Bitwa o finał, runda pierwsza

Bitwa o finał, runda pierwsza 25.04.2018, 19:59, Kamil Garczorz 1365 komentarzy

"Wygrajmy Ligę Europy dla Wengera", to słowa powtarzane niczym mantra, ale to tylko kropla w morzu, a gra toczy się o większą stawkę, niż tylko osłodzenie odejście Arsene'owi Wengerowi. Wygrana w tych rozgrywkach może znacznie poprawić nastroje przez kolejnym sezonem, ten triumf da Arsenalowi przepustkę do gry w Lidze Mistrzów w następnych rozgrywkach, a to jest jedyna szansa, aby zakwalifikować do tego ważniejszego europejskiego pucharu.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że w tym meczu Arsenal będzie musiał bronić się przed samym sobą, a przede wszystkim przed obrońcami, którzy, delikatnie mówiąc, są niepewni. Kanonierzy w obecnych rozgrywkach ligowych stracili już aż(!) 46 goli, dla porównania czwartkowy rywal londyńczyków stracił ich zaledwie 18. Żelazna defensywa oraz wypunktowanie przeciwnika w ataku- tak zagra Atletico, a Arsenal będzie musiał uważać, by nie nadziać się kontrataki. To Kanonierzy będą prowadzić grę i częściej utrzymywać się przy piłce.

Gospodarze przystąpią do tego meczu po wysokim zwycięstwie z West Hamem 4-1, ale nie można powiedzieć, że ich forma jest równa. Ostatnie trzy spotkania to wygrana, remis oraz porażka, a stabilizację wyników zaburzają mecze wyjazdowe, te dwa mecze, w których Arsenalowi nie udało się wygrać odbywały się właśnie na obiektach rywali. Na własnym boisku od pewnego czasu (dokładnie 11 marca) The Gunners zdobywają co najmniej trzy gole. Podopieczni Arsene'a Wengera do półfinału Ligi Europy awansowali bezboleśnie odprawiając z kwitkiem kolejno Östersunds, AC Milan oraz CSKA Moskwa.

Mówimy o nierównej formie Arsenalu, ale Atletico również w ostatnim czasie przydarzają się wpadki. Podobnie do londyńczyków, w ostatnich trzech meczach zanotowali remis, porażkę oraz wygraną. Ostatni mecz ligowy zakończył podziałem punktów z Betisem po bezbramkowym remisie. Po drodze do tego etapu rozgrywek Rojiblancos w pokonanym polu zostawili Lokomotiw Moskwa, Kopenhagę oraz Sporting. W ćwierćfinale nie obyło się bez nerwów, a dwumecz zakończył się wynikiem 2-1.

Po meczu z West Hamem Kanonierzy stracili Mohameda Elneny'ego, a kontuzja najprawdopodobniej wykluczy go z gry do końca sezonu. Dobrą wiadomością jest to, że zobaczymy go Mistrzostwach Świata. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że na to starcie zdąży wykurować się Henrich Mchitarian, ale Ormianim również będzie niedostępny. Mesut Özil oraz Jack Wilshere opuścili ligowy mecz, ale oni już powrócili do treningów. Diego Simeone nie będzie mógł skorzystać z usług Juanfrana oraz Filipe Luisa. Jeszcze w weekend Argentyńczyk był zdania, że nie zagra również Diego Costa, ale on ostatecznie znalazł się w kadrze wicelidera ligi hiszpańskiej.

Co ciekawe, Arsenal w oficjalnych rozgrywkach mierzył się z dziewięcioma różnymi hiszpańskimi drużynami, ale nigdy z Atletico Madryt. A jedyne ich spotkanie miało miejsce na Emirates Cup w 2009 roku, Wtedy górą okazali się londyńczycy wygrywając 2-1.

Po losowaniu półfinałów blady strach padł na wielu kibiców, ale ja myślę, że ten diabeł nie jest taki straszny jak go malują. Czy należy bać się zespołu Diego Simeone? Na pewno nie. Należy czuć respekt, ale nie strach. Przecież Atletico Madryt do Ligi Europy "awansowało" zajmując trzecie miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów, co pokazuje, że ten rywal jest jak najbardziej do pokonania.

Rozgrywki: Półfinał Ligi Europy

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: Czwartek, 26 kwietnia, 21:05 czasu polskiego

Przewidywany skład: Ospina - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Ramsey, Xhaka - Özil , Wilshere, Welbeck - Lacazette

Typ Kanonierzy.com: 2:0

Atletico MadrytLiga EuropyZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9226.04.2018, 22:01

Alexandre Lacazette did not lose a header in the first half vs. Atlético Madrid:
• 4 aerial duels contested
• 4 aerial duels won

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.04.2018, 22:00

W sumie to mogło być tak samo 2 - 0 dla Atletico do przerwy.

Trzeba po przerwie walnąć OD RAZU jedną i zabić w nich wiarę z szatni. Później drugą i cisnąć na 3 ostatnie 15min.

Armata500 komentarzy: 4353 newsów: 13026.04.2018, 22:00

Przecież graliśmy dobrze w pierwszej połowie. Jedyne co zawiodło, to skuteczność. Musimy coś strzelić w drugiej połowie, absolutnie.

dennis93 komentarzy: 107226.04.2018, 22:00

Arsenal, to taki klub, że ta czerwona kartka, paradoksalnie, nam nie pomaga. :P

hanzo88h komentarzy: 165926.04.2018, 22:00

Ja pierd... jak tego nie wygramy to będzie kompromitacja stulecia, nigdy nie sadziłem ze to powiem ale przydałby się model...

Fanatic komentarzy: 599126.04.2018, 22:00

Pomysł wilshera i xhaki na rozegranie? Szukanie i podawanie do ozila i niech sie dzieje co chce

Womanizer komentarzy: 989226.04.2018, 22:00

1-0 u siebie to bardzo dobry wynik. Póżniej jeden farfocel w rewanżu i Materace potrzebują 3 goli

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9226.04.2018, 21:59

Ospina - dobrze.
Bellerin - całkiem dobrze.
Mustafi - bez większych błędów, parę wygranych pojedynków.
Koscielny - raz źle wyprowadził piłkę ale poza tym gra pewnie.
Monreal - jak zwykle groźny pod bramką.
Xhaka - poprawnie.
Wilshere - mało kreatywny, bez szału. Raczej słabo.
Ramsey - dużo biega i walczy ale jak na razie bez konkretu.
Ozil - szuka miejsca i nawet daje radę ale musi wrzucić wyższy bieg.
Welbeck - o dziwo bez większych ataków padaczki z jego strony.
Lacazette - mógł mieć 2 gole a ma 0. W miarę aktywny ale dziś gola nie strzeli. xD

softgreat komentarzy: 208126.04.2018, 21:59

Red bull bedzie w finale I tak

Marioht komentarzy: 611426.04.2018, 21:58

Świetna pierwsza połowa.
Takiego ładunku emocji z udziałem Arsenalu brakowało mi od wielu miesięcy.
Szkoda niewykorzystanych sytuacji.

Odejście Arsena Wengera scaliło całą rodzinę Arsenalu.

KapitanJack10 komentarzy: 5368 newsów: 426.04.2018, 21:58

Jeśli mamy wygrać na 0 z tyłu, to nawet 1:0 będzie dobrym wynikiem, skończcie pierdzielić

gabilondo komentarzy: 102026.04.2018, 21:58

Nie biadolic tylko kibicowac!! Czasem mam wrazenie ze tu same placzace baby pisza,

squarecube komentarzy: 74726.04.2018, 21:58

Patrząc na grę to 1-0 biorę w ciemno xD

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5026.04.2018, 21:58

@Simpllemann: My w "dziesiątkę" bylibyśmy takim Start Namysłow.

Womanizer komentarzy: 989226.04.2018, 21:58

Marsylia 1:0 czyli tam bez niespodzianek do przerwy

Trequartista komentarzy: 536626.04.2018, 21:58

Przypominam, że to Atletico, a nie Ostersund

Fanatic komentarzy: 599126.04.2018, 21:57

z minuty a minute coraz gorzej wyglądała ta połowa, oby w drugiej pokazali sie z lepszej strony.

softgreat komentarzy: 208126.04.2018, 21:57

Wygrac dzis po prostu wypada. Atletico to nie Barcelona nie rzuca sie na nas w rewanzu byle kontrolowac nastepny mecz I nie dac sie skontrowac

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 326.04.2018, 21:57

Salah by pewnie miał już z 3jkę po pierwszej połowie.

paw3u komentarzy: 562426.04.2018, 21:57

Obawiam się, ze zmarnowalismy zbyt wiele okazji, ktore sie zemszcza z taka druzyna jak Atletico. Obym sie mylil. COYG!

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52426.04.2018, 21:57

Rozumiem, że Atletico gra w "10", ale to dalej Atletico, a nie Start Namysłów.

polishbrigadesx komentarzy: 1019626.04.2018, 21:57

Początek był dobry w naszym wykonaniu później jak by nasi gracze grali coraz słabiej nawet w przewadze.

Marcinafc93 komentarzy: 32833 newsów: 126.04.2018, 21:56

@Rider

To nie w Wengera stylu, On nie krzyczy tylko glaszcze

Pitu88 komentarzy: 215926.04.2018, 21:56

@Leehu: co Ty gadasz...lepiej graliśmy jak było 11 na 11

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 726.04.2018, 21:56

Co Wy się dziwicie, że Atletico gra antyfutbol i muruje? Mają się rzucić do ataku w 10 na wyjeździe? :D

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5026.04.2018, 21:56

1-0 to żaden wynik. grając praktycznie caly mecz w przewadze jedna bramka u siebie to dramat i pośmiewisko.

Marcel90 komentarzy: 806726.04.2018, 21:56

Mam nadzieje, ze teraz na druga polowe wyjda tak samo zmotywowani jak na poczatek pierwszej i wbija im z dwie bramki

Womanizer komentarzy: 989226.04.2018, 21:56

Dawać Iwobiego w przerwie. Mimo że Nigeryjska Makumba strzały ma na poziomie młodzików u-12 to przynajmniej kombinacyjnie potrafi zagrać w przeciwieństwie do Welbecka.

kosbat komentarzy: 45426.04.2018, 21:56

co się stało ze atleti w 10 tak wcześnie?

mar12301 komentarzy: 2311226.04.2018, 21:56

oni chcą wjechać do bramki???

Kiepomen komentarzy: 427826.04.2018, 21:56

Mecz się świetnie ogląda. Brakuje ostatniego podania, ale sytuacji i tak jest masa. W ofensywie Athletico nie istnieje, musimy ich napocząć i poźniej pójdzie z górki. COYG !!!!

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9226.04.2018, 21:55

Gdyby tu był Auba to byłoby już ze 2:0. Gabończyk tworzy dużo miejsca innym swoim ruchem.

AaronRambo komentarzy: 128026.04.2018, 21:55

a tam terleckiego się czepiacie dla niego Germán Burgos to Cris Rea a Laca Welbeckiem został

Leehu komentarzy: 1049626.04.2018, 21:55

@ejmati: Ja się dziwie że nie przegrywamy. Dzięki Ospina. :D

Rider komentarzy: 242226.04.2018, 21:55

dlaczego Wenger nie wstanie i ich nie wyzwie. Przecież tak nie można grać.......

schnor25 komentarzy: 1854626.04.2018, 21:55

Do 20 min. fajnie atakowali, siedli na Atletico, ale im dalej tym gorzej. 2:0 to zadanie minimum, jeśli chcemy pojechać w miarę spokojni na rewanż (chociaż w naszym przypadku i 3:0 nie byłoby spokojnym wynikiem).

TomekO komentarzy: 274626.04.2018, 21:55

spokojnie wszyscy bramki padną i to dla nas :D

Gryzek komentarzy: 379726.04.2018, 21:55

Powinniśmy prowadzić. Oby te zmarnowane okazje nie obróciły się przeciwko nam.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 626.04.2018, 21:54

Musimy wykorzystać okazję i strzelić przynajmniej 2 bramki, bo w rewanżu już tak łatwo nie będzie.

lordoftheboard komentarzy: 822626.04.2018, 21:54

Dobrze, że grają w 10, bo by była powtórka z meczu z United.

Masa strzałów i Oblak bohater...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.04.2018, 21:54

Najlepszy moim zdaniem Bellerin. Dawno tak nie grał.

Rider komentarzy: 242226.04.2018, 21:54

jeżeli nie teraz to kiedy? na boisku Atletico 11vs11 ??

Leehu komentarzy: 1049626.04.2018, 21:54

Ta czerwona kartka tylko szanse wyrównała, ale żeby awansować to w tym meczu trzeba sobie ze 3 bramkową przewagę wyrobić i wtedy Atletico musiałoby się otworzyć w rewanżu. :)

metjuAFC komentarzy: 5681 newsów: 126.04.2018, 21:54

@Kyrtap: popieram razy 3

Ars17 komentarzy: 70426.04.2018, 21:54

Brawa dla Ospiny za interwencje

mistiqueAFC komentarzy: 2676926.04.2018, 21:54

Gramy bez pomysłu ale nie ma co płakać.Tutaj są takie same szanse na 1-0 jak i na 3-0.
Teraz jest czas dla Wengera.Musi Francuz wpoić chłopakom pomysł na grę w drugiej połowie

enrique komentarzy: 1901826.04.2018, 21:54

Nie grają ani dla Wengera, ani przeciwko niemu, po prostu G grają.

Oby nowy trener miał charakter i skopał D tym leniom.

Hans_Zimmer komentarzy: 594526.04.2018, 21:54

Kurcze ale z niektórych tutaj pierdzielone placzki.

Mam nadzieję, że Wilshere odejdzie po sezonie bo nie zasługuje na szanse jaką otrzymał. Ramsey te zagrania dzisiaj takie wymoszone i bardzo proste do odczytania. Wejdzie pewnie Costa i może się zacząć naprawdę brzydki mecz.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5026.04.2018, 21:54

United i Atletico to nic więcej niż antyfutbol.