Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć

Bramall: To szaleństwo, nie mogę w to uwierzyć 10.01.2017, 14:40, Patryk Bielski 424 komentarzy Oficjalna witryna Kanonierów potwierdziła w dniu dzisiejszym sensacyjny transfer 20-letniego Cohena Bramalla, który przeniósł się na The Emirates z Hednesford Town, klubu grającego na co dzień w Northern League Premier Division. Lewy obrońca na chwilę obecną dołączy do zespołu U-23 kierowanego przez Steve'a Gattinga. My natomiast prezentujemy pierwszy wywiad z nowym nabytkiem Arsenalu.

Cohen, witamy w Arsenalu. Jakie to uczucie być Kanonierem?
Niesamowite, niewiarygodne. To spełnienie marzeń. Nadal nie mogę uwierzyć, że tutaj jestem. To zwariowane.

To był dla ciebie zwariowany tydzień, nie sądzisz?
Zwariowany, szalony tydzień.

Możesz o tym odpowiedzieć?
Pewnie. Dotychczas grałem w Hednesford Town, gdzie spędziłem około pięciu miesięcy. Menadżer zespołu Liam McDonald wziął mnie pod swoje skrzydła. Początkowo chciałem grać jako lewoskrzydłowy, ale trener doradził mi na oczach mojej mamy i taty, że widzi mnie na lewej obronie. Powiedziałem sobie: "Ok, spróbuję czegoś nowego." Grałem na tej pozycji, a Liam dał mi dużo pewności siebie i doradził, jak odpowiednio ustawiać się na lewej stronie defensywy. Dał mi wszystko to, czego potrzebowałem, by nabrać stanowczości i kluby zaczęły interesować się moimi usługami. Moja pewność siebie rosła z każdym dniem, a następnie podpisałem kontrakt z agencją o nazwie Full Contact z Lee Paynem i Danem Chapmanem na czele. To wielka agencja pomagająca piłkarzom z nieprofesjonalnych lig. Crystal Palace jako pierwsze zgłosiło zainteresowanie moją osobą i udałem się do nich na tygodniowe testy. Rozegrałem nawet mecz za zamkniętymi drzwiami przeciwko Brentford. Poszło całkiem nieźle. W następnym tygodniu trenowałem już z Sheffield Wednesday. Grałem tam w poniedziałek przeciwko Birmingham City. Następnego dnia zostałem zwolniony z Bentley Motors [fabryka samochodów, w której pracował Bramall - przyp. red.], a w środę w moich drzwiach zawitali włodarze Arsenalu. Byłem zszokowany i chwyciłem tę szansę obiema rękami. Od razu udaliśmy się do ich ośrodka i w czwartek oraz piątek trenowałem już z drużyną. Później klub zaproponował mi umowę.

Jaka była twoja pierwsza reakcja, kiedy dowiedziałeś się, że interesuje się tobą Arsenal?
Szczęka mi opadła, po czym spojrzałem na mojego agenta. To była naprawdę emocjonalna reakcja. Po prostu nie mogłem w to uwierzyć. Pomyślałem jedynie: "TAK!".

Czy możesz nam powiedzieć o swoim pierwszym spotkaniu z Arsenem Wengerem?
Poznałem go na murawie. To naprawdę świetny facet. Nie mogę mówić jednak o jakiejś szczególnej więzi. Mam nadzieję, że będę w stanie mu zaimponować.

Powiedz nam trochę o dwóch sesjach treningowych, które odbyłeś z pierwszą drużyną. Jak to jest przenieść się z Hednesford na boisko z Mesutem Ozilem i Alexisem?
To szalone, ponieważ jednego dnia oglądasz Match of the Day, a kilka chwil później jesteś na tej samej murawie z Alexisem, Ozilem, Giroudem i Petrem Cechem. To wciąż do mnie nie dotarło i nie wiem, kiedy dotrze. Ale tak jak mówiłem, muszę wykorzystać daną mi szanse.

Jak zareagowała twoja rodzina i przyjaciele, kiedy powiedziałeś im, że trenujesz z tymi piłkarzami?
Nie mogli w to uwierzyć, po prostu nie potrafili. Zadzwoniłem do mamy, a ona powiedziała coś w rodzaju: "Cohen, jestem z ciebie taka dumna!". Była zdenerwowana, ale pozytywnie. To wszystko wciąż jest dla mnie niesamowite, surrealistyczne.

Dorastając, jak często śledziłeś poczynania Arsenalu?
Oglądałem ich naprawdę często, ponieważ lubię piłkę nożną. Kanonierzy grają najlepszy futbol w Premier League, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Uwielbiam oglądać ich w akcji. Pamiętasz bramkę Wilshere'a z Girouem przeciwko Norwich? Kocham te trafienie, zawsze oglądam je z wielką przyjemnością. Staram się uczyć poprzez oglądanie piłki. Brzmi nieco dziwnie, ale często przyglądam się zmaganiom lewych obrońców, podpatrując najlepszych w tej dziedzinie, niekoniecznie oglądając całe mecze.

Którzy lewi obrońcy imponują ci najbardziej i starasz się czerpać lekcje z ich gry?
Marcelo, Kieran Gibbs, David Alaba. Oni bombardują rywala ofensywnymi wyjściami, a to jest mój klucz - prędkość prowadząca do pola karnego przeciwnika i posłanie piłki do kolegi, zaliczając asystę. To mój styl.

Wspomniałeś o bramce Jacka Wilshere'a. Którzy piłkarze szczególnie wyróżniali się dla ciebie w okresie dorastania?
Thierry Henry, bez wątpliwości. To był topowy piłkarz. Powiem to raz jeszcze, Thierry Henry.

Co było takiego szczególnego w Thierrym, że go podziwiałeś?
Był silny, szybki. Lubiłem jego pewność siebie, to w jaki sposób poruszał się na murawie. Był piłkarzem z najwyższej półki i znowu to powiem, ale to szalone, że znajduję się w miejscu, w którym on niegdyś też grał.

źródło: Arsenal.com

Cohen BramallSklep z gadżetami Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło:
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
ZelGrey komentarzy: 1037 11.01.2017, 12:08

Wage cup w formie maksymalnej płacy (np na poziomie 8m funtów) nie ma zbytniego sensu, bo wtedy inne wielkie kluby będą mogły na swobodnie przelicytować dowolny angielski za kluczowych zawodników.

Jeśli wprowadzać wage cap to nie na pojedynczą pensję tylko na sumaryczny poziom tygodniówek - i niech kluby wtedy same decydują czy wolą mieć jednego juniora za gorsze i jednego gościa, któremu zapłacą 300k/tydzień czy dwóch po 150k :)

mallen komentarzy: 12697 11.01.2017, 12:06

@ZelGrey

Po trzecie Coq kontuzja.

ZelGrey komentarzy: 1037 11.01.2017, 12:03

Ja tam chciałbym zobaczyć w najbliższym meczu:
Cech
Gibbs, Koscielny, Mustafi, Bellerin
Coq, Xhaka
Alexis, Ozil, Perez
Giroud

Ale po pierwsze, choć Monreal gra słabo, to wątpię, żeby boss go wymienił na Kierana, a po drugie nie wierzę, że Arsene nie wciśnie gdzieś Aarona do podstawy :D

mallen komentarzy: 12697 11.01.2017, 11:58

Ostatnio Ramsey znów mnie irytuję, ale życzę my z całego serca żeby odpalił i boku Xhaki. Niech urodzi się nowy duet trzymający w ryzach naszą grę tak jak to było z Cazorlą i Coquelinem.

PietrasM komentarzy: 1929 11.01.2017, 11:54

Ciekawe czy Alexis wróci jeszcze na szpicę skoro Giroud strzela i wrócił Welbeck?
Widzę Pereza w pierwszym, ale nie zdziwię się jak zagramy:
--------Giroud------
Alexis--Ozil--Iwobi
--Ramsey--Xhaka-
Mon-Gab-Mus-Bel

PietrasM komentarzy: 1929 11.01.2017, 11:48

Jedyny transfer który gdzieś mi świta z tyłu głowy to sprzedaż Debuchyego i Jenkinsona i kupno PO. Innych nie przewiduje.

mallen komentarzy: 12697 11.01.2017, 11:44

Ciekawe jak wyjdziemy na Swansea skoro nie ma Coquelina no i Perez ostatnio dobrze gra.

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 11.01.2017, 11:43

Liczycie na jakieś transfery w styczniu?

schnor25 komentarzy: 12802 11.01.2017, 11:42

dam93

Spokojnie, Zielek to jeszcze nie ten rozmiar kapelusza. Na bycie gwiazdą w Napoli i co za tym idzie lepszy klub przyjdzie czas. Musi w każdy meczu dawać coś od siebie, a nie zagra jeden super mecz, następnie przeciętny, a w kolejnych trzech przejdzie obok spotkania.

dam93 komentarzy: 127 11.01.2017, 11:37

Biorąc pod uwagę wszystkie mecze w tym sezonie Xhaki oraz Zielinskiego czy wolelibyście Piotrka zamiast Granita u nas w zespole? Mocno się nad tym zastanawiam, Zielinski ma wiele cech wspólnych z Cazorlą, który to gwarantuje Arsenalowi płynność gry.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42197 newsów: 239 11.01.2017, 11:25

Włocha cenię bardziej za tytuł z Milanem, niż te zdobywane z Juventusem, bo nie ma co ukrywać - z ekipą z Turynu nie da się obecnie przegrać mistrzostwa. Czy bym go chciał? Na pewno nie jest to mój główny faworyt na to stanowisko.

mar12301 komentarzy: 16491 11.01.2017, 11:17

Chcielibyście Allegriego u nas?

Qarol komentarzy: 12152 11.01.2017, 11:06

Już widzę Oezila w drużynie takich walczaków jak ekipa Simeone, powagi ; D

Argudo komentarzy: 4421 newsów: 3 11.01.2017, 11:05

Alexisa nie, ale Ozila mógłbym na Francuza wymienić. A jak się nie zgodzą, to najwyżej dorzucimy Ramseya.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42197 newsów: 239 11.01.2017, 11:00

Zrobić wymianę z Griezmannem.

Gunnerrsaurus (zawieszony) komentarzy: 7356 11.01.2017, 10:48

70mln euro to nie dużo jak za Sancheza. Myślę, że odpowiednią ceną byłoby jakieś 90 mln

ZielonyLisc komentarzy: 5538 11.01.2017, 10:38

Bramka Zielinskiego palce lizać. Będzie z niego człowiek.

schnor25 komentarzy: 12802 11.01.2017, 10:23

Widzieliście filmik naszych z chłopakami z Dunkngg Devils?

https://www.facebook.com/Arsenal/videos/10154575349027713/

Dominik11 komentarzy: 10060 11.01.2017, 10:19

Alexis Sanchez zwleka z przedłużeniem kontraktu z Arsenalem, co wzmaga plotki dotyczące transferu. Według chilijskich mediów o pozyskanie zawodnika powalczy Atletico, które chciało go u siebie już za czasów gry w Barcelonie. Rojiblancos będą musieli przelicytować PSG, które jest gotowe zapłacić 70 milionów euro.
[El Grafico]

lays komentarzy: 30272 11.01.2017, 10:19

Kaveh Solhekol ‏@SkyKaveh 14 godz.
Arsenal fan Jeremy Corbyn says Arsene Wenger "would probably like a Premier League wage cap very much". Pretty sure Wenger is on £8m a year

RoMbi komentarzy: 534 11.01.2017, 10:10

Bramall postanowił spróbować na żywo "drogę do sławy"

thegunner4life komentarzy: 3133 11.01.2017, 09:36

A mnie interesuje np. Panama albo te Kurakao czy co to tam jest.

PietrasM komentarzy: 1929 11.01.2017, 09:11

Jeden ciekawy mecz: Włochy - Argentyna. Z rozpoczęciem mistrzostw trzeba będzie czekać do fazy pucharowej. Dobra zmiana.
No może jeszcze Chille -Holandia.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42197 newsów: 239 11.01.2017, 08:38

Ciekawą symulację stworzył Huh Davies (dziennikarz magazynu FourFourTwo). Na podstawie aktualnego rankingu FIFA (i biorąc pod uwagę fakt, że sprawdzą się przecieki o liczbie reprezentantów z danego rejonu świata), ułożył grupy powiększonego mundialu:
pbs.twimg.com/media/C1zdVmIWEAAXiCQ.jpg

Piotrek95 komentarzy: 2405 11.01.2017, 08:33

Simson16@ u nas Grosika chciałbyś? Bez przesady,
Pewnie wyląduje w Burnley w końcu

thegunner4life komentarzy: 3133 11.01.2017, 08:11

Może niech będzie 48 zespołów i do tego 3 zespołu jedna stworzona z: koszykarzy NBA jedna z NFL i jedna z tancerek go go.

I koniecznie te mistrzostwa muszą być w PPV jakaś mała cena no powiedzmy 100 euro.

simson16 komentarzy: 1623 11.01.2017, 07:49

Co Zielinski zdobyl Gola to nie mam pytan:) bierzmy go!!! a tak propo ktos ma info gdzie nasz TurboGrosik " Pojawiam sie i nzikma" gdzie bedzie gral w Anglii? Chcialbym go u nas:) ale pewnie wyladuje gdzies w West Hamie;/

mistiqueAFC komentarzy: 21687 11.01.2017, 01:30

Nie zrozumiałeś ironii.Widać, mało znasz simplla :P

3rdpitch komentarzy: 2365 11.01.2017, 00:39

@simplemann

3rdpitch komentarzy: 2365 11.01.2017, 00:38

O to nagle ten puchar ma jakieś znaczenie? Bo jakby była odwrotna sytuacja to byłby nic nie wart.

mistiqueAFC komentarzy: 21687 10.01.2017, 23:40

Las Palmas jaka końcówka z Atletico

Piotrek95 komentarzy: 2405 10.01.2017, 23:33

Atletico w fatalnej formie od kilku ładnych tygodni, a nawet miesięcy, w dzisiejszej piłce kilkanaście miesięcy dobrej gry i koniec, następny prosze, tym większy szacunek dla Wengera za to co potrafił zrobić, my potrzebujemy zwycięstwa w Premier League na wejście na wyższy poziom na kilka lat co najmniej, tak jak to było przed laty

fabregas1987 (zawieszony) komentarzy: 18454 10.01.2017, 23:24

Nawet czytając ten wywiad z Bramallem da się wyczuć jego niesamowite podekscytowanie. Nie ma co się dziwić. Powodzenia w klubie!

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42197 newsów: 239 10.01.2017, 23:03

Glik jak profesor wykorzystał swojego karnego w konkursie jedenastek w meczu Pucharu Ligi Francuskiej.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 10.01.2017, 22:53

Następne mecze Hull City:
Bournemouth
Chelsea (A)
Manchester United
Fulham (A)
Manchester United (A)
Liverpool
Arsenal (A)

Marco da Silva wjeżdża na pełnej w rollercoaster zwanym Premier League.

Kanonier204 komentarzy: 33587 newsów: 3 10.01.2017, 22:49

No na czwarte jeszcze poczekamy.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42197 newsów: 239 10.01.2017, 22:48

To Mourinho zdobędzie trofeum szybciej niż Boss.

mistiqueAFC komentarzy: 21687 10.01.2017, 22:47

To MU w finale

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 10.01.2017, 22:44

Alexis Sánchez has been involved in 30 goals in his last 31 Premier League games. (20 goals, 10 assists).

Kanonier204 komentarzy: 33587 newsów: 3 10.01.2017, 22:36

Jay Simpson w 2017 roku będzie bronić barw Philadelphia Union - poinformował klub z Major League Soccer na swojej oficjalnej stronie. 28-letni napastnik jest wychowankiem Arsenalu.

JanikK komentarzy: 5865 10.01.2017, 22:32

SowinhoO
Jesli nie masz streamu z psa na pcta to i tak jakosc tego co zapiszesz i wyslesz na serwery ea bedzie w 144p xd

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 15172 newsów: 7 10.01.2017, 22:30

DONE DEAL: Stevan Jovetić has joined Sevilla from Inter on loan until the end of the season.

Arsenal96l komentarzy: 1368 10.01.2017, 22:25

Sowinho

To jak coś pisz pw B)

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42197 newsów: 239 10.01.2017, 22:21

Czeczenia
Domyślam się, że Anglii do tego grona nie zaliczasz.

kaman17 komentarzy: 2827 10.01.2017, 22:15

Może to zbyt odważne stwierdzenie jak na razie, ale widziałbym w nim idealne zastępstwo dla Cazorli. Chciałbym, żeby Zielu potrenowal trochę z Santim, bo widzę u nich wiele podobieństw.

MaciekGoooner komentarzy: 24708 newsów: 5 10.01.2017, 22:11

Zielo ze swoją techniką przypomina mi nieco KdB

Gerwciu komentarzy: 2065 10.01.2017, 22:10

Mistrzostwa Świata, które odbywają się co 4 lata za jakiś czas będą trwać rok, mecze rozgrywane w każdym kraju, którego reprezentacja się dostała, a finał w Katarze. :D

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13607 newsów: 103 10.01.2017, 22:04

A ja jestem za zniesieniem eliminacji. 200 zespołów, faza pucharowa, losowania :D

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39151 newsów: 1 10.01.2017, 22:00

Czeczenia,

"Niech gra 8 zespołów, przecież nie więcej jedzie na turniej po złoto."

Proszę, nie każ mi kwestionować Twojego logicznego myślenia. Mówimy tu o sprawiedliwej, sportowej walce o miejsca w eliminacjach, a nie o przydzielaniu miejsc za renomę. Po to są eliminacje, żeby słabeusze nie zaśmiecali mistrzostw swoim kiepskim poziomem.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13607 newsów: 103 10.01.2017, 21:57

Zieliński to będzie kozak. Widziałbym go u nas.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Swansea City 28.10.2017 - godzina 16:00
? : ?