Borussia po Zelalema?

Borussia po Zelalema? 10.01.2017, 13:13, Mateusz 21 komentarzy Pomocnik Arsenalu i młodzieżowy reprezentant Stanów Zjednoczonych jest bliski przenosin do Borussii Dortmund - donoszą źródła ESPN.

Po powrocie z Rangers F.C., gdzie ostatni sezon spędził na wypożyczeniu, 19-latek ma problem z przebiciem się do pierwszego zespołu Kanonierów. Zelalem w tym sezonie wystąpił w zaledwie dwóch spotkaniach, w obu wchodząc z ławki. Działacze z Dortmundu mają nadzieję przekonać młodego zawodnika gwarancją częstszych występów.

Kontrakt Gediona wygasa w czerwcu bieżącego roku. Z tego powodu przedstawiciele BVB liczą na niską kwotę odstępnego i planują sfinalizować transfer w zimowym okienku transferowym.

Zelalem urodził się w Berlinie i tam też rozpoczął swoją piłkarską przygodę jako gracz Herthy BSC. W 2006 roku po śmierci matki wraz z ojcem wyemigrował do USA. W Borussii może mieć okazję gry z innym reprezentantem Stanów Zjednoczonych - Christianem Pulisiciem.

Borussia DortmundGedion ZelalemSklep z gadżetami Arsenalu autor: Mateusz źrodło: ESPN
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
skrobinho komentarzy: 3794 newsów: 2 10.01.2017, 23:59

Gnabry z najlepszej strony pokazał się we wrześniu/październiku, usiadł na ławkę, potem pograł jeszcze trochę w styczniu, znowu ławka i kontuzja dopiero w kwietniu, więc to nie ona zahamowała jego rozwój a Wenger.
Takie moje zdanie.

No ale tak czy siak już u nas nie gra, oby mu szło jak najlepiej i kontuzje go omijały!

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 10.01.2017, 22:22

Z tym Toralem też ciekawa sprawa, Wenger kupił go z Bellerinem w pakiecie, a drugi Hiszpan w ogóle nie dostał szansy w pierwszym zespole.

erykgunner (administrator) komentarzy: 725 newsów: 1012 10.01.2017, 21:29

Potem się roztył i nie mógł się przebić do pierwszego składu u Pulisa. Nie wiem, gdzie Twoim zdaniem w przypadku Gnabry'ego "Wenger zwalił".

erykgunner (administrator) komentarzy: 725 newsów: 1012 10.01.2017, 21:21

@skrobinho

Nie, wtedy złapał kontuzje, a nie Arsene posadził go na ławkę.

skrobinho komentarzy: 3794 newsów: 2 10.01.2017, 21:09

eryk
Właściwie sam sobie odpowiedziałeś.
Jak był w gazie i dawał sporo drużynie swoją przebojowością, to Wenger w swoim stylu posadził go na ławce.

Wg mnie podjął bardzo dobrą decyzję dla siebie i akurat tu masz rację, że przy samym transferze nic nie można już było zrobić. Weneger zwalił wcześniej.

Szkoda tylko, że nie zawarliśmy klauzuli odkupu bądź chociaż pierwszeństwa...

Adrian12543 komentarzy: 13807 newsów: 2 10.01.2017, 20:58

Zelalem, w odróżnieniu od Gnabry'ego, nigdy tak naprawdę nie pokazał żadnych fajerwerków. No chyba, że dalej podniecamy się ładnym podaniem w meczu z Nagoya Grampus.
Ja pożegnam bez większego żalu.

erykgunner (administrator) komentarzy: 725 newsów: 1012 10.01.2017, 20:54

Mam nadzieję, że Zelalem wykaże się większą cierpliwością.

erykgunner (administrator) komentarzy: 725 newsów: 1012 10.01.2017, 20:53

Wydaje mi się, ze Arsenal robił dużo, żeby go przekonać. Zwłaszcza, ze sam Wenger bardzo chciał, żeby został :)

Prawda jest taka, że Serge zdawał sobie sprawę, że nie da rady się przebić do pierwszego składu. Jak był w gazie, to Arsene na niego stawiał, potem miał pecha z długą kontuzją -> roztył się -> i nic nie grał w WBA. Nie było podstaw, żeby u nas grał, a że chciał regularnie wybiegać w podstawie, to poszedł tam, gdzie mu to zagwarantowali i teraz będzie się bronić przed spadkiem.

Armata500 komentarzy: 1372 10.01.2017, 20:49

Przekonać go jakoś? Nie mówię o zmuszaniu przecież. Widocznie coś przeoczyłem w związku z tym transferem, nie wyłapałem, że NIE CHCIAŁ u nas w ogóle zostawać. W takim razie szkoda.

Ale co do Zelalema, no to też do niczego go nie zmuszać, ale nie byłbym za sprzedażą, tylko wypożyczeniem.

erykgunner (administrator) komentarzy: 725 newsów: 1012 10.01.2017, 20:46

No ale jak on chciał definitywnie odejść, to mieliśmy go zmusić?

Armata500 komentarzy: 1372 10.01.2017, 20:42

@eryk

Zaraz, a nie mogliśmy go wypożyczyć? Przecież wówczas i tak by odszedł i grałby w Werderze pierwszy skrzypce, tak jak gra i teraz.
Własnie o to mi chodzi, że mogliśmy się zgodzić na odejście, ale na wypożyczenie. Wtedy byłoby to z korzyścią dla zawodnika bo by grał regularnie i dla nas, bo mógłby wrócić. A tak, to teraz jak zostanie gwiazdą Bundesligi to będzie wart grube miliony.

I oczywiście w moim poprzednim komentarzu wkradł się błąd, chodziło mi o Werder, a nie Wolfsburg ;)

erykgunner (administrator) komentarzy: 725 newsów: 1012 10.01.2017, 20:23

@Armata500

Jaki błąd zrobiliśmy? Przecież bardzo chcieliśmy, żeby został. To Serge postanowił odejść.

Armata500 komentarzy: 1372 10.01.2017, 19:50

Ja bym go wypożyczył, ale raczej nie sprzedawał. Nie chciałbym powtórki z Gnabrym, bo według mnie zrobiliśmy błąd sprzedając go do Wolfsburga.

Wypożyczyć. Jak go sprzedamy, to będzie szkoda.

AaronLieber27 komentarzy: 5844 10.01.2017, 18:41

Zeby nie bylo powtorki z Gnabrym

Gerwciu komentarzy: 2005 10.01.2017, 18:28

Ciekawe jak rozwinie sie.w Bvb. Pewnie będziemy żałować, no ale.cóż ☺

mitmichael komentarzy: 41225 10.01.2017, 17:13

Niech odchodzi tak jak Gnabry bo zostajac w Arsenalu na pewno sie bardziej nie rozwinie a granie w Bundeslidze jest lepsze niz ciagła tułaczka po mlodziezowych druzynach The Gunners

Argudo komentarzy: 4402 newsów: 3 10.01.2017, 15:56

Nie puszczałbym tak łatwo Zelalema i Torala. Powinni jeszcze dostać szansę w pierwszej drużynie.

Gunner18AFC komentarzy: 686 10.01.2017, 15:43

Przy naszej cienkiej grze w srodku pola moglismy sprobowac z nim w pucharze...

Szewa7 komentarzy: 605 10.01.2017, 15:37

Znając życie młody tam wypali...

PawloPro komentarzy: 613 10.01.2017, 15:28

Będzie tak jak z Gnabrym.

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 10.01.2017, 13:52

Wenger postawił chyba na nim krzyżyk, bo kiedyś zabierał go na tournee i dawał szanse w Pucharze Ligi czy nawet w Lidze Mistrzów raz, a teraz nie wychyla się w ogóle poza drużynę U-23. Miał być drugi Fabregas, a chyba skończy się na transferze definitywnym.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Everton - Arsenal 22.10.2017 - godzina 14:30
? : ?