Bielik daje zwycięstwo Charltonowi

Bielik daje zwycięstwo Charltonowi 03.09.2018, 11:23, Michał Lis 19 komentarzy

Główka Krystiana Bielika w 87. minucie dała drużynie Charlton Athletic ciężkie, ale zasłużone zwycięstwo 2-1 z Southend na wyjeździe.

To nie mogło być normalne spotkanie The Addicks bez dramatycznej końcówki. Sędzia zmuszony był pokazać aż trzy czerwone kartki, a sam mecz trwał ponad 100 minut.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Southend: Oxley (C), Bwomono, Coker, Turner, Kightly, Hopper (McClousky, 75), McLaughlin (Bunn, 68), Mantom, Demetriou, Robinson (Cox, 75), White

Charlton: Phillips; Solly, Bauer (Fosu, 56), Bielik, Pearce, Page; Pratley (Lapslie, 72), Cullen, Grant; Ajose (Vetokele, 85), Taylor

Goście już od samego początku spotkania narzucili swoje warunki i nie pozwolili przeciwnikom rozwinąć skrzydeł. Pomimo dobrych okazji ze strony Lewisa Page'a, Patricka Bauer'a i Ajose drużyna z Charltonu nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza Southend.

Sędzia zakończył pierwszą połowę, która zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, lecz to Charlton strzelił pierwszego gola. Grant wstrzelił futbolówkę w pole karne do Taylora, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Kibice nie musieli długo czekać na wyrównujące trafienie. Lewy obrońca gospodarzy Ben Coker dośrodkował w pole karne, gdzie stał Theo Robinson, który wykończył akcje The Blues.

Na tablicy wyników 1-1. Kilkanaście minut później Grant strzelił bramkę po pięknym podaniu od Lapslie, lecz sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, a gola anulowano. Drużyna Charltonu nie zniechęciła się, a jej ataki coraz bardziej zagrażały gospodarzom.

W 87. minucie Charlton Athletic wykonywał rzut rożny. Josh Cullen dośrodkował wprost na głowę Bielika, który mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki. To jednak nie zakończyło emocji w tym spotkaniu.

W doliczonym czasie gry Fosu został sfaulowany. Pomocnik Charltonu ze złością zareagował na przewinienie i podbiegł do gracza Southend. Doszło między nimi do ostrej przepychanki, za co obaj zostali ukarani czerwoną kartką. Bramkarz The Blues stanął w obronie faulującego i popchnął zawodnika Charltonu. Sędzia zauważył to i natychmiast pokazał trzecią w tym spotkaniu czerwoną kartkę.

Dopiero gdy na zegarze wybiła setna minuta gry arbiter tego spotkania - Brett Huxtable- zagwizdał po raz ostatni.

Drużyna Bielika zgarnęła niezwykle ważne trzy punkty, a Southend osłabione aż dwiema czerwonymi kartkami musiało obejść się smakiem.

Wypożyczony z Arsenalu Krystian Bielik rozpoczął mecz jako defensywny pomocnik. Polak w 56. minucie po zmianie Bauer'a został przesunięty do lini obrony, a wchodzący do gry Fosu wzmocnił ofensywę Chartlon Athletic.

- gol.

Lee Bowyer, który jest trenerem Charltonu pochwalił postawę Polaka w wywiadzie udzielonym po meczu.

- Krystian idealnie wyszedł do tego dośrodkowania i umieścił piłkę w siatce. Zarówno podanie jak i strzał były bardzo dobre. Graliśmy w ustawieniu diamentem. Nasi trzej pomocnicy mieli dziś dużo pracy. Przeciwnicy rozciągali grę ile się tylko dało, więc nasza trójka w środku musiała asekurować naszych bocznych obrońców. Spisali się jednak świetnie i wywalczyliśmy cenne trzy punkty.

Krystian Bielik autor: Michał Lis źrodło: własne
zly_kanonier komentarzy: 511104.09.2018, 23:34

@Redzik: A to szkoda

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.09.2018, 17:55

@zly_kanonier: nie mam bezpośredniego dostępu do statystyk, za które trzeba zapłacić, aby je zobaczyć. Ja jedynie wiem tyle ile pewien profil na Twitterze napisze.

zly_kanonier komentarzy: 511104.09.2018, 13:21

Proponuję dodać jeszcze nieudane dryblingi, przegrane główki i straty :p

Apapus komentarzy: 12103.09.2018, 17:47

O kurde, nie zdawałem sobie sprawy, że to taki duży kolo jest :p jak do trenera podszedł to ten zniknął w jego uścisku :p

tak trzymać Krystian, obyś w przyszłości bronił dostępu do pola karnego Arsenalu, a gdy trzeba strzelał dla nas takie gole ;-)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.09.2018, 13:52

Przed chwilą ogłoszono jedenastkę tygodnia złożona z zawodników występujących w Championship i League One.

Znalazło się miejsce dla Bielika.

AlexVanPersie komentarzy: 806403.09.2018, 13:45

Zastanówmy się.

Bielik, czyli kolor biały.

Redzik czyli Red, czyli czerwony.

Ktoś jakby chciał się ukryć, ale zostawił trop...
Dodatkowo wychodzi jeszcze polska flaga z tych kolorów.

Przypadek? ;)

Reamoner komentarzy: 467003.09.2018, 13:00

Wygląda jak Per :P

Ranczomen komentarzy: 1230403.09.2018, 12:10

Soooooommmmmsiaaaaaaaaddddd

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52403.09.2018, 12:08

Nic dziwnego, że Charlton traci bramki skoro Bielik podczas meczów pisze komentarze na kanonierzy.com.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.09.2018, 12:06

Cieszy systematyczna gra Krystiana. Liczę, że Charlton będzie się wspinał w tabeli.
Parafrazując HG - Bądź spokojny, Redzik nie wychodzi z formy.

Arsenal2004 komentarzy: 367003.09.2018, 12:03

Widać Bielik coraz lepiej sobie radzi.

Adi17 komentarzy: 297403.09.2018, 11:56

Fajnie, że chłopak gra i to nieźle. Może przez ten sezon sie rozwinie i Emery będzie go widział w kadrze na przyszłe rozgrywki.

Szebson komentarzy: 351003.09.2018, 11:54

@Redzik: fajnie, widac, ze trener mu ufa. Mam nadzieje, ze zbuduje swoje doswiadczenie i razem z Mavropanosem wygryza w nastepnym sezonie paralitykow. Wiadomo, ze trzecia liga moze brzmiec smiesznie, ale wydaje mi sie, ze poziom nie jest taki niski

Marcel90 komentarzy: 809603.09.2018, 11:54

@Redzik: Przejrzyscie i szczegolowo. Tak trzymaj :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.09.2018, 11:52

@Szebson: jak na razie wszystkie zaczynał w podstawowym składzie i grał do końca. Za wyjątkiem debiutu, gdzie w 91 minucie złapały go skurcze i trener go profilaktycznie zdjął.

Szebson komentarzy: 351003.09.2018, 11:49

Krystian rozegral wzzystkie pelne spotkania ktore mogl? Czy w ktoryms siedzial?

cizemek komentarzy: 24503.09.2018, 11:47

@Redzik pewnie :) miło się czyta

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.09.2018, 11:33

Można obejrzeć tu bramkę Bielika i trzy czerwone kartki. Ładna bijatyka była pod koniec.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.09.2018, 11:30

Dajcie znać czy dobrze czytało wam się ten tekst. Pasuje wam taka forma raportu z występów Krystiana?