Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć

Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć 10.01.2017, 14:40, Patryk Bielski 424 komentarzy Oficjalna witryna Kanonierów potwierdziła w dniu dzisiejszym sensacyjny transfer 20-letniego Cohena Bramalla, który przeniósł się na The Emirates z Hednesford Town, klubu grającego na co dzień w Northern League Premier Division. Lewy obrońca na chwilę obecną dołączy do zespołu U-23 kierowanego przez Steve'a Gattinga. My natomiast prezentujemy pierwszy wywiad z nowym nabytkiem Arsenalu.

Cohen, witamy w Arsenalu. Jakie to uczucie być Kanonierem?
Niesamowite, niewiarygodne. To spełnienie marzeń. Nadal nie mogę uwierzyć, że tutaj jestem. To zwariowane.

To był dla ciebie zwariowany tydzień, nie sądzisz?
Zwariowany, szalony tydzień.

Możesz o tym odpowiedzieć?
Pewnie. Dotychczas grałem w Hednesford Town, gdzie spędziłem około pięciu miesięcy. Menadżer zespołu Liam McDonald wziął mnie pod swoje skrzydła. Początkowo chciałem grać jako lewoskrzydłowy, ale trener doradził mi na oczach mojej mamy i taty, że widzi mnie na lewej obronie. Powiedziałem sobie: "Ok, spróbuję czegoś nowego." Grałem na tej pozycji, a Liam dał mi dużo pewności siebie i doradził, jak odpowiednio ustawiać się na lewej stronie defensywy. Dał mi wszystko to, czego potrzebowałem, by nabrać stanowczości i kluby zaczęły interesować się moimi usługami. Moja pewność siebie rosła z każdym dniem, a następnie podpisałem kontrakt z agencją o nazwie Full Contact z Lee Paynem i Danem Chapmanem na czele. To wielka agencja pomagająca piłkarzom z nieprofesjonalnych lig. Crystal Palace jako pierwsze zgłosiło zainteresowanie moją osobą i udałem się do nich na tygodniowe testy. Rozegrałem nawet mecz za zamkniętymi drzwiami przeciwko Brentford. Poszło całkiem nieźle. W następnym tygodniu trenowałem już z Sheffield Wednesday. Grałem tam w poniedziałek przeciwko Birmingham City. Następnego dnia zostałem zwolniony z Bentley Motors [fabryka samochodów, w której pracował Bramall - przyp. red.], a w środę w moich drzwiach zawitali włodarze Arsenalu. Byłem zszokowany i chwyciłem tę szansę obiema rękami. Od razu udaliśmy się do ich ośrodka i w czwartek oraz piątek trenowałem już z drużyną. Później klub zaproponował mi umowę.

Jaka była twoja pierwsza reakcja, kiedy dowiedziałeś się, że interesuje się tobą Arsenal?
Szczęka mi opadła, po czym spojrzałem na mojego agenta. To była naprawdę emocjonalna reakcja. Po prostu nie mogłem w to uwierzyć. Pomyślałem jedynie: "TAK!".

Czy możesz nam powiedzieć o swoim pierwszym spotkaniu z Arsenem Wengerem?
Poznałem go na murawie. To naprawdę świetny facet. Nie mogę mówić jednak o jakiejś szczególnej więzi. Mam nadzieję, że będę w stanie mu zaimponować.

Powiedz nam trochę o dwóch sesjach treningowych, które odbyłeś z pierwszą drużyną. Jak to jest przenieść się z Hednesford na boisko z Mesutem Ozilem i Alexisem?
To szalone, ponieważ jednego dnia oglądasz Match of the Day, a kilka chwil później jesteś na tej samej murawie z Alexisem, Ozilem, Giroudem i Petrem Cechem. To wciąż do mnie nie dotarło i nie wiem, kiedy dotrze. Ale tak jak mówiłem, muszę wykorzystać daną mi szanse.

Jak zareagowała twoja rodzina i przyjaciele, kiedy powiedziałeś im, że trenujesz z tymi piłkarzami?
Nie mogli w to uwierzyć, po prostu nie potrafili. Zadzwoniłem do mamy, a ona powiedziała coś w rodzaju: "Cohen, jestem z ciebie taka dumna!". Była zdenerwowana, ale pozytywnie. To wszystko wciąż jest dla mnie niesamowite, surrealistyczne.

Dorastając, jak często śledziłeś poczynania Arsenalu?
Oglądałem ich naprawdę często, ponieważ lubię piłkę nożną. Kanonierzy grają najlepszy futbol w Premier League, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Uwielbiam oglądać ich w akcji. Pamiętasz bramkę Wilshere'a z Girouem przeciwko Norwich? Kocham te trafienie, zawsze oglądam je z wielką przyjemnością. Staram się uczyć poprzez oglądanie piłki. Brzmi nieco dziwnie, ale często przyglądam się zmaganiom lewych obrońców, podpatrując najlepszych w tej dziedzinie, niekoniecznie oglądając całe mecze.

Którzy lewi obrońcy imponują ci najbardziej i starasz się czerpać lekcje z ich gry?
Marcelo, Kieran Gibbs, David Alaba. Oni bombardują rywala ofensywnymi wyjściami, a to jest mój klucz - prędkość prowadząca do pola karnego przeciwnika i posłanie piłki do kolegi, zaliczając asystę. To mój styl.

Wspomniałeś o bramce Jacka Wilshere'a. Którzy piłkarze szczególnie wyróżniali się dla ciebie w okresie dorastania?
Thierry Henry, bez wątpliwości. To był topowy piłkarz. Powiem to raz jeszcze, Thierry Henry.

Co było takiego szczególnego w Thierrym, że go podziwiałeś?
Był silny, szybki. Lubiłem jego pewność siebie, to w jaki sposób poruszał się na murawie. Był piłkarzem z najwyższej półki i znowu to powiem, ale to szalone, że znajduję się w miejscu, w którym on niegdyś też grał.

źródło: Arsenal.com

Cohen BramallSklep z gadżetami Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Gunnerrsaurus komentarzy: 7254 11.01.2017, 22:43

Miejmy nadzieję, że kolo z 7 ligi nie będzie rozmyślał nad przeszłością. Teraz jest w Premier League, dostał szansę i miejmy nadzieję, że ją wykorzysta.

Piotrek95 komentarzy: 2138 11.01.2017, 22:42

A ja do komentatorów z Eleven nic nie mam, troche racja, że gadają jak dwaj kumple przy piwie, ale sporo ciekawostek, sporo faktów, nawet jak nudny mecz to oni potrafią przyciągnąć przed ekran, powiedziałbym, że lepsi od niektórych z Canal +

Alonso komentarzy: 7093 11.01.2017, 22:41

Kto to ten Bramall i w jakiej lidze był jego klub, to jakaś 8 liga? xD

Piotrek95 komentarzy: 2138 11.01.2017, 22:39

Maciekbe@ tam było zadanie z matmy dla Woodborna, podobno Sturridge jest jest dobry ze ścisłych przedmiotów :)

sidtsw komentarzy: 1525 11.01.2017, 22:38

Na co Bertrand jak mamy kola z 7 ligi.. Haha ave wenger.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13478 newsów: 100 11.01.2017, 22:35

Czy Bertrand to najlepszy LO w lidze? Brałbym.

Gunnerrsaurus komentarzy: 7254 11.01.2017, 22:35

Bez kitu, każdy zawodnik, który może zmienić klub w tym oknie jest automatycznie łączony z Arsenalem... Dziennikarze nie są zbyt oryginalni

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 11.01.2017, 22:25

Już 2:1. Są bramki, są akcje i jest porządny mecz.

praptak komentarzy: 3392 11.01.2017, 22:23

WilSHARE
Tym razem po prostu konkretnie Arsenal i City.
U nich oba Fernandosy latają a znając Guardiole to wątpię że potrzebuje typowego destruktora.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 22:19

W jakiekolwiek spekulacje zawsze będzie włączony Arsenal. Z wiadomych powodów. Jednak, że jeszcze rok temu w składzie bujali się tacy defensywni pomocnicy jak Flamini i Arteta, to ktoś musi naprawdę wysoko bujać w obłokach myśląc, że teraz w ich skład wchodziłby Xhaka i Krychowiak (na ich pozycji grają u nas tez Ramsey, Wilshere czy Cazorla). Na Krychowiaka nie ma tu po prostu miejsca.

TakKrzysiu komentarzy: 7642 11.01.2017, 22:19

Maciek
Tam była strzałka i objaśniał że tera gramy do przodu

maciekbe komentarzy: 11713 11.01.2017, 22:16

hahaha Sturr biega z jakąś kartką po boisku i pokazuję ją wszystkim po kolei, wtf :D

praptak komentarzy: 3392 11.01.2017, 22:14

Chociaż za Elnenyego bym zamienił.

praptak komentarzy: 3392 11.01.2017, 22:12

Ale śmiszne te plotki o Krysze w Arsenalu. Xhaka, Elneny, Coq. Nawet "trójka" o tym podała, powołując się na "The Sun" i że oni jak nikt inny znają się na transferach. Czas zastanowić się nad zmianą stacji.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 22:11

Mihex
Mnie nawet irytują ich głosy. Ja żałuję, że wykupiłem Eleven. 16 PLN miesięcznie niby tylko, ale oglądam tam tylko Arsenal, który w dodatku odpada ze wszystkiego zaraz na wejściu. A to czytanie tweetów to przypuszczam, że ich pomysł na zagospodarowanie czasu, gdy nie mają już o czym bełkotać.

maciekbe komentarzy: 11713 11.01.2017, 22:06

@simpllemann słuszne spostrzeżenie. Tak czy siak Perez ten wynik poprawi :D

Mihex komentarzy: 13791 11.01.2017, 22:05

Nie lubię komentatorów Eleven. Gadają jakby dwóch kumpli spotkało się w barze i po 5 piwach zaczęli komentować mecz. Przekręcają nazwiska, mylą zawodników, nie zwracają uwagi na to co dzieje się dookoła. Grzywacz to w ogóle ma jakąś manię niektórych zawodników (ciągle ten Ox i Ox :V) Rozwala mnie też te czytanie przez nich twittera w trakcie meczu i cytowanie ludzi xD Choć czasem to mam wrażenie, że oni kanonierzy.com przed meczami Arsenalu czytają.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 40126 newsów: 227 11.01.2017, 22:04

maciekbe
Gdyby Messi przyszedł do Barcelony w najlepszym momencie kariery, to mógłby ten wynik Urugwajczyka wyśrubować jeszcze bardziej.

Piotrek95 komentarzy: 2138 11.01.2017, 22:00

Fajne meczycho w pucharze myszki miki a wy jakąś Barcelone oglądacie...
No i komentatorzy Eleven ładnie śmieszkują z Arsenalu

maciekbe komentarzy: 11713 11.01.2017, 21:59

Suarez bramka numer 100 dla FCB. Potrzebował tylko 120 spotkań. Dla porównania Messi wbił stówkę po 188 meczach

Mihex komentarzy: 13791 11.01.2017, 21:58

Szkoda tego gola Suareza. Liczyłem, że Bilbao coś ugra i będzie sporo śmiechu w internecie.

Gunnerrsaurus komentarzy: 7254 11.01.2017, 21:58

WilSHARE

Dokładnie, ale wszystko zaczęło się od pytania oczomajstera, a on ma tylko 1 ostrzeżenie, nie bana :D

PS. Suarez to najlepszy napastnik świata, ten sam poziom co Messi, Neymar i Ronaldo, tylko trochę gorzej wypromowany przez media

Gunnerrsaurus komentarzy: 7254 11.01.2017, 21:57

Co do tej nowej, żałosnej mody na fb, wszystkiemu winni są ludzie, którzy te lajki dają... Przez to znajdują się kolejni i kolejni z tym samym pomysłem.

Rozumiem jeszcze jak ktoś chce za te lajki coś, czego nie da się kupić, np. teraz widziałem jakiś koleś chciał za 30k lajków, żeby umówiła się z nim Siwiec... ok, nawet trochę to rozumiem, ale pizza za lajki? Proszę was.

Choć moim zdaniem w 70% te wszystkie wiadomości są ściemą, firma sama chce zrobić sobie reklamę

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 21:55

Gunnerrsaurus
Nie zauważyłem. To zmienia postać rzeczy.
+ sam sobie zapracował na taki wizerunek w mediach.

kamilo_oo komentarzy: 12731 11.01.2017, 21:54

Ale jedno mi się spodobało, bo ktoś poprosił Lego o przesłanie klocków do domu dziecka. Tylko, że niestety takich ludzi jest mało

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 21:54

Kiedyś były smsowe łańcuszki, ale zaczęto w nich grozić: 'Jak nie wyślesz 10 osobom to masz operację szczęki na dzielni'. Dzisiaj każdy też idzie za głupotą tłumu. I ludziom nie wstyd. Przecież to się wyświetla wszystkim znajomym.

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 11.01.2017, 21:53

Barca 1:0, ale można się tego było spodziewać jak gra 11 vs 10 (Co robi Williams??)

Gunnerrsaurus komentarzy: 7254 11.01.2017, 21:53

WilSHARE

Dokładnie, ale wszystko zaczęło się od pytania oczomajstera, a on ma tylko 1 ostrzeżenie, nie bana :D

PS. Suarez to najlepszy napastnik świata, ten sam poziom co Messi, Neymar i Ronaldo, tylko trochę gorzej wypromowany przez media

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 40126 newsów: 227 11.01.2017, 21:52

Czego to się nie zrobi, by dostać coś za darmo i zabłysnąć w internecie.

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 11.01.2017, 21:50

@simpllemann: W skrócie wysyła się wiadomość jakiemuś fanpage'owi np. pizzerii typu:
,,Hejka. Jak wrzucę screen z wiadomością do was i dostanę 2 tysiące lajków i 500 komentarzy to wyślecie mi darmową pizzę?'' Tamci odpowiadają
,,Oczywiście :)''
Następnie screen ląduje na jakimś fanpage'u i zaczyna się żebranie.

Gardzę takimi atencjuszami.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 21:50

Gunnerrsaurus
Jak jesteś zbanowany to nie wyślesz wiadomości na PW. A w zakładce "kontakt" widnieje tylko e-mail, więc nie ma wyjścia i też w zasadzie żaden problem. Coś o tym wiem.

ArsenalChampion komentarzy: 576 11.01.2017, 21:49

rafi_i
kiedyś siedziowie ruchaliprzewników Barcelony
przykładowo w 2011 roku van persie w pojedynku z barceloną w lidze mistrzów dostał w dziwnych okolicznościach czerwona kartke po czym barcelona wygrała 3:1

Dewry komentarzy: 4589 newsów: 2 11.01.2017, 21:49

Gunnerrsaurus
Lepiej dla nas.

simpllemann
Piszą np. do pizzerii z zapytaniem czy jeśli pod screenshotem tej wiadomości będzie ileś tam lajków i komentarzy to czy dostaną pizzę na dowóz.

Gunnerrsaurus komentarzy: 7254 11.01.2017, 21:47

Simpllemann
Faktycznie, wyssana z palca teoria z tymi mailami.
Gdybym ja był adminem to bym bardziej docenił jakby ktoś się wysilił i napisał do mnie na maila :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 7254 11.01.2017, 21:45

Widzę, że Liverpool się za bardzo nie oszczędza

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 40126 newsów: 227 11.01.2017, 21:45

Witowo95
A co znów wymyślili?

Kyrtap komentarzy: 3500 newsów: 1 11.01.2017, 21:44

rafi_i

Zasłużyli sobie na to, latami symulacji, pajacowania i mnóstwem decyzji na ich korzyść :)

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 11.01.2017, 21:43

@afclife: Oficjalna wersja mówi, że Grzegorz ma uraz.

@WilSHARE: Tak duże jak Everton na skończenie sezonu w top4

@kamilo_oo: Potwierdzam. Czasem żałuję mocno, że mam profil na Facebooku.

kamilo_oo komentarzy: 12731 11.01.2017, 21:42

WilSHARE

Jak wyjdziemy z grupy to będzie sukces. Mamy kompletnie inny skład niż 2 lata temu w Katarze

rafi_i komentarzy: 4029 11.01.2017, 21:42

alez sedziowie ruchaja barcelone, nawet jak ktos ich nie lubi musi to przyznac.

afc4life (zawieszony) komentarzy: 4783 11.01.2017, 21:41

Krychy nie ma w skladzie na puchar moze rzeczywiscie bedzie jakis transfer.

Ogladnalem kawalek meczu Barca - Athletic, z bUlem 10 min wytrzymalem.

kamilo_oo komentarzy: 12731 11.01.2017, 21:41

Znowu jakieś poj..e wyzwania na fejsie sobie ludzie wymyślili

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 21:40

O, to spoko. Zawsze coś można łyknąć. Mają nasi duże szanse na strefę medalową?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 21:38

Aurier dziś na lewej obronie, Bailly na prawej w meczu z Ugandą. Ciekawe jak Dussuyer to poustawia na PNA.

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 11.01.2017, 21:37

@WilSHARE: TVP klasycznie, czyli Polacy na TVP 2 a reszta meczy na TVP Sport.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 21:35

A jaka stacja transmituje MŚ w ręcznej?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 40126 newsów: 227 11.01.2017, 21:34

Gunnerrsaurus
Chodziło mi o te maile.

gunners007
Niech oni przejdą najpierw Kanarki. Dopiero potem będziemy się martwić.

Piotrek95 komentarzy: 2138 11.01.2017, 21:34

Kurcze, dziś ręczna rusza, zapomniałem zupełnie

maciekbe komentarzy: 11713 11.01.2017, 21:29

ale Bertrand ich nawinął :o mega kozak

Gunnerrsaurus komentarzy: 7254 11.01.2017, 21:27

Simpllemann
W takim razie ja też jestem w błędzie, bo pisałem poważnie. Możesz więc mnie oświecić?

Ostatni mecz
Następny mecz
Arsenal - Chelsea 27.05.2017 - godzina 18:30
2 : 1
Sydney FC - Arsenal 13.07.2017
vs
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Arsenal00000
2. Bournemouth00000
3. Brighton & Hove Albion00000
4. Burnley00000
5. Chelsea00000
6. Crystal Palace00000
7. Everton00000
8. Huddersfield Town00000
9. Leicester City00000
10. Liverpool00000
11. Manchester City00000
12. Manchester United00000
13. Newcastle United00000
14. Southampton00000
15. Stoke City00000
16. Swansea City00000
17. Tottenham Hotspur00000
18. Watford00000
19. West Bromwich Albion00000
20. West Ham United00000
ZawodnikBramkiAsysty
Harry Kane297
Romelu Lukaku256
Alexis Sánchez2410
Diego Costa207
Sergio Agüero203
Dele Alli187
Zlatan Ibrahimovic175
Eden Hazard165
Joshua King162
Christian Benteke152
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady