves (18 / Porto / POR)
– Sandro Ramirez (20 / FC Barcelona / ESP)
– Luke Shaw (20 / Manchester United / ENG)
– Moses Simon (20 / La Gantoise / NIG)
– Youri Tielemans (18 / RSC Anderlecht / BEL)
– Adama Traore (19 / Aston Villa / ENG)
– Adama Traore (20 / AS Monaco / MAL)
– Tonny Vilhena (20 / Feyenoord / HOL)
– Andrija Zivkovic (19 / Partizan Belgrade / SER)

Hector ma nawet szanse, ale Martial wydaje się być faworytem.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.11.2015, 18:09

Gunnerxxx
Zapomniałem o saneczkarstwie, dobrze że mi przypomniałeś.

MarcinQT komentarzy: 260406.11.2015, 18:06

Germany rest Kroos & Ozil but Gomez earns recall

Germany manager Joachim Low has left Toni Kroos and Mesut Ozil out of his latest squad to face France and the Netherlands due to the lack of a winter break in La Liga and the Premier League.

Explaining Kroos and Ozil's omission, Low said: "We start with the preperations for [Euro 2016 in] France now, and we will test a few formations."

"But I also have the players' strain in my mind. The season is long and some foreign leagues are even without a mid-season break."

"That's also the reason why I didn't call up Mesut Ozil and Toni Kroos this time. We want to test some alternatives on their positions."

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.11.2015, 17:58

InArseneWeTrust123, dziękuję :-)

Singularis, Topek, jeszcze was trzyma zgryźliwy humor po środowym meczu? Przecież komentarz typu "mistrzu pauleto, ucz nas!" napisałem z nudów dla hecy i z przymrużeniem oka, a Wy tacy poważni i nieprzyjemni :-/

Gunerxxx komentarzy: 235606.11.2015, 17:56

InArseneWeTrust123> pozwolę sobie zacytować "SPORT. Oto moje ulubione dyscypliny: Piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, kolarstwo, golf szachy, pływanie synchroniczne, rugby, futbol amerykański, futbol australijski, snooker, bilard, tenis, tenis stołowy, koszykówka,strzelectwo, łucznictwo, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, kolarstwo górskie, żeglarstwo, kajakarstwo, jeździectwo, lekkoatletyka, karate, kung fu,brazylijskie jiu jitsu, judo, kickboxing, san shou, tai chi, bule, badminton, baseball, hokej, hokej na trawie, wrotkarstwo, wspinaczka, squash, kulturystyka, polo, poker,krykiet, akrobatyka, gimnastyka, spadochroniarstwo, szybownictwo, żużel, wioślarstwo, thriatlon, rajdy samochodowe, rajdy terenowe" czy tak na serio z tym? tu chyba wypisałs wszystkie dyscypilny :)

new_star komentarzy: 6851 newsów: 906.11.2015, 17:53

Polska wspolgospodarzem MŚ w 2023 w handballu. To mi się podoba :)

Czeczenia komentarzy: 1247506.11.2015, 17:45

InArseneWeTrust123

Też chętnie odniósłbym się do twoich postów, ale żadnego nie kojarzę.

Sam ze sobą? Bo na ciebie nie mogę liczyć!

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.11.2015, 17:36

Czeczenia
Dlatego, że sam pytasz i sam odpowiadasz. Coś a'la rozdwojenie jaźni.

Czeczenia komentarzy: 1247506.11.2015, 17:34

Ja swoich starych komentarzy nie czytam, bo się wstydzę. Takie gadanie, ten słaby, tamten dobry, a 12 rok bez mistrzostwa idzie. Chociaż szanse wciąż są spore.

Nie należę do kościoła wyznawców piłkarzyków. Nie mam ołtarzyka z Giroudem/Alexisem/Ozilem/Ramseyem/Coquelinem w domu i nie czekam pół roku na kogoś dobry mecz by odkopać jakiś komentarz. Może dlatego, że moje opinie rzadko pokrywają się z rzeczywistością?

Olać to. Ale dobrze czasem wymienić posta, dwa, góra sto i się czegoś dowiedzieć, zobaczyć inny punkt widzenia, albo po prostu się pokłócić. I tak jest śmiesznie.