Derby bez fajerwerków: Arsenal 1:1 Tottenham

Derby bez fajerwerków: Arsenal 1:1 Tottenham 06.11.2016, 14:08, Michał Koba 1855 komentarzy

Pierwsze w tym sezonie derby północnego Londynu elektryzowały kibiców od dawna. Oczekiwaliśmy bramek, świetnych zagrań, walki do końca. I o ile dało się wyczuć, że dzisiejsze starcie na Emirates Stadium także w głowach piłkarzy wywoływało emocje, o tyle z pewnością możemy narzekać na czysto piłkarski poziom tego spotkania. Aby wywalczyć trzy punkty w Premier League, a zwłaszcza w derbach, trzeba być skoncentrowanym od pierwszej do ostatniej minuty i niejednokrotnie zostawić serce na boisku. Kanonierzy nie porwali nas dziś swą postawą, często rozgrywali piłkę w dość chaotyczny sposób, zostawiali rywalom sporo miejsca i chyba podeszli do przeciwnika ze zbyt dużym respektem, przez co wydawało się, że w pomyślność niektórych zagrań nie wierzyli nawet sami ich wykonawcy. Arsenal to spotkanie po prostu rozegrał, a triumf w pojedynku najlepszych ekip północnego Londynu trzeba wywalczyć.

Arsenal: Čech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal – Coquelin (64' Ramsey), Xhaka – Walcott (70' Oxlade-Chamberlain), Özil, Iwobi (70' Giroud) – Alexis

Tottenham: Lloris – Walker (80' Trippier), Vertonghen, Wimmer, Rose - Dier, Wanyama - Dembele, Eriksen, Son (89' Winks)– Kane (73' Janssen)

Od pierwszych minut Kanonierzy wyglądali na nieco stremowanych wagą pojedynku. W środku pola panował lekki nieład, Coquelin wkładał nogi, gdzie się dało, ale to tylko potęgowało rozgardiasz. Pewniejsze wydawały się zagrania piłkarzy Tottenhamu i już w 5. minucie Son w okolicach środka boiska łatwo ograł Mustafiego, który nie mógł nadążyć za Koreańczykiem. Na szczęście zawodnik Tottenhamu zamiast strzelać szukał podaniem Kane'a, co uratowało Arsenal przed stratą szybkiej bramki.

Gospodarze nie potrafili poukładać jakoś swojej gry i widać było niepewność w ich poczynaniach. Tottenham lepiej, mądrzej rozgrywał futbolówkę, co ułatwiali im trochę The Gunners, zostawiając przeciwnikom sporo miejsca. Tak było w 20. minucie, kiedy Eriksen lekko podciął piłkę i centymetrów brakowało, by Kane pokonał Čecha.

Na udaną akcję podopiecznych Wengera trzeba było czekać do 33. minuty. Wtedy to Özil dobrze poradził sobie z próbującymi odebrać mu futbolówkę graczami Spurs, zagrał do Alexisa, a ten do Iwobiego, ale młody skrzydłowy nie wytrzymał presji i uderzył tak, że Lloris nie mógł tego nie obronić. Ta niepewność towarzyszyła wychowankowi Arsenalu do końca jego pobytu na boisku. Widać było, że pierwsze w jego karierze North London Derby go przerosły i poza jednym czy dwoma udanymi zagraniami, nie wniósł on dziś do gry Kanonierów tej żywiołowości, którą zaskakiwał od początku sezonu.

Postawa piłkarzy Arsenalu ulegała poprawie z każdą minutą drugiej połowy i im bliżej było do ostatniego gwiazdka sędziego w tej części gry, tym przyjemniej oglądało się poczynania The Gunners. Coraz częściej zaczynali nękać defensywę rywali Walcott, Alexis czy Özil, a szczególnie dobrze wychodziły gospodarzom kontrataki. W jednym z nich Walcott fantastycznie uderzył na bramkę Llorisa, ale jeszcze lepszą paradą popisał się francuski golkiper; odbita piłka powędrowała do Özila, który jednak nie zdołał jej opanować i dobrze uderzyć na pustą bramkę.

Chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej połowie przewaga Arsenalu została udokumentowana golem. Z rzutu wolnego z okolic 30. metra dośrodkowywał Özil, a do piłki najwyżej wyskoczył... Wimmer, uderzając głową w stylu, którego nie powstydziliby się najlepsi snajperzy i pokonał tym samym własnego bramkarza, 1:0!

Na przerwę Kanonierzy schodzili więc, prowadząc. Zawsze jednak, gdy strzela się tzw. „bramkę do szatni”, trzeba być czujnym od pierwszych sekund kolejnej części gry, gdyż rywal chce wtedy szybko odpowiedzieć na niepowodzenie. Zimnej głowy nie zachował niestety Koscielny, który podciął ledwo jeszcze biegnącego Dembele i ten, zamiast być powstrzymanym przez kogoś z trójki asekurujących go defensorów, padł na murawę, a sędzia słusznie wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kane i strzałem w środek bramki dał swojej drużynie wyrównanie, 1:1!

Koscielny, kapitan Arsenalu w dzisiejszym meczu, zachował się w tej sytuacji zupełnie bezmyślnie, ale przez resztę spotkania chyba dokuczało mu wspomnienie o błędzie, bo wielokrotnie udanie wyprzedzał rywali i do spółki z Mustafim dobrze ograniczał ataki Skuprs.

Wydawało się, że mecz zaczyna się wtedy od nowa, ale ci, którzy spodziewali się, że to początek długiej lawiny bramek, mocno się przeliczyli. Tottenham, tak jak w pierwszych 45 minutach, wyglądał na pewniejszą ekipę, ale Mauricio Pochettino chyba czuł się usatysfakcjonowany remisem, gdyż gdy tylko Kanonierzy zaczęli częściej operować futbolówką, zmienił on ustawienie i do końca spotkania przyjezdni grali pięcioma obrońcami.

Nie próżnował także Wenger, który – widząc, co się dzieje – szybko zdjął Coquelina, Wacotta i Iwobiego, zastępując ich Ramseyem, Giroudem i Oxem. Skoro Tottenham chciał się bronić, znacznie zmniejszała się szansa na kontrataki, którymi w pierwszej części gry straszyli The Gunners, i należało się skupić na sumiennym budowaniu akcji. Zamysł był dobry, problem polegał tylko na tym, że żaden ze zmienników nie wniósł czegoś, co pchnęłoby całą ekipę do przodu. Giroud nie grał tak dobrze tyłem do bramki, miał jedną świetną okazję na zdobycie gola, ale po wrzutce Özila uderzył głową prosto w bramkarza, tak samo Ramsey czy Oxlade-Chamberlain nie ożywili spotkania.

I choć ustawienia obu ekip wskazywały na to, że to Arsenal będzie chciał wyjść na prowadzenie, bliżej tego celu były Koguty. Eriksen wykonywał z boku boiska rzut wolny, zamiarem Duńczyka z pewnością było dośrodkowanie na głowę jednego z partnerów, tymczasem piłka minęła wszystkich piłkarzy kotłujących się w polu karnym (a także Čecha, który wyszedł, by złapać piłkę, ale zrezygnował i z tego zamieszania położył się na murawie) i zatrzymała się dopiero na słupku. Doświadczony golkiper Arsenalu popełnił w tym pojedynku jeszcze jeden błąd, który mógł się okazać zgubny dla gospodarzy. Były gracz Chelsea wyszedł poza pole karne do podania i poślizgnął się, prawie dając tym samym napastnikowi rywali szansę na zdobycie bramki. Na szczęście Janssen nie do końca zorientował się w sytuacji i na tablicy wyników w dalszym ciągu utrzymywał się remis.

Do plusów dzisiejszych derbów z pewnością można zaliczyć postawę Özila, który w dalszym ciągu utrzymuje świetną formę, choć dziś - tak jak cała drużyna The Gunners spuścił nieco z tonu. Reprezentant Niemiec mądrze rozgrywał, uruchamiał napastników Arsenalu i przy odrobinie szczęścia mógł zakończyć mecz z czymś więcej niż „asystą” przy trafieniu Wimmera.

Kanonierzy nie przegrali dzisiejszego starcia, ale jakże milej odbierałoby się ten podział punktów, gdyby czuło się, że piłkarze Wengera dali z siebie wszystko, że zostawili serca na boisku i tylko fantastyczna postawa obrońców rywali nie pozwoliła na zgarnięcie całej puli. Tak jednak nie było, a Arsenal w starciu z przetrzebionym przez kontuzje Tottenhamem tylko zremisował i to dzięki samobójowi rywala.

Trzeba więc przyznać, że gracze z czerwonej części Londynu sprawiedliwie zremisowali dziś z odwiecznym rywalem. Żadna z ekip nie przeważała na tyle, by można było powiedzieć z czystym sumieniem, że należały się jej trzy punkty. To były jednak derby, więc niedosyt po tym starciu z pewnością pozostanie. Zwłaszcza, że wczoraj w meczu z Middlesbrough potknął się Manchester City i wygrana pozwoliłaby odskoczyć piłkarzom Guardioli. Dodatkowo zwycięstwa Chelsea i Liverpoolu sprawiają, że Kanonierzy z pozycji wicelidera spadają na czwarte miejsce. Trzeba liczyć więc na to, że po przerwie reprezentacyjnej powróci silny, zdecydowany Arsenal, który od pierwszej do ostatniej minuty będzie wierzył w to, że jest w stanie pokonać każdego przeciwnika i tę wiarę będzie udowadniał na boisku.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Michał Koba źrodło: własne
lordpat komentarzy: 336515.11.2016, 11:17

Wilshare, idac twoim tokiem myslenia na pozycji Ozila powinien zagrac Ramsey. Bedzie nakladac pressing na rywali, itp..
Jednak przypomnij sobie pierwsze dwa mecze w tym sezonie bez Ozila. Mowiac szczerze najlepszy futbol w tych dwoch meczach zagralismy w meczu z Leicester przez ostatnie 20 minut po wejsciu Mesuta.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 815.11.2016, 11:01

Pomyliłem artykuły? Jest świeższy? Gdzie jesteście, skurczybyki.

Wczorajszy mecz reprezentacji przypomniał mi trochę ich grę pierwszym garniturem za czasów Fornalika (Smuda miał chociaż koncept na grę). Albowiem wówczas mimo, że grał pierwszy skład, gra była tak niezorganizowana, tak niezborna i wreszcie tak nieznośna do oglądania, tak samo jak wczorajsza reprezentacja Polski grająca przypadkową 11tką.
Najbardziej jestem rozczarowany Mączyńskim. Nie zaprezentował sobą absolutnie nic w pierwszej połowie grając wyżej. Nie zawiodłem się natomiast na Wszołku. Już się przyzwyczaiłem i oswoilem z faktem, że nic z niego nie będzie. Na plus Wilczek. Oglądałem kilka jego meczów w Brøndby i to jest pozytywne zaskoczenie. Nie tylko potrafi umiejętnie wykończyć akcję, ale również zadbać o to, by koledzy mieli tę przyjemność.

___________________________________________________________________

Wrzucając swoje pięć groszy do tematu najlepszej 10.

Özil może jest najlepszy pod względem swojej magii i nietuzinkowo błyskotliwego przeglądu pola. Pewnie tak jest. Sam mam ledwie kilka nazwisk w głowie, które mogłyby się szczycić faktem, że ich tu wymienię przy nazwisku Özil.

Jednak (!) po takich meczach jak ten ostatni ze Spurs, słowo najlepszy przy Mesucie powinno zostać w-y-kr-e-ś-l-o-n-e. Nikt, absolutnie nikt nie może sobie pozwolić na jakieś pieprzone truchtanie, podczas gdy kumpel z zespołu (kto wie, moze on byłby najlepsza 10 w innym wcieleniu) narzuca pressing. Albo w odbiorze w środku pola. Albo..
Albo nieważne. Byleby z przodu rozgrywał mistrzowsko. Racja?

lays komentarzy: 3987114.11.2016, 23:18

telegraph.co.uk/football/2016/11/14/harry-kane-to-demand-120000-a-week-to-sign-new-tottenham-contrac/

schnor25 komentarzy: 1854614.11.2016, 22:55

Kapustka totalnie bez formy, jak zimą nie ruszy tyłka na wypożyczenie, to przepadnie. Wszołek po drugiej stronie pokazał się z o wiele lepszej strony. Widać było u niego zadziorność, walkę jaką można spotkać na boiskach Championship. Góralski jako debiutant wypadł tak sobie, ale raczej in plusik, niż minus. Mecz do zapomnienia generalnie.

macc komentarzy: 472814.11.2016, 22:31

WilkSzary:)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 114.11.2016, 22:24

Teo pozdrawia hejkerów jakby to Tiger Bonzo powiedział.

sebastix11 komentarzy: 599214.11.2016, 22:07

Macie jakis link do Polakow na yt bo w robocie jestem i innej opcji poza yt nie mam ;/

No co Ty...
Jak wygramy to jesteśmy lepsi od Włochów i Anglików (wg FIFA).
Mozna popatrzyć;)

Womanizer komentarzy: 989214.11.2016, 21:34

Z taką grą to mielibyśmy problem żeby San Marino ograć więcej niż 1-0. Najgorszy mecz Polaków od kilkunastu miesięcy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.11.2016, 21:33

Ozila da sie zastapic, po prostu Papa zmienilby ustawienie z 4-2-3-1 na jakies 4-3-3 albo 4-4-2 ^^

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.11.2016, 21:30

Im bliżej bramki rywali tym gorzej.

Sparku komentarzy: 340214.11.2016, 21:29

Womanizer
Tez mi sie nie wydaje, dlatego postawilem znak zapytania bo nie mozna odmowic ze gdy real zdobwal Decime to Di Maria byl World class

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 214.11.2016, 21:28

Tak jak myślałem. Jedyne zagrożenie to laga na Teo. Kapustka i Krychowiak nie istnieją, a Wszolek i Maczynski to za mało do gry z Łukaszem.

Womanizer komentarzy: 989214.11.2016, 21:20

W drugiej połowie Grosik za Kapustke i Zielek za Mąke bo nie idzie tego oglądac.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.11.2016, 21:19

W katowickiej okręgówce gra Sokół Łany Wielkie. Odwołano ich ostatni mecz, bo ktoś ukradł... aluminiowe bramki. Ich koszt to około 8 tysięcy złotych. Do tego łupem złodziei padł płot (150 metrów), brama wjazdowa i siatka z łapacza do piłek.

Womanizer komentarzy: 989214.11.2016, 21:17

Nie no bez jaj, Di Maria od Sancheza to lepszy na pewno nie jest, prędzej bym powiedział że Alexis jest lepszy, Di Maria sobie może staty w ogórkowej Francji nabijać ale w Anglii już pokazał jaki z niego world class.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 214.11.2016, 21:16

twitter.com/CulannDavies/status/756224112759042048

Tu jest trochę o Ozilu. Polecam przeczytać.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 114.11.2016, 21:11

A Kapustka skacze w murze jak Mertesacker do główki.

Womanizer komentarzy: 989214.11.2016, 21:11

Ale padaka, bez Kuby, Grosika, Lewego i Zielka nie istniejemy w rozegraniu kompletnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.11.2016, 21:10

"Ten pijak nie obronil!"

XD

" Ten pijak nie obronil!"

XDD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187414.11.2016, 20:57

To był raczej argument, że Ozil nie jest najlepszy, bo faktycznie na kupno De Bruyne nie mamy szans

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11714.11.2016, 20:56

Patrzę a skład Polski i dzisiaj dopiero dowiedziałem się o istnieniu Jacka Góralskiego. Ekstraklapa rządzi ;D

Womanizer komentarzy: 989214.11.2016, 20:55

Nie znalazłoby sie, we Włoszech nawet Juve ma drewnianą pomoc i nie grają typową "10". We Francji PSG to samo, w Niemczech Bayern gra Mullerem jako podwieszonym a BVB ma "Gece"

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.11.2016, 20:54

Zawsze mozna kupic z Evertonu - Sweteiro.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11714.11.2016, 20:53

Gunner---> A jakie szanse mamy na De Bruyne (uważam, że od Mesuta jeszcze lepszy nie jest)?
Payet? Super zawodnika, ale słabszy od Mesuta, starszy i bardziej nierówny.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187414.11.2016, 20:49

Payet, De Bruyne.
W innych ligach też coś by się znalazło, ale nie mało się interesuję, więc nie będę na siłę szukał przykładów

Womanizer komentarzy: 989214.11.2016, 20:49

Ozila może zastąpić tylko De Bruyne, jakie mamy szanse na niego chyba nie musze mówić.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11714.11.2016, 20:41

Gunnerrsaurus---> Kim zastąpiłbyś Mesuta? BO ja poza Messim nie widzę nikogo.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187414.11.2016, 20:39

Arsenallord
Ale jest jeszcze Ferrari, Lamborghini, Rolls-Royce, Bentley, Aston Martin itd.
Pozdrawiam

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11714.11.2016, 20:36

Jakim zawodnikiem chcecie zastąpić najlepszą dychę na świecie? Isco? Błagam. Jeżeli jest najlepsza to nie da się go zastąpić w stosunku 1 do 1. Tylko gorszym zawodnikiem. To tak jak masz Porsche i zamienisz na Golfa. Samochód jest? Jest, ale gorszy.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187414.11.2016, 20:26

Ozil to nie najlepsza dycha na świecie (szkoda, bo Arsenal mógłby wtedy osiągnąć bardzo dużo) i da się go zastąpić, ale niestety trzeba by było wydać bardzo dużo pieniędzy w dzisiejszych czasach. Myślę, że Wenger wolałby zrobić rozgrywającego z jakiegoś Ramseya

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 214.11.2016, 20:25

MG
Aż przypomniało mi się jak Fanach czterech kółek był maluch i dwumetrowy Edd China do niego wsiadł :D

gunners007 komentarzy: 954314.11.2016, 20:18

Ja się nie zgodzę. Trudniej pozyskać bramkostrzelnego grajka niż piłkarza do rozgrywania z wizją.
Wystarczy spojrzeć ile czasu już próbujemy ściągnąć napastnika, ktokolwiek kto potrafi strzelać bramki kosztuje dzisiaj krocie. Natomiast na pozycje 10 wybór jest większy, być może Isco, James, Draxler, czy też zmiana formacji na 4-3-3 i gra dwoma CM'ami.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 214.11.2016, 20:15

Witowo95
Myślę, że poprawna będzie odpowiedź D! Definitywnie.

Zobaczyłem skład Polski i trochę przeraża mnie ten środek pola. 0 kreatywności chyba, że nie wiem czegoś o Góralskim.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.11.2016, 20:11

poręcz to zaliczam tak średnio raz w tygodniu. czasem jak usiądę z tyłu to uderzam co jakiś dołek głową w te miejsce na bagaże pod dachem :(((