Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle

Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle 02.01.2016, 16:51, Sebastian Czarnecki 4427 komentarzy

Miało być szybko, łatwo i przyjemnie z drużyną, która w tym sezonie spisuje się fatalnie, jednak Kanonierzy postanowili utrudnić sobie zadanie, a swoim kibicom zaserwować prawdziwe kino grozy ze zwrotami akcji.

Arsenal zagrał dzisiaj słabo i popełniał bardzo dużo błędów w obronie, a już po 50 minutach mógł przegrywać przynajmniej dwoma albo trzema bramkami. Na szczęście między słupkami znajdował się Petr Čech, który wygrał dziś londyńskiej drużynie kolejne 2 z 15 punktów, o których przed sezonem mówił John Terry. To właśnie jego heroiczna postawa pozwoliła Kanonierom wrócić do swojego rytmu, odpowiedzieć na słabą grę strzeloną bramką, a w rezultacie wygrać bardzo trudny mecz.

Ludzie mówią, że właśnie takimi meczami wygrywa się mistrzostwo, jednak wszyscy chcieliby, żeby takich spotkań było jak najmniej. Kanonierzy rozczarowali jako drużyna, ale też wspólnymi siłami potrafili podnieść się z kolan i przesądzić o zwycięstwie. Do swojego konta mogą teraz dopisać sobie bardzo celne trzy punkty, które po remisie Leicesteru z Bournemouth umocniły ich na pozycji lidera Premier League.

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (68. Campbell), Özil, Walcott (81. Gibbs) - Giroud (88. Chambers)

Newcastle: Elliot - Janmaat, Mbemba, Coloccini, Dummett - Sissoko, Tiote (87. De Jong), Colback (79. Thauvin), Wijnaldum - Perez, Mitrović

Kanonierzy od pierwszych minut chcieli narzucić rywalom swoje tempo gry i postanowili zepchnąć ich do głębokiej defensywy. Londyńczycy częściej utrzymywali się przy piłce i starali się stwarzać zagrożenie, jednak zabrakło pomysłu, by przeforsować się przez linię obronną.

Arsenal zagrożenie stwarzał głównie poprzez ofensywne rajdy skrzydłami i dośrodkowania w pole karne. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Chamberlain i Bellerin, jednak nie potrafili wykreować swoim partnerom żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej.

Pomimo dominacji londyńczyków, to Sroki jako pierwsi stworzyli sobie okazję, którą mogli zamienić na bramkę. Dośrodkowanie w pole karne trafiło na głowę Wijnalduma, ale dobrze ustawiony Čech zdołał sparować uderzenie do boku. Chwilę później szczęścia spróbował jeszcze Jack Colback, ale Anglik trafił prosto w czeskiego bramkarza.

Kanonierzy utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zrobić z niej żadnego pożytku. W dalszym ciągu brakowało strzałów na bramkę Elliota, celnych prostopadłych podań w pole karne i przede wszystkim DOKŁADNYCH dośrodkowań. Bo mimo wszystko jakieś próby były.

W 26. minucie Ayoze Perez doszedł do sytuacji i oddał strzał wolejem. Piłka minęła się jednak z bramką strzeżoną przez Petra Čecha.

W 37. minucie Kanonierzy w końcu doszli do głosu. W polu karnym dobrze odnalazł się Oivier Giroud, jednak jego uderzenie w świetny sposób zostało zablokowane przez Colocciniego.

Dwie minuty później podobna sytuacja po stronie gości. Tym razem to Mitrović ruszał na bramkę Čecha, a jego uderzenie zostało zablokowane przez Koscielnego.

W 42. minucie dośrodkowanie w pole karne Arsenalu zakończyło się strzałem Mitrovicia... przewrotką. Na szczęście Serb miał za mało wolnej przestrzeni, by lepiej złożyć się uderzenia i w rezultacie trafił prosto w Čecha.

Czeski golkiper ponownie interweniować musiał zaledwie minutę później. Tym razem strata na własnej połowie umożliwiła Wijnaldumowi oddanie strzału, ale były zawodnik Chelsea kolejny raz stanął na wysokości zadania.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal bezbramkowo remisuje z Newcastle po bardzo bezbarwnej grze.

Kanonierzy nie wyciągnęli żadnych wniosków i już na początku drugiej połowy popełnili fatalny błąd w defensywie, który uruchomił Wijnalduma w akcji sam na sam z Petrem Čechem. Bramkarz Arsenalu tym razem przeszedł jednak samego siebie i fenomenalnie zatrzymał szturmującego Holendra. Tylko dzięki niemu londyńczycy jeszcze nie przegrywają tego spotkania.

Minutę później przed szansą na strzelenie gola stanął Mitrović. Čech tym razem mógł jednak odetchnąć, bo piłka przeleciała ponad poprzeczką.

W 50. minucie Arsenal oddał pierwszy celny strzał w tym meczu. Mesut Özil dograł z lewej strony do Ramseya, ale jego uderzenie wślizgiem dobrze zatrzymał Elliot.

Kanonierzy z biegiem czasu jakby wybudzali się z letargu i dochodzili do coraz większej liczby sytuacji bramkowych. Najgroźniejszą w 59. minucie zmarnował Giroud, który z bliskiej odległości spróbował przelobować stojącego bramkarza. Dziwna decyzja Francuza.

W 66. minucie Mesut Özil celnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a do piłki dobiegł Laurent Koscielny. Francuz strzelił jednak ponad bramką.

Na 22 minuty przed końcem meczu Arsene Wenger przeprowadza pierwszą zmianę. W miejsce bezproduktywnego Chamberlaina pojawił się Joel Campbell.

W 72. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dośrodkowanie Özila z rzutu rożnego nie znalazło żadnego adresata, ale piłkę w kierunku bramki zdołał przedłużyć Giroud, a Laurent Koscielny nie zmarnował tej sytuacji, strzelając po długim słupku. 1-0!

Pięć minut później potężną petardę na bramkę Elliota posłał Ignacio Monreal, ale piłka została zablokowana przez jednego z zawodników Newcastle.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Sroki mogły wyrównać stan meczu. Przed świetną sytuacją stanął Mitrović, ale Serb ponownie się pomylił, strzelając głową nad poprzeczką.

W 81. minucie Gibbs zastąpił na boisku Walcotta, chwilę wcześniej w drużynie Newcastle Thauvin zmienił Colbacka.

W 85. minucie kolejny strzał głową Newcastle, kolejny nad poprzeczką. Tym razem uderzał Wijnaldum po centrze Janmaata.

Na dwie minuty przed końcem Aaron Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie i zamknąć mecz, jednak Elliot popisał się świetną obroną i uruchomił kontratak swojego zespołu. Na całe szczęście w porę wrócił Laurent Koscielny, który przerwał akcję.

W 88. minucie Chambers zastąpił Oliviera Girouda, chwilę wcześniej w ekipie rywali De Jong zmienił Tiotego.

W doliczonym czasie gry Ramsey po prostu musiał strzelić gola. Po świetnym podaniu od Özila Walijczyk ograł dwóch rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Elliotem, po czym... strzelił obok bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 1-0 po bardzo trudnym meczu i do swojego konta dopisał bardzo cenne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gunnerrsaurus komentarzy: 1186914.01.2016, 22:25

Pytanie do kiedy Arsenal nie będzie mógł wejść na swój najwyższy poziom.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 307.01.2016, 23:52

Ja akurat mam samsung galaxy nexus 9250 chyba z 5 lat i ogólnie telefonik śmiga jak 4 rdzeniowce, ale już powoli drażni mnie 5megapikseli w aparacie, więc się rozglądam za jakąś alternatywą.

Haxball komentarzy: 102007.01.2016, 23:35

IMO, w Monaco Falcao moze sie odbudowac

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.01.2016, 22:39

Ja tam mam LG2 i dlugo nie zmienie. Ale co kto woli.

Marcinafc93 komentarzy: 32833 newsów: 107.01.2016, 22:34

Ja tam mam galaxy s4 i9506 i nie narzekam

Doktor komentarzy: 770607.01.2016, 22:30

@illpadrino

Redmi Note 3 w ciągu 3 miesięcy pewnie wyraźnie stanieje, jak ja zamawiałem RM2, to chodził po 170 dolarów wzwyż, a teraz można go dorwać za 130 (okazało się, że wersja TDD przeznaczona na rynek chiński jest... identyczna jak wersja droższa FDD przeznaczona na rynek międzynarodowy).

Doktor

Akurat tego Xiaomi Mi4c Prime już na allegro z gwarancją można dopaść za 1150zł, więc za taki telefon to i tak spoko kasa. (telefony za 3tys wzwyż tylko dla snobów).

Myślałem, nad tym redmi note 3 metalowym ale wole jednak matową obudowę bez tego czytnika lini papilarnych itd.

Doktor komentarzy: 770607.01.2016, 22:12

@wojt3q

Redmi Note 2 :)

Doktor komentarzy: 770607.01.2016, 22:11

@illpadrino

Jeśli masz kasę, to naprawdę uzyskasz świetny telefon. Ja urzęduję Redmi Note 2 od ponad 3 miesięcy i jest baaardzo zadowolony.

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2016, 22:06

simplle

ale kto jakiemuś ogórowi daje wysoki kontrakt aż na 5 lat? Co oni sobie myśleli? Że Neuera sobie ściągają (za dość niezłą sumkę, rzekomo 300 tys. euro)? Wiem, że zawodnik chce ugrać dla siebie jak najwięcej, ale takim wynalazkom to powinno się dawać rok z możliwością przedłużenia.

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52407.01.2016, 22:05

schnor25
Tak to jest jak żyło się ponad stan i podpisywało horrendalnie wysokie kontrakty.

kamilo_oo komentarzy: 2356707.01.2016, 22:01

Smuda się ostatnio zrzekł 300 tysięcy

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2016, 21:58

simplle

wiesz co, ja o tym akurat na weszło przeczytałem, ze Smudą i poprzednikami sprawy dawno zakończone wyrokiem: Wisło płać. Jeszcze 10 lat temu Wisełka wymiatała, a teraz blisko strefy spadkowej.

Trequartista komentarzy: 536607.01.2016, 21:56

wojt3q
Za 600zł to wspomniany Jiayu s3 albo redmi note 2

sebastix11 komentarzy: 599207.01.2016, 21:54

ale jaja z tym Elnenym :D niby już dostał pozwolenie na prace i mial byc przedstawiony jako nasz zawodnik, a tu na razie cisza w eterze :P

Doktor

Skoro orientujesz się w Xiaomi to co powiesz na Xiaomi Mi4c Prime 32 gb 3 gb RAM ?

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2016, 21:42

Wisła tonie w długach, nic nie uczą się na błędach. Znowu przegrali rozprawę z byłym zawodnikiem Jovaniciem - ok. 500 tys. euro do zapłaty.

helzing komentarzy: 327307.01.2016, 21:40

na eurosport w okolicahc godziny 23 +-

helzing komentarzy: 327307.01.2016, 21:39

kroniki rajdu Dakar na tvn trwają 5 min :D, ogladaj na eurosport codziennie o 22:30 albo o 23 nie pamietam dokladnie

schnor25
Kronika jest zawsze po wiadomościach sportowych - okolice godziny 19.40 (w weekendy 19.30). Co do Eurosportu to chyba nie ma stałych godzin. Musiałbyś codziennie sprawdzać.

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2016, 21:22

simplle

a wiesz może o jakiej godzinie?

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52407.01.2016, 21:19

schnor25
Kronikę Rajdu Dakar pokazuje TVN. Eurosport też coś pokazuje ale nie wiem czy to na żywo.

kamilo_oo komentarzy: 2356707.01.2016, 21:18

schnor

Na eurosporcie widziałem jakieś kroniki

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2016, 21:14

Ktoś mi powie jak to jest z rajdem Dakar? Jakieś transmisje, albo kroniki (na jakim kanale)?

Doktor komentarzy: 770607.01.2016, 21:08

Brać Xiaomi, brać. Co tydzień aktualizacja MIUI, a na dodatek telefony rewelacyjne.

Mihex komentarzy: 2360407.01.2016, 20:43

kamiloo

Chciałem właśnie wysłać ten sam artykuł. Twitter Tadeusza Sznuka to wspaniałe źródło wiedzy :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.01.2016, 20:39

bobslej22 komentarzy: 821207.01.2016, 20:37

mar>>> Xiaomi rewelacja . Bierz śmiało. Nie słuchaj też innych żeby zamawiać z aliexpress bo gwarancję masz realizowana w Chinach. Jak już chcesz to weź z Ibaygou realizowana gwarancja w Pl albo z xiaomiforsale. Z allegro też nie głupi pomysł bo są sklepy które bez problemu dają gwarancję. Ja np. Miałem wymieniony wyświetlacz przez taką firmę

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 107.01.2016, 20:35

Pascal Cygan
Hahaha uwielbiałem tą przyśpiewkę, he's bald, he's... :)

Rafson

Najtragiczniejszy to byl Sebastian S. gorszego transferu Wenger już chyba nigdy nie przeprowadzi

AaronLieber27 komentarzy: 612707.01.2016, 20:25

Lays

Dołączył w czerwcu 2012 roku, a urodził sie we wrześniu 1986 roku, wiec miał prawie 26 lat

Rafson95 komentarzy: 1049707.01.2016, 20:23

Co do najgorszych transferów.
Był jeszcze taki as jak Pascal Cygan

lays komentarzy: 3987107.01.2016, 20:19

Alonso, co ty gadasz.

Giroud nie dołączył do AFC w wieku 28 lat XDD T oteraz by juz był po 30.

Qarol

Jeszcze jest jeden turniej, ale z tego turnieju europejskiego pojedzie tam tylko 2 i 3 zespół

arsenallord komentarzy: 29677 newsów: 11707.01.2016, 19:56

Qarol---> Nie ma już szans na awans. Innego turnieju nie będzie.

kamilo_oo komentarzy: 2356707.01.2016, 19:56

Niech ten cały Karlsson uważa żeby go tam czasami jakiś ciapaty nie zaciągnął nocą w ciemną uliczkę :P