Daily Mail: Arteta o krok od objęcia Arsenalu

Daily Mail: Arteta o krok od objęcia Arsenalu 16.05.2018, 06:51, Adam Cygański 121 komentarzy Mikel Arteta jest bliski przejęcia posady menedżera Arsenalu po Arsenie Wengerze, o czym mieli już zostać poinformowani gracze The Gunners.

Według Daily Mail Kanonierzy mieli już usłyszeć od swego pracodawcy, że na „90% od przyszłego sezonu będzie ich prowadzić Arteta”.

Arsenal cały czas łączony jest również z osobą Massimiliano Allegriego, Carlo Ancelottiego czy Luisa Enrique, jednak wielkim zwolennikiem zatrudnienia Hiszpana jest dyrektor sportowy The Gunners - Ivan Gazidis - oraz syn właściciela klubu z północnego Londynu - Josh Kroenke - i w tej chwili najbardziej prawdopodobne jest, że to właśnie 36-latek zostanie nowym menedżerem Arsenalu.

Mikel ArtetaSklep kibica Arsenalu autor: Adam Cygański źrodło: dailymail.co.uk
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Ech0z komentarzy: 443 16.05.2018, 12:00

Kolejna porazka klubu. raz ze.to wybraniec kroenke czyli odrazu wiadomo ze byl najtanszy i nic nie bedzie marudzil jak dostanie drobne na transfery a dwa ze.ogladalem Artete w wielu sytyacjach i nie tylko na lawce City tylko na innych.meczach np. Psg z Monaco gdzie Guardiola i Arteta byli by przygladac sie zawodnikom ( wtedy pewnie wybrali Bernardo Silve ) z tym ze Guardiola ciagle cos mowil Mikelowi a ten wygladal jak oszolomiony i robil miny typu ( nie wiem.o czym.do mnie mowisz ale napewno masz racje tak tak ) Takze nastepny sezon walka o 4 miejsce i prosze was nawet nie nastawiajcie sie na nic wiecej bo szkoda robic z siebie kretynow. To kromka jest problemem tego klubu.

jarek1 komentarzy: 544 16.05.2018, 11:51

Mam mieszane uczucia z jednej strony chce żeby dać szanse Artecie ale ...niestety na logike sądze że będzie ciężko ...Arteta nie będzie miał władzy nad transferami ...uważam też że polityka czysto klubowa się nie zmieniy ...Kroenke zawsze będzie musiał zarobić ..jako kibic gdzie już długo kibicuje ...raczej stracilem nadzieje ...taki prosty przyklad jaki Klub co chce Walczyć o Trofea pozwala sobie na sprzedaż najlepszego piłkarza w danym czasie i jeszcze do Konkurenta ....???

Może będzie CUD !

daniken komentarzy: 1956 16.05.2018, 11:43

To już teraz wiemy od początku dlaczego poprzedłużano kontrakty z takimi drewnami jak Elneny czy Holding,od razu było wiadomo że nie przyjdzie Allegri czy Enrique bo oni żądali odpowiedniej kwoty na transfery,chcieli przebudowywać skład ale na to nie zgodził się kolekcjoner rancz,chytry Kroenke zakamuflowanej nacji.
I tak przyjdzie Arteta który tylko zastąpi papcia i będzie grał tym co ów papcio po sobie zostawił,nawet Bould z Lehmanem na niego już czekają jako starzy/nowi asystenci ^^

ArsenalFever komentarzy: 66 16.05.2018, 11:41

kiedy jakis szmatlawiec pisze o jakims kox zawodniku przymierzanym do nas, to nikt w to nie wierzy, ale jak ktos pisze o swiezaku. wszyscy lykacie jak pelikany

SoulStorm komentarzy: 3771 16.05.2018, 11:38

Arteta to drugi Wenger...

Bez sensowna zmiana na stanowisku trenera.

Adi17 komentarzy: 450 16.05.2018, 11:28

Jeżeli Arteta zostanie trenerem i budżet transferowy będzie wynosił 50 mln, to prawdopodobnie Arsenal jest w dupie. Jedyna nadzieje, że u Artety objawi się geniusz trenerski.

lu_kier komentarzy: 122 16.05.2018, 11:26

Klub budowany na wartościach Wengera, lubię to.

LunaticLama komentarzy: 93 16.05.2018, 11:26

Ja bym go tak z miejsca nie skreślał i dał mu szansę,a kto wie może to będzie świeżość, której potrzebujemy. Muszę jednak przyznać, że bawi mnie lament co po niektórych tutaj ;D

gunner1990 komentarzy: 397 16.05.2018, 10:54

1.15 na artete gg

gunner1990 komentarzy: 397 16.05.2018, 10:53

Boze miej w opiece ten smieszny klubik

n0thing komentarzy: 3308 newsów: 362 16.05.2018, 10:50

@GenzoArs: różnica polega na tym ze arteta trafia do zespołu w totalnej przebudowie, nie ma co porownywac tamtej barcelony z Messim do naszych grajkow. A płaczą nie tylko te twoje polaczki a większość kibiców z całego świata wiec daruj sobie takie komentarze pod adresem Polaków.

Beliar84 komentarzy: 642 16.05.2018, 10:40

Arteta wpisuje się w ducha klubu. Super gdyby koś właśnie z klubu zrobił rewolucję, karierę trenerską z sukcesami, poniekąd trener wychowanek klubu ;)
Gdyby weszło wielkie Nazwisko, to jednak czułbym wbicie ostrza nowoczesności (Najemnik) w duszę klubu :)
Może będzie dobrze.

imprecis komentarzy: 17483 newsów: 21 16.05.2018, 10:36

No i dobrze. Mnie akurat to cieszy.

Gryzek komentarzy: 2275 16.05.2018, 10:35

Mam nadzieję, że to nieprawda.

Urban komentarzy: 86 16.05.2018, 10:35

@RoMbi: Jeden który wie co mówi. Sam pamiętam jak to on ratował i ciągnął ten wózek. Skreślanie go zanim dostanie szanse jest zwyczajnie słabe. Lament jak u starych panien.

squarecube komentarzy: 414 16.05.2018, 10:34

A jakie doświadczenie miał Wenger jak przychodził? Bez wzmocnień to nawet Guardiola nam nie pomoże. Gorzej i tak być nie może, więc czemu nie dać szansy Artecie.

Romekzupa komentarzy: 14 16.05.2018, 10:23

Woow ilu obroncow Wengera sie znalazlo. Ciekawe ilu z Was najglosniej szczekalo WengerOut ?? Przypomne ze nie chodzi o to ile wydawal kasy a o wyniki ktore byly zenujace. 3 punkty na wyjezdzie w 2018r brawo mogl zisrac jeszcze na 5 lat przeciez to fantastyczny trener!! Arteta nie ma autorytetu ? Skoro byl tyle lat kapitanem to chyba byl szanowany w klubie. To nie B klasa gdzie kapitanem zistaje najwiekszy glupek zeby dostawal mniej zoltych kartek za dyskusje. Na to trzeba zapracowac i ZASLUZYC. A za 50 baniek tez mozna zrobic druzyne- Tottenham. Gorzej niz dziadem Wengerem nie bedzie

D_S komentarzy: 492 16.05.2018, 10:17

Czyli kolejne chude lata. Ewentualne zatrudnienie żółtodzioba to zapowiedz kontynuacji obecnej polityki klubu.

Szogun komentarzy: 21757 newsów: 3 16.05.2018, 10:14

Fantastycznie.Po gościu z demencja obejmie zespół żółtodziób z zerowym doświadczeniem.Jak można zmarnować tyle czasu i od chwili ogłoszenia odejścia przez Wengera a zarząd pewnie wiedział o tym wcześniej do teraz nie wstawić kogoś kto na menadżerce zjadł zeby i ustawi ten zespół.To sabotaż jakiś żeby przywrócić Papę W na stanowisko przez kolejne 20 lat?

IPiotrek komentarzy: 1440 16.05.2018, 10:10

Wyobraźcie sobie taki artykuł na koniec sezonu 2018/2019:

"Uczeń przerósł mistrza. Arsenal zwycięzcą PL"

Forever_gunner komentarzy: 1703 16.05.2018, 10:02

Ja *******ę, wiedziałem, że jest za dużo szumu z tym Artetą, aby nie było w tym ziarna prawdy. Naprawdę nic nie ujmuję Hiszpanowi. Uczy się u boku super menedżera, może częściowo przyczynił się do sukcesu Man City, ale prowadzenie drużyny to zupełnie coś innego niż asystowanie trenerowi. Myślałem, że zarząd z nowymi ludźmi na pokładzie pójdzie chociaż na jakiś kompromis, a tu ciągle same old same old. Pokazujemy kompletny brak ambicji. Jeśli Kroenke uważa, że Arteta przywróci to na czym mu zależy, czyli pieniądze za LM, to się chyba grubo pomyli. Naprawdę chciałbym się mylić, ale to dopiero teraz czekają nas naprawdę chude lata. Pozostanie tylko bojkot, żeby Kroenke nie zarobił złamanego grosza za bilety.

IPiotrek komentarzy: 1440 16.05.2018, 09:59

To jest w stylu Arsenalu. Raz zatrudnienie menadżera "no name" się opłaciło, więc kto wie.

Jednak byłby to wyraźny sygnał, że trofea nie są priorytetem dla klubu. Priorytetem jest za to kontynuacja szeroko rozumianej "filozofi Arsenalu"", która w skrócie brzmi "mało zainwestować, dużo zarobić".

softgreat komentarzy: 786 16.05.2018, 09:41

nie wydaje mi sie ze bedzie kolega. arsene mial nazwisko i renome. mikel tego nie ma i jesli nie bedzie wynikow to poleci a widac ze wiaze przyszlosc z tym zawodem wiec tego by nie chcial wiec jesli ktos bedzie slaby i bedzie robil bledy to powie to IG sprzedaj go

softgreat komentarzy: 786 16.05.2018, 09:38

nie narzekajcie-Sam Allardyce jest wolny

Pukawka komentarzy: 461 16.05.2018, 09:31

Arteta i Bould stworzą trenerski duet marzeń :D

Poczekajmy na oficjalne info

Ech0z komentarzy: 443 16.05.2018, 09:29

No to spodziewajmy sie defensywnego Arsenalu . Przeciez 99% podan Artety to byly podania do tylu ;pp

RoMbi komentarzy: 779 16.05.2018, 09:27

Widać też że mało kto pamięta, jaką robotę odwalał w Arsenalu przez pierwsze dwa sezony gry (czyli dopóki nie wkradła się "filozofia Wengera", jak u każdego nowego nabytku, który na początku wchodzi w zespół na pełnej).
Chcecie, żeby Arsenowi pamiętać początkowe zasługi, to też nie zapominajcie ich Artecie.

Wierzę w nowego trenera, kimkolwiek on będzie, bo tak jak to było powiedziane - trzeba mieć jaja i pewność siebie, bo cały świat będzie patrzył na ręce i od tego zależy dalsza kariera trenerska kandydata.

luis008 komentarzy: 123 16.05.2018, 09:26

Może Arteta zostanie kiedyś takim trenerem z topu, ale nie wiem czy powinien teraz być trenerem Arsenalu bo piłkarze nie wiadomo jak go będą traktować czy jak kolegę czy trenera.

ZielonyLisc komentarzy: 7637 16.05.2018, 09:25

Kolesiostwa ciąg dalszy.

havoc komentarzy: 657 16.05.2018, 09:25

Moze byc ostro bo AW zostal zwolniony m.in za pustki na stadionie. Jesli na poczatku cos nie wypali to moze nie przyjsc pol stadionu.

n0thing komentarzy: 3308 newsów: 362 16.05.2018, 09:24

Juz lepiej było zostawić wengera do końca kontraktu. Ja rozumiem ze nie ma wielu kandydatow ale podejrzewam ze można było już wziąć henryego który zdecydowanie wzbudzalby o wiele większy szacunek niż arteta. A tak zatrudnimy gościa kolegę wielu obecnych zawodników. Nie rozumiem tej decyzji ale po tylu latach trudno oczekiwać czegoś lepszego po zarządzie

tyson880 komentarzy: 7737 16.05.2018, 09:24

Jeżeli to prawda, to Mikel ma jaja.

morys komentarzy: 222 16.05.2018, 09:21

Już od kilku dni oswajam się z myślą, że to Mikel będzie nowym trenerem w Arsenalu. Z jednej strony jest strach, boje się że będzie jedynie marionetką w rękach Gazidisa i Kroenke. Wpływ na transfery praktycznie zerowy bo Sanllehi i Sven zostali po to sprowadzeni. Z drugiej strony jako kibice sami tego chcieliśmy, żeby jedna osoba nie miała władzy absolutnej w klubie, a takie nazwiska jak Allegri, Simeone czy Enrique takiej kolei rzeczy nie zaakceptują... Do tego to może być piękna historia jeśli Mikelowi da się czas. To może być kolejny trener z długim stażem w klubie i stać się jego legendą... Czas pokaże, wpływ na to mamy tak naprawdę zerowy i jako kibicom nie pozostało nam nic jak wierzyć i dalej kochać ten klub i być może już nie długo "In Mikel we trust"

RoMbi komentarzy: 779 16.05.2018, 09:21

Weźcie lepiej co drugi maść na ból "wiadomoczego" i przełknijcie "nie*******em".

squarecube komentarzy: 414 16.05.2018, 09:19

@przemo41: panowie spokojnie, gość który nigdy nie prowadził klubu ma zastąpić gościa, który w tym klubie robił wszystko, bo Wenger nie był tylko trenerem. Pomimo tego, jakoś wierzę w Artetę. To na pewno jest materiał na świetnego trenera. Do tego byłaby to poniekąd kontynuacja Wengera i powiew świeżości zarazem. Do tego ciężko mi sobie wyobrazić Arsenal zatrudniający trenera z topu.

Moczyknur komentarzy: 186 16.05.2018, 09:17

No i git. Nie ma co płakać tylko dawajcie oficjalkę i pozwólmy mu robić swoją robotę. COYG!

malyglod komentarzy: 5236 16.05.2018, 09:16

Bałbym się Artety jako trenera ale to takie w naszym stylu.
W sumie jestem za choć uważam że po wyrwaniu trenera z 22 letnim stażem Hiszpan może sobie nie dać rady, nawet jeśli jest niesamowity.

Bo to nie jest zwykła wymiana trenera ale pozbycie się mózgu zespołu.

lordoftheboard komentarzy: 2404 16.05.2018, 09:14

@GenzoArs: Wenger prowadził chociażby Monaco wcześniej.
A Pep przynajmniej tą Barcę B prowadził samodzielnie. Jest różnica od bycia asystentem, a pierwszym menagerem.

Arteta jest dużo większą niewiadomą.

TonyClifton komentarzy: 16 16.05.2018, 09:14

Zero autorytetu
Zero doświadczenia
Reprezentował defensywny styl gry z podaniami głównie do tyłu.

To z asystentów wolałbym już Buvaca.

softgreat komentarzy: 786 16.05.2018, 09:11

narazie plotka ale kto wie. jesli tak bedzie to i tak bedziemy kibicowac arsenalowi. trzeba bedzie dac mu szanse. moze byc zupelnie inaczej jak bedzie szefem a nie kolega. on bedzie odpowiedzialny za wynik nie arsene.

GenzoArs komentarzy: 533 newsów: 9 16.05.2018, 09:06

Zaraz, zaraz, a Guardiola jaki miał warsztat trenerski?
Barcelona B, to jakikolwiek warsztat?
a jaki miał wtedy autorytet wśród graczy?
Dlaczego historia Mikela nie miałaby się potoczyć podobnie?
przez 2 lata obserwował jednego z najbardziej utytułowanych trenerów tego pokolenia.

Autorytet? Przypomnijcie sobie kim był Mikel w Arsenalu? Ja go właśnie z tego zapamiętałem. Jeszcze jako zawodnik miał autorytet wśród innych graczy. On i Per.

Prośba do Was. Skończcie być Polaczkami i spróbujcie zaszczepić w sobie nutkę pozytywnego myślenia.

Guardiola wyniósł Barcelonę na wyżyny (lub też ją tam utrzymał), a kim był?
Wenger wyniósł Arsenal na wyżyny, a kim był?
Arteta, hmm, trzymam kciuki, a kim jest?

Bądźmy dobrej myśli. może to nie jest taki głupi pomysł.

darek250s komentarzy: 4376 16.05.2018, 09:03

Wlasnie przechodze zalamanie psychiczne.

adamkanonier komentarzy: 480 16.05.2018, 09:03

Swoją drogą. Arteta musi mieć mega za przeproszeniem jaja, że wskakuje w buty po Wengerze wiedząc jaka ciąży presja nad tym klubem, że każdy ruch jest obserwowany. Wszyscy bacznie śledzą poczynania Arsenalu i każde potknięcie jest nagłaśniane. Czy nie majac glowy na karku by sie tego podjal ?

RIVALDO700 komentarzy: 24246 16.05.2018, 09:03

Tak AFC zajmie 15 miejsce, z Auba co w 38 meczach strzelił 31 goli i zajal 2 miejsce w tabeli w PL w meczach domowych. po tym sezonie. Te płacze są irytujące.

f4bregas komentarzy: 581 16.05.2018, 08:54

Gdy pierwszy raz o tym, że Mikel ma być naszym managerem byłem autentycznie przerażony, dalej mam spore obawy, ale nie możemy skreślać chłopaka na starcie, na ocenę przyjdzie czas po paru pierwszych kolejkach. Oczywiście nie zmienia to faktu, że nie jestem zwolennikiem Artety, ale nie będę wieszać na nim psów w momencie, w którym nawet nie zaczął swojej pracy, zakladajac, że w ogóle otrzyma te posade.

Blizniak96 komentarzy: 1448 newsów: 5 16.05.2018, 08:52

Nie wiem dlaczego ale jakoś mam przeczucie że to może być dla nas najlepsza opcja, ale nie będzie bo zarząd jest największym problemem tego klubu i ściągają marionetkę, żeby im było wygodnie. Obym się mylił i mu okazali zaufanie i dali potrzebne środki

Thierry_H komentarzy: 22 16.05.2018, 08:44

Naprawdę bardzo chcę się mylić :-). Sam w sobie Arteta może okazać się strzałem w dziesiątkę, tego nie przewidzimy ... ale sytuacja z hipotetycznym budżetem i transferami przed przyjściem managera jest niepokojąca.

Marcinafc93 komentarzy: 14561 16.05.2018, 08:43

Skończcie narzekać, Mikel sobie poradzi ;)

Thierry_H komentarzy: 22 16.05.2018, 08:41

To jest jakaś żenada. Jak już koledzy pisali - zero autorytetu to jest raz, bo piłkarzem był co najwyżej "niezłym," i wciąż jest niewiele starszy niż część obecnego składu, ale gorsze jest to, że rysuje się tutaj taki obraz sytuacji w klubie:

1) Zarząd decyduje o transferach i robi je niezależnie od nowego managera.
2) Dla nowego menago przewidziane są grosze (rzekome 50M) na transfery, choć prawdopodobnie do czasu jego zatrudnienia nic już z tej sumy nie zostanie.
3) Przychodzi Arteta, bo żaden poważny trener nie przyjdzie do pracy w takich warunkach (max 50M + graj z tym co masz).
4) Arteta pracuje z tym co ma, bo nie ma wyjścia.
5) Zajmujemy 15 miejsce.
6) Cały internet zwiększa intensywność ciśnięcia beki z AFC o 300% w stosunku do tego co już ma miejsce.
7) Nasi ostatni sensowni gracze odchodzą do lepszych klubów.
8) Kroenke stawia kolejne ranczo.

Jak żyć?

mistiqueAFC komentarzy: 23592 16.05.2018, 08:36

No cóż.Będę miał ogromne obawy ale opcja bardzo interesująca.Mikel, wierzę w ciebie!

Następny mecz
Ostatni mecz
Huddersfield Town - Arsenal 13.05.2018 - godzina 16:00
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City383242100
2. Manchester United38256781
3. Tottenham Hotspur38238777
4. Liverpool382112575
5. Chelsea382171070
6. Arsenal381961363
7. Burnley3814121254
8. Everton3813101549
9. Leicester City3812111547
10. Newcastle United381281844
11. Crystal Palace3811111644
12. AFC Bournemouth3811111644
13. West Ham United3810121642
14. Watford381181941
15. Brighton & Hove Albion389131640
16. Huddersfield Town389101937
17. Southampton387151636
18. Swansea City38892133
19. Stoke City387121933
20. West Bromwich Albion386131931
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah3210
Harry Kane302
Sergio Agüero216
Jamie Vardy201
Raheem Sterling1811
Romelu Lukaku167
Roberto Firmino157
Alexandre Lacazette144
Gabriel Jesus133
Riyad Mahrez1210
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna