Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool!

Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool! 22.12.2017, 21:48, Dawid Wieczorek 1197 komentarzy

Arsenal zaprezentował się bardzo słabo w pierwszej połowie, ale za to w drugiej szybko sobie przypomniał, jak należy grać w piłkę. Mimo wielu znakomitych szans każdej ze stron, musieliśmy zadowolić się remisem, który jednak nie cieszy menadżerów obu drużyn. The Gunners w dalszym ciągu tracą do podopiecznych Jurgena Kloppa jeden punkt i walka o Top 4 w tym sezonie wydaje się być niezwykle ciekawa.

Poniżej prezentujemy wam składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Monreal (46' Mustafi), Maitland-Niles - Xhaka, Wilshere - Iwobi (78' Welbeck), Özil, Alexis (89' Walcott) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mustafi, Kolasinac, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Liverpool: Mignolet - Gomez, Lovren, Klavan, Robertson - Henderson (13' Milner), Can, Coutinho (84' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Firmino, Mane (80' Wijnaldum).

Ławka rezerwowych: Karius, Alexander-Arnold, Lallana, Milner, Wijnaldum, Oxlade-Camberlaim, Solanke.

Pierwsza połowa w wykonaniu Arsenalu była fatalna. Kanonierzy przez pierwsze 45 minut meczu nie oddali ani jednego strzału celnego na bramkę Mignoleta i jedynie cud uratował ich przed tym, by nie przegrywać jeszcze wyżej. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Philippe Coutinho w 26. minucie po strzale głową, który przelobował bezradnego Petra Cecha.

W przerwie meczu Arsene Wenger zmienił kontuzjowanego Nacho Monreala, a na murawę wprowadził świeżo wracającego po kontuzji Shkodrana Mustafiego.

Druga część gry ułożyła się fatalnie dla piłkarzy Wengera. W 52. minucie bramkę na 2:0 po wyraźnym rykoszecie zdobył Mohamed Salah. Gdy wydawało się, iż mecz ten jest już przegrany, Kanonierzy wzięli się za odrabianie strat. Już minutę później Alexis Sanchez zdobył gola kontaktowego po świetnym dośrodkowaniu Hectora Bellerina. Chwilę potem Granit Xhaka przypomniał sobie, co było jego największym atutem przed transferem do Arsenalu i piekielnie mocnym strzałem przełamał ręce Simona Mignoleta. Mimo że strzał skierowany był w środek bramki, belgijski bramkarz tak sparował uderzenie, że futbolówka wpadła prosto w okienko bramki Liverpoolu. Na tablicy wyników widniał wynik 2:2!

To jednak nie był koniec popisów The Gunners. W 58. minucie Alexandre Lacazette popisał się niesamowitą piętką do Mesuta Özila, który lobem pokonał golkipera Liverpoolu. Gdy wydawało się, że Arsenal ma ten mecz pod kontrolą, Roberto Firmino postanowił przetestować Petra Cecha, który zachował się niemal identycznie jak Mignolet przy bramce Xhaki. Brazylijczyk zdobył bramkę na 3:3, a wynik tego spotkania nie uległ już zmianie, mimo usilnych prób z obu stron.

Po raz kolejny pojedynek pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem kończy się wysokim remisem, co akurat dzisiaj nie powinno cieszyć żadnego z menadżerów. Czołówka zaczyna odjeżdżać obu ekipom, a żadna z drużyn nie powiększyła swojego dorobku punktowego po dzisiejszym spotkaniu. Powinien jednak cieszyć nas fakt, iż Arsenal po tragicznej grze w pierwszej połowie zdołał zachować jeden punkt. Nie zmienia to jednak faktu, iż w zimowym okienku transferowym potrzebujemy wzmocnień i wszyscy bardzo liczymy na działania Arsene'a Wengera w tym aspekcie.

bigMick
Ozil też nieraz powtarzał że jest szczęśliwy w Arsenalu, a kontraktu do dziś nie podpisał. Zresztą nie od dziś wiadomo że Mata i Mourinho nie mają dobrych relacji. Już od czasu kiedy Mourinho sprzedał go z Chelsea do MU

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34123.12.2017, 21:55

@Dewry
Dodałem. Oglądałem Wikingów, jakoś po drugim sezonie przestałem.

bigMick komentarzy: 107723.12.2017, 21:53

@grzegorz1211

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 223.12.2017, 21:53

@bmwz5: Podaj nick albo dodaj mnie -> ten sam co tutaj i powiedz czy oglądałeś Wikingów :p

bigMick komentarzy: 107723.12.2017, 21:49

? Na stronie MU widzialem jakies 2 tyg temu wywiad,ze jest w MU przeszczesliwy, zaraz zarzuce link

Alonso komentarzy: 1282423.12.2017, 21:47

i ludzie jeszcze płacą za te ksw, leży na macie dwóch chudych typów na sobie w pozycji jakby jeden drugiemu robił dobrze

grzegorz1211 komentarzy: 1026923.12.2017, 21:47

Tak patrząc na kadrę City to nie jestem pewien czy oni potrzebują Alexisa. Leroy Sane może na tym ucierpieć.

kubus766 komentarzy: 35923.12.2017, 21:46

Macie transmisje ksw

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 223.12.2017, 21:45

@Kredens: Bardziej liczyłem na odzew mistique'a, TlicTlaca lub polandblooda, bo ich jestem pewien, że oglądali Wikingów :p

alexis1908 komentarzy: 355823.12.2017, 21:44

@grzegorz1211: Mata to już tu powinien być kilka lat temu gdy przechodził do CFC teraz też z chęcią bym go u nas widział bo takich zawodników nam bardzo brakuje ;)

Czeczenia komentarzy: 1244823.12.2017, 21:41

A czy gdyby Alexis poszedł do City zimą, a Manchester przeszedłby przez sezon bez porażki, to Sanchez byłby niepokonany?

Gofer999 komentarzy: 1452323.12.2017, 21:39

@Castillo: Co to za macando wrzuciłeś? Bleee

Gofer999 komentarzy: 1452323.12.2017, 21:38

@grzegorz1211: No jego bym z chęcią przywitał u nas.

Castillo komentarzy: 218823.12.2017, 21:38

Gofer999 komentarzy: 1452323.12.2017, 21:37

@Connor7: Wiadomo, najlepiej jakby poszedł do Realu czy PSG, ale w sumie mnie to nie interesuje. Niech idzie gdzie tam sobie chce. I tak w lato powinniśmy go pożegnać.

grzegorz1211 komentarzy: 1026923.12.2017, 21:37

Mata po sezonie do wzięcia za darmo i nie chce też podpisać nowego kontraktu jak Alexis i Ozil. Warto by było się o niego postarać mógłby zastąpić Santiego

Gerwciu komentarzy: 372223.12.2017, 21:35

Alexis bardzo dobry ruch zrobi jeżeli odejdzie zimą do City. Wygra lige, pogra sobie w Lm.

Connor7 komentarzy: 46923.12.2017, 21:34

@Gofer999: wolalbym zeby gral w druzynie spoza naszej ligi, a zwlaszcza zeby nie gral w zespole ktorego nienawidze :)

Gofer999 komentarzy: 1452323.12.2017, 21:32

@Connor7: ?? A jeśli tak to co? I nie jest to nic nowego, już w lato miał tam trafić.

bigMick komentarzy: 107723.12.2017, 21:30

MU dzisiaj ładnie akurat moim zdaniem gra. Zasluzone wyrownanie

Czeczenia komentarzy: 1244823.12.2017, 21:29

Jak pokazują mecze z czołówką, nawet trzy paki w sieci to za mało by myśleć o zwycięstwie. 13 straconych bramek z czołówką to za dużo by traktować Arsenal poważnie w walce o cokolwiek.

Connor7 komentarzy: 46923.12.2017, 21:29

W internecie cos *******a ze Sanchez do City pojdzie. Powiedzcie ze to zart

Barney komentarzy: 2058623.12.2017, 21:29

SIemka wiecie skad pobrac gole z polskim komentarzem z naszego meczu z LFC ,albo chociaz obejrzec online?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 223.12.2017, 21:28

Jest tu jakiś filmwebowy świr?

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11723.12.2017, 21:27

To jakie postępy zrobił Szczęsny w grze nogami to kosmos. Strasznie mi żal, że tak łatwo się go pozbylismy i jesteśmy teraz z bardzo słabym Cechem.

ArsenalChampion komentarzy: 798423.12.2017, 21:27

@DexteR_000: już samo to ze sobie postawil za cel wygrac premier league wiele mowi, a wenger jest zadwolony z top 4, a przecież Tottenham jest dużo mniejszym klubem od Arsenalu, wiec pochettino i tak miał dużo trudniej. a co z tego za ma teraz tyle samo punktów jak patrząc na składy to zaraz Tottenham może odlecieć w tabeli Arsenalowi

Alonso komentarzy: 1282423.12.2017, 21:27

@Kysio2607: widać to po Welbecku, on ma DNA United

Kysio2607 komentarzy: 1336023.12.2017, 21:25

Ehh te gole United, jakis rykoszet i pilka im spada pod nogi..

bigMick komentarzy: 107723.12.2017, 21:25

@FabsFAN
Dla mnie to Top1 bramkarzy na swiecie

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 323.12.2017, 21:23

@bigMick:
Bramkarzem jest bardzo dobrym, ale to nie zmienia faktu, ze jesli odpowiednio sie strzeli, to on ten strzal przepusci. Ot co .

Gofer999 komentarzy: 1452323.12.2017, 21:21

Tak jakoś przypomniał mi się początek sezonu i to jak gubiliśmy punkty a ludzie mówili że to nic takiego bo inni też je pogubią a my ich dogonimy. Kilka miesięcy później, City zgromadziło 55 pkt i ma nad nami 21 pkt przewagi. :D

bigMick komentarzy: 107723.12.2017, 21:19

@FabsFAN
Oczywiście,że tak. My z niego zrobilismy bohatera, co nie zmienia faktu,że ogólnie to świetny bramkarz

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 323.12.2017, 21:18

@bigMick:
Sugestia, ze Arsenal zrobil na sile z niego bohatera, a wystarczylo strzelac w bok i bylaby wygrana/remis.

bigMick komentarzy: 107723.12.2017, 21:17