Bielik dostaje kolejne minuty

Bielik dostaje kolejne minuty 30.10.2018, 10:35, Michał Lis 11 komentarzy

W minioną sobotę wypożyczony z Arsenalu - Krystian Bielik - zaliczył kolejny występ od pierwszej minuty w składzie Charltonu. Tym razem The Addicks rozgrywali spotkanie na wyjeździe z Rochdale. Pojedynek nie rozpoczął się korzystnie dla drużyny Charltonu. Już w 4. minucie stracili oni gola po strzale Hendersona. Pomimo, że goście mieli rzut karny, to nie udało im się wykorzystać dogodnej sytuacji do wyrównania, a mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla Rochdale. Drużyna Polaka znajduje się na 13. miejscu w tabeli League One z 22 punktami na koncie.

Wspomniany już wcześniej Bielik rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce. Wypożyczony z Arsenalu zawodnik grał na pozycji defensywnego pomocnika w formacji 4-4-2. Co warte odnotowania, rosły obrońca został zdjęty z boiska w przerwie meczu. Powodem nie była jednak żadna kontuzja czy uraz, a jak sądzi trener - Lee Bowyer - gorsza dyspozycja młodego piłkarza.

- Krystian zazwyczaj dobrze sobie radzi na dole diamentu grając jako defensywny pomocnik, lecz dzisiaj nie zagrał najlepiej. Notował zbyt dużo kontaktów z piłką oraz stracił parę razy futbolówkę. Musi się nauczyć, że powinien szybciej rozgrywać piłkę, ponieważ to sposób w jaki chcemy grać. Mam nadzieję, że wyciągnie wnioski z tego spotkania. Nie tylko on. Każdy w pierwszej połowie zagrał słabo. - zakończył trener The Addicks.

Statystycy z portalu WyScout odnotowali występ 20-latka.

- 45 minut gry,

- 86% celności podań,

- 4 przechwyty,

- 2 odbiory,

- 1 wybicie,

- 5 odzyskanych piłek.

Piłkarze Charltonu najbliższy mecz rozegrają już w sobotę z Doncaster Rovers.

CharltonKrystian Bielik autor: Michał Lis źrodło: własne
zly_kanonier komentarzy: 511102.11.2018, 01:27

Poland Strong!!!

normekk komentarzy: 23531.10.2018, 20:49

Notował zbyt dużo kontaktów z piłką -- co to niby znaczy?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.10.2018, 18:14

@Witowo95: @Ranczomen: #UwolnićBielika

SMTX komentarzy: 204530.10.2018, 13:13

Jakaś taka bardziej autentyczna ta wypowiedź. Bielik zagrał słabo, to trener mówi jak jest, bez przesadnego pastwienia się nad nim. W Premier League trenerzy jak ognia unikają indywidualnej oceny gry zawodników (chyba że trzeba pochwalić). Ja osobiście wolę czytać tego typu wypowiedzi, niż takie wiecznie wymijające wypowiedzi trenerów z PL.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 130.10.2018, 12:51

Bielik w następnym meczu zdobędzie nagrodę MOTM.
Wierzę.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.10.2018, 12:21

@Szebson: niestety nie mam możliwości oglądania spotkań Charltonu. Musiałbym mieć wykupione Valley Pass (klubowa subskrypcja) lub mieć założone konto na płatnej platformie WyScout. (Tam nawet można oglądać powtórki z niższych lig). Moja wiedza to obserwowanie oficjalnego Twittera i Instagrama i dziennikarzy sportowych piszących o The Addicks. Czytam też wypowiedzi pomeczowe i oglądam skróty. Czasami też jakiś kibic obecny na mecz podzieli się opinią na Twitterze. Niestety, żadna stacja telewizyjna nie transmituje League One.

Ranczomen komentarzy: 1225230.10.2018, 10:58

Zamknął Bielika :(

MarkOvermars komentarzy: 908430.10.2018, 10:55

fajny ten Bielik taki nie za mocny ? :P

Szebson komentarzy: 351030.10.2018, 10:52

Fajnie opisane somsiedzie! Bardzo fajnie czyta sie takie szybkie relacje. Ogladasz te mecze? Fajnie by bylo, jakbys nieco opisywal Bielika w danym mwczu, w jakiej dyspozycji jest itp.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.10.2018, 10:49

Step by step.

kuzguwu komentarzy: 536730.10.2018, 10:38

W suchych statystykach wszystko wygląda ok. Moim zdaniem trener powinien mu znaleźć stałą pozycję, a nie rzucać go po boisku, może jeszcze mu jej nie znalazł.