Cech: Musimy skupić się na kolejnym meczu

Cech: Musimy skupić się na kolejnym meczu 14.12.2016, 19:01, Patryk Bielski 2 komentarzy

Petr Cech nie krył rozczarowania po wczorajszej porażce w meczu z Evertonem. Czeski bramkarz uważa jednak, że zespół nie powinien rozpamiętywać pechowego rezultatu i musi odpowiednio zareagować w kolejnym ważnym spotkaniu z Manchesterem City.

O przebiegu spotkania...

Kiedy prowadziliśmy 1-0, myślałem, że kontrolujemy mecz. Rywale zdołali jednak wyrównać tuż przed przerwą i najwyraźniej był to dla nich spory zastrzyk pewności siebie. Przed bramką na 1-1 wszystko zdawało się iść po naszej myśli, co w późniejszym etapie meczu uległo zmianie. Na drugą połowę rywale wyszli odmienieni - pewnie siebie, grali lepiej i skuteczniej w kontrataku. Nie potrafiliśmy stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich, które mogłyby doprowadzić do drugiej bramki. W końcówce straciliśmy gola z rożnego co może zdarzyć się każdemu, ale jest oczywiście rozczarowujące. Jeśli wszyscy piłkarze są na murawie, musisz bronić lepiej.

O tym, czy zespół był spanikowany...

Nie. Graliśmy dobrze piłką i nie pozwalaliśmy rywalom na zbyt wiele. W drugiej połowie po strzeleniu bramki rywale wrócili do gry, ale w Premier League musisz być na to przygotowany. Nie możesz kontrolować spotkania przez pełne 90 minut. Zawsze nadchodzą momenty, w których rywale pokazują "pazur". W tym meczu - choć ich akcje nie były nazbyt niebezpieczne - to zdobyli dwie bramki, a my wróciliśmy do domu z pustymi rękami. Musimy się jednak szybko obudzić. Nadchodzi moment sezonu, w którym musisz grać sporo spotkań w krótkim odstępie czasu i nie możesz rozpamiętywać porażki. Musisz iść naprzód i przygotować się do kolejnego meczu.

O tym, czy decydujący rzut rożny był dyskusyjny...

Nie wiem. Jak tylko piłka wychodzi poza linię i sędzia wskazuje na rożny, musisz być na niego przygotowany i zrobić wszystko co w twojej mocy, by nie stracić bramki. Tym razem się to nie udało. W końcówce mieliśmy jednak okazje, by wyrównać, ale nie zdołaliśmy umieścić piłki w siatce.

O kolejnym meczu z Manchesterem City...

Czasami lepiej jest, kiedy po jednym ważnym spotkaniu, nadchodzi kolejny. Masz szansę się odegrać - to coś w rodzaju meczu o sześć punktów, to dla nas idealna okazja.

EvertonPetr Cech autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
thegunner4life komentarzy: 897315.12.2016, 08:37