Chile pokonuje Szwajcarię 1:0, emocjonująca końcówka

Chile pokonuje Szwajcarię 1:0, emocjonująca końcówka 21.06.2010, 18:20, Mateusz Kolebuk 45 komentarzy

Pogromca Hiszpanii nie podtrzymał swojej zwycięskiej passy i uległ dziś zespołowi Chile 0:1. Jedną z przyczyn porażki Szwajcarów była gra w osłabieniu, gdyż w 31. minucie czerwoną kartkę ujrzał Valon Behrami za uderzenie łokciem w twarz Arturo Vidala.

Drużyna Chile przeważała na boisku zarówno przed, jak i po odesłaniu do szatni Behramiego, ale na pierwszą bramkę zawodnicy La Roja musieli czekać aż do 75. minuty. Co prawda w 49. minucie piłka wylądowała w siatce Diego Benaglio, a Chilijczycy nie słysząc gwizdka zagłuszonego przez wuwuzele celebrowali jej zdobycie, lecz arbiter bramki nie uznał, gdyż wcześniej był spalony.

W 75. minucie świetnie zachował się Esteban Paredes, który najpierw minął bramkarza Szwajcarii, a następnie dośrodkował wprost na główkę Marka Gonzalesa, który główką skierował piłkę do siatki, odbijając ją uprzednio od murawy pod skaczącym szwajcarskim obrońcą.

Kilka minut później dwie szanse na zwiększenie prowadzenia miał Peredes, ale najpierw w doskonałej sytuacji uderzył zbyt wysoko, a chwilę później obok bramki.

Szwajcaria w ostatnich minutach miała szansę wyrównać, ale Eren Derdiyok nie wykorzystał prawie stuprocentowej szansy i strzelił obok słupka.

Arbiter tego spotkania - Khalil Al Ghamdi z Arabii Saudyjskiej - pokazał w ciągu 90 minut 9 żółtych kartek i jedną czerwoną, wyrównując tym samym "rekord" Alberto Undiano Mallenco, który w spotkaniu Niemców z Serbami pokazał dokładnie taką samą ilość kartoników.

Chile - Szwajcaria 1:0 (0:0)

Bramka: Marka Gonzalez (75)

Żółte kartki: Humberto Suazo, Carlos Carmona, Waldo Ponce, Matias Fernandez, Gary Medel, Jorge Valdivia - Blaise Nkufo, Tranquillo Barnetta, Goekhan Inler.

Czerwona kartka: Valon Behrami (31).

Sędzia: Khalil Al-Ghamdi (Arabia Saudyjska)

Widzów: 34 872

Chile: Claudio Bravo - Mauricio Isla, Gary Medel, Waldo Ponce, Arturo Vidal (46. Mark Gonzalez) - Carlos Carmona, Gonzalo Jara, Matias Fernandez (65. Esteban Paredes) - Humberto Suazo (46. Jorge Valdivia), Jean Beausejour, Alexis Sanchez.

Szwajcaria: Diego Benaglio - Stephan Lichtsteiner, Stephane Grichting, Steve von Bergen, Reto Ziegler - Valon Behrami, Goekhan Inler, Benjamin Huggel, Gelson Fernandes (77. Albert Bunjaku) - Alexander Frei (42. Tranquillo Barnetta), Blaise Nkufo (68. Eren Derdiyok).

Mistrzostwa Świata 2010Reprezentacja ChileReprezentacja Szwajcarii autor: Mateusz Kolebuk źrodło: własne
rol18 komentarzy: 192924.06.2010, 19:09

super mecz

laskowski19051995 komentarzy: 494522.06.2010, 13:57

Chile gra bardzo dobrze ciekawe jak sobie poradzą w meczu z Hiszpanią :]

Polas komentarzy: 55122.06.2010, 13:44

Trochę szkoda Szwajcarii, ale mam nadzieję, że te oba zespoły wyjdą razem z grupy, chociaż wiem, że to mało prawdopodobne.
Początek meczu stał pod znakiem dominacji Chile, ale Szwajcarzy zaczęli grać coraz lepiej i nawet prowadzili grę przez chwilę, ale czerwona kartka dla Behramiego zupełnie zmieniła losy meczu i Chile przycisnęło niemiłosiernie Szwajcarów.

waldek_89 komentarzy: 573522.06.2010, 13:29

szkoda że nie padł remis by była sensacja, może się okazać że to jeszcze Szwajcaria zostanie czarnym koniem tego mundialu;D

pedro61 komentarzy: 219922.06.2010, 00:10

Chile gra sprytną,może trochę za mało skuteczną piłeczkę.Dzisiaj mogli strzelić co najmniej 3 bramki.Żeby ich pokonać Hiszpanie muszą zmienić ustawienie i 2-3 piłkarzy podstawowej jedenastki.

matek9009 komentarzy: 135521.06.2010, 23:02

przepraszam mistrzowie europy*

matek9009 komentarzy: 135521.06.2010, 23:01

w meczu Hiszoania - Chile mozliwy jest remis a jak by Szwajcaria wygrał no to mistrzowie swiata jadą do domku, mój osobisty faworyt Brazylia zaczeła trochę słabo ale z meczu na mecz będzie coraz silniejsza , mocna moze byc też Argentyna i Holandia

wronka25 komentarzy: 224521.06.2010, 22:54

younggunsblog.co.uk/2010/06/arsenal-agree-koscielny-deal-with-youth-link-up Koscielny chyba nasz :)

kamil_malin komentarzy: 933221.06.2010, 22:52

Ja się pytam, gdzie jest ta wielka Hiszpania? Ich przygoda z Mistrzostwami skończy się szybciej niż każdy by przypuszczał. Ja tam się będę cieszył jeśli szybko odpadną.
Liczę na Chile, może to oni wyeliminują Hiszpanów :)

Bob_Marley komentarzy: 43721.06.2010, 22:33

Cała reprezentacja Hiszpanii gra ostrożnie, widać że oszczędzają się na mecz z bardzo szybkimi Chilijczykami. Oby Chile sprawiło niespodziankę i wygrało z Hiszpanami.

Gunner_995 komentarzy: 655021.06.2010, 22:32

pietraz--->Zgadzam się słowo w słowo bo sam miałem to wcześniej napisać :D

berni3 komentarzy: 32221.06.2010, 22:27

nie oglalem calego meczu jak porownanie cesc vs xavi

pietraz komentarzy: 158721.06.2010, 22:26

I co że nie strzelił? Villa spartolił karnego, a Fabregas od razu po wejściu przy pierwszej akcji ładnie poszedł, ale obrońca wybił piłkę. Cesc jak na pierwszy mecz zagrał na prawdę dobrze

Gunner_995 komentarzy: 655021.06.2010, 22:24

No fakt...

zuczek1987 komentarzy: 640321.06.2010, 22:22

ale nie strzelił

Gunner_995 komentarzy: 655021.06.2010, 22:21

zuczek1987--->Słabo ?! Wszedł i od razu strzeliłby gola... Nie gra słabo , tylko jak już coś to ostrożnie, bo dopiero co doszedł do siebie po kontuzji...

zuczek1987 komentarzy: 640321.06.2010, 22:16

fabregas bardzo słabo gra

nurmi15 komentarzy: 36021.06.2010, 22:10

Cesc Powinien zagrać od 1 minut a nie na 20 min ...

Gunner_995 komentarzy: 655021.06.2010, 22:01

Widzieliście to ??!! Goście w koszulkach Arsenalu i napis "Fabregas always be a Gunner"
On zostanie bo wie że wszyscy go tutaj kochamy ! :)

cesc_97 komentarzy: 251 newsów: 121.06.2010, 21:56

sorki za drugi komentarz, ale Cesc już był blisko strzelenia bramki, ale wybili z linii bramkowej :(

aRamsey komentarzy: 948621.06.2010, 21:20

cesc_97--> on mówi " Vincente del Buske"

cesc_97 komentarzy: 251 newsów: 121.06.2010, 20:50

Ale gol Villi : O

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.06.2010, 20:39

Sfen Joran Erikson...

cesc_97 komentarzy: 251 newsów: 121.06.2010, 20:38

Słyszeliście Szpakowskiego jak powiedział na Del Bosque? :D "Vincente Bosque" :p

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 321.06.2010, 20:35

Widzę forum fanclubu Hondurasu.Niech pokażą.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 721.06.2010, 20:34

@Gooner250

Tak, join the dark side! Ja też jestem za Hondurasem. To dziś moja ulubiona reprezentacja... :p

Gooner250 komentarzy: 132521.06.2010, 20:32

Hahah, Chrystusie Niebieski, Fabregas znowu na ławce, a tak wszyscy huczeli(media) że dziś będzie w pierwszej 11. Widać, gdzie mają Cesca. W DU*IE! Tam go mają. I tak samo będą mieli go w farsie. Jeżeli tego nie zrozumie wielki gwiazdorek Cesc, to gratuluje IQ.
Swoją drogą, ten Del Bosque to jakiś dureń.
Jak można wystawiać jakiegoś Busketsa(tak się chyba czyta) zamiast Fabregasa? To jest kpina, gorsza od niepowołania Nasriego na mundial chyba.
Na euro kibicowałem Hiszpanii. Ale przez te 2 lata znienawidziłem ten kraj, i tą reprezentację. Brzydzę się nią. Mam nadzieję, że przegrają.

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 321.06.2010, 20:29

Już mnie to wqrza.Cesc znowu na ławce a Alonzo znowu gra.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1521.06.2010, 20:27

Kolejny mecz gdzie przez czerwoną kartkę drużyna lepsza przegrała. Szkoda Szwajcari, bo teraz nawet oni mogli by uratować honor europy w tych mistrzostwach.

berni3 komentarzy: 32221.06.2010, 20:17

ten trener hiszpanski to jeden wielki LOL ustawienie 4-3-1-2 co oni z brazylia beda grali ? i bez fabregasa w srodku pola on chyba tylko sie obrzera na treningach i nic nie widzi

wronka25 komentarzy: 224521.06.2010, 19:59

Fabregas na ławce :( mam nadzieje ze honduras wygra i gwiazdy z hiszpani pojada do domu :)

wronka25 komentarzy: 224521.06.2010, 19:57

najlepszy to był sędzia :D za kazdy prawie faul zółte kartki dawał :D

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34121.06.2010, 19:38

Chile mogłoby trochę namieszać na tym mundialu, gdyby tylko poprawili skuteczność. Potrzebują wielu dobrych sytuacji żeby strzelić jedną bramkę, a w spotkaniach z mocnymi rywalami nie będą mieli tylu okazji.
Życzę im powodzenia, bo to reprezentacja, która gra miłą dla oka piłkę.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.06.2010, 19:35

Moim zdaniem wszystko zepsuła ta czerwona kartka dla zespolu Szwajcarskiego. Chile juz zapewnilo sobie awans. A ciekawa walka bedzie o drugie miejsce podobnie jak w grupie smierci glowna role moze miec bilans bramkowy tylko ze tutaj chlopcem do bicia bedzie Honduras.

Oldgunner3 komentarzy: 967521.06.2010, 19:28

Cieszę się,że Chile wygrało,ale może to być pyrrusowe zwycięstwo o ile przegrają 2 br. z Hiszpanią,a Helweci pokonają Honduras.Dzisiaj wieczorem niespodzianki nie przewiduję;raczej gładkie 3:0 Iberyjczyków.Tak jak i Paragwaj;Chile pokazało klasę i to,że póki co Ameryka Płd.górą - bilans niesamowity 8 zwyc.- 2 rem.

14kobus komentarzy: 34121.06.2010, 19:24

No rzeczywiście Sanchez wymiata. Mam nadzieję, że namieszają.

lukasz19031989 komentarzy: 136221.06.2010, 18:50

Dali radę.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36221.06.2010, 18:33

Wielkie brawa dla Chile, zobaczymy jak dzisiaj poradzi sobie Honduras.

Theo_Fan komentarzy: 180721.06.2010, 18:30

Alexis Sanchez jest kozakiem na maksa :)

kamil_malin komentarzy: 933221.06.2010, 18:29

Brawo Chile, drużyny z Ameryki Południowej będą piekielnie mocne na tych Mistrzostwach. Przy odrobinie szczęścia Chile może ładnie zamieszać.

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 321.06.2010, 18:22

Chile awansowało praktycznie jako pierwsze i jak Szwajcaria pokona Honduras będzie ciekawie.
Oczywiście z tej grupy.Grają fajną piłkę i już się tym Sanchezem ManU interesuje.