Bohaterowie tygodnia #3

Bohaterowie tygodnia #3 26.07.2010, 00:07, Marcin Wierciński 79 komentarzy Zanim przystąpicie do lektury trzeciego już przeglądu wydarzeń na Emirates Stadium (obecnie stadion przeniesiony do Austrii), należy się chwila autoreklamy: już w pierwszym tygodniku pisałem o tym, że niedługo Victor Valdes ogłosi, iż magnes w butach Ceska zbliża go do Barcelony każdego dnia. Bramkarz Barcy co prawda póki co milczy, jednak sprawy w swoje ręce wziął niezawodny Xavi i - jak czytamy w newsie Olka Gruka - stwierdził, iż "żadna siła (!) na ziemi nie zatrzyma 23-latka przed transferem do Katalonii"! Zanim jednak ktoś będzie chciał wynająć mnie do typowania wyników meczów czy też liczb w pewnej loterii liczbowej, informuję, iż ograniczam się jedynie do obstawiania kolejnych słów złotoustego Xavi'ego. A na to, niestety, bukmacherzy zakładów nie oferują.


01 Mikael Silvestre, William Gallas, Manuel Almunia

Prawdziwą sensację wywołał Arsene Wenger, gdy prawie miesiąc po wygaśnięciu kontraktów dwóch francuskich obrońców przyznał, że więcej już w szatni gospodarzy na Ashburton Grove stopy nie postawią. Zszokowało to głównie Manuela Almunię, który do tej pory wszystkie puszczone gole zwalał na piłkarza do niedawna grającego z numerem 18 na plecach. Hiszpan podobno tak się przestraszył, że odmówił gry w sparingach z Barnet i Sturmem Graz.


m w mediach pojawiły się plotki, iż Silvestre od stycznia wiedział już o tym, że jego umowa nie zostanie przedłużona. W wywiadzie dla francuskiej gazety D'ziennique miał powiedzieć: "Tak, to prawda - wiedziałem o tym od dawna. Prawdę mowiąc spodziewałem się, że w podzięce ktoś wykona dla mnie pomnik na Emirates". Wypowiedź ta wywołała wiele plotek jakoby pasywne krycie przez Silvestre'a napastników rywali było w istocie przyjmowaniem pozy, jaką Francuz chciałby, by przyjmował jego pomnik. Niestety nie udało nam się zweryfikować tych plotek.


02 Eduardo, Vito Mannone

Brazylijczyko-Chorwat (nie śmiejcie się: to poważna sprawa. Na skutek wojen gangów w Brazylii Eduardo musiał emigrować w poszukiwaniu spokoju do sąsiedniej Chorwacji) Eduardo podpisał kontrakt z ukraińskim Szachtarem Donieck. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że parę dni wcześniej Arsene Wenger rozpowiadał w mediach, jakie to wielkie plany wiąże z "tym o dwóch narodowościach z '9' na plecach, co niedawno złamał nogę". Po finalizacji transferu Boss szybko wypowiedział się dla angielskiej prasy, iż Eduardo ma już 27 lat, wobec czego "musi grać", a Francuz "nie mógł dać mu gwarancji regularnych występów". Jakie wobec tego plany miał Wenger wobec Eduardo? Według źródła wewnątrz klubu, Boss wziął napastnika na szczerą rozmowę. "Mam wobec ciebie wielkie plany, Dudu" - rzekł Boss. "Jakie?" - zapytał Eduardo. "Będziesz królem strzelców ligi ukraińskiej" - odpowiedział Francuz.

Do bardzo podobnej interakcji doszło także pomiędzy Wengerem a Mannone. Kiedy Francuz zadeklarował, że "każdy może być numerem jeden", Włoch szybko zgłosił swą kandydaturę. "Będziesz numerem jeden" - rzekł Boss podczas jednego z treningów - "w rezerwach albo innym klubie. Ale jeszcze musisz popracować, drogi Vito".


03 Jay Emmanuel-Thomas

W minionym tygodniu Arsenal rozgrywał sparing ze Sturmem Graz. Wedle plotek, dwie bramki zdobył Samir Nasri, a Kanonierzy wygrali 3:0. Niestety, plotek tych nie udało nam się zweryfikować ani nam, ani nawet Wengerowi, który wytłumaczył potem, iż całe spotkanie widok zasłaniał mu "ten z wielkim tyłkiem, co biegał z dziewiątką". Sprawdziłem. Był to Jay Emmanuel-Thomas.


04 Sol Campbell

Jak potwierdził Arsene Wenger, wciąż jest szansa na pozostanie Sola Campbella na Emirates Stadium. Big Sol już zdołał obrazić się na Steve'a Bruce'a, który do swojego klubu ściągnął najgorszego defensora ligi. Stary jak dąb Bartek Anglik uznał to za oficjalną parodię jego umiejętności i bardzo nie chce przenosić się do drużyny, w której w piłkę gra Darren Bent, a reszta przez ten czas kopie rywali po kostkach. Również Newcastle jest dla Sola niezbyt wygodnym miejscem. Wenger parę razy wypowiadał się już o wątpliwej pracowitości Campbella - tym razem wyjątkowo na nią liczy. Francuz sądzi, iż potężnemu jak Big Ben stoperowi zwyczajnie nie będzie chciało się przeprowadzać. "Tak, to nasz główny atut" - powiedział Boss. "No, jest jeszcze Liga Mistrzów..."

Mikael SilvestreWilliam GallasPamiątki kibica Arsenalu autor: Marcin Wierciński źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
kampop1 komentarzy: 293 23.08.2010, 18:09

no i tak oto Jay zasłaniał widok Wengerowi

chamakh2010 (zawieszony) komentarzy: 88 27.07.2010, 12:29

fajna focia

maniek56 komentarzy: 2494 27.07.2010, 11:55

JET zdecydowanie nie zawodzi, wręcz przeciwnie ma wielki talent ale tak jak pisze IceMan jego problemem jest to że nie wiadomo gdzie go ustawić, mam wrażenie że na każdej pozycji na jakiej gra to robi to na 80% swoich możliwości i trzeba znaleźć mu taką pozycję na której pokaże 100% potencjału :)

IceMan komentarzy: 11345 newsów: 2363 27.07.2010, 11:33

matek9009--->Zawodzi? Na wypożyczeniach i w juniorach Arsenalu radził sobie bardzo dobrze. Nie zapominaj, że ten chłopak ma dopiero 19 lat i jest dopiero wprowadzany do pierwszej drużyny. Największym jego problemem jest to, że nikt nie jest w stanie określić jego nominalnej pozycji. JET grał już chyba wszędzie, tylko bluzy bramkarskiej jeszcze nie przywdział.

matek9009 komentarzy: 1350 27.07.2010, 11:22

fabregas1987---> ale weź pod uwagę że Newcastel chce bardziej wzmocnic obronę niż się wymieniać, moze nam taka wymiana sie nie udać niestety choć pomysł jest całkiem przyzwoity:)

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 115 27.07.2010, 11:17

rurek --> nie tylko 27 rodzeństwa, ale też dwójkę dzieci. Jak na jego wiek to nieźle :)

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 27.07.2010, 11:17

wg. mnie powinnismy z Newcastle zrobic wymiane, my bysmy dali Campbell'a i 5 milionow, a oni nam by dali Taylor'a ...

matek9009 komentarzy: 1350 27.07.2010, 11:07

JET mi sie wydaje żę trochę zawodzi , powinien już nieźle szaleć na boiska PL a tym czasem taki sredni napadzior no ale może potrzebuje wiecej gry

Arsenal_1886 komentarzy: 19497 27.07.2010, 10:46

mirrorfootball.co.uk/news/Transfer-news-Arsenal-defender-Sol-Campbell-set-to-complete-Newcastle-move-following-medical-at-St-James-Park-article538045.html
Sol raczej odejdzie ;/
Teraz pozostaje nadzieja ,że
Wenger zakupi obrońcę typu ,np. Jagielka ,
Verthongen czy Richards . Do tego bramkarz przydałby się też .

pedro61 komentarzy: 1826 27.07.2010, 01:56

Strasznie jurny musi być tatko naszego Alexa.Ale spytałbym również ,czy wszystkie dzieci z jednej matki?Coś mi się wydaje,że chyba jednak nie.A wracając do Alexa-On chyba też wcześnie zaczął....

IceMan komentarzy: 11345 newsów: 2363 27.07.2010, 00:41

rurek--->Tak, prawda

mirrorfootball.co.uk/news/Family-is-everything-to-Arsenal-star-Alex-Song-article213477.html

A Evra jest cienki - ma tylko 24^^

howareyou (zawieszony) komentarzy: 6048 newsów: 7 27.07.2010, 00:37

@rurek
Podobno to prawda, ale wiemy, Alex jest... no, z Kamerunu.

Evra z United też ma coś koło tego z tego co słyszałem. :D

rurek komentarzy: 80 27.07.2010, 00:32

to prawda ze Alex song ma 27 rodzenstwa?

gooner92 komentarzy: 1677 newsów: 5 27.07.2010, 00:19

rurek >> kod podany na tej stronie to 77874-225188, jednak nie wiem czy jest to kod aktualny, dlatego czekam na odpowiedz.

rurek komentarzy: 80 27.07.2010, 00:07

Ej gra ktoś w fantasy premier league, bo chcialbym dostac kod ligi, kibicow arsenalu

gooner92 komentarzy: 1677 newsów: 5 27.07.2010, 00:03

Mam pytanie odnośnie Fantasy Premier League, mianowicie czy liga naszej strony wciąż jest aktualna?

IceMan komentarzy: 11345 newsów: 2363 26.07.2010, 22:52

marcel134--->Wzorowo odbiegłeś od tematu^^

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 5 26.07.2010, 22:46

Co do tego meczu z Legią, byłbym wdzięczny jakby odpowiedział mi ktoś bardziej zorientowany jak to w końcu będzie z tymi biletami, czy trzeba będzie wyrabiać kartę kibica Legii, czy może będzie przydzielony jakiś sektor dla kibiców Arsenalu, i czy wtedy bilety będzie można nabyć w dniu meczu? Nie bywam na meczach, a poza tym mam teraz bardzo słaby dostęp do neta i nie dam rady sam się czegoś dowiedzieć, więc proszę o pomoc :)

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 4 26.07.2010, 22:46

IceMan -> ok rozumiem, ale jeśli mówisz o Hiszpanii to w pierwszym meczu ze Szwajcarią zbytnio się nie popisali...
A PL to jest liga każdy mecz ma znaczenie...
Po za tym i tak Hiszpania całe MŚ na farcie krótko mówiąc, bo żeby wszystkie mecze fazy pucharowej wygrywać 1:0 to troche fart jest.

Ja wiem, że nie ma znaczenia dla nich taka Legia, ale nie oszukujmy się... kanonierzy nie mają najmocniejszej psychiki...
Zresztą.. Ważne żeby mecz był dobry :P Co będzie potem to będzie.

IceMan komentarzy: 11345 newsów: 2363 26.07.2010, 22:24

marcelo134---->Przecież to są profesjonaliści, a nie narwani gimnazjaliści. Wysoka wygraną nad potwornie mierną Legią na pewno zbytniej pewności siebie Kanonierom nie da. Zadba o to Boss, a i sami piłkarze wiedzą, że poziom Legii nijak nie odzwierciedla poziomu najbliższych rywali The Gunners. Hiszpania też wygrała przed MŚ 6-0 i jakoś sodówa im nie strzeliła - La Furia Roja zdobyła złoty medal Mundial.

Zresztą, 7. sierpnia pogromu się nie spodziewam. Otwarcie stadionu, wielkie święto itp... Przecież Arsenal nie zepsuje takiej celebracji i nie wygra 10-0. Co najwyżej 3-0;)

Gunner48 komentarzy: 7927 26.07.2010, 22:22

stefcio15

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 4 26.07.2010, 22:17

Erzet -> za dużo bierzesz sobie do serca. Ja polskim zespołom źle nie życzę i byłaby to pewnego rodzaju satysfakcja, że jakiś polski klub potrafi wygrać z Arsenalem. Nikomu nie bd kibicował, bo to mecz towarzyski na sprawdzenie siebie, liczę tylko na dobre widowisko.
nie życzę im przegranej. tylko jeśli spuszczą Legii łomot jak Hiszpania Polsce, to mogą się poczuć za dobrze i w efekcie źle zacząć sezon własciwy.
Dlatego jeśli wygra Legia to sobie trochę przeanalizują to i owo i lepiej się przygotują.
Samokrytyki też troche trzeba ;]

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 35 26.07.2010, 20:42

marcel134 - życzyć przegranej własnemu zespołowi, tego jeszcze chyba tutaj nie było.

stefcio15 (redaktor) komentarzy: 13022 newsów: 2237 26.07.2010, 19:06

Zapraszam wszystkich do ligi fanow arsenalu oczywiscie w fantasy premier league , tu jest kod :) 298458-119166 wszystkich chetnych zapraszam

PS. Wybaczcie mi off topa :P

arsenal122 komentarzy: 1125 26.07.2010, 18:48

marcel134--> kompromitacja ale nie u Nas... w Polsce...

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 4 26.07.2010, 18:42

arsenal122 -> to nie jest istotne. dobrze jak Legia by im łomot spuściła tak jak Kansas zrobili dzisiaj United (i to jeszcze Kansas grało 50 min w 10!).

Wtedy się otrzeźwią przed samym sezonem i przeanalizują błędy ;] Aczkolwiek troche kompromitacja by była, ale to też jest czasem potrzebne...

arsenal122 komentarzy: 1125 26.07.2010, 18:30

jak myślicie jakim składem przyjadą Kanonierzy do Wa-wy?

Asiek69 komentarzy: 2366 26.07.2010, 18:20

Poza tematem, będzie tłumaczone nowe The Right Man For the Job ;]?

gooner80 komentarzy: 1293 26.07.2010, 17:38

Trochę off-topicowo, nie wiem czy już to widzieliście, przydałby się jako oddzielny news na stronie

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/kibice-arsenalu-szczesny-tak-fabianski-nie,1,3334455,wiadomosc.html

W 100% zgadzam się z wynikami, Almunia i Fabiański out... Szczęsny i Mannone na ławę i dokupić nowego bramkarza!

eSSo (zawieszony) komentarzy: 382 26.07.2010, 17:11

Lech Poznan - Sparta Praga nie zostanie pokazany w zadnym polskim kanele :((

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 4 26.07.2010, 16:22

armata_PL -> ale mi chodziło tylko o zwykłą sondę, taka jak jest po prawej stronie (obecna pyta o to ile transferów zrealizuje Wenger) ;]

Jeśli już wspomniałeś o zmianach to ja niecierpliwie czekam na typera, chciałbym aby był już gotowy na początek tego sezonu, ale to jest chyba niemożliwe (ale nie wiem jak stoją prace) ;]

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 4 26.07.2010, 16:12

marcel134 ---> cała stronka ma przejsc wg przemianę ale od dluuuzeszego czasu sie o tym mowi ale nic sie nie robi ;p tak jak nasi politycy ;D

koowal komentarzy: 38 26.07.2010, 16:09

Tak poza tematem. Dzisiaj urodziny obchodzi Gael Clichy. ; ))

SaGnA komentarzy: 985 26.07.2010, 15:46

maciekbe > Ramsey wraca późną jesienią. Tak koniec października początek grudnia. W tym czasie.

marcel134 komentarzy: 1082 newsów: 4 26.07.2010, 15:43

Apropos bohaterów to znalazłem ciekawy artykuł:

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/kibice-arsenalu-szczesny-tak-fabianski-nie,1,3334455,wiadomosc.html

Do redakcji: może u nas na stronie zrobić by taką sondę, tylko dodać opcję 'Nowy bramkarz'?

adam3462 komentarzy: 2732 26.07.2010, 15:27

Ciekawy tekst hehe :D

pajdi komentarzy: 3770 26.07.2010, 15:09

maciekbe--
o ile się nie mylę to Cesc i Robin mają zacząć przygotowania od poniedziałku czyli dziś, a co do Walijczyka to nie mam pojęcia.

Sylver12 komentarzy: 158 26.07.2010, 15:03

Artykuł genialny;)

maciekbe komentarzy: 11713 26.07.2010, 14:47

Ma ktoś informacje na temat powrotu do treningów Ramseya ? I kiedy wracają Cesc i Robin ?

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 26.07.2010, 14:32

uuu, ale wtopa, JET gral z "11" (nie, nie zartuje, to malo wazne), ale bardzo fajny artykul ;]

neastle komentarzy: 592 26.07.2010, 13:56

Almunia chyba się naprawdę przestraszył :P Dobrze by było, gdyby Manuel wrócił, ale tylko na ławkę.

kacper0992 komentarzy: 205 26.07.2010, 13:44

Panowie słyszeliście że van der vaart chce odejść z realu i grać w Anglii myślę że trzeba skorzystać z tej okazji i kupić go.

kubeusz95 komentarzy: 1321 26.07.2010, 13:26

Mocne, cieszy humorystyczne podejście do transferów ;)

Pinguite komentarzy: 15016 26.07.2010, 13:06

Genialne! Uśmiałem się! Ta wzmianka o Eduardo i planach Wengera wobec niego - po prostu wymiata! :P

kasiacesc komentarzy: 1878 26.07.2010, 13:01

Niektóre teksty są naprawdę śmieszne jednakże poprzenie były lepsze ;)

EC na Polsacie Futbol? Mi pasuje ;)

Kubi komentarzy: 552 26.07.2010, 11:51

Funny...

not