Bramka w końcówce daje zwycięstwo! Arsenal 2-1 Bayern

Bramka w końcówce daje zwycięstwo! Arsenal 2-1 Bayern 18.07.2019, 08:35, Patryk Bielski 1022 komentarzy

Kanonierzy w pierwszym poważnym przedsezonowym sparingu rozprawili się z ekipą Bayernu Monachium 2-1. Bramkę na wagę zwycięstwa w końcówce spotkania zdobył Eddie Nketiah. Unai Emery od pierwszych minut desygnował na murawę swoich najlepszych piłkarzy, podczas gdy Niko Kovač dał odpocząć kilku gwiazdom, jak choćby Lewandowski, Kimmich czy Gnabry.

Pierwsza połowa spotkania mimo kilku dobrych okazji z obu stron nie przyniosła bramek. W zespole Kanonierów szczególnie aktywni byli Aubameyang oraz Mesut Özil. Dwoma świetnymi interwencjami popisał się też Bernd Leno.

Zaraz po gwizdku rozpoczynającym drugą część meczu podopieczni Unaia Emery'ego wyszli na prowadzenie. Po zagraniu Aubameyanga w polu karnym rywala niefortunnie interweniował 18-latek Louis Poznanski, który umieścił piłkę we własnej bramce.

Po stracie bramki Bayern podkręcił tempo i częściej sunął z atakami na bramkę Emiliano Martíneza, który zastąpił między słupkami Leno. Argentyńczyk kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki, jednak w 70. minucie był zmuszony wyciągać piłkę z siatki. Dobre dośrodkowanie w pole karne Gnabry'ego wykorzystał Robert Lewandowski, który strzałem głową w okienko nie dał szans bramkarzowi Kanonierów.

Końcówka należała jednak do Arsenalu. Po dobrej wymianie piłki w polu karnym Bayernu John-Jules zagrał futbolówkę do Nketiaha, a ten z bliskiej odległości dał zwycięstwo swojej drużynie. W samej końcówce doskonałą okazję miał jeszcze John-Jules, ale napastnik Kanonierów fatalnie przestrzelił.

SKRÓT SPOTKANIA | OCENY PIŁKARZY WG FOOTBALL.LONDON

Arsenal: Leno (46' Martinez), Maitland-Niles, Mustafi (81' Chambers), Sokratis, Monreal (46' Kolasinac), Xhaka, Willock (64' Burton), Mchitarian (46' Nelson), Özil (81' John-Jules), Aubameyang (81' Saka), Lacazette (81' Nketiah)

Bayern: Neuer (46' Ulreich), Kehl (46' Kimmich), Boateng (46' Sule), Martinez (46' Pavard), Alaba (Poznanski), Thiago (46' Stiller), Arp (46' Coman), Johansson (46' Singh), Tolisso (46' Goretzka), Ontuzans (46' Gnabry), Müller (46' Lewandowski).

Bayern MonachiumRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.07.2019, 23:58

@metjuAFC:

Głównym celem pewnie dalej jest Zaha, możliwe, że Everton jest jakąś opcją rezerwową. Kontakty Edu mogą nam pomóc, jeśli zdecydujemy się na ten deal.

metjuAFC komentarzy: 5672 newsów: 119.07.2019, 23:52

@Argudo napisał: "There absolutely is interest in Dani Ceballos and a deal is expected to happen. Everton Soares is not happening, despite what’s being said in Brazil. [@charles_watts]"
W takim razie kto na skrzydło?
Czy rzeczywiście będzie to Zaha, a może Pepe lub darmowy Brahimi? Ufam, że nasi mają plan na pozyskanie Iworykczyka. Ta wypowiedź Emeryego i Josha o podekscytowaniu wlała dużo nadziei w serca kibiców.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.07.2019, 23:47

Ulti komentarzy: 33119.07.2019, 23:46

@DanielDaniel: zdaje mi się, że wybór padnie na Monreala o ile będzie podstawowym LO

DanielDaniel komentarzy: 45919.07.2019, 23:42

Co myślicie o Lace w roli kapitana? Bronię się nogami i myślami, że Xhaka mógłby być pierwszym kapitanem.

Gunner915 komentarzy: 276719.07.2019, 23:37

@KapitanJack10

rzeczywiscie lepiej odstaw gołde.

Jak w jednym momencie puszczam polska ekstraklape na tv z liga angielska, czy hiszpanska na laptopie to mam wrazenie ze tym z tv odebrali talent jak w kosmicznym meczu.

tom8203 komentarzy: 149519.07.2019, 23:05

Hot news : Stan Kroenke nagrywa 3 transfery do Arsenalu : Koszykarza , hokeistę , bejsboliste!! I skald na top 4 mamy gotowy !!

EZ_22 komentarzy: 124919.07.2019, 22:53

@KapitanJack10: dobry grajek, w duecie z Maguire dobry team :)

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 419.07.2019, 22:48

Kurde, znowu się narąbałem.. Już nawet o dobrej Ekstraklasie piszę.. Ehh jednak ta wódka robi dziury w mózgu :/

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 419.07.2019, 22:44

@EZ_22: Tarkowski to moje marzenie w Arsenalu :D
Ale to pewnie dlatego, że polskie nazwisko i Burnley dwa lata temu połowę meczy na zero z tyłu grali xD

EZ_22 komentarzy: 124919.07.2019, 22:40

James Tarkowski blisko Leicester, ale jestem ciekawy jak potoczy się telenowela z Maguire, bardzo chciałbym żeby został bo jestem cichym
fanem Leicester ;/
#Maguire musisz

KapitanJack10 komentarzy: 5326 newsów: 419.07.2019, 22:38

@arsenallord napisał: "Zobaczyłem 5 minut meczu Ekstraklasy. Limit na sezon z wielkim trudem wykonałem."
Już bez przesady. Wiem, że fajnie pośmiać się z ekstraklapy, ale akurat mecz Jagi z Arką zły nie był. W pierwszej połowie Arka na żałosnym poziomie a po przerwie Jaga się broniła. Raczej naturalne, a tak źle znowu nie było. ŁKS z Lechią ostatnie 30min widziałem. Poziom słaby, no ale jak beniaminek z wiceministrzem grającym w 10 gra to wiadomo, że nikt nie będzie parł do przodu.

Wiadomo jak to wygląda na tle Europy (szkoda Piasta, bo fajnie grali), ale sama Ekstraklapa to nie jest do końca takie dno i wodorosty jak je pokazują.

Piast zaczął grać, Jaga też fajnie się pokazuje, Lech i Legia na tle ligi zawsze coś lepszego pokazują. Wiadomo, że jak się ogląda Śląsk z Koroną to fajerwerków nie będzie. Tak samo Brighton z Huddersfield, ale o tym się nie mówi...

Kurczę, szkoda mi Ekstraklasy, bo jakby nie była z góry ustawiona jako maszynka do robienia karier średnim Hiszpanom, to mogliby na całkiem niezłą ligę wyjść.

silvano95 komentarzy: 977619.07.2019, 22:33

David Ornstein on why Koscielny has gone on 'strike':
"Laurent Koscielny feels he is entitled to a move and is also bitterly disappointed with the contract offer they (Arsenal) made to him

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26719.07.2019, 22:32

@Ulti:
Dzieciaki marginalizują kluczowe pozycje do wygrywania w poważnej piłce i skupiają się na ofensywnych graczach ale nikt nigdy jeszcze nic w piłkę nie wygrał skrzydłowymi czy napastnikami, nawet milan sacchiego czy barcelona cruffa - za każdym zdobytym pucharem czy zwłaszcza wygraniem ligi stoją kluczowi w każdej mistrzowskiej drużynie: klasowy bramkarz, minimum jeden klasowy stoper i jeden mega klasowy defensywny pomocnik - jeśli masz taki fundament to masz poważny zespół który realnie może coś wygrać.
U nas prawa obrona jest dziwnie marginalizowana mimo że najwięcej punktów w ostatnich dwóch sezonach straciliśmy po niewymuszonych błędach Bellerina w przedostatnim sezonie a w ostatnim po błędach tercetu Lichstainer&Niles&Mustafi. Emery musi to widzieć, pytanie co z tym zrobi, a raczej czemu nic z tym nie robi.

Freo98 komentarzy: 612819.07.2019, 22:27

@schnor25: no bardzo możliwe, później pewnie zacznie sie widzieć jego wady :D

schnor25 komentarzy: 1854619.07.2019, 22:26

@Freo98: lecąc klasykiem (Bońkiem): spokojnie, to dopiero pierwszy mecz. Przyjdą kolejne mecze, przyjdzie zmęczenie, mniej sprzyjająca aura do grania, to i z tej maniany może mało zostać.

pelek komentarzy: 214619.07.2019, 22:23

@cycatewiewiorki: w Kole Gospodyń Wiejskich

LunaticLama komentarzy: 123119.07.2019, 22:14

Przestańcie rozpatrywać AMN jako obrońcę, to skrzydłowy, a z obroną ma tyle wspólnego co cienkinson z piłkarzem. Mówię wam jeśli dostanie szansę na swojej nominalnej pozycji jeszcze was zadziwi

Ulti komentarzy: 33119.07.2019, 22:13

@Sobieski14: Bardzo mnie ciekawi dlaczego pozycja prawego obrońcy jest u nas tak marginalizowana ? Przecież gdyby na jakiejkolwiek innej pozycji pozwolić grać w pierwszym składzie zawodnikowi o poziomie AMN to nie było by innego tematu na tej stronie.

EZ_22 komentarzy: 124919.07.2019, 21:55

Czasami żałuję że nie urodziłem się czarny..

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 119.07.2019, 21:53

@bocian18: od rana z tego co się orientuję są na Netflixie, na Netflixie zawsze wychodzi cały sezon.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.07.2019, 21:53

@Bymber:

DavidSilva21 komentarzy: 337919.07.2019, 21:52

@Mihex: zalajkowałem Twój komentarz w nadziei że Pepe Mnie opuści w weekend i Sam nie będę pił do lustra

Skotii komentarzy: 1692 newsów: 819.07.2019, 21:14

@bocian18: Są od rana wszystkie z tego co wiem.

schnor25 komentarzy: 1854619.07.2019, 21:14

Standardowo po każdej błędnej decyzji arbitra, dobrze, że jest VAR.

ostriket komentarzy: 655419.07.2019, 21:14

Udovicic z Lechii prawie urwał nogę ziomkowi z ŁKSu i wielce zdziwiony z czerwa....polska liga is back! :D

Freo98 komentarzy: 612819.07.2019, 21:13

Jak za Lechia jestem to czerwo prawidłowo

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.07.2019, 20:56

@bocian18:

Cały 3 sezon jest już na Netflixie.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 719.07.2019, 20:56

@don_god_kuchar: wow serio to Twój kanał?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 619.07.2019, 20:55

Dharmesh Sheth (Sky reporter): “As well as [signing] Saliba, I’m led to believe there’s growing confidence Arsenal can get the deals for Real Madrid midfielder Dani Ceballos & Celtic left-back Kieran Tierney, both of those, over the line.” #afc

bocian18 komentarzy: 1563 newsów: 119.07.2019, 20:54

Dzisaj nowy sezon dom z papieru jeśli dobrze mi się wydaje wie ktoś o której będą wszystkie odcinki? Czy będą emitować np raz w tygodniu jeden

DavidSilva21 komentarzy: 337919.07.2019, 20:25

@ZielonyLisc napisał: "Śniła mi się koleżanka z dawnej pracy i to był sen z kategorii xxx. Fakt, bardzo mnie się podoba"
Za dużo wczoraj do lustra wychlales :p

don_god_kuchar komentarzy: 18019.07.2019, 19:53

(:

Mihex komentarzy: 2360419.07.2019, 19:51

@call_me: Ta, użytkownik Mikitarian donosi. Jak na razie pomylił się jedynie w 90% przypadków, więc to całkiem dobry wynik.

call_me komentarzy: 272719.07.2019, 19:50

Panowie zobaczyłem tu jakieś plotki o ofercie United za Aube. To jakieś konkretne info?

DavidSilva21 komentarzy: 337919.07.2019, 19:38

@RIVALDO700 napisał: "Wolves are in talks with AC Milan over a move for striker Patrick Cutrone/Skysports/"
No i na co Ci młodzi wilcy się osłabiają?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747419.07.2019, 19:37

@ZielonyLisc: Tak to prawda nie mam zycia od pon do piątku do godziny 18 , gdy wstaje o 6 do roboty na 8 i wracam z półtorej do domu :/. Daj swoja kasę z zakładów to zacznę mieć życie.

ZielonyLisc komentarzy: 2020219.07.2019, 19:29

@RIVALDO700: co za nołlajf