Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool!

Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool! 22.12.2017, 21:48, Dawid Wieczorek 1197 komentarzy

Arsenal zaprezentował się bardzo słabo w pierwszej połowie, ale za to w drugiej szybko sobie przypomniał, jak należy grać w piłkę. Mimo wielu znakomitych szans każdej ze stron, musieliśmy zadowolić się remisem, który jednak nie cieszy menadżerów obu drużyn. The Gunners w dalszym ciągu tracą do podopiecznych Jurgena Kloppa jeden punkt i walka o Top 4 w tym sezonie wydaje się być niezwykle ciekawa.

Poniżej prezentujemy wam składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Monreal (46' Mustafi), Maitland-Niles - Xhaka, Wilshere - Iwobi (78' Welbeck), Özil, Alexis (89' Walcott) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mustafi, Kolasinac, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Liverpool: Mignolet - Gomez, Lovren, Klavan, Robertson - Henderson (13' Milner), Can, Coutinho (84' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Firmino, Mane (80' Wijnaldum).

Ławka rezerwowych: Karius, Alexander-Arnold, Lallana, Milner, Wijnaldum, Oxlade-Camberlaim, Solanke.

Pierwsza połowa w wykonaniu Arsenalu była fatalna. Kanonierzy przez pierwsze 45 minut meczu nie oddali ani jednego strzału celnego na bramkę Mignoleta i jedynie cud uratował ich przed tym, by nie przegrywać jeszcze wyżej. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Philippe Coutinho w 26. minucie po strzale głową, który przelobował bezradnego Petra Cecha.

W przerwie meczu Arsene Wenger zmienił kontuzjowanego Nacho Monreala, a na murawę wprowadził świeżo wracającego po kontuzji Shkodrana Mustafiego.

Druga część gry ułożyła się fatalnie dla piłkarzy Wengera. W 52. minucie bramkę na 2:0 po wyraźnym rykoszecie zdobył Mohamed Salah. Gdy wydawało się, iż mecz ten jest już przegrany, Kanonierzy wzięli się za odrabianie strat. Już minutę później Alexis Sanchez zdobył gola kontaktowego po świetnym dośrodkowaniu Hectora Bellerina. Chwilę potem Granit Xhaka przypomniał sobie, co było jego największym atutem przed transferem do Arsenalu i piekielnie mocnym strzałem przełamał ręce Simona Mignoleta. Mimo że strzał skierowany był w środek bramki, belgijski bramkarz tak sparował uderzenie, że futbolówka wpadła prosto w okienko bramki Liverpoolu. Na tablicy wyników widniał wynik 2:2!

To jednak nie był koniec popisów The Gunners. W 58. minucie Alexandre Lacazette popisał się niesamowitą piętką do Mesuta Özila, który lobem pokonał golkipera Liverpoolu. Gdy wydawało się, że Arsenal ma ten mecz pod kontrolą, Roberto Firmino postanowił przetestować Petra Cecha, który zachował się niemal identycznie jak Mignolet przy bramce Xhaki. Brazylijczyk zdobył bramkę na 3:3, a wynik tego spotkania nie uległ już zmianie, mimo usilnych prób z obu stron.

Po raz kolejny pojedynek pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem kończy się wysokim remisem, co akurat dzisiaj nie powinno cieszyć żadnego z menadżerów. Czołówka zaczyna odjeżdżać obu ekipom, a żadna z drużyn nie powiększyła swojego dorobku punktowego po dzisiejszym spotkaniu. Powinien jednak cieszyć nas fakt, iż Arsenal po tragicznej grze w pierwszej połowie zdołał zachować jeden punkt. Nie zmienia to jednak faktu, iż w zimowym okienku transferowym potrzebujemy wzmocnień i wszyscy bardzo liczymy na działania Arsene'a Wengera w tym aspekcie.

Oceń zawodników po meczu z Liverpoolem!

LiverpoolRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło:
KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.12.2017, 19:38

Macie jakiś stream na KSW ?

Mihex komentarzy: 2360423.12.2017, 19:33

Milan widzę kontynuuję tą przewrotną strategię powrotu do LM przegrywając kolejne mecze xD

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1423.12.2017, 19:25

@Mico17: Z tego co podaje transfermarkt, to siedzi w rezerwach Arsenalu i ma zerwane więzadła.

Moczyknur komentarzy: 179823.12.2017, 19:22

Ogólnie to opuściłem jakieś 13 kolejek ale walcze o miejsce w 200 chociaż. Na ten moment jestem daleko na 4xx.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 19:22

@Moczyknur:nie ma jeszcze aktualizacji, ostatnia była po meczu Chelsea.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1423.12.2017, 19:21

@Mico17: Za cienki w uszach jest.

Moczyknur komentarzy: 179823.12.2017, 19:21

Jak to jest że w typerze postawiłem na wygraną City i Newcastle a oba mi nie weszły? Aktualizuje się to coś po ostatnim meczu kolejki?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 19:19

Milan na ta chwile w tabeli na zywo na ...11 miejscu w lidze.

paw3u komentarzy: 562623.12.2017, 19:03

Panowie jakimś streamem do KSW poratujecie?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.12.2017, 18:55

@Dawid04111: co to za przyczyny?

Meirid komentarzy: 61723.12.2017, 18:44

Ehh, a dałem w typerze 1:0 dla Burnley. I jeszcze mam Mee w FPL...

daniken komentarzy: 349423.12.2017, 18:41

Burnley bez trzech podstawowych obrońców, na totki ciężko ich widzę

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2017, 18:40

Ali co za parszywiec, pipa to malo powiedziane

Mihex komentarzy: 2360423.12.2017, 18:40

Mój typer jest jak gra Arsenalu w tym sezonie. Zdecycowanie poniżej oczekiwań. Zwykle na luzie top50, a teraz gdzieś w drugiej setce się błąkam.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1423.12.2017, 18:40

@Mico17: Z przyczyn obiektywnych - nigdy.

DontCry komentarzy: 760823.12.2017, 18:39

Mam nadzieję, że to będzie banik dla Alliego, ewidentnie symulował.

Frytek komentarzy: 319723.12.2017, 18:38

Takie coś nigdy nie powinno być uznane jako karny. Nie mogę takiego czegoś.

GROMALL komentarzy: 509023.12.2017, 18:37

totki 1:0

ksowa90 komentarzy: 146123.12.2017, 18:27

Ja też tylko 52 jak dotąd. Wynik Stoke i City i typ na Everton

schnor25 komentarzy: 1854623.12.2017, 18:24

@Mico17: A gdzie się Gedion podział? Ostatnio kojarzę, że terminował w Rangersach, potem się połamał, a teraz co z Nim się dzieje?

schnor25 komentarzy: 1854623.12.2017, 18:23

@Frytek: Chciałoby się, aby wtopili, ale idą na rekord. Na chwilę obecną tylko sami dla siebie mogą być zagrożeniem.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.12.2017, 18:22

Wie ktoś kiedy wraca Zelalem?

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11723.12.2017, 18:22

Przerażające jest to, że dla Wengera wczoraj Cech zagrał dobrze.

hubert260893 komentarzy: 32923.12.2017, 18:13

@Arsenal4Ev3R ja 41 do tej pory :( Dawid04111 pamietam jak bylismy sasiadami :)

Frytek komentarzy: 319723.12.2017, 18:13

City przejdzie sezon bez porażki? Jak na razie nie ma kto im zagrozić...

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1423.12.2017, 18:09

@hubert260893: ja z czołowki dawno wypadłem przez takie kolejki jak dzisiejsza.
20 punktów.

Alonso komentarzy: 1282423.12.2017, 18:06

@gunners007: Z PSG kontrakt do 2021, prawie 5 mln euro za rok bierze jako defensywny pomocnik. On się nogi Araba już nie puści i ma racje.

@Marioht
Ciężko jest wygrać mecz, jeśli Papcio Wenger rzuci piłeczkę do graczy Arsenalu mówiąc:

A grajcie sobie, dacie rade.

Marioht komentarzy: 611423.12.2017, 17:58

@Kanonier204: City wpadło w taki mentalny trans zwycięzców jak Arsenal kiedyś i jak Lester dwa sezony temu.

Brakuje mi tego w naszym klubie. Nie mam złudzeń, nie wierzę, ze Wenger będzie jeszcze wstanie kiedyś zaszczepić swojej drużynie kiedykolwiek taki dodatkowy zastrzyk.

Największe kluby świata mają taką mentalność.
Juve, Real, Barca, Bayern... co mecz masz wygrywać nie ma pitolenia...

praptak komentarzy: 880823.12.2017, 17:56

Mnie zastanawia, dlaczego Wenger wczoraj nie dokonał zmiany wcześniej. Im dłużej Iwobi pozostawał wczoraj na boisku, tym dłuższej można było się spodziewać rehabilitacji psychicznej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.12.2017, 17:54

@Marioht
Z mojej strony też to tak miało wyglądać, ale coś chyba nie pykło :D

Pięknie grać to by wszyscy chcieli, ale jak trzeba pokazać jaja, to kisiel w majtach.

Alonso komentarzy: 1282423.12.2017, 17:54

Wreszcie West Brom spadnie z ligi. Swansea też niech spada, drugi Sunderland sie zrobił co się tylko broni przed spadkiem rok w rok.

Krychowiak to na wiosne wróci do rezerw PSG albo wypożyczenie do innego klubu. Fabiański dobrze broni to też sobie coś konkretnego znajdzie.

Marioht komentarzy: 611423.12.2017, 17:52

@Kanonier204: Napisałem to trochę ironicznie bo wiele osób deklaruje tutaj, że woli emocjonujące 3-3 niz nudne zwycięstwa Arsenalu 1-0 i autobus. :)

kamilo_oo komentarzy: 2356723.12.2017, 17:52

ku... dałem 2:1 na Stoke, a Ci musieli strzelić w doliczonym na 3:1

bigMick komentarzy: 108523.12.2017, 17:51

Jesli dalej beda wszystkich niszczyc, to sporo kolejek przed koncem zdabeda mistrzostwo i spuszcza z tonu skupiajac sie na LM i pucharach angielskich

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.12.2017, 17:50