Czas na Premier League! Newcastle - Arsenal

Czas na Premier League! Newcastle - Arsenal 10.08.2019, 11:16, Kamil Garczorz 2082 komentarzy

Do niedawna emocjonowaliśmy się ruchami klubu na rynku transferowym i obserwowaliśmy, jak wygląda zespół w przedsezonowych meczach kontrolnych. Jednak to już odchodzi w niepamięć, co oczywiście nie oznacza, że emocje się skończyły, bo do gry wchodzi Jej Wysokość Premier League! Arsenal po nieudanej końcówce poprzedniego sezonu, wchodzi w rozgrywki z zupełnie innymi ambicjami i celami. Kanonierzy zmagania ligowe rozpoczną na St James’ Park meczem z Newcastle.

Arsenal lwią część przygotowań spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie rozegrał cztery spotkania. Zaczęło się od łatwej wygranej z Colorado Rapids 3-0. Później przyszedł czas na International Champions Cup i poważniejsze wyzwania. Najpierw Kanonierzy uporali się z Bayernem, wygrywając 2-1, a kolejno z Fiorentiną 3-0. Trudniejszym rywalem okazał się Real Madryt, który pokonał Arsenal w rzutach karnych, po uprzednim remisie 2-2. Po zakończeniu udziału w turnieju towarzyskim Londyńczycy wrócili do domu, gdzie przegrali 1-2 z Lyonem w ramach Emirates Cup i do końca przygotowań już nie wygrał. Arsenal zanotował jeszcze remis z Angers oraz przegrał 1-2 z Barceloną w Pucharze Gampera. Za Arsenalem niezwykle pracowite przygotowania nie tylko na boisku. Na rynku transferowym klub również nie próżnował i do klubu dołączyło aż sześciu zawodników. Gabriel Martinelli, Dani Ceballos, David Luiz, Kieran Tierney, Nicolas Pepe oraz William Saliba, który jednak został od razu wypożyczony do Saint-Etienne.

Wydaje się, że jednym piłkarzem z tej listy, który może rozpocząć mecz z Newcastle od pierwszej minuty jest Ceballos. Martinelli to 18-latek z małym doświadczeniem, Tierney aktualnie leczy uraz, Luiz do zespołu dołączył kilka dni temu, a Pepe niedawno rozpoczął przygotowania do sezonu. Niestety lista nieobecnych jest dłuższa. Bellerin i Holding wciąż leczą kontuzje, jakich nabawili się jeszcze w poprzednim sezonie, Lacazette w spotkaniu z Barceloną nabawił się drobnego urazu i przejdzie jeszcze badania przed inauguracją sezonu. Ponadto Mesut Özil i Sead Kolasinac z powodu incydentu z napadami na ich osoby, który jest badany przez policję, zostaną w Londynie. Będziemy musieć jeszcze trochę poczekać, żeby zobaczyć Arsenal w najmocniejszym zestawieniu.

Newcastle nie najlepiej rozpoczęła swoje przygotowania. Na początek przegrali bowiem z Wolverhamptonem 0-4 w Premier League Asia Trophy, ale później wygrali 1-0 z West Hamem. Po zakończeniu azjatyckiego tournee, Sroki przegrały dwa kolejne spotkania, z Preston 1-2 oraz Hibernian 1-3. Jednak na zakończenie pokonali 2-1 Saint-Etienne. W zespole Srok również doszło do kilku roszad. Do drużyny dołączyli Joelinton, Saint-Maximin, Krafth, Willems oraz Andy Carroll. Na nieszczęście kibiców kilka ważnych ogniw pożegnało się z Newcastle. Ayoze Perez zasilił Leicester, a Joselu wrócił do Hiszpanii. Jednak najpoważniejsza zmiana zaszła na ławce trenerskiej, z klubu odszedł Rafa Benitez, którego zastąpił Steve Bruce. Odejście Hiszpana może mieć poważny wpływ na wyniki drużyny znad rzeki Tyne. W zespole prowadzonym przez Steve'a Bruce'a również jest kilka nieobecności. Na pewno w ty meczu nie zagrają Carroll, Yedlin, Gayle oraz Lejeuen. Wszyscy aktualnie leczą kontuzje. Niepewni występu są Ritchie i Krafth, którzy wracają do pełnej sprawności fizycznej.

Piłkarze Newcastle nie mają najlepszych wspomnień z meczów z Arsenalem w poprzednim sezonie. Oba mecze ligowe zakończyły się zwycięstwem Kanonierów 2-0 oraz 2-1. Historia pokazuje, że Sroki nie są bez szans. Aż 67 spotkań pomiędzy obiema ekipami zakończyło się ich wygraną. Kanonierzy wygrali zaledwie 10 więcej.

Kibice The Gunners wpadli w euforię po zakończeniu okienka transferowego, ale jeszcze nie będzie dane nam obejrzeć Arsenalu w najsilniejszym składzie, także początek sezonu może okazać dość trudny, co oczywiście nie oznacza, że to gospodarze będą faworytami. Tam również zaszły poważne zmiany i możemy liczyć na to, że nasi ulubieńcy nie stracą punktów na St James’ Park.

Rozgrywki: 1. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Newcastle upon Tyne, St James’ Park

Data: Niedziela, 11 sierpnia, godzina 15:00 czasu polskiego

Skład Kanonierzy.com: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Chambers, Monreal - Xhaka, Willock - Mchitarian, Ceballos, Nelson - Aubameyang

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.08.2019, 15:49

Trzeba czekać na Lacę, Pepe czy Ceballosa, bez nich raczej niewiele się zmieni.

Patriko komentarzy: 526911.08.2019, 15:49

@thide: xD

Koroniarz komentarzy: 1010611.08.2019, 15:49

OUT: Xhaka, Micki, Nelson
IN: Cebulas, Pepe, Laca

Sandbead komentarzy: 341811.08.2019, 15:49

Miki się dwoi i troi, biega wszędzie, serducha mu na pewno nie można odmówić. Ale forma tragiczna, multum złych decyzji, niechlujność podań. Szkoda mi go trochę bo widać, że się stara (nie to co np. taki Mesut, któremu jak nie idzie to ma się wrażenie, że go w ogóle nie ma na boisku) ale jednak widać, że nic mu nie wychodzi.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.08.2019, 15:49

@Szogun: skrzydła też ale środek jest fatalny, zbyt defensywny

lays komentarzy: 3987111.08.2019, 15:49

Panowie. Nie oceniajcie na podstawie 45 minut całego sezonu, bo oczy krwawią. Gra nie porywa, pogoda ujowa, ale spójrzcie do cholery na fakt, że my gramy serio bez wielu podstawowych graczy. Nie ma Pepe, Laci,Ceballosa, Bellerina, Ozila, Koli itp itd

Gramy Guendo, Willockiem, Nelsonem i Ci gracze dają radę, Chambers rowniez bardziej podoba mi się nawet niż Sokratis, duży spokoj.

Zdominowalsimy środek pola i tam sobie klepiemy, rok temu dostalibysmy juz 1-2 po dupie. Dołożyć do Auby ofensywnego grajka z duetu Pepe-Laca, albo obu i jedna im klepniemy.

cobi90 komentarzy: 125711.08.2019, 15:49

Brak rozgrywającego w tym męczy Wilock zero werwy i polotu stoi i nie wie jak rozegrać piłkę. Miki strata za stratą, a ja już powinien przymierzyć w bramkę to wywalił w trybuny. Obrona na plus w miarę spokojnie gra. Guendo za długi trzyma piłkę przy nodze to się może w końcu zemścić stratą piłki w środku pola.

Handcuff komentarzy: 17511.08.2019, 15:49

Miki do zmiany, nic mu nie wychodzi.

Kysio2607 komentarzy: 1336011.08.2019, 15:49

Gry nie ma co oceniać, bo z takim stanem kadrowym tylko na tyle nas stać.

O Mikim to juz nie ma co mówić. Jest żenujący.

Plusik dla Willocka, no i dla Nelsona za aktywność, choć ten ma problem z podejmowaniem dobrych decyzji.

determinat00r komentarzy: 337 newsów: 4911.08.2019, 15:49

Miki to cień piłkarza. Do reszty nie mam zastrzeżeń. Auba potrzebuje więcej podań, tak samo jak Nelson. Ceballos potrzebny od zaraz.

LunaticLama komentarzy: 124911.08.2019, 15:49

Miki out cokolwiek zagra jest niedokładne. Irytuje to niesamowicie. Willock, Nelson i Guendo naprawdę nieźle

bobslej22 komentarzy: 825211.08.2019, 15:49

Mamy dziś po 45 minutach wysyp wróżbitów . Dajcie znać jakie numerki obstawić w totka .

@Patriko: lays ogląda mecz na Twitterze

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.08.2019, 15:49

Podsumujmy :
- słaby Miki z kluczowym podaniem, po którym powinien paść gola
- dobry Nelson z żółtą kartką i podaniami do boku

paw3u komentarzy: 562611.08.2019, 15:49

Mkhitaryan to jest jakiś żart... Gość nie ma prawa wyjść na drugą połowę.

berno90 komentarzy: 72911.08.2019, 15:49

W ogóle najlepsze jest, ze taki Willock jest wygranym sezonu przygotowawczego i co dostaje w nagrodę?
Grę na nie swojej pozycji, na pozycji której grał cały okres przygotowawczy.
Serio nie można dać „odpocząć” temu xhace?

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 311.08.2019, 15:48

@thide: Xakha nie był najgorszy. Skrzydła do zmiany.

Yahoooo komentarzy: 103911.08.2019, 15:48

Dla tych co marudzą po pierwszej połowie - 1. kilku naszych w tamtym sezonie było za słabych żeby w ogóle wąchać murawę. 2. Najlepszych graczy mamy na lawce i 3. GRAMY NA WYJEŹDZIE. 3/4 ludzi zachowuje się jakby zaczęło kibicować Arsenalowi w tym sezonie..

mlodykanonier komentarzy: 148011.08.2019, 15:48

Oczy krwawią od naszej gry.

Garfield_pl komentarzy: 2775711.08.2019, 15:48

Na drugą połowę za mikiego Ceballos, i za Nelsona Laca( młody ma żółta) i wpadną gole.

Patriko komentarzy: 526911.08.2019, 15:48

@lays napisał: "Ale kibice Arsenalu to są generalnie zeebani kibice.

Podobno wygwizduja Mikiego. Tak nie zachwouje sie prawdziwy kibic, tylko byle ściera."

Skąd ci się wzięło to wygwizdywanie? masz tam jakiegoś kumpla na meczu teraz czy co? bo ja jakoś gwizdów nie słyszę

sickstick komentarzy: 275911.08.2019, 15:48

Ale ten Miki jest cienki to jest niepojęte

Tevez komentarzy: 408711.08.2019, 15:48

Jaki skład taka gra. Auba musi schodzić do skrzydeł bo nie ma kto go obsłużyć podaniem. Willock i Nelson nie wiedzą jak mają się ustawić.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698211.08.2019, 15:48

Pierdoły, poczekajcie cierpliwie, to dopiero pierwsza połowa nowego sezonu.

GallAnonim komentarzy: 44311.08.2019, 15:48

Skład mocno rezerwowy, więc niczego innego nie można było się spodziewać.

Donpedroaleone komentarzy: 74411.08.2019, 15:48

Żeby Miki był naszym najjaśniejszym punktem? No cos nie halo ....

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 111.08.2019, 15:47

@Rafson95 napisał: "Druzyny bossa to byl piekny futbol 10 lat temu, na pewno nie w ostatnich sezonach"
Do momentu gdy Cazorla gral to Arsenal gral ladna pilke, potem styl druzynie zaczal nadawac Granit Xhaka :p

Kiepomen komentarzy: 429511.08.2019, 15:47

Mówiłem, że z Mikim będzie męczenie buły? Mówiłem.

SoulStorm komentarzy: 743011.08.2019, 15:47

Nie no z taką grą mogą zapomnieć o TOP 6

D_S komentarzy: 106211.08.2019, 15:47

Nowy sezon, stary Arsenal. Bieda z nędzą. Oczy krwiawią.

GROMALL komentarzy: 509011.08.2019, 15:47

Dobra w drugiej strzelimy,ale co jak co,te nasze stroje to kozak totalny.Bardzo mi się podobają ^^

Gofer999 komentarzy: 1462211.08.2019, 15:47

Koniec polowy zagrany koncertowo. Byle sie nie nabiegac.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185211.08.2019, 15:47

Ale żenada, xhaka do zmiany

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068711.08.2019, 15:47

Padaka

Kris3Tears komentarzy: 442011.08.2019, 15:47

Ale koszmarne widowisko. Drugie 45 minut nie może być gorsze prawda?

mitmichael komentarzy: 4924311.08.2019, 15:47

Ahh ten Mkhitaryan, szkoda mi Iwobiego :(

schnor25 komentarzy: 1854611.08.2019, 15:47

Z przodu nie ma jakości, ognia, więc dobry i remis do szatni. Może wlecą ciekawe zmiany i coś wciśniemy Srokom w drugiej połowie.

losnumeros komentarzy: 1318911.08.2019, 15:47

Dramat 1 połowa i nie ma co się więcej rozpisywać. Miki i Xhaka do zmiany w przerwie.

radzio_TRN komentarzy: 2713 newsów: 1311.08.2019, 15:47

Dwa razy przysnalem, nieźle jak na pierwszy mecz sezonu.

Cesc1994 komentarzy: 446511.08.2019, 15:47

Tyle czekania, a po pierwszej połowie zmęczenie jak w maju.

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 311.08.2019, 15:47