Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć

Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć 10.01.2017, 14:40, Patryk Bielski 424 komentarzy Oficjalna witryna Kanonierów potwierdziła w dniu dzisiejszym sensacyjny transfer 20-letniego Cohena Bramalla, który przeniósł się na The Emirates z Hednesford Town, klubu grającego na co dzień w Northern League Premier Division. Lewy obrońca na chwilę obecną dołączy do zespołu U-23 kierowanego przez Steve'a Gattinga. My natomiast prezentujemy pierwszy wywiad z nowym nabytkiem Arsenalu.

Cohen, witamy w Arsenalu. Jakie to uczucie być Kanonierem?
Niesamowite, niewiarygodne. To spełnienie marzeń. Nadal nie mogę uwierzyć, że tutaj jestem. To zwariowane.

To był dla ciebie zwariowany tydzień, nie sądzisz?
Zwariowany, szalony tydzień.

Możesz o tym odpowiedzieć?
Pewnie. Dotychczas grałem w Hednesford Town, gdzie spędziłem około pięciu miesięcy. Menadżer zespołu Liam McDonald wziął mnie pod swoje skrzydła. Początkowo chciałem grać jako lewoskrzydłowy, ale trener doradził mi na oczach mojej mamy i taty, że widzi mnie na lewej obronie. Powiedziałem sobie: "Ok, spróbuję czegoś nowego." Grałem na tej pozycji, a Liam dał mi dużo pewności siebie i doradził, jak odpowiednio ustawiać się na lewej stronie defensywy. Dał mi wszystko to, czego potrzebowałem, by nabrać stanowczości i kluby zaczęły interesować się moimi usługami. Moja pewność siebie rosła z każdym dniem, a następnie podpisałem kontrakt z agencją o nazwie Full Contact z Lee Paynem i Danem Chapmanem na czele. To wielka agencja pomagająca piłkarzom z nieprofesjonalnych lig. Crystal Palace jako pierwsze zgłosiło zainteresowanie moją osobą i udałem się do nich na tygodniowe testy. Rozegrałem nawet mecz za zamkniętymi drzwiami przeciwko Brentford. Poszło całkiem nieźle. W następnym tygodniu trenowałem już z Sheffield Wednesday. Grałem tam w poniedziałek przeciwko Birmingham City. Następnego dnia zostałem zwolniony z Bentley Motors [fabryka samochodów, w której pracował Bramall - przyp. red.], a w środę w moich drzwiach zawitali włodarze Arsenalu. Byłem zszokowany i chwyciłem tę szansę obiema rękami. Od razu udaliśmy się do ich ośrodka i w czwartek oraz piątek trenowałem już z drużyną. Później klub zaproponował mi umowę.

Jaka była twoja pierwsza reakcja, kiedy dowiedziałeś się, że interesuje się tobą Arsenal?
Szczęka mi opadła, po czym spojrzałem na mojego agenta. To była naprawdę emocjonalna reakcja. Po prostu nie mogłem w to uwierzyć. Pomyślałem jedynie: "TAK!".

Czy możesz nam powiedzieć o swoim pierwszym spotkaniu z Arsenem Wengerem?
Poznałem go na murawie. To naprawdę świetny facet. Nie mogę mówić jednak o jakiejś szczególnej więzi. Mam nadzieję, że będę w stanie mu zaimponować.

Powiedz nam trochę o dwóch sesjach treningowych, które odbyłeś z pierwszą drużyną. Jak to jest przenieść się z Hednesford na boisko z Mesutem Ozilem i Alexisem?
To szalone, ponieważ jednego dnia oglądasz Match of the Day, a kilka chwil później jesteś na tej samej murawie z Alexisem, Ozilem, Giroudem i Petrem Cechem. To wciąż do mnie nie dotarło i nie wiem, kiedy dotrze. Ale tak jak mówiłem, muszę wykorzystać daną mi szanse.

Jak zareagowała twoja rodzina i przyjaciele, kiedy powiedziałeś im, że trenujesz z tymi piłkarzami?
Nie mogli w to uwierzyć, po prostu nie potrafili. Zadzwoniłem do mamy, a ona powiedziała coś w rodzaju: "Cohen, jestem z ciebie taka dumna!". Była zdenerwowana, ale pozytywnie. To wszystko wciąż jest dla mnie niesamowite, surrealistyczne.

Dorastając, jak często śledziłeś poczynania Arsenalu?
Oglądałem ich naprawdę często, ponieważ lubię piłkę nożną. Kanonierzy grają najlepszy futbol w Premier League, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Uwielbiam oglądać ich w akcji. Pamiętasz bramkę Wilshere'a z Girouem przeciwko Norwich? Kocham te trafienie, zawsze oglądam je z wielką przyjemnością. Staram się uczyć poprzez oglądanie piłki. Brzmi nieco dziwnie, ale często przyglądam się zmaganiom lewych obrońców, podpatrując najlepszych w tej dziedzinie, niekoniecznie oglądając całe mecze.

Którzy lewi obrońcy imponują ci najbardziej i starasz się czerpać lekcje z ich gry?
Marcelo, Kieran Gibbs, David Alaba. Oni bombardują rywala ofensywnymi wyjściami, a to jest mój klucz - prędkość prowadząca do pola karnego przeciwnika i posłanie piłki do kolegi, zaliczając asystę. To mój styl.

Wspomniałeś o bramce Jacka Wilshere'a. Którzy piłkarze szczególnie wyróżniali się dla ciebie w okresie dorastania?
Thierry Henry, bez wątpliwości. To był topowy piłkarz. Powiem to raz jeszcze, Thierry Henry.

Co było takiego szczególnego w Thierrym, że go podziwiałeś?
Był silny, szybki. Lubiłem jego pewność siebie, to w jaki sposób poruszał się na murawie. Był piłkarzem z najwyższej półki i znowu to powiem, ale to szalone, że znajduję się w miejscu, w którym on niegdyś też grał.

źródło: Arsenal.com

Cohen BramallSklep z gadżetami Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Dewry komentarzy: 5441 newsów: 2 11.01.2017, 21:27

gunners007
A czemu by nie Ospinę i Szczęsnego? Nie lepiej mieć dwóch konkurencyjnych bramkarzy niż ściśle trzymający się podział?

gunners007 komentarzy: 6668 11.01.2017, 21:26

Meczu Soton-LFC co prawda nie oglądam, ale ten wynik nie napawa optymizmem. Nawet Liverpool Kloppa nie daje rady na wyjeździe ze Świętymi, a my akurat z nimi musimy grać w FA Cup.
Ciężko będzie o awans, podstawowy skład jest konieczny w tym meczu, a i to nie sprawi, że będziemy faworytem w tym starciu, patrzą na nasze ostatnie wizyty na St Mary oraz np. dzisiejszy ich mecz.

gunners007 komentarzy: 6668 11.01.2017, 21:23

Nie ma tematu odejścia Szczęsnego na razie. Romy na to nie stać, musieliby sprzedać Manolasa, aby kupić Wojtka, co jest możliwe, ale wątpię by ten klub był skłonny wyłożyć 20 mln euro na bramkarza, rok po tym gdy kupił perspektywicznego Allisona za 8 baniek. Wojtek teraz broni świetnie, a cena ma to odzwierciedlać.
My Wojtka nie musimy sprzedawać, a ja sam bym go właśnie zostawił w klubie, a pożegnał Ospinę (do którego nic nie mam, jest świetny, może nawet lepszy od aktualnego Cecha, ale to konieczne, aby zrobić miejsce Wojtkowi). Szczęsnemu dać puchary i LM, a PL Cechowi. Sprawiedliwy układ, gdy już nasz Gustaw się zestarzeje to właśnie Wojtek powinien być naszą '1'. Wydaję się, że już dorósł do tej funkcji. No i jest wychowankiem, ma Arsenal we krwi, mimo że na boisku to nie ma znaczenia to zawsze się to ceni.

kamilo_oo komentarzy: 13730 11.01.2017, 21:17

Nowy sezon Prison Break rusza 4 kwietnia

simson16 komentarzy: 1588 11.01.2017, 21:16

Do boju Bilbao!!!!!!!!!!!!!:)

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 11.01.2017, 21:12

Ja obejrzę Barcę z Bilbao w Pucharze Króla
Link: aliez.me/live/f42133rdf/

maciekbe komentarzy: 12037 11.01.2017, 21:09

@oczomajster jak coś to ja ci mogę powiedzieć, za co dostałeś ostrzeżenie :)

taki sobie jakościowo, acz stabilny strim do Soton - L'pool
http://www.navixsport.com/sport.php?id=2509

Maszyna musi się zabrać za odrabianie strat :) Niech się pomęczą

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 11.01.2017, 21:09

@michalal: A skąd masz takie informacje?

michalal komentarzy: 6158 11.01.2017, 21:08

Serio sprzedajemy Wojtka?

kamilo_oo komentarzy: 13730 11.01.2017, 21:06

Omeyer co broni :O

schnor25 komentarzy: 12705 11.01.2017, 21:06

Redmond na 1:0

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 41772 newsów: 233 11.01.2017, 21:04

Gunnerrsaurus
Nie wprowadzaj niepotrzebnie kogoś w błąd.

simson16 komentarzy: 1588 11.01.2017, 21:03

illpadrino

W sumie racja;d ale za czasow Sevilii jeszce bym go chcial, ale po kontuzji chlopak nie jest soba, nie wiem czemu zronbil sie taki slaby;/

Gunnerrsaurus (zawieszony) komentarzy: 7356 11.01.2017, 21:02

Oczomajster
Możesz na PW do któregoś z administratorów, ale coś mi się wydaje, że przychylniej patrzą na prośby wysłane na maila. Oni to lubią, ale tego nie mówią na głos

Gunnerrsaurus (zawieszony) komentarzy: 7356 11.01.2017, 21:00

Chciałem Krychowiaka zanim zobaczyłem go w PSG. Teraz wiem, że nie nadaje się on do każdego klubu, być może tylko do Sevilli. W Arsenalu raczej by się też nie odnalazł

illpadrino komentarzy: 6422 newsów: 2 11.01.2017, 20:57

Simon

Na co nam klockowaty Krychowiak...?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 41772 newsów: 233 11.01.2017, 20:56

oczomajster
Administratorzy.

fabregas1987
Nie.

oczomajster komentarzy: 181 11.01.2017, 20:49

Do kogo reklamacje dotyczące ostrzeżeń?

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 11.01.2017, 20:49

Podobno Jese i Krychowiak dostali zielone światło w sprawie odejścia, chcielibyście któregoś z nich na Emirates?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 41772 newsów: 233 11.01.2017, 20:25

Niech się obie drużyny trochę pomęczą dzisiaj.

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 11.01.2017, 20:23

Jeśli kogoś interesują składy meczu South vs Live:

Southampton XI: Forster, Cedric, Yoshida, Can Dijk, Bertrand, Clasie, Davis, Romeu, Redmond, Tadic, Rodriguez

Subs: Lewis, Long, Ward-Prowse, Hojbjerg, Stephens, McQueen, Sims

Liverpool XI: Karius, Clyne, Lovren, Klavan, Milner, Lucas, Can, Wijnaldum, Lallana, Firmino, Sturridge

Subs: Mignolet, Gomez, Moreno, Stewart, Coutinho, Woodburn, Origi

lays komentarzy: 30000 11.01.2017, 20:23

fabs

Kose łapały skurcze- jest okej. A Bellerin, Gibbs i Ozil wracaja do treningow juz teraz.

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 11.01.2017, 20:21

@lays

Bellerin i Kosa mieli kontuzje z tego co wiem.

lays komentarzy: 30000 11.01.2017, 20:18

Oby Wenger nie wariował tam i ze Swansea skład:

Cech
Bellerin-Gabriel-Kosa-Gibbs
Ramsey-Xhaka
Perez-Ozil-Sanchez
Giroud

Żartowałem, na bank będzie taki

Cech
Bellerin-Mustafi-Kosa-Nacho
Xhaka-Ramsey
Iwobi-Ozil-Sanchez
Giroud

mitmichael komentarzy: 40982 11.01.2017, 20:15

Miesiąc temu fabryka Bentleya, dziś – The Emirates. Film „Gol!” wcielony w życie?
http://zzapolowy.com/cohen-bramall-fabryka-bentleya-the-emirates/

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 11.01.2017, 20:11

Szkoda, że nie gramy już w EFL Cup, wtedy może zobaczylibyśmy szybko tego Bramalla w akcji.

MatczaK komentarzy: 333 11.01.2017, 19:57

@simson16
3 DM? nie, trzeba rozgrywającego

ZielonyLisc komentarzy: 5431 11.01.2017, 19:46

Dzisiaj ruch na kanonierach jak na siłowni 1 stycznia.

simson16 komentarzy: 1588 11.01.2017, 19:38

.meczyki.pl/newsy/media-krychowiak-na-liscie-zyczen-arsenalu-i-manchesteru-city/46180-n

co myslicie???

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 41772 newsów: 233 11.01.2017, 18:48

Na piłce średnio się znam, ale nigdy nie nazwałbym naszego Faraona przecinakiem.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 41772 newsów: 233 11.01.2017, 18:41

MarkOvermars
Tampa Bay Rowdies.

Redzik komentarzy: 9512 newsów: 14 11.01.2017, 18:39

Dominik11

To raczej nieprawdziwe info ;)

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 11.01.2017, 18:29

Mistrzostwa świata od razu od fazy pucharowej. To by było coś.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 18:11

Stelmet ostatnio zaczynał dobrze, kończył fatalnie. Dzisiaj zaczyna tragicznie. Może to dobry omen.

Tevez komentarzy: 793 11.01.2017, 18:00

3 zespołowe grupy to jakaś głupota. To już lepiej żeby całkowicie zlikwidowali fazę grupową jak tak to ma wyglądać. Od razu faza pucharowa a wtedy może być nawet 64 finalistów bo i tak amatorzy odpadną po jednym meczu.

Piotrek95 komentarzy: 2293 11.01.2017, 17:53

Podobno pod uwagę ma być brany ranking fifa w przypadku identycznych bilansów punktowych i bramkowych... Śmiech na sali

Argudo komentarzy: 4222 newsów: 3 11.01.2017, 17:45

Chociaż z drugiej strony wystarczy, że każdy raz wygra i raz przegra po 1-0 i ciekawe, co wtedy wymyślą... Klasyfikacja fair play?

Argudo komentarzy: 4222 newsów: 3 11.01.2017, 17:43

schnor25

Pomysł nawet niezły, biorąc pod uwagę, że będą tylko trzy zespoły w grupie. Wtedy wystarczą trzy remisy i nie wiadomo, kto przechodzi dalej. Takie zwycięstwa po karnych za 2 punkty mogłyby to ułatwić. Co nie zmienia oczywiście faktu, że ostatnie pomysły FIFA są idiotyczne.

schnor25 komentarzy: 12705 11.01.2017, 17:16

Być może na MŚ 2026 zniknie pojęcie "remisu" i podziału punktów...gdy mecz zakończy się remisem, od razu będzie przeprowadzana seria rzutów karnych, która wyłoni zwycięzcę spotkania. Brawo oni, chyba rywalizują, kto wprowadzi głupszy przepis. Proponuję po prostu przeprowadzać symulację komputerową, bez wychodzenia na boisko, to dopiero będzie innowacja!

kamilo_oo komentarzy: 13730 11.01.2017, 17:04

WilSHARE

Tylko, że Kadar nie chciał tam iść

ZielonyLisc komentarzy: 5431 11.01.2017, 16:59

Szczęsny ma wrócić do Arsenalu i zastąpić Cecha!!!! v

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 16:59

kamilo_o
Niezły hajs. Nie powinni się nawet zastanawiać.

Dominik11 komentarzy: 9904 11.01.2017, 16:56

Arsenal have accepted As Romas £15 million bid to sign Wojciech Szczesny on a permanent deal.
tylko nie ma źródła znalazłem na FB

mallen komentarzy: 12616 11.01.2017, 16:55

Bramall z numerem 85 ;)
Dobrze, że Malen takiego nie wziął bo by wszyscy myśleli, że mam koszulki z błędem :D

kamilo_oo komentarzy: 13730 11.01.2017, 16:52

WilSHARE

Ostatnia oferta była chyba z TSV 1860 Monachium i to aż 1,8 mln euro i jakieś kluby angielskie

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 16:43

Brendan Rodgers: “If Celtic were in England, they would be one of the top four clubs there.”

Oni czasami mówią tylko po to, by ktoś zwrócił na nich uwagę.

KingOfLoyal komentarzy: 12327 newsów: 1 11.01.2017, 16:39

Mnie ciekawi czy Perez utrzyma miejsce w składzie.

Jesli Ozil zagra to Lucas walczy o skład z Iwobim. Theo nie ma, Ox to żyje nową miłościa,a nie piłką obecnie.
Na pewno dobrze się pokazał,ale znając Wengera...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 11.01.2017, 16:35

kamilo_o
Nic mi o tym nie wiadomo. Kto jest zainteresowany jego pozyskaniem?

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 11.01.2017, 16:34

KOL
Właśnie o to mi chodzi. W teorii to oni fajnie wyglądają, jak sie im przyporządkuje zadania, wyobrazi dobrą defensywę ale w praktyce to jest parodia, zupełne przeciwieństwo tego co powinno być.

KingOfLoyal komentarzy: 12327 newsów: 1 11.01.2017, 16:32

Własnie Coq z Xhaka to super duet.. Coq typowy przecinak,a Granit silny zawodnik,który potrafi przytrzymać piłkę i posłac kluczowe podanie...z tym,ze w tej parze role przydzielone są odwrotnie, zupełnie nie wiem dlaczego. Coq lata do przodu, czasem to się zapędza aż za bardzo,a Xhaka zostaje z tyłu i musi odbierać,co ku mojemu zaskoczeniu wychodzi mu nieźle,ale jakoś mało zgrabnie, pakuje sie w tych rywali jak jakiś kloc 120kg.
Szczerze mówiac,nie śledziłem Granita,ale myslałem,ze chłopak jest bardziej zwinny i przyjemnie będzie się ogladało jego grę,ale chłopak idzie często na raz, przez co czasami to rywale go robią bez mydła demonem szybkości to on nie jest, no i ta gorąca głowa. Na pewno znaczna poprawa w jego grze jest,ale liczyłem na dużo więcej...zobaczymy może chłopak jeszcze ogarnie angielskie boiska.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Brighton and Hove Albion 1.10.2017 - godzina 13:00
? : ?