Bielik kontynuuje występy w Charltonie

Bielik kontynuuje występy w Charltonie 10.12.2018, 18:56, Michał Lis 14 komentarzy

W sobotę została rozegrana 21. kolejka rozgrywek League One. Charlton mierzył się na wyjeździe z Blackpool, a swój udział w meczu miał wypożyczony z Arsenalu Krystian Bielik.

Gospodarze od pierwszego gwizdka rzucili się do ataku, czym sprawili dużo kłopotów obrońcom gości. Charlton próbował odpowiadać kontratakami, ale był nieskuteczny. Po kilku minutach to drużyna Blackpool mogła prowadzić. Przeciągnięte dośrodkowanie z lewej strony boiska zamykał były zawodnik Arsenalu - Marc Bola - i gdy wydawało się, że piłka po sporym zamieszaniu znajdzie drogę do bramki, wślizgiem popisał się Bielik, ratując tym samym swój zespół przed stratą gola. W 15. minucie The Addicks nie mieli już tyle szczęścia. Mocne dośrodkowanie na wysokości kolana okazało się zbyt trudne dla bramkarza Charltonu, który wybił piłkę wprost przed siebie. Armand Gnanduillet tylko czekał na błąd i spokojnie wpakował piłkę do siatki. Charlton chciał szybko odpowiedzieć za sprawą Lapsile'a, ale ten nie potrafił pokonać bramkarza rywali. Gospodarze nie ustawali w atakach i byli bliscy zdobycia kolejnej bramki po dośrodkowaniu, które w polu karnym przegrał Bielik. Na szczęście dla Polaka strzał napastnika Mandarynek został obroniony, a niebezpieczeństwo zażegnane. Sędzia zakończył pierwszą połowę i to gospodarze prowadzili do przerwy.

Po zmianie stron w 55. minucie brawurową akcję przeprowadził Krystian Bielik. Polak zabrał się z piłką w środku pola, minął trzech przeciwników i przytomnie zagrał futbolówkę na skrzydło. Tam czekał już Grant, który dośrodkował w pole karne, a Fosu wykończył piękną akcje. Remis! The Addicks nie zwalniali tempa i chwilę później Grant oddał techniczny strzał, lecz piłka minęła słupek o dosłownie kilkanaście centymetrów. Gdy tempo meczu spadło za sprawą obfitych deszczów i złego stanu murawy, to gospodarze w 88. minucie przeprowadzili decydującą o o losach meczu akcję bramkową. Prostopadłą piłkę zagrał jeden z pomocników, a Nathan Delfouneso pokonał bramkarza gości.

Blackpool FC 2-1 Charlton Athletic

Krystian Bielik zaczął to spotkanie na pozycji defensywnego pomocnika i rozegrał cały mecz.

Statystycy z portalu WyScout odnotowali występ 20-latka.

- 90 minut gry,

- 29 celnych podań na 41 (71% celności),

- 3 wygrane główki na 9,

- 15 przechwytów,

- 5 wygranych pojedynków w obronie na 13,

- 3 wybicia,

- 3 udane dryblingi.

Charlton ze swoim 34 punktowym dorobkiem plasuje się na siódmym miejscu w League One i brakuje im jednego oczka do miejsca gwarantującego walkę o awans w barażach. Na korzyść drużyny prowadzonej przez Lee Bowyera przemawia fakt, iż rozegrali oni jeden mecz mniej niż Doncaster Rovers. Swoje następne spotkanie piłkarze z The Valley rozegrają we wtorek z Portsmouth.

CharltonKrystian Bielik autor: Michał Lis źrodło: własne
zly_kanonier komentarzy: 511113.12.2018, 14:39

@Leehu: Może po prostu "Raport Bielika", tak jak "Raport Pelikana"

Ech0z komentarzy: 1040111.12.2018, 10:49

Gral ktos z was w Red Dead Redemption 2 ?

Ranczomen komentarzy: 1231410.12.2018, 22:13

Bielik powinien zapisać 1% swojego podatku Somsiadowi na rzecz raportów.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9210.12.2018, 22:12

W tym momencie najważniejsze jest, że Krystian jest zdrowy i łapie doświadczenie. Już w dwumeczu z Portugalią U21 było widać takie cwaniactwo i ogranie w seniorskim futbolu. Lepsze występy przyjdą, gdy Bielika przesuną do obrony bo tam prawdopodobnie jest jego przyszłość.

tyson880 komentarzy: 1049610.12.2018, 22:11

@pauleta19:

To fakt. 15 przechwytów robi ogromne wrażenie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.12.2018, 21:48

Czepiacie się celności podań, ale w niskich ligach gra jest bardziej rwana. W Arsenalu udowodnił, że piłką operuje dobrze. Główki w Arsenalu też były jego mocną stroną, więc ta statystyka też nie martwi. Natomiast 15 przechwytów to fenomenalna statystyka.

Leehu komentarzy: 1049610.12.2018, 21:09

Tę serię proponuje nazwać "Raport z Bielika" :)

tyson880 komentarzy: 1049610.12.2018, 21:04

Niepokojące statystyki. Niska celność podań. Czy to na DP czy ŚO, to celność musi wynosić minimum 82 %. Mało wygranych główek i pojedynków w obronie. Cieszy natomiast ta kluczowa sytuacja z jego udziałem. Ogólnie miewał dużo lepsze mecze.

Marcel90 komentarzy: 811610.12.2018, 20:59

Tym razem statystyki nie powalaja. Dobrze, ze przynajmniej przy akcji bramkowej mial udzial :)

kuzguwu komentarzy: 538510.12.2018, 20:04

Ale oni cisną w tej League one, już 21 kolejek za nimi.

Jacek1s komentarzy: 764610.12.2018, 19:37

Szczerze mówiąc to nie chce mi się wierzyć by on coś osiągnął w Arsenalu, prędzej widziałbym go w niższej lidze angielskiej lub lidze włoskiej, jakiejś Sampdorii czy coś

kaman17 komentarzy: 498410.12.2018, 19:36

Ale on często ma tak dużo niecelnych podań, za każdym razem zastanawiam się skąd się ich tyle bierze.
3 na 9 główek też średnio przy jego wzroście. Ze statystyk średni mecz w jego wykonaniu, ale czasami statystyki nie mają żadnego przełożenia na to, co działo się na boisku.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9210.12.2018, 19:08

Niska celność podań. Nie wiem czy rzeczywiście Krystianowi piłka nie siedziała na nodze czy kazali mu grać długie lagi do przodu, ale pasowałoby to poprawić. Takie zawodnikowi nie przystoi mieć takich statystyk.

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00