Coquelin: Rezerwowi zrobili różnicę

Coquelin: Rezerwowi zrobili różnicę 20.11.2016, 03:54, Michał Kruczkowski 10 komentarzy

Kanonierzy w hicie 12. kolejki Premier League zremisowali na Old Trafford 1:1. Sympatycy Arsenalu nie powinni narzekać na wywiezioną zdobycz punktową, ponieważ podopieczni Arsene'a Wengera zaprezentowali się wczoraj naprawdę słabo i dopiero w końcowych minutach uratowali się przed porażką.

Jednym z niewielu piłkarzy, którzy trzymali dobry poziom, był Francis Coquelin. Oto co Francuz miał do powiedzenia po tym spotkaniu:

O remisie...

Stracona bramka znacznie utrudniła naszą sytuację, jednak świetnie na nią odpowiedzieliśmy. Piłkarze, którzy weszli z ławki rezerwowych, znakomicie się spisali. Alex Oxlade-Chamberlain wszedł na pozycję prawego obrońcy i posłał fantastyczną piłkę do Oliviera Girouda, który również był rezerwowym. Zdobyty przez niego gol był niezwykle istotny. Cała ta sytuacja pokazała, że nasz zespół jest skupiony na tym, co robi.

O trafieniu Girouda...

Ostatnio nie wychodzi w pierwszym składzie, jednak pojawiła się teoria, że za każdym razem, gdy wchodzi z ławki, zdobywa gola. Znów tego dokonał, a jego umiejętność gry głową jest nadzwyczajna. To była prawdopodobnie jedyna szansa, jaką miał i zdołał ją wykorzystać. Udowodnił, jak dobrym jest piłkarzem.

O uldze...

Odetchnęliśmy z wielką ulgą, ponieważ to było ciężkie starcie. Przegrywaliśmy, jednak zdołaliśmy wyrównać stan spotkania i wywieźć punkt z Old Trafford, co jest dla nas świetnym wynikiem.

O tym, czy spodziewali się tak intensywnego pressingu ze strony United...

Przed meczem oglądaliśmy nagrania, analizując ich grę, więc wiedzieliśmy, że będą nas naciskać. Spodziewaliśmy się tego i w pierwszej połowie dawaliśmy radę zapobiegać ich pressingowi, chociaż mieli kilka okazji. W drugiej połowie stracony gol był dla nas mocnym ciosem. Znaleźliśmy jednak sposób, aby doprowadzić do remisu i zdobyć punkt.

O pokazaniu silnej mentalności...

Udowodniliśmy naszą siłę mentalną poprzez graczy rezerwowych. Za każdym razem, gdy ktoś wchodzi z ławki, dodaje jakości do naszego zespołu. Alex wszedł na prawą obronę i chociaż nie jest to jego pozycja, to spisał się świetnie. Zobaczyliśmy też klasę Oliviera, ponieważ potrzebował tylko jednego kontaktu, aby wpakować piłkę do siatki. To tylko pokazuje, jak dobry jest nasz skład i jak silni jesteśmy pod względem mentalnym.

Francis CoquelinManchester United autor: Michał Kruczkowski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Mixerovsky komentarzy: 2099 newsów: 520.11.2016, 15:15

schnor25;
Też tak uważam.

Dewry komentarzy: 8082 newsów: 220.11.2016, 12:22

schnor25
+1

matikanonier komentarzy: 110720.11.2016, 11:43

OX na prawą obronę do końca kontuzji Hectora!!! ;-)

schnor25 komentarzy: 1729120.11.2016, 11:29

lays

Chodzi Ci o mentalność, tutaj masz rację. Czemu My nie mamy jaj (nie mylić z butą, arogancją), żeby pokazywać "jakość" w pojedynkach ze wszystkimi? Jak chcemy wskoczyć szczebelek wyżej, to musimy ogrywać wielkich. Choć i tak jestem zdania, że remisami z TOP5 na wyjeździe to dobre rezultaty, które można brać w ciemno. Grunt, żeby potem powieźć ich u siebie i regularnie punktować ze słabszymi drużynami.

executer1 komentarzy: 192820.11.2016, 10:55

Świetny wynik to zanotował Real na Calderon.Remisy z Tottanhamem i United,porażka z Liverpoolem u siebie to nie są wyniki godne drużyny aspirującej do walki o mistrzostwo.

kosmall87 komentarzy: 420.11.2016, 10:33

Potem nie ma co sie dziwic, ze na boisku nie widac walecznosci, zawzietosci. Po raz kolejny grac zaczeli dopiero po stracie bramki !!!! Popatrzcie na wczorajszy Tottenham co robil pod bramka West Hamu gdy przegrywali 2-1, to byl prawidziwy atak i wola zwyciestwa...Arsenal kolejny raz klepie sobie piki w srodkowej strefie boiska nie oddajac nawet strzalu na bramke.

kosmall87 komentarzy: 420.11.2016, 10:31

Racja !!

Świetnym wynikiem to mogli nazwac remis kibice Burnley, ale nie my. Zaledwie remis ze słabym aktualnie Manchesterem smakuje jak porazka, zwlaszcza w sezonie gdzie naprawde gleboko wierze w mistrzostwo.

lays komentarzy: 3904120.11.2016, 09:59

Remis na OT jest świetnym wynikiem??????

A potem sie dziwimy, że nie gramy co mistrza co roku........ Oni mieli serie porażek ostatnio, czy samych wpadek, a nasi jakby dalej grali z United Fergusona. pozdro.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 48517 newsów: 36620.11.2016, 08:19

Nawet kibice United to podkreślali - Arsenal ma ławkę, Czerwone Diabły nie.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Southampton 23.11.2019 - godzina 16:00
? : ?
Leicester - Arsenal 9.11.2019 - godzina 18:30
2 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool12111034
2. Leicester1282226
3. Chelsea1282226
4. Man City1281325
5. Sheffield United1245317
6. Arsenal1245317
7. Man United1244416
8. Wolves1237216
9. Bournemouth1244416
10. Burnley1243515
11. Brighton1243515
12. Crystal Palace1243515
13. Newcastle1243515
14. Tottenham1235414
15. Everton1242614
16. West Ham1234513
17. Aston Villa1232711
18. Watford121568
19. Southampton122288
20. Norwich122197
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy112
Tammy Abraham102
Sergio Agüero92
Pierre-Emerick Aubameyang80
Sadio Mané72
Raheem Sterling71
Mohamed Salah63
Marcus Rashford63
Teemu Pukki62
Harry Kane61
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.67
Gracz października wybór redaktorów Matteo Guendouzi
Matteo Guendouzi
6.42
Gracz października wybór użytkowników Matteo Guendouzi
Matteo Guendouzi
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna