Bild: Arsenal zainteresowany Leno

Bild: Arsenal zainteresowany Leno 06.03.2018, 16:28, Adam Cygański 59 komentarzy Arsenal rozważa kupno bramkarza Bayeru Leverkusen - Bernda Leno - jako następcę Petra Cecha, donosi niemiecki Bild.

35-letni Cech jest podstawowym bramkarzem The Gunners, jednak z uwagi na jego wiek oraz słabą formę w obecnej kampanii włodarze londyńskiego klubu rozglądają się za golkiperem, który mógłby zająć jego miejsce.

Jednym z nich jest wspomniany Leno, którego kontrakt z Aptekarzami obowiązuje do czerwca 2020 roku, jednak ma on zapisaną w swej umowie klauzulę odejścia, wynoszącą zaledwie 25 milionów euro.

W jednym z ostatnich wywiadów 26-letni Niemiec zapytany o ewentualną zmianę klubu, odpowiedział:

- Jeżeli wyjadę za granicę to tylko do klubu, w którym będę miał pewne miejsce w pierwszym składzie.

Bernd LenoTransferySklep kibica Arsenalu autor: Adam Cygański źrodło: bild.de
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
Leehu komentarzy: 8928 08.03.2018, 16:46

@Catalonczyk: Czasem zawodnikowi żeby wskoczyć na ten wyższy poziom wystarczy zmiana klubu. :)

dudekns komentarzy: 6046 08.03.2018, 09:12

Jestem jak najbardziej na tak.

Catalonczyk komentarzy: 1710 07.03.2018, 11:51

Gość który zatrzymał się jakieś 3-4 lata temu. Pewnego poziomu nie przeskoczy.

PrzeArs komentarzy: 933 07.03.2018, 11:05

@tyson880: w tym sezonie cech zabrał nam około 12 pkt już.....

Serduszko komentarzy: 223 07.03.2018, 10:57

Ja teraz dał bym szanse Ospinie żeby się wykazał, choć patrząc na naszą grę z przodu, a przede wszystkim w obronie to miał by sporo roboty.

wejsun komentarzy: 542 07.03.2018, 10:37

@Armata500: Źle się wyraziłem fakt ale w każdym razie wiesz o co mi chodzi :)

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2766 newsów: 24 07.03.2018, 09:34

@wejsun:

" połowa otwierała szampana a reszta miała dreszcze"

Ja to zrozumiałem jako odniesienie do wszystkich, że niby każdy był zadowolony z takiego obrotu spraw wtedy.

wejsun komentarzy: 542 07.03.2018, 08:46

@wejsun: *A cieszenie się że 25 letni zawodnik odchodzi

wejsun komentarzy: 542 07.03.2018, 08:45

@Armata500: Nie wrzuciłem wszystkich do jednego wora tylko stwierdziłem że połowa tak gadała

A cieszenie się że 25 letni jest dla mnie bezsensu bo to wciąż perspektywiczny gracz

tyson880 komentarzy: 8190 07.03.2018, 08:34

Jak ważny jest topowy bramkarz, świetnie pokazuje przykład de Gei w MU w ostatnich latach. Musimy zarzucić sieci na kogoś naprawdę dobrego. Myślę, że z obecnym składem z przodu da się coś zarobić, ale musi to poukładać inny trener, a będzie dobrze. Transfer bramkarza to jednak obowiązek. John Terry się mylił. Cech zabiera nam 15 punktów na sezon.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2766 newsów: 24 07.03.2018, 08:16

Aha, bo nie napisałem nic na temat Leno.
Bardzo dobry bramkarz i uważam, że jego transfer byłby dobrą decyzją.
Kogoś kupić musimy, bo Cech nie może być pierwszym bramkarzem w przyszłym sezonie, a przynajmniej ja sobie tego nie wyobrażam.

Armata500 (redaktor) komentarzy: 2766 newsów: 24 07.03.2018, 08:12

@wejsun:

Nikogo tak nie nazwałeś, ale zgadzam się z Kapitanem. Wytykanie komuś teraz, że cieszył się z przyjścia Cecha czy z odejścia Wojtka, a teraz narzeka, że Wojtka nie ma, jest bez sensu. Było co było, minęły lata, zostało to zweryfikowane. Nawet jeśli ktoś wtedy cieszył się, że Wojtek odchodzi, to miał prawo się przecież mylić, tak samo jak teraz ma prawo widząc co się dzieje w bramce za Wojtkiem tęsknić.

Oczywiście są hipokryci, którzy wtedy się cieszyli, że Wojtek odchodzi, a teraz śpiewają o tym, jak to niby chcieli, by Wojtek został i obrzucają Wengera błotem za taką decyzję. To jest co innego.

I nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Ja od początku byłem przeciwnikiem odejścia Wojtka i nie otwierałem szampana, a gdy przyszedł Petr nie miałem żadnych dreszczy, średnio mnie to grzało.

wejsun komentarzy: 542 07.03.2018, 07:25

@KapitanJack10: powiedz mi w której części mojego komentarza wyzwałem kogokolwiek od idity albo półmózga?

zly_kanonier komentarzy: 3437 07.03.2018, 00:14

Niemieccy bramkarze zawsze spoko!

KapitanJack10 komentarzy: 440 06.03.2018, 23:12

@wejsun: No bo na papierze Cech był bramkarzem z topu i w sumie na początku bronił bardzo dobrze. Nonsem natomiast było pozbycie się jego najlepszego zastępcy, mając w głowie wiek Czecha.

Nienawidzę komentarzy odnoszących się do opinii sprzed x czasu.. Może jeszcze wypomnisz ludziom, którzy cieszyli się z przyjścia Ozila, że są idiotami? 3 lata temu była inna sytuacja a jak coś siadlo to nagle wielki z Ciebie analityk futbolu bo wiedziałeś że tak będzie, a każdy kto cieszył się z przyjścia Petra to półmózg..

wejsun komentarzy: 542 06.03.2018, 23:04

Kocham ten ból o Wojtka ;)

Tak w woli ścisłości przed jego wypożyczeniem połowa otwierała szampana a reszta miała dreszcze na myśl o Cechu " bramkarzu z TOPU

Nomad komentarzy: 1399 06.03.2018, 22:17

Najlepiej w poprzedniej kampanii wypadł bramkarz Milanu. Statystycznie pobił wszystkich, nawet Neurer'a. Zagrał też najwięcej spotkań ale Lafont wydaje się najlepszym graczem przyszłościowym i wcale nie jest daleko za czołówką.

W tej kampani Lafont bije wszystkich na głowę. Ma już 10 czystych kont i jest bramkarzem, który bardzo dużo piłek łapie.

Leno świetnie się zapowiadał (kiedyś) ale on za długo chyba czekał na swoją szansę (nie wiem jak to z nim jest). Dziwnym jest też chyba fakt iż nikt z wielkich klubów nie wyciągnął go wcześniej z Leverkusen przy takiej niskiej kwocie odstępnego.

Jeżeli Alban Lafont rzeczywiście się do nas "zalecał" to ja bym go kupił za wszelką cenę! i nie bawił się w półśrodki.
Wolałbym jednak aby to nie Wenger go szkolił a ktoś kto się na tym zna. Lehmann chyba też jakiejś świetnej roboty nie robi skoro Cech tak się opuścił a nazywany był mianem najbardziej profesjonalnego czy skupionego.

Jest jeszcze 1 problem. Kto przyjdzie na ławkę? Bo nie jestem pewien czy Martinez tam w ogóle pasuje.. i czy dwóch młodych bramkarzy to dobry pomysł

Adi17 komentarzy: 504 06.03.2018, 21:57

NIe jestem przekonany do Leno, wolałbym nawet Lafonta, bo wydaje mi się, ze będzie z niego kocur. Są jeszcze takie naziwska jak Sergio Rico, Rui Patricio czy Alisson, bo Oblak raczej nie do wyciągniecia.

kawa07 komentarzy: 388 06.03.2018, 21:44

Tylko Wenger potrafi sprzedac Wojtka za marne 13 mln i rok pozniej kupic klase slabszego Leno za, no wlasnie ile? 25 mln to tylko klauzula, bedziemy musieli sie licytowac nie przy kwocie transferu ale o prowizje dla zawodnika i agenta, ktora przy tak niskiej kwocie transferu bedzie wynosila prawdopodobnie kolejne 10-15 mln. Jesli chodzi o bramkarzy to patrzylbym w kierunku Hiszpanii, ktora produkuje swietnych bramkarzy takich jak np. Kepa. Nie skreslam Leno ale wydaje mi sie, ze jak dotad Niemieccy zawodnicy w Arsenalu nie spelnili pokladanych w nich nadziei. We Francji tez jest kilka talentow takich jak Lafont (ktory jest rewelacja w tym sezonie, rocznik '99) i rowniez ma klauzule w wysokosci 25 mln.

shubert komentarzy: 116 06.03.2018, 21:43

Fajnie by było ... może być tez Lafont :D Aby ktokolwiek przyszedł bo niedługo Welbecka na bramkę będziemy stawiać :DDD

f4bregas komentarzy: 582 06.03.2018, 21:30

Szlag mnie trafia jak przypomnę sobie, że POZBYLIŚMY się Wojtka... Są słowa które adekwatnie opisałby co teraz myślę, ale pozwolę sobie ich nie przytaczać.

PrinceBosman komentarzy: 51 06.03.2018, 21:02

Może zamiast kupować to dać szansę Ospinie ?

12Titi14 (redaktor) komentarzy: 4202 newsów: 410 06.03.2018, 20:38

Čech gra ostatnio tak słabo, że większość medialnych faworytów jest od niego lepsza. Horn, Leno, Butland.

Forever_gunner komentarzy: 1870 06.03.2018, 20:10

Każdy będzie lepszy od Cześka, który gra katastrofalny sezon. Ospina może zostać jako rezerwowy i do gry w pucharach, jeśli będzie chciał pełnić taką rolę.

Miszek komentarzy: 335 06.03.2018, 20:09

Alban Lafont coś na temat tego BR możecie napisać ?

mitmichael komentarzy: 43622 06.03.2018, 20:04

I z takimi bramkarzami powinni nas laczyc

Marcel90 komentarzy: 3253 06.03.2018, 19:48

Bardzo fajna opcja i tak samo jak Horn prawdopodobna bo w Oblaka ktorego widzialbym najbardziej nie chce mi sie wierzyc bo na ta chwile Atletico jest od nas lepsze pod kazdym wzgledem (moze nie liczac tygodniowek)

PabloCebular komentarzy: 409 06.03.2018, 19:18

>Wychowaj sobie bramkarza
>Daj mu szansę, którą on wykorzystał
>Sprzedaj go za 15 mln
>Panika, bo doświadczony bramkarz sabotuje klub
>Płacz
>Szukaj bramkarza
>Musisz wydać minimum 25 mln bo jesteś klubem z BPL i taniej nikt nie sprzeda
>Typowy Arsenal

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15609 newsów: 110 06.03.2018, 19:00

@Deiigloo: Reina do Milanu.

Deiigloo komentarzy: 813 06.03.2018, 18:56

@hot995: no to reina do nas

hot995 komentarzy: 4003 newsów: 4 06.03.2018, 18:33

Ten news napisany na wyrost. Cały artykuł dotyczy Napoli, które już od roku poważnie interesuje się Niemcem i nie ma w tym żadnej tajemnicy. Leno miałby zastąpić we Włoszech Reinę, bo kontrakt Hiszpana prawdopodobnie nie zostanie przedłużony. O Arsenalu jest wzmianka na samym końcu w jednym zdaniu, ale bez weryfikacji. Tylko zwykłe domysły niemieckiej gazety bez pokrycia. Kiedy Bild napisze "Nach BILD-Informationen" to znaczy, że wszystko jest potwierdzone przez ich źródła, a tymczasem mamy "...scheint aber auch der FC Ar­se­nal In­ter­es­se be­kun­det zu haben.", czyli "wydaje się, że Arsenal także przejawia zainteresowanie". Kluczowy jest tutaj czasownik scheint, którzy oznacza wydawać się. Do śmieci z tym. O BL porozmawiamy kiedy indziej jak pojawi się poważna informacja o zainteresowaniu jego osobą przez AFC.

Marioht komentarzy: 4870 06.03.2018, 18:20

Nie oglądam Bundesligi więc ciężko mi się wypowiadać, ale jeśli chce go ponoć Monaco z Jardimem, który ma nosa do zawodników to chyba jest klasowym bramkarzem?

PtoOk komentarzy: 719 06.03.2018, 18:16

Bramkarz konkret i jeszcze za taką cenę to świetny interes. Tylko czy nasz wybitny taktyk Arsene będzie chciał wymienić ręcznik na prawdziwego bramkarza ?

adamkanonier komentarzy: 576 06.03.2018, 18:07

A jaką on ma kobietę ... Ojej :D

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15609 newsów: 110 06.03.2018, 18:06

Nie jestem przekonany do niego.

f4bregas komentarzy: 582 06.03.2018, 17:58

Leno albo Horn z Koloni i będę mega zadowolony, chociaż z tej dwójki wolałbym właśnie Leno.

Woof komentarzy: 124 06.03.2018, 17:50

@ProroK: Jak na warunki bramkarskie według mnie jest delikatnie mówiąc mały i wiele razy przy jego wpuszczonych golach brakowało tych kilku cm. A w dekiel sam się puknij.

Leeyder komentarzy: 30 06.03.2018, 17:50

Dla mnie zarówno Leno jak i Horn (ten dodatkowo tańszy) byliby super opcją i zapewniliby klasową obsadę bramki na lata. Paradoksalnie cieszę się że Cech gra jak ostatni dziad, pokazuje to pseudo 'nos' Wengera który frajersko sprzedał Szczęsnego i teraz zbiera plony za swoją decyzję w postaci beznadziejnej gry czołgisty. Jak tak patrzę na jego grę to tylko śmiać mi się chce z tych wszystkich gadek że będzie on 'gwarancją' dodatkowych punktów w sezonie XD jest to kolejny przykład potwierdzający regułę że szrot typu Welbeck, Cech kupowany po taniości gówno nam da a nie 'jakość'. Czekam aż Cech siądzie w końcu na ławie, już z niej nie wstanie a po skończeniu swojego kontraktu broń Boże brać go na jakiegoś trenera bo niby doświadczony itp.. Żadnej ciepłej posadki dla gośćia tylko soczysty kop za to co odpieprza ostatnimi czasy.

pawelp69 komentarzy: 203 06.03.2018, 17:48

Najlepsza opcja jeśli chodzi o bramkarza z niemiec. Może jeszcze horn ale nie wiadomo jakby się sprawdził w lepszym klubie bo w kolonii to on tam ma kilkanaście strzałów na mecz a i tak wpada do siatki sporo.

Dominik11 komentarzy: 12723 06.03.2018, 17:33

Przy Cechu to każdy jest lepszy, ale to żaden sukces. Oby do nas trafił bo jak mam oglądać Cecha w następnym sezonie u nas to jest koszmar.

ZebDarek komentarzy: 192 newsów: 1 06.03.2018, 17:28

Gustlika koniecznie trzeba kimś zastąpić, ale nie jestem przekonany to to właśnie Leno jest najlepszą możliwą opcją? Osobiście wolałbym Frasera Forstera - dwu metrowe bydle zastawiające pół bramki, w dodatku świetny na linii i w powietrzu. Gra nogami może do poprawy. Dobry wiek (29).

Womanizer komentarzy: 5649 06.03.2018, 17:26

Obojętnie kto przyjdzie na bramke to będę sie cieszył, przy niebieskim sabotażyście każdy będzie wzmocnieniem. Dawno nie widziałem żeby jakikolwiek klub z top6 miał takiego placka i prymitywa na bramce.

Źle sie ustawia, puszcza strzały w sam środek bramki, opóźniony refleks + na deser podaje rywalom piłki pod nogi w polu karnym.

kamilo951456 komentarzy: 175 06.03.2018, 17:26

bier go Tuchel ze soba z tych dojczów i jazda

Deiigloo komentarzy: 813 06.03.2018, 17:21

idealny dla nas

RosaRambo komentarzy: 51 06.03.2018, 17:13

@SoulStorm
Doswiadczony, jeden z najlepszych niemieckich bramkarzy jest gorsza opcja od grajacego dopiero drugi profesjonalny sezon mlodzika...

KapitanJack10 komentarzy: 440 06.03.2018, 17:08

Ej a słyszeliście o takim gościu z Juventusu? Szczęsny czy jakoś tak.. Dobre opinie zbiera, ale Buffona nie wygryzie jak ten kariery nie skończy. Może uda się go wyrwać za 12/16mln?

JanikK komentarzy: 6425 06.03.2018, 17:06

Nie znać typa, a jakiegoś Lafonta to wstyd. Leno od paru lat regularnie jest topowym gk w Bundeslidze.

JanikK komentarzy: 6425 06.03.2018, 17:06

Świetny gk

P29LJ komentarzy: 518 06.03.2018, 17:05

Super ! Tani, w miarę młody i lepszy od Cecha i Ospiny.

adamus013 komentarzy: 19 06.03.2018, 17:03

Solidna opcja

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz