Bolesna porażka Emery'ego: Chelsea 3-2 Arsenal

Bolesna porażka Emery'ego: Chelsea 3-2 Arsenal 18.08.2018, 19:39, Łukasz Wandzel 4264 komentarzy

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że Unai Emery został rzucony na głęboką wodę. Najpierw debiut w Premier League przeciwko City, tym razem derby Londynu, w których jego drużyna musiała stawić czoła Chelsea. Pomimo tego hiszpański szkoleniowiec starał się udowodnić, że potrafi pływać. Jednak marzenia o tym, że Arsenal po tak krótkim czasie z nowym trenerem odmieni się nie do poznania trzeba na razie odłożyć. Choć Arsenal pokazał w tym meczu charakter, odrabiając dwubramkową stratę, nie zdołał zdobyć ani jednego punktu. Chelsea zdominowała początek spotkania oraz całą drugą połowę, więc nie ma nic dziwnego w tym, że Kanonierzy nie obronili się, mając udany jedynie fragment meczu i marnując sporo ze swoich okazji na gola.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Rüdiger, Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho - Willian (61' Willian), Barkley (60' Kovacic), Pedro - Morata.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mustafi, Sokratis, Monreal - Guendouzi, Xhaka (46' Torreira) - Iwobi (75' Lacazette), Özil (68' Ramsey), Mchitarian - Aubameyang.

Kanonierzy rozpoczęli to spotkanie najgorzej, jak tylko mogli. Byli zbyt nerwowi, a ich ustawianie się na boisku pozostawiało wiele do życzenia. Zupełnie inaczej wyglądał gospodarz derbowego spotkania. Chelsea, grając na własnym stadionie, od razu ruszyła do ataku i bardzo szybko stłamsiła gości. Skutkiem tego było otwarcie wyniku już w 9. minucie przez Pedro, do którego futbolówkę zagrał Alonso, przedzierając się lewym skrzydłem. Po tym golu Arsenal nie poprawił znacznie swojej gry. Piłkarze prezentowali podobną taktykę jak w meczu z City. Wychodzili wysoko z pressingiem i akcje starali się rozgrywać od tyłu przez Petra Cecha.

Pierwszy prawdziwy pazur The Gunners pokazali w 19. minucie, kiedy dogodną akcję zmarnował Aubameyang. Chelsea szybko jednak skarciła swojego rywala, podwyższając prowadzenie. Nagle Morata znalazł się pod bramką Cecha i łatwo go pokonał. Wydawało się, że Arsenal nie uniknie dotkliwej porażki, ale na szczęście obudził się w 37. minucie, kiedy po wielu zmarnowanych przez drużynę okazjach, w końcu trafił Mchitarian - przyjemnym dla oka strzałem z lewej nogi. Zaraz po tym gola dołożył Iwobi. Dało się zauważyć schemat Arsenalu z wrzucaniem piłki w pole karne z lewej lub prawej strony, który zaczął działać. Przy wyniku 2-2 naładowani energią gracze Arsenalu nie przestawali atakować, ale marnowali swoje okazje aż sędzia gwizdnął, zapraszając wszystkich na przerwę.

W drugiej połowie The Gunners jakby ochłonęli, co nie zadziałało na nich dobrze. Całkowicie dali się zdominować w posiadaniu piłki zawodnikom The Blues, nie stosowali już tak wysokiego pressingu i nie mieli pomysłu na atak. Zmiany, które przeprowadził Unai Emery, choć dodały wigoru drużynie, ale nie przełożyły się na rezultat. Na domiar złego, w 81. minucie Podopieczni Maurizio Sarriego uśpili czujność Kanonierów i za sprawą Marcosa Alonso zdobyli gola dającego trzy punkty. Arsenal nie wyglądał na drużynę, która miałaby siłę na jeszcze jeden podryw, by ponownie wywalczyć remis i podzielić się punktami w derbach Londynu.

Ta porażka musi być dla Unaia Emery'ego niezwykle rozczarowująca. Gdy Arsenal przegrał z Manchesterem City, nie było tragedii. Lepsi i bardziej poukładani Obywatele pokonali drużynę debiutującego w Premier League szkoleniowca. Jednak przegrana z Chelsea musi być bardziej dotkliwa przez sam fakt, jak blisko piłkarze prowadzeni przez Hiszpana zaledwie przez kilka miesięcy byli udanego występu. Powinni wywalczyć remis, a stać ich było nawet na zwycięstwo.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ArsenalChampion komentarzy: 803223.08.2018, 22:09

@darek250s: ja tam go ocenie po całym sezonie , a nie jak typowy Janusz (a może typowy darek) po dwóch kolejkach

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52423.08.2018, 22:08

Mnie angielski Torreiry nie przeszkadza, bo ciężko, by przeszkadzało mi coś, co nie istnieje.

ArsenalChampion komentarzy: 803223.08.2018, 22:08

@Ranczomen: ej ale swojej roboty to mu nie przypisuj , jednak są na świecie inteligentniejsi ludzie od ciebie którzy nadają się do czegoś wiecej

DontCry komentarzy: 760823.08.2018, 22:07

@ArsenalChampion napisał: "Ale widze ze polaczki narzekaczki już nie maja o co się przypier..."

xD Pozdrawiam Polaka rodaka.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 523.08.2018, 22:07

@bocian18:

alltube

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 123.08.2018, 22:07

Na jakiej stonie obejrze The Wire bo na fili.cc sie zacina macie jakas inna /.?

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 523.08.2018, 22:06

@ArsenalChampion:

No to pokazal ci jak gra. Brak komunikacji i piekne krycie przy straconej bramce na 3-2.

Ranczomen komentarzy: 1232423.08.2018, 22:05

Ogólnie rzecz biorąc to Emery nadaje się jedynie do pchania taczki na budowie.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 523.08.2018, 22:05

Ma ktos jakas statystyke pokazujaca zarobki naszych pilkarzy? Ciekawi mnie ile taki Ramsey zarabia i kto z podstawowej jedenastki zarabia najmniej.

ArsenalChampion komentarzy: 803223.08.2018, 22:04

co wam przeszkadza angielski torreiry ?bo kompletnie tego nie ograniam ja naprzyklad mam na to kompletnie wywalonie bardziej interesuje mnie to jak gra w meczach . Ale widze ze polaczki narzekaczki już nie maja o co się przypier...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2018, 22:03

A Celtic ugrał tylko remis z...mistrzem Litwy. Jezu jaka ta liga szkocka musi byc zenujaca.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.08.2018, 22:01

@DontCry:

w sumie, po niezłym meczu Iwobiego raczej na pewno wyjdzie w pierwszym składzie.

DontCry komentarzy: 760823.08.2018, 22:00

@michalal: Możliwe, ale ten moment nic na to nie wskazuje. Szczerze, jeśli Auba nie wyjdzie na skrzydle na West Ham, to wygląda na to, że Emery będzie grał tylko jednym z nich.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 523.08.2018, 21:59

@MVTI:

To to jeszcze nic. Taki Torreira to subscribe nie moze powiedziec poprawnie.

@Simpllemann:

Troche to przykre, bo jednak komunikacja jest wazna, a on nawet podstaw nie zna..

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.08.2018, 21:58

@DontCry:

Abumajang bądź Lacazet zawsze mogą być skrzydłowymi i w dalszym ciągu zagramy tylko jednym napastnikiem.

DontCry komentarzy: 760823.08.2018, 21:57

@Simpllemann: Przydałoby się, inaczej Torreira może mieć trudności z szybkim wejściem do pierwszej jedenastki.

Generalnie Emery na ten moment wykluczył grę na dwóch napastników, za wcześnie by to przesądzać, ale wydaje się, że Lacazette jest jednym z graczy którzy mogą opuścić Arsenal, jeśli Emery zostanie tu na dłużej.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57323.08.2018, 21:57

Emery na tym etapie powinien umieć angielski na bardzo dobrym poziomie.

Zatrważające jest to, że gość, który ma ponad 40 lat i pracował w europejskich klubach nie umie rozmawiać w języku międzynarodowym na stopniu zaawansowanym.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.08.2018, 21:56

Samata dzik, oby tak dalej!

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 523.08.2018, 21:56

@RIVALDO700:

Jak to mowil ekspert Wojtek Kowalczyk. Cluj sie po nich przejedzie. No i sie przejechali.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52423.08.2018, 21:56

@darek250s
Na ten moment nie wróżę mu sukcesów na tym polu.

@DontCry:

Trzeba roznieść w pył West Ham, wygrać kilka spotkań pod rząd oczyścić trochę atmosferę wokół Emerego i będzie git ;)

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 523.08.2018, 21:54

Swoja droga ciekawe ile mu zajmie ogarniecie angielskiego. Mam nadzieje, ze nie 3 lata tak jak napisales :o

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2018, 21:53

Haha pogromcy legii ograli mistrza Rumunii Cluj 2-0. Dudelange w fazie grupowej LE? Możliwe.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52423.08.2018, 21:53