Boss o nowej taktyce i przyszłych spotkaniach

Boss o nowej taktyce i przyszłych spotkaniach 18.04.2017, 20:40, Michał Kruczkowski 19 komentarzy Arsene Wenger w rozmowie z dziennikarzami po zwycięskim starciu z Middlesbrough powiedział nieco więcej o nowej taktyce zespołu, a także poruszył temat nadchodzących wyzwań.

O ustawieniu z trójką środkowych obrońców...
Czułem, że ostatnio byliśmy zbyt ulegli w poczynaniach defensywnych, dlatego chciałem nieco bardziej zabezpieczyć tyły. Przed meczem pomyślałem, że z przodu wystawią Gestede'a lub Negredo i będą szukali bardzo bezpośredniej gry. Właśnie dlatego zmieniłem ustawienie.

O tym, czy nowa taktyka zdała sprawdzian...
Zadziałała dobrze w pierwszej połowie, nie daliśmy im dojść do stworzenia sobie szans i byliśmy dosyć solidni przy stałych fragmentach gry. W drugiej części meczu w jednej czy dwóch sytuacjach mogliśmy być bardziej zdecydowani w powietrznych starciach, ale ogólnie ustawienie się sprawdziło.

O tym, że był to pierwszy raz od 20 lat, kiedy zagrał trójką z tyłu...
Pierwszy raz w ciągu 20 lat, to pokazuje, że nawet w moim wieku można się zmienić. Czasami, gdy drużynie brakuje pewności siebie, trzeba wprowadzić coś nowego, aby pomóc zawodnikom bardziej się skoncentrować. Po tym jak straciliśmy trzy gole w starciach z West Bromem i Crystal Palace, stwierdziłem, że potrzebujemy takiej zmiany.

O tym, czy zespół będzie grał w takim ustawieniu do końca sezonu...
Nie wiem. Dla nas sprawa jest jasna, musimy wygrać wszystkie pozostałe mecze, aby myśleć o pierwszej czwórce, dzisiaj zrobiliśmy pierwszy krok. Byliśmy spokojniejsi, mogliście zauważyć, że w niektórych sytuacjach byliśmy nawet zbyt zachowawczy. Graliśmy w sytuacji, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni i mam nadzieję, że doda nam to nieco więcej pewności.

O tym, że to zwycięstwo może dobrze wpłynąć na zespół przed półfinałem FA Cup...
Skupmy się teraz na tym. Mamy teraz krótką przerwę od rywalizacji w Premier League, a po weekendzie nawet się nie obejrzymy, kiedy nadejdzie zakończenie sezonu. Graliśmy przeciwko City dwa tygodnie temu, zagramy z nimi w niedzielę. Musimy się dobrze przygotować na ten pojedynek. To będzie kompletnie inny mecz, ponieważ gramy na Wembley, więc z pewnością będzie interesująco.

O tym, że gdyby nie udało się pokonać Middlesbrough, pierwsza czwórka byłaby już nieosiągalna...
Tak, zgadzam się. Matematyczne szanse pozostają nawet w bardzo ciężkiej sytuacji. My musimy dalej walczyć o osiągnięcie tego celu.

Arsene WengerMiddlesbroughPomeczowa wypowiedźSklep z gadżetami Arsenalu autor: Michał Kruczkowski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
maxbys komentarzy: 598 20.04.2017, 14:06

@mar12301
Ta mecz z kurakami to będzie coś w stylu 6-0 z chelsea tyle, że tym razem to nie będzie zaskoczeniem:/

mar12301 komentarzy: 16666 19.04.2017, 19:33

Top 4 będzie, ale na Playstation chyba, Siwy. Przestań bujać w obłokach. Takie KFC nas zje bez popitki.

pipolina komentarzy: 164 19.04.2017, 12:52

Panowie może być trójka czy czwórka ale trzeba mieć porządnych piłkarzy a my takich nie posiadamy tu jest problem trzeba mieć czym grać!

RoMbi komentarzy: 590 19.04.2017, 12:09

Wenger po sezonie: "nie rozumiem kibiców, którzy mówią, że gram ciągle ten sam futbol od 20 lat, przecież zagrałem jeden mecz z trójką z tyłu"

thegunner4life komentarzy: 3133 19.04.2017, 09:55

Może by tak spróbował tą swoją nową taktykę w innym klubie?

Kowal96 komentarzy: 7535 19.04.2017, 09:32

"Pierwszy raz w ciągu 20 lat, to pokazuje, że nawet w moim wieku można się zmienić. "

Zapewne nie rozstaniemy się z Wengerem po tym sezonie. Teraz chce udowodnić, że "potrafi" zmienić taktykę i styl grania :/

D14 (zawieszony) komentarzy: 1851 19.04.2017, 09:28

PietrasM

Nic nie zaklamuje. Po prostu bardzo licze na to, ze to ten moment kiedy wyjedziemy z tego kryzysu bo to ostatni gwizdek zeby cokolwiek "uratowac" w tym sezonie.

PietrasM komentarzy: 1930 19.04.2017, 09:18

@D14

Za dużo zakłamywania rzeczywistości z twojej strony.
Już po West-Hamie mieliśmy się odbić.

D14 (zawieszony) komentarzy: 1851 19.04.2017, 08:00

alexis1908

A czy ja napisalem gdzies, ze gramy dobrze? Czytaj ze zrozumieniem i UWAGA.. teraz dopiero napisze.
Nasza gra wygladala LEPIEJ niz mialo to miejsce w ostatnich tygodniach co nie oznacza, ze dobrze.
Jezeli uwazasz, ze to zwycięstwo nic nie zmienia to ja nie mam wiecej pytan :) ja wole wygrac po sredniej grze niz ladnej porazce. Te 3 pkt to bardzo wazny impuls na reszte sezonu. Mentalnie odbilismy sie chociaz od dna co bylo widac po radosci pilkarzy.

pipolina komentarzy: 164 19.04.2017, 07:51

Zespoły z dołu tabeli zawsze są grożne i dużo zespołów z TOPu traci punkty,ale zagraliśmy słaby mecz co do obrony to zagrała bardzo słabo jeszcze Per z Kościelnym byli najlepsi ,zostawił bym z tego zespołu czterech piłkarzy reszta na sprzedaż ,nie wiem jak będzie po sezonie jak Wenger zostanie i zrobi kosmetyczne zmiany i zakupy do będziemy w tym gów... cały czas siedzieć.

Blacharz komentarzy: 398 19.04.2017, 07:23

Uważam*
sorki, jestem po nocce o ile mogę się w ten sposób wytłumaczyć ;>

Blacharz komentarzy: 398 19.04.2017, 07:22

Mi się mecz podobał. Uwarzam, że zagrali dobrze, nie słabo. Walczyli, pokazali, że im się chce. Ale to moje zdanie, twoje oczywiście może być inne.

alexis1908 komentarzy: 867 19.04.2017, 03:28

D14
Tak ogarnie Middlesbrough dla drużyny pokroju Arsenalu to powinna być formalność bo zwyczajnie jest to słaba drużyna ;) LFC i MU zgubia punkty okey może zgubia :) ale ty jesteś ślepy czy jak bo nie wiem oglądasz nasza gre widzisz jak gramy bo to zwycięstwo nic nie zmienia nadal gramy bardzo słabo ;)

D14 (zawieszony) komentarzy: 1851 19.04.2017, 00:23

Nawet jezeli bysmy byli w pierwszej trojce to tylko idiota powie ze druzyny z dolnej czesci tabeli to tylko formalnosc do ogrania. Na przestrzeni calego sezonu mecze w PL sa bardzo wyrownane, a co dopiero mowic na koniec sezonu gdzie druzyny ze strefy spadkowej walcza jak o zycie.
Ta wygrana byla dla nas bardzo cenna co bylo widac po zachowaniach po meczu. Szansa na TOP4 jest. Bardzo duzo zalezy od nas bo nie wierze ze taki Liverpool czy Utd nie pogubia pkt w nastepnych kolejkach.

MrArsenal007 komentarzy: 352 18.04.2017, 23:01

Wenger jest zalosny,wygral z potentatem ligowym z zmieniajac taktyke,coz za wyrachowanie i nawet w tym wieku czlowiek moze sie zmienic.wiekszego mydlenia oczow kivicow jeszcze nie widzialem.zalosne,,ale ktos sie na to zlapie,ze siwy moze sie zmienic.OOOOUUUTTTT!!! dziadu

Marioht komentarzy: 3663 18.04.2017, 22:40

Z taką grą nie ma szans na top 4.

alexis1908 komentarzy: 867 18.04.2017, 21:37

Serio on myśli jeszcze o 4? Wygrać pozostałe mecze widział terminarz? Diabły i Totki nas polkna z Evertonem może cudem zremisujemy jak Lukaku będzie miał słabszy dzień ;)

sector komentarzy: 1126 18.04.2017, 21:34

Już nie gadaj bzdur. Nic nie zmienia - źle. Zmienił - źle. Nie dogodzisz!

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 18.04.2017, 21:31

Teraz Wenger będzie bazował na tym, że zaryzykował i zmienił ustawienie i że ma jeszcze świeże spojrzenie i przedłuży kontrakt :x

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz