Borussia po Zelalema?

Borussia po Zelalema? 10.01.2017, 13:13, Mateusz 21 komentarzy Pomocnik Arsenalu i młodzieżowy reprezentant Stanów Zjednoczonych jest bliski przenosin do Borussii Dortmund - donoszą źródła ESPN.

Po powrocie z Rangers F.C., gdzie ostatni sezon spędził na wypożyczeniu, 19-latek ma problem z przebiciem się do pierwszego zespołu Kanonierów. Zelalem w tym sezonie wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach, w obu wchodząc z ławki. Działacze z Dortmundu mają nadzieję przekonać młodego zawodnika gwarancją częstszych występów.

Kontrakt Gediona wygasa w czerwcu bieżącego roku. Z tego powodu przedstawiciele BVB liczą na niską kwotę odstępnego i planują sfinalizować transfer w zimowym okienku transferowym.

Zelalem urodził się w Berlinie i tam też rozpoczął swoją piłkarską przygodę jako gracz Herthy BSC. W 2006 roku po śmierci matki wraz z ojcem wyemigrował do USA. W Borussii może mieć okazję gry z innym reprezentantem Stanów Zjednoczonych - Christianem Pulisiciem.

Borussia DortmundGedion ZelalemSklep z gadżetami Arsenalu autor: Mateusz źrodło: ESPN
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
skrobinho komentarzy: 3779 newsów: 2 10.01.2017, 23:59

Gnabry z najlepszej strony pokazał się we wrześniu/październiku, usiadł na ławkę, potem pograł jeszcze trochę w styczniu, znowu ławka i kontuzja dopiero w kwietniu, więc to nie ona zahamowała jego rozwój a Wenger.
Takie moje zdanie.

No ale tak czy siak już u nas nie gra, oby mu szło jak najlepiej i kontuzje go omijały!

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 10.01.2017, 22:22

Z tym Toralem też ciekawa sprawa, Wenger kupił go z Bellerinem w pakiecie, a drugi Hiszpan w ogóle nie dostał szansy w pierwszym zespole.

erykgunner (administrator) komentarzy: 476 newsów: 939 10.01.2017, 21:29

Potem się roztył i nie mógł się przebić do pierwszego składu u Pulisa. Nie wiem, gdzie Twoim zdaniem w przypadku Gnabry'ego "Wenger zwalił".

erykgunner (administrator) komentarzy: 476 newsów: 939 10.01.2017, 21:21

@skrobinho

Nie, wtedy złapał kontuzje, a nie Arsene posadził go na ławkę.

skrobinho komentarzy: 3779 newsów: 2 10.01.2017, 21:09

eryk
Właściwie sam sobie odpowiedziałeś.
Jak był w gazie i dawał sporo drużynie swoją przebojowością, to Wenger w swoim stylu posadził go na ławce.

Wg mnie podjął bardzo dobrą decyzję dla siebie i akurat tu masz rację, że przy samym transferze nic nie można już było zrobić. Weneger zwalił wcześniej.

Szkoda tylko, że nie zawarliśmy klauzuli odkupu bądź chociaż pierwszeństwa...

adrian12543 komentarzy: 13377 newsów: 2 10.01.2017, 20:58

Zelalem, w odróżnieniu od Gnabry'ego, nigdy tak naprawdę nie pokazał żadnych fajerwerków. No chyba, że dalej podniecamy się ładnym podaniem w meczu z Nagoya Grampus.
Ja pożegnam bez większego żalu.

erykgunner (administrator) komentarzy: 476 newsów: 939 10.01.2017, 20:54

Mam nadzieję, że Zelalem wykaże się większą cierpliwością.

erykgunner (administrator) komentarzy: 476 newsów: 939 10.01.2017, 20:53

Wydaje mi się, ze Arsenal robił dużo, żeby go przekonać. Zwłaszcza, ze sam Wenger bardzo chciał, żeby został :)

Prawda jest taka, że Serge zdawał sobie sprawę, że nie da rady się przebić do pierwszego składu. Jak był w gazie, to Arsene na niego stawiał, potem miał pecha z długą kontuzją -> roztył się -> i nic nie grał w WBA. Nie było podstaw, żeby u nas grał, a że chciał regularnie wybiegać w podstawie, to poszedł tam, gdzie mu to zagwarantowali i teraz będzie się bronić przed spadkiem.

Armata500 komentarzy: 1353 10.01.2017, 20:49

Przekonać go jakoś? Nie mówię o zmuszaniu przecież. Widocznie coś przeoczyłem w związku z tym transferem, nie wyłapałem, że NIE CHCIAŁ u nas w ogóle zostawać. W takim razie szkoda.

Ale co do Zelalema, no to też do niczego go nie zmuszać, ale nie byłbym za sprzedażą, tylko wypożyczeniem.

erykgunner (administrator) komentarzy: 476 newsów: 939 10.01.2017, 20:46

No ale jak on chciał definitywnie odejść, to mieliśmy go zmusić?

Armata500 komentarzy: 1353 10.01.2017, 20:42

@eryk

Zaraz, a nie mogliśmy go wypożyczyć? Przecież wówczas i tak by odszedł i grałby w Werderze pierwszy skrzypce, tak jak gra i teraz.
Własnie o to mi chodzi, że mogliśmy się zgodzić na odejście, ale na wypożyczenie. Wtedy byłoby to z korzyścią dla zawodnika bo by grał regularnie i dla nas, bo mógłby wrócić. A tak, to teraz jak zostanie gwiazdą Bundesligi to będzie wart grube miliony.

I oczywiście w moim poprzednim komentarzu wkradł się błąd, chodziło mi o Werder, a nie Wolfsburg ;)

erykgunner (administrator) komentarzy: 476 newsów: 939 10.01.2017, 20:23

@Armata500

Jaki błąd zrobiliśmy? Przecież bardzo chcieliśmy, żeby został. To Serge postanowił odejść.

Armata500 komentarzy: 1353 10.01.2017, 19:50

Ja bym go wypożyczył, ale raczej nie sprzedawał. Nie chciałbym powtórki z Gnabrym, bo według mnie zrobiliśmy błąd sprzedając go do Wolfsburga.

Wypożyczyć. Jak go sprzedamy, to będzie szkoda.

AaronLieber27 komentarzy: 5796 10.01.2017, 18:41

Zeby nie bylo powtorki z Gnabrym

Gerwciu komentarzy: 1634 10.01.2017, 18:28

Ciekawe jak rozwinie sie.w Bvb. Pewnie będziemy żałować, no ale.cóż ☺

mitmichael komentarzy: 40008 10.01.2017, 17:13

Niech odchodzi tak jak Gnabry bo zostajac w Arsenalu na pewno sie bardziej nie rozwinie a granie w Bundeslidze jest lepsze niz ciagła tułaczka po mlodziezowych druzynach The Gunners

Argudo komentarzy: 2895 newsów: 2 10.01.2017, 15:56

Nie puszczałbym tak łatwo Zelalema i Torala. Powinni jeszcze dostać szansę w pierwszej drużynie.

Gunner18AFC komentarzy: 658 10.01.2017, 15:43

Przy naszej cienkiej grze w srodku pola moglismy sprobowac z nim w pucharze...

Szewa7 komentarzy: 546 10.01.2017, 15:37

Znając życie młody tam wypali...

PawloPro komentarzy: 613 10.01.2017, 15:28

Będzie tak jak z Gnabrym.

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 10.01.2017, 13:52

Wenger postawił chyba na nim krzyżyk, bo kiedyś zabierał go na tournee i dawał szanse w Pucharze Ligi czy nawet w Lidze Mistrzów raz, a teraz nie wychyla się w ogóle poza drużynę U-23. Miał być drugi Fabregas, a chyba skończy się na transferze definitywnym.

poprzednia1 następna
Ostatni mecz
Następny mecz
Arsenal - Chelsea 27.05.2017 - godzina 18:30
2 : 1
Sydney FC - Arsenal 13.07.2017
vs
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Chelsea38303593
2. Tottenham Hotspur38268486
3. Manchester City38239678
4. Liverpool382210676
5. Arsenal38236975
6. Manchester United381815569
7. Everton3817101161
8. Southampton3812101646
9. Bournemouth3812101646
10. West Bromwich Albion381291745
11. West Ham United381291745
12. Leicester City381281844
13. Stoke City3811111644
14. Crystal Palace381252141
15. Swansea City381252141
16. Burnley381172040
17. Watford381172040
18. Hull City38972234
19. Middlesbrough385132028
20. Sunderland38662624
ZawodnikBramkiAsysty
Harry Kane297
Romelu Lukaku256
Alexis Sánchez2410
Diego Costa207
Sergio Agüero203
Dele Alli187
Zlatan Ibrahimovic175
Eden Hazard165
Joshua King162
Christian Benteke152
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady