Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video

Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video 28.08.2010, 14:53, Patryk Bielski 1038 komentarzy

Po emocjonujących 90 minutach gry podopieczni Arsena Wengera wyszli zwycięsko z pojedynku z Blackburn Rovers rozgrywanym na Ewood Park. Kanonierzy zwyciężyli 2-1 dzięki bramkom Theo Walcotta i Andrieja Arszawina. Dla gospodarzy honorowe trafienie zdobył Mame Diouf.

Początek meczu należał do graczy Blackburn, którzy co rusz nękali Kanonierów długimi wyrzutami z autów, a także stałymi fragmentami gry. Mimo początkowej przewagi gospodarzy, to Arsenal zdobył pierwszy bramkę.

W 20. minucie meczu po kapitalnym podaniu Robina van Persiego, Theo Walcott uciekł obrońcom i świetnie wykończył sytuację, strzelając w długi róg bramki.

Niestety niespełna sześć minut później było już 1-1. El-Hadji Diouf łatwo ograł na lewej stronie boiska Laurenta Koscielnego i wyłożył piłkę do środka do Mame Dioufa, który dopełnił formalności, wbijając futbolówkę do pustek bramki.

Na domiar złego, kilka minut później kontuzji doznał Robin van Persie, który nie był w stanie kontynuować gry i w 34. minucie zastąpił go Marouane Chamakh. Do przerwy utrzymywał się bramkowy remis.

Kanonierzy rozpoczęli drugą połowę spotkania z wysokiego "C". Już w 50. minucie meczu The Gunners ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Andrieja Arszawina. Doskonałą akcję prawą stroną przeprowadził Bacary Sagna, który dograł futbolówkę w pole karne. Tam strzał Ceska Fabregasa zablokował jeden z obrońców gospodarzy, jednak dobitka rosyjskiego skrzydłowego nie pozostawiła już wątpliwości i piłka znalazła się w siatce gospodarzy.

W 67. minucie meczu boisko na rzecz Tomasa Rosicky'ego opuścił Fabregas. Niespełna trzy minuty później Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie za sprawą Theo Walcotta, jednak strzał Anglika przeleciał minimalnie ponad poprzeczką.

W końcówce spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, jednak długie zagrania w pole karne Kanonierów tym razem nie dały pożądanego rezultatu.

W 82. minucie plac gry opuścił strzelec drugiej bramki, Arszawin, zaś w jego miejsce wszedł Jack Wilshere. W doliczonym czasie gry to właśnie młody Anglik mógł ustalić wynik meczu na 1-3, jednak po świetnym podaniu Walcotta w sytuacji sam na sam trafił wprost w Paula Robinsona.

Cały mecz przebiegał w dość nerwowej atmosferze. Podopieczni Sama Allardyce'a nie odstępowali ani na krok drużynie z północnego Londynu, co zaowocowało wyrównaną walką przez pełne 90 minut meczu. Pozostaje cieszyć się nam z kolejnych trzech punktów i pozycji lidera, przynajmniej do godziny 18, kiedy Chelsea zakończy swój pojedynek ze Stoke City.

Blackburn: Robinson - Salgado, Nelsen, Samba, Givet - E. Diouf, Jones, Grella (Dunn 56), Pedersen - Kalinić (Olsson 65), M. Diouf (Nzonzi 81)

Ławka rezerwowych: Bunn, Olsson, Emerton, Dunn, Nzonzi, Hoilett, Chimbonda

Arsenal: Almunia - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Clichy - Song, Fabregas (Rosicky 68), Diaby - Walcott, Arszawin (Wilshere 83), Van Persie (34 Chamakh)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Rosicky, Vela, Wilshere, Eboue, Gibbs, Chamakh.

Obszerny skrót spotkania:

Blackburn Rovers autor: Patryk Bielski źrodło: własne
IronHide_AFC komentarzy: 164231.08.2010, 18:49

Konchesky w The Reds ... zmieniają image obrony na każdej pozycji mają silnego,rosłego obrońce to bd priorytet w formacji Hodgsona

howareyou > ale to nie jest sprawa jednej godziny Schwarzer zostaję w Fulham przeciek byłby już wcześniej że owa szansa istnieje.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 731.08.2010, 18:39

No dalej, Hughes, złam się.

Jagielak komentarzy: 38831.08.2010, 18:32

30 minutes left.

Theo44 komentarzy: 426231.08.2010, 18:30

no to milanczycy bede mieli ciekawy atak w tym sezonie...

sebaarsenal komentarzy: 159831.08.2010, 18:11

oficjalnie:robinho w milanie !

Danielo_Gunners komentarzy: 264131.08.2010, 18:05

Sebasz: wiem też to widze.. brakuje nam osobistości na boisku kto będzie darł morde podpowiadał...nie dawał faulować innych zawodników bez jakiejś docinki lub faulu :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.08.2010, 17:59

Omg, usuńcie te komentarze Redakcjo prosiłbym, a jak coś wejdźcie na manchestercity.pl i zobaczycie w newsach wypowiedź Platiniego.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1131.08.2010, 17:57

manchestercity.pl/news/zbliza-sie-koniec-wielkich-transferow-3385.html

hahahahah, to Barca może się pożegnać z Cesciem w następnym roku max za dwa lata Go może kupią, bo nie wierze, że ich wyniesie ponad 40 milionów.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 831.08.2010, 17:38

skysports.com/story/0,19528,12876_6350781,00.html

sorka za spam;)

Skysports.com understands Fulham are hoping to push through a loan deal for Roma goalkeeper Doni ;)

Może jeszcze jest jakaś szanse na Marka;)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52031.08.2010, 17:20

maks20 -- z Henrym nieprawda bo odszedł w połowie 2007 a do tego czasu wygrywaliśmy dość często cokolwiek 2003/2004 liga 2005 puchar 2005/2006 finał LM także krucho nie było a odszedł by może wcześniej ale po finale pewnie dał się przekonać na 1 sezon a był też wtedy kontuzjowany trochę i poszedł rok później.

Gallas mógł mówić takie rzeczy ale nie publicznie.
Po tym sezonie napiszesz Arsenal grał za miękko kiedyś ale nie w tym sezonie. Nie wymagaj od zawodnika 19-21 letniego by grał ostro przeciwko zawodnikowi 27-32 letniemu a tak wyglądała nasza drużyna w poprzednich 2-3 sezonach.
2-3 wspomniane sezony temu nasza drużyna po praktycznie sami nastolatkowie ale teraz tak już nie jest. Gdyby Wenger kazał grać naszym nastolatkom tak jak drużynie za Vieiry to by bała się wyjść na boisko bo każde ostre zagranie kończyłoby się tym że przeciwnik by oddał i psychika by naszym siadła dlatego wtedy łagodził z Fegusonem i z innymi ,domagał się kartek ochrony zawodników przez sędziów bo kto miał ich chronić na boisku?? Vieiry już nie ma Bergkampa nie ma Campbella nie ma Piresa nie ma Keowna nie ma Adamsa nie ma itd. itd. Wtedy ostry faul kończył się tym że albo zaraz ktoś oddał a przeważnie robił to Vieira ( ile to on miał kartek różnych kolorów ? ) albo się zbiegali wszyscy poszarpać i przeciwnik wymiękał. Teraz kto miał to robić ?? Widziałem ostatnio kilka meczy i zapamiętałem takie zdarzenia min. ktoś ostro fauluje Terrego potem Terry oddaje mu tak że tamten ma ochotę na zmianę ( rzuca się w oczy bo realizator wraca do pierwszego faulu ) ,to samo ostatnio Puyol - przy wyskoku do piłki ktoś go pociągnął łokciem to w najbliższym z nim spotkaniu przebiegł mu korkami po udzie że gościa chciało sczyścić dlatego nie oczekuj tego od chłopaków w naszej drużynie w ostatnich sezonach no wyjątkiem teraz jest Wilshere. Dlatego tak nas poniewierali ale z tym koniec.
Niemniej przydałby się nam taki Samba.

arsenal22 komentarzy: 64231.08.2010, 17:10

ahaha arnold dobre dobre

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 831.08.2010, 17:05

Oficjalnie Aleksander Hleb wpożyczony do końca sezonu z Barcelony do Birmingham City.

Arnold14 komentarzy: 130731.08.2010, 16:54

Dziś wszedłem do tesco. Jak zwykle nawalone tych gratów, lecz w oddali zobaczyłem błyszczące światło, z promiennymi kolorami. Podszedłem bliżej i ujrzałem parę rękawic bramkarskich pewnej firmy. Na cudownym opakowaniu znajdował się MARK SCHWARZER. Ładnymi literami napisane było: Mark , Australian Goalkeeper , Fulham player. Przełamałem się i dotknąłem go ! Nie uwierzycie. Niebieska czcionka zamieniła się na czerwonaśnią. Od tamtej pory na każdym z opakowań widniał napis Arsenal Player.

Joker_224 komentarzy: 520031.08.2010, 16:53

Według informacji włoskich mediów Frey został zaoferowany Manchesterowi City. Mało jednak prawdopodobne, że Roberto Mancini zakontraktuje bramkarza Fiorentiny i ułatwi zadanie Arturowi Borucowi

kasiacesc komentarzy: 187831.08.2010, 16:53

jacob83

Transfer definitywny czy znów wypożyczenie? Poleciał za kasą i chyba trofeami do 'więcejniżklubu' i zbiera owoce tego transferu. Nie rozumiem tylko po co wraca do Anglii, przecież tu jest tak głośno ;D

maks20 komentarzy: 44531.08.2010, 16:50

sebasz, zgoda, ale to tylko słowa Wengera.Fakty są inne. Henry chciał Mistrza Europy, ale irytowało go brak mistrza Anglii.Adebayor? Kasa? Nie tylko-ale nawet gdyby, to nie warto dac parę funtów za takiego gościa?. Toure ewidentny konflikt-zarzucał brak koncentracji i aktywności na boisku kolegom ( a widać,że miał rację).Gallas-nazwał Nasriego patałachem (racja) a Clichego niezgułą piłkarską (nie miał racji, ale pamietam, ile razy Clichy i Sagna karnymi w ostatnich minutach zawalali mecz i wiem, jaką wtedy minę miał Gallas.Musiał oddac opaske kapitana, ale , z czystm sumieniem, czy nie miał racji? Ja uwazam,że Arsenal gra za miekko i brakuje mu jaj.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52031.08.2010, 16:25

Joker 224 --
1. Henry odszedł dlatego że według mnie Boss mu powiedział że po porażce w LM w 2006 bierze się za budowę nowej młodej drużyny która najprawdopodobniej a raczej nawet na pewno nic nie wygra podczas jej tworzenia a nikogo wartościowego na obecny moment czyli wtedy nie kupi bo Emirates nie było tanie a Henry zbliżał się do wieku że jesli teraz nie wygra LM to już nigdy a w Barcy na tamten moment miał największe szanse no i poszedł.

2. Ade był po to by zapewniać bramki młodej drużynie która była systematycznie budowana a on nie był jej integralną częścią czyli zrobił swoje i niech idzie za dobrą kasę.

3. Kolo ciężko powiedzieć ale musiało być nieciekawie w szatni ale też Toure grał kapitalnie ale zawodził w kluczowych momentach. Przypomnę LM i Lfc na Anfield ,samobój z Chelsea
karny z Tottenhamem a Gallas nie popełniał takich błędów a jeszcze strzelał dużo bramek.

4.Kiedy przyszedł TV to on praktycznie przejął dowodzenie obroną i Gallas go sporo nauczył ale jego wiek już nie pasował do tej drużyny.

Takie wnioski i jeszcze wiele innych wysnułem po przeczytaniu bardzo długiego wywiadu z Wengerem nie aby takim dla stronki czy po meczu ale naprawdę porządnego wywiadu nazwał bym go nawet wywiad rzeka bo pytań było kilkadziesiąt ( z 50 ) i Boss aby nie odpowiadał jednym czy dwoma zdaniami na większość z nich.

kielonek komentarzy: 4831.08.2010, 16:00

oj w tym wypadku postawił bym na młodośc

Joker_224 komentarzy: 520031.08.2010, 16:00

maks20 --->
1. Dlaczego odszedł Henry, do dziś tego nie rozumiem.
2. Ade za kasą
3. Kolo, kłótnia z Gallasem, odszedl dla dobra klubu, niestety został ten gorszy.
4. Gallas to też dla wielka zagadka.
5. Fabregas - dowaliłeś.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52031.08.2010, 15:59

kielonek - czyli Szczęsnego spisujesz na straty tak ?? W Hiszpanii nie faulują bramkarza przy stałych fragmentach czy autach 2m gladiatorzy.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9831.08.2010, 15:56

kielonek -> Bo Wenger chce bramkarza doświadczonego jako #1. Dlatego się nim nie zainteresował.

kielonek komentarzy: 4831.08.2010, 15:54

arsenal 22 moim zdaniem to byłby idealny kandydat na bramkarza gynners nie dosc ze mlody to ma swietny refleks i w ogole wyglada na bramkarza kompletnego mimo tak mlodego wieku, w sumie nie mam pojęcia dlaczego Wenger sie nim nie zainteresował

jacob83 komentarzy: 59331.08.2010, 15:52

lol, Alexandr Hleb w Birmingham City, ale robi koleś oszałamiającą kariere od czasu odejścia od nas

szwarcekruper komentarzy: 89331.08.2010, 15:48

Blackburn to średniak, tyle że w ubiegłym sezonie na swoim boisku przegrali aż... 3 razy. To bardzo groźna drużyna na swoim terenie.

arsenal22 komentarzy: 64231.08.2010, 15:46

kielonek de gea tez mi sie podoba bardzo pewny i w dodatku mlody bramkarz!

kielonek komentarzy: 4831.08.2010, 15:39

koniec okienka sie zbliza a my dalej bez wzmocniej defensywnych. no ale zobaczymy co tam wenger ma w zapasie:D a co do bramkarza to ja bym widział w armatach Davida de Gea

evelred komentarzy: 369131.08.2010, 15:35

adebayor wypluwający płuca ahahaha

maks20 komentarzy: 44531.08.2010, 15:32

To ja poproszę Was o jedno, popatrzcie,jak gra Diaby.Nie na Emirates,ze słabiakami, ale na wyjeździe,z twardzielami,np.Stoke czy Birmingham.Sami ocenicie.A teraz zagadka:co łączy takich ludzi,jak Henry,Adebayor,Kolo Toure,Gallas i Fabregas? Odpowiadam-3 rzeczy. 1.To gracze najwyższej klasy.2.Grali i wypluwali płuca w Arsenalu.Żadnemu z nich tego nie mozna odmówic.3.Zostali wywaleni albo odeszli,bo ośmielili się krytykować Wengera (Cesk ostatni sezon). To goście, którzy pluli krwią, co sezon,a suklcesów jak nie było,tak nie ma.A za karę musieli odejść.A kogo sprowadzono na ich miejsce? Sami wiecie.Ma rcję Murinho,Wenger ciągle plecie o drużynie przyszłościowej ( a jej gwiazdą co rusz , kto inny, a to Eduardo, a to Vella).Czasem mam wrażenie,że najbardziej cieszyłby się Wenger,jakbyzostał z 12-latkami.To dopiero wyzwanie.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 131.08.2010, 15:29

meczyk ogolnie korzystny, ale co sie dzieje z Fabregasem? JUz dawno po mundialu a on nie moze wrocic do formy..

arsenal22 komentarzy: 64231.08.2010, 15:23

ja sadze tak samo jak pan redaktor vpr :) a maks20 ty to nie wiem co ogladales? gre twoich kolegów z takimi ksywami? no choc fabregas i wenger raz sie zaczol klucic to prawda.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.08.2010, 15:19

maks20 > nie wiem jaki mecz oglądałeś, ale Koscielny dał się ograć tylko raz, w dodatku przyczyną były słabe warunki fizyczne o których wiemy już od dawna. Diaby był jednym z najlepszych na boisku i tylko co do Fabregasa mogę się zgodzić, był bardzo kiepski.

Joker_224 komentarzy: 520031.08.2010, 15:07

eurosport.pl/pilka-nozna/transfery/2010/liveevent.shtml
Czatujmy na newsy o Arsenalu!!!

maks20 komentarzy: 44531.08.2010, 14:57

Ogólna euforia.Trochę mnie to dziwi,bo chyba nie ma powodu.Blackburn to średniak i z kim nie wygrywać,jak nie z takimi.Patrząc trzeźwo-Kościelny daje się ogrywać,jak dziecko.Mam nadzieję, że to tylko brak zgrania,a nie umiejętności.Chamakh zagubiony taktycznie kompletnie.Fabregas w formie beznadziejnej-wiem,mundial,opóźnienia.Ale to już 3 kolejka ! Ile tygodni na powrót formy? No i mój ulubieniec Diaby-kiedyś przewracali go krasnoludkowi gracze, teraz sam już się przewraca:charakterystyczny obrazek z 1 połowy, kiedy przewrócił się,oddając chory strzał.I Samba, który wyskoczył pół metra ponad wyższego Diabiego,który też wyskoczył,tylko pięty mu się nie oderwały.I Wenger kłócący się znów z sędziami,i Robin z kontuzją itd,itd.Po staremu.

concrete13 komentarzy: 869831.08.2010, 14:12

Erzet -- > a faktycznie .. myślałem że dalej tam siedzi.. dzięki !

Gooner250 komentarzy: 132531.08.2010, 14:06

Ja napisałem 1000 posta, polejcie mi, byle nie ostrzeżeniem za spam :) No co, stronka popularna, dużo ludzi, ciekawe dyskusje, to się pisze ;)

Ja tylko mam nadzieję, że nasi piłkarze wrócą z reprezentacji bez szwanku, dobrze, że Robin sobie odpocznie przez ten czas, czy Nasri.
Oby tylko Walcottowi się nic nie stało, bo bym się chyba zachlastał. Niech wraca cały i zdrowy i prowadzi Arsenal do mistrzostwa z taką formą.

Gunner48 komentarzy: 792931.08.2010, 13:59