Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal

Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal 10.01.2018, 22:04, Łukasz Wandzel 2509 komentarzy Po niezwykle nudnym meczu okazało się, że pierwszy pojedynek półfinałowy Carabao Cup nie przyniósł żadnego rozstrzygnięcia, a dwa zespoły z Londynu będą rozpoczynać rewanż na The Emirates Stadium z zerowym dorobkiem bramkowym. Z tą przewagą dla zawodników prowadzonych przez Arsene'a Wengera, że zagrają oni u siebie. Dlatego też wydaje się, że Kanonierzy lepiej wyszli na dzisiejszym remisie, ponieważ przy takiej grze ofensywnej to maksimum, co mogli osiągnąć.

Obydwie drużyny były świadome tego, że czeka je rewanż, więc bały się zaryzykować. O ile jeszcze można zrozumieć Arsenal, ponieważ w drugim meczu zagra przed własną publicznością, o tyle The Blues powinni bardziej postarać się o zwycięstwo. Jednak odpuszczali w pierwszej połowie, dzięki czemu we współpracy z The Gunners zagrali nudny mecz. W drugiej odsłonie wyglądali lepiej od rywali, naciskali go, ale i tak nie wyglądali na takich, którzy przestraszyliby się spotkania na The Emirates. A z pewnością będzie to otwarty mecz, gdyż rozstrzygnie o tym, kto przechodzi dalej. Dzisiejsze derby zawiodły, bo londyńskie ekipy zrobiły sobie z nich rozgrzewkę przed rewanżem.

Składy, w jakich oba wystąpiły oba zespoły:

Arsenal:
Ospina - Chambers, Mustafi, Holding - Bellerin, Wilshere (59' Elneny), Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Welbeck - Lacazette (67' Alexis).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Kante, Fabregas, Drinkwater (68' Willian), Alonso - Hazard (85' Bakayoko), Morata (87' Batshuayi).

Wielu kibiców mogło z wypiekami na twarzy wyczekiwać kolejnego starcia pomiędzy tymi ekipami, mając w pamięci to ostatnie, które było świetnym spektaklem dla każdego fana futbolu. Kanonierzy i The Blues zafundowali nam wtedy prawdziwą gratkę i emocjonalną jazdę bez trzymanki. Pod tym względem dzisiejsze derby rozczarowały i już w pierwszej połowie widać było, że nie będzie to podobny mecz. Przede wszystkim piłkarze, których prowadzi Antonio Conte, jak i podopieczni Arsene'a Wengera, stwarzali sobie za mało okazji. Grali bardzo ospale, a stuprocentowych sytuacji, podobnych do tych, które ostatnio zaprzepaszczał raz za razem Alvaro Morata po prostu nie było.

Pierwsze 45 minut od drugiej połowy różniło się tylko tym, że żadna ze stron nie przeważała. Po przerwie to Chelsea zdominowała The Gunners, którzy bronili się na własnej połowie prawie do końca spotkania. Wynikało to z tego, że piłkarze w czerwono-białych strojach nie mieli pomysłu na grę w ofensywie. Nawet kiedy The Blues osłabli w końcówce po ciągłych atakach na bramkę Davida Ospiny, wciąż nie mogło być mowy o golu dla Arsenalu, ponieważ nie miał go kto strzelić. Alexandre Lacazette wyglądał na zagubionego, kiedy był otoczony Iwobim i Welbeckiem. Ci dwaj piłkarze, choć pierwszy znacznie lepiej zaprezentował się od drugiego, zupełnie nie wiedzieli, co robią na boisku. Nie dziwi więc fakt, że Lacazette miał tak naprawdę jedną szansę w tym meczu, kiedy wybiegł na wolne pole w pierwszej połowie.

Mesut Özil nie znalazł się w składzie na pojedynek przeciwko Chelsea, z kolei Alexis Sanchez wszedł z ławki rezerwowych w trakcie drugich 45. minut. Brak tych dwóch zawodników udowodnił jedynie, że klubowi będzie bardzo ciężko, jeśli zdecydują się odejść. Chilijczyk nie zagrał niczego specjalnego, ale był otoczony Iwobim oraz Welbeckiem. Zastąpił w tym przypadku Lacazette'a i, podobnie jak on, mógł się poczuć jedynie bezradny. Na domiar złego, kibice Arsenalu byli zmuszeni oglądać, jak Jack Wilshere opuszcza boisko z urazem. Patrząc na przebieg spotkania, należy uznać, że Arsene Wenger powinien być zadowolony z bezbramkowego remisu, ponieważ jego zespołu nie było dziś stać na nic więcej.

Carabao CupChelsea FCRaport pomeczowyPamiątki kibica Arsenalu autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Master10 komentarzy: 8369 newsów: 3 13.01.2018, 23:39

Przeciez ta akcja z United jest wywieraniem presji na City, aby jednak dali wiecej.
Patrzac na murowanie United i ostatnie sezony, gdzie byli po odejsciu Fergusona zawsze za Arsenalem w ogole nie przemawia do goscia, ktory niby jest ambitny i moglby wybierac sposrod najlepszych druzyn jak City, Psg czy Bayern obecnie.

Szczegolnie, ze i City i Psg moga mu dac swietna tygodniowke, ale rowniez spore szanse na trofea.
W United bedzie tylko kasa z szansami na trofea podobnie jak z Arsenalem.

Przed sezonem szumne zapowiedzi, a z nowym rokiem zegnamy mistrza :)

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 23:33

panowie nowy news juz jest :)

Alonso komentarzy: 7875 13.01.2018, 23:31

@Sobieski14: Bo w tv krytyka lub hejt lepiej się sprzedaje wiec to robią jak są zapraszani. Dlatego nie powinno się stawiać pomników ludziom za życia, gwiazda TV Henry jeszcze ze dwie dekady będzie cisnąć Arsenal.

MadMax14 komentarzy: 461 13.01.2018, 23:27

Smutne jest to, że lata mijają a w Arsenalu nic się nie zmienia.
Myślałem, że jak RvP odchodził do United to będzie to ostatni "wielki" piłkarz, którego podkupuje nam rywal z ligi.
A tu lata minęły, a Arsenal nadal nie jest klubem, w którym zawodnicy pokroju Alexisa widzą topowy zespół mogący zdobywać najcenniejsze trofea.
Mi to obojętnie, że odejdzie do UTD, a nie City.
Facet grał za 5 przez tyle lat, ciągnął nas za uszy do góry.
Nie ma co mieć mu za złe, ma ambicje i znudziło mu się granie z Welbeckami i Iwobim aka 'strzleam jak mój 5 letni brat'.
Głupota stoi po stronie Wengera, że nie sprzedał go latem i nie kupił kogoś na zastępstwo. Alexis i tak odchodzi, a my jesteśmy z 15 milionów w plecy. Mam tylko nadzieję, że Siwy ruszy teraz na zakupy i kupi zastępstwo za Sancheza, Łolkota(jeśli odejdzie), DM i CB.

Paczuszek komentarzy: 66 13.01.2018, 23:26

@jinks: jeżeli welbz zostając u was prezentował by taką formę jak teraz to sami byście go chcieli oddać jak my teraz, smutna prawda :/

Argudo komentarzy: 5307 newsów: 4 13.01.2018, 23:18

Przecież to nie do końca Alexis wybrał United. On chciał odejść gdziekolwiek do dużego klubu. Po prostu City mniej zależało, bo nie potrzebują go już teraz. United ma powody, by zimą ściągnąć Chilijczyka, wiec są w stanie zaoferować więcej. Pójdzie do ManU, bo oni go bardziej potrzebują, ale myślę, że gdyby dostał dwie identyczne oferty to poszedłby do City.

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 23:17

Jeśli Sanchez przejdzie do United to będę się cieszył bo w końcu poczujecie jak to jest podbierać najlepszego zawodnika od rywala! Poczujecie to co my czuliśmy jak kupowaliście Welbecka! Karma wraca... :)

Sobieski14 komentarzy: 1489 13.01.2018, 23:17

@jinks: No spoko, uwierz ze Henry nieraz również bredził lub mówił coś czego nie powinien, a jego analizy i rysowanie często wygląda jak Gmocha. Jako byli piłkarze tym bardziej powinni rozumieć że samo krytykowanie do niczego nie prowadzi, a przykład takiego Adamsa który jedzie tylko epitetami i rzuca teksty że to skandal ze on nie ma stanowiska w klubie... XD

DexteR_000 komentarzy: 4541 13.01.2018, 23:16

Zwariowany świat Malcoma.
S01E01

KingOfLoyal komentarzy: 12344 newsów: 1 13.01.2018, 23:15

k@karol200: troche nie rozumiem Twojej wypowiedzi...zawodnicy kozak, Wenger kozak bo zrobił super klub z Amici Wronki...wiec co tu jest nie tak ?

thide (redaktor) komentarzy: 25421 newsów: 106 13.01.2018, 23:15

@Mihex: wtedy xhaka gral z dmem obok

XandeR komentarzy: 5139 13.01.2018, 23:15

@macc:

Haha, zakiwaliby się na śmierć

Londyniak85 komentarzy: 211 13.01.2018, 23:14

@Arsenalx3:

Czy gość jest poważny tego nie wiem jako pierwszy ogłasza transfer

Diego Martinez‏ @DiegoMSport

Alexis Sanchez to Manchester United is a done deal. An agreement with Arsenal and Fernando Felicevich was finalised today. #MUFC
21:35 - 13.01.2018

Alonso komentarzy: 7875 13.01.2018, 23:14

Sanchez to wojownik, najlepszy piłkarz Arsenalu jaki tutaj grał od odejścia Fabregasa w 2011. Takich się nie zapomina.

Fanatic komentarzy: 4900 13.01.2018, 23:14

Al;exis to światowej klasy skrzydłowy lecz czas biegnie, lepszy nie bedzie a Arsenal potrzebuje świeżości. Życzyłbym mu powodzenia w nowym klubie ale z racji tego, że to MU to niestety "połamania nóg" (oczywiście nie dosłownie ;p ) w drodze na szczyt z MU.

Kysio2607 komentarzy: 7883 13.01.2018, 23:14

Odejście do City bym zrozumiał. Normalne pójście za trofeami, do dobrze znanego trenera, ale United? Prowadzony jeszcze przez Mou który tyle razy wbijal Papciowi szpile bez szacunku? Jeśli to będzie prawda to mocno się zawiode na Alexisie. Będzie kopniak w tylek dla wszystkich związanych z klubem.

Dominik11 komentarzy: 10938 13.01.2018, 23:13

Ja się nie nakręcam tylko pokazałem że takie strzela, też mogłem pokazać Lewego .

Fabri4 komentarzy: 5713 newsów: 47 13.01.2018, 23:13

W kompilacjach to nawet ja mogę być kozakiem XD

macc komentarzy: 2328 13.01.2018, 23:12

MU w sezonie 2018/2019

Sanchez-Neymar

_____Ibra________

Na ławie Lukaku, Martial, Rashford

XandeR komentarzy: 5139 13.01.2018, 23:12

Trzepniemy parę Wengerballi i zapomnicie o tym najemniku.

thide (redaktor) komentarzy: 25421 newsów: 106 13.01.2018, 23:12

@karol200: w monaco byl oligarxha ktorego zrujnowal rozwod

Master10 komentarzy: 8369 newsów: 3 13.01.2018, 23:12

W sumie jak de Gea odejdzie do Realu, to z podwalin obrony United nic nie zostanie. Okaze sie, ze Jones i Valencia nie sa tacy dobrzy, A Realowi sie nie odmawia przeciez, przynajmniej nie united

Mihex komentarzy: 16884 13.01.2018, 23:11

Się nakręcicie na chłopaka takimi kompilacjami, a potem nie dojdzie i będzie żal xD
Ew. dojdzie i nigdy u nas takiej nie strzeli to będzie jeszcze gorzej.
Xhaka też miał wiele takich kompilacji przed dojściem do nas. Od tego czasu oddał ze 3 celne strzały na bramkę z daleka.

maniekuw komentarzy: 866 13.01.2018, 23:11

Ciekawe co w głowie mieli działacze legii ściągając 35 latka do klubu, że zostanie królem strzelów. Swoją drogą pamiętam Eduardo jak grał jeszcze w Arsenalu, a tu typ już tyle lat jak ten czas leci.

Klopp12 komentarzy: 145 13.01.2018, 23:11

@Ech0z

Chyba punkt przewagi ;D

Sobieski14 komentarzy: 1489 13.01.2018, 23:11

@karol200: No ale co Ty QPR porównujesz do City... Monaco to na plus i tak po tym szejku wyszło, nie wiem kto tam teraz rządzi ale jak Szejk opuścił to i tak w dobrym stanie zostawił.
QPR jedna drużyna która nie robi reguły, a tam i tak był jakiś biedniejszy szejk bo transfery jakieś duże nie były.
Takze jeśli jesteś kibicem Manu to rozumiem kompleks no ale już od paru lat jesteście za City i dajcie sobie spokój z tymi gadkami o historii klubu itd bo jeszcze pare lat temu z tego powodu wyśmiewaliście czy live czy Arsenal

Arsenalx3 komentarzy: 254 13.01.2018, 23:11

Z tym Sanchezem w United już pewniak? Jakieś poważne źródła podały informacje?

Dominik11 komentarzy: 10938 13.01.2018, 23:10

https://twitter.com/ClassyGunners/status/951583466608578561

Ale bramy Malcoma

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 23:08

@Sobieski14: Jest troche racji w tym co piszesz ale moim zdaniem wymienieni przez ciebie zawodnicy i tak mają pełne prawo wypowiedzi i bycie ekspertem jako że są byłymi legendarnymi zawodnikami. Chociaż Neville i Scholes mocno przesadzają z tym się zgodzę. Co do Henryego to nie wiem jak wypowiada się o Arsenalu swoim byłym zespole ale ogólnie jego wypowiedzi są mądre i nie widziałem w nich czegoś bardzo kontrowersyjnego

alexis1908 komentarzy: 835 13.01.2018, 23:07

Fajnie by było gdyby United dalo nam Mikiego za Sancheza do tego Malcom i jeszcze można by było uratować ten sezon bo jeśli dostaniemy tylko kase za Sancheza i kupimy Malcoma to będziemy frajerami okienka

metjuAFC komentarzy: 1275 13.01.2018, 23:07

Nie płakałbym nad tym, że Alexis odejdzie do United pod warunkiem, że do nas dołączyłby chociażby Miki. W przypadku samej kasy Wenger kupi co najwyżej Malcoma i tym samym zakończy okienko tracąc najlepszego zawodnika, jedyneko DMa i zostając z posypaną obroną.

DexteR_000 komentarzy: 4541 13.01.2018, 23:06

@karol200: Zara,zara,zara.
Okej gramy chuyowo( btw jak wiekszosc druzyn w PL) ale jak to nic nie wygrywamy? 2013/2014, 2014/2015, 2016/2017 FA CUP
A i mowisz ze Mu zdobylo 3 puchary ? no jak liczysz i tarcze wspolnoty to walne tez statystyke Arsenalu... 2014, 2015, 2017

Daj se na luz, gracie gowniana pilke tak samo jak my obecnie.

simson16 komentarzy: 1744 13.01.2018, 23:05

@Dominik11

mam tak samo;/ Nienawidze Junited gorzej nawet niz kogutow, dlatego nie damrady patzrec jak Alexis strzela i sie cieszy w koszulce diablow;/

karol200 komentarzy: 74 13.01.2018, 23:05

@KingOfLoyal: Tu nie chodzi o zawodnikow, zawodnicy sa kozak Ozil Sanchez Lacazette, no chlopie Lacazetta chcialo pol europy, a przychodzi tu i znowu nicosc i marazm. Wenger to wielki trener wielki czlowiek, nikt nie pobije tego co zrobil dla tego klubu. Z klubu typu Amica Wronki zrobil jeden z najlepszych klubow swiata. Niestety zabraklo mu jednego szczebelka i juz na ten szczebelek nie wejdzie nawet jak przyjdzie Messi i Ronaldo. Top 10 na swiecie tak, Top 4 na swiecie nie.

Dominik11 komentarzy: 10938 13.01.2018, 23:04

No ale nie mamy na to wpływu , teraz trzeba liczyć że Malcom dołączy do nas i będzie błyszczał i szybko zapomnimy za Alexisem.

Sobieski14 komentarzy: 1489 13.01.2018, 23:04

@jinks: Nie mówię tutaj o kontekście tego jak grali i co zrobili dla klubu ale to co robią teraz czy Scholes, Henry, Adams itd to dla mnie zwykłe działania celebryckie...zamiast zasłużyć i dostać się na funkcje trenera itd to kłapią co tydzień. A taki Neville to już szczyt hipokryzji że potrafi takie głupoty wygadywać i jechać po Mou, podczas gdy sam pokazał jakim jest mistrzem trenerki...

Londyniak85 komentarzy: 211 13.01.2018, 23:03

@KingOfLoyal:
Po pierwsze moze Mou przekonał go tym ze obiecał mu kluczową postać w zespole, mogli przekonać go tacy piłkarze jak Pogba np czy Mata moze Mou zapewnił go o wielkich planach na lato? W City wcale nie miał by pewnego składu konkurencje miał by bardzo dużą a United moze zostać gwiazdą pierwszej wielkości. I to również mogło zdecydować.

A może po prostu to, że City niekoniecznie go chce a United Bardzo? moze zobaczył ze skoro PEP go nie chce teraz to moze wcale nie jest im potrzebny brałeś to pod uwagę?

Kolejna rzecz nigdy nie wiadomo co będzie za sezon czy dwa PEP znany był z tego w Barcelonie i Bayernie ze po pewnym okresie tak wypalał zawodników ze rezultaty siadły. United mają taką samą szanse na wygranie LM w tym sezonie jak i City więc kto wie? jak to się potoczy.

Dominik11 komentarzy: 10938 13.01.2018, 23:03

Alexis w City ok , ale Manu tragedia nie tylko dlatego że to super piłkarz ale też dlatego że nie lubię Manu i strasznie boli to że on będzie grał w ich koszulce.

simson16 komentarzy: 1744 13.01.2018, 23:02

@KingOfLoyal

przyznaje Ci racje, ale na tym forum ciezko spotkac sie z podbna opinia...

simson16 komentarzy: 1744 13.01.2018, 23:01

Nie wierze nadal ze Alexis odchodzi do Junited;/ Maskra juz mysllem ze po Van Pussym juz nikt tego nie zrobi, dramat, niech ktos napisze teraz ze nie jestesmy frajerami....mysle ze sie to zmieni jak Wenger odejdzie.....

Fabri4 komentarzy: 5713 newsów: 47 13.01.2018, 23:00

Co ten Eduardo? XD

KingOfLoyal komentarzy: 12344 newsów: 1 13.01.2018, 22:59

Troche to dziwne,ze wybrałby United,mając do wyboru gotowe City,gdzie po pół roku zgarnie trofea...
Ale, że chce uciekać z tego tonącego statku byle gdzie, po prostu rozumiem... obiecanki cacanki,a odkąd się tu pojawił nie zmieniło się nic...wzmacnianie składu poniżej krytyki...transfery leżą, styl gry marny, piłkarzyki wychodzą i grają to na co rywal pozwoli, wola walki puka w dno od spodu, Arsene podejmuję decyzje nie zrozumiałe dla całego piłkarskiego świata, skład jaki wysyła na boisko często to kpina, zmiany w trakcie meczu to jakiś absurd... Idz Alexis i spełniaj marzenia, u nas nawet ciężko cieszyć się grą...

kamilo_oo komentarzy: 15668 13.01.2018, 22:59

Wiedziałem, że Eduardo szybko złapie kontuzje, ale nie, że aż tak szybko ;D

karol200 komentarzy: 74 13.01.2018, 22:59

@Ech0z: zycze im tego z calego serca :-)

Ech0z komentarzy: 151 13.01.2018, 22:58

Co powiecie na Real Madryt w lidze europy? jestem w.lekkim szoku że mają punkt straty do 5 miejsca ;p

karol200 komentarzy: 74 13.01.2018, 22:57

@Sobieski14: Nie nudzi sie a QPR ? Monaco? Gdzie ich mocarne plany? Sponsor poszedl i lipa, okey Monaco sie podnioslo ale juz zdazyli wszystkich rozsprzedac.

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 22:56

@Sobieski14: z tymi "byłę gwiazdki" trochę przesadziłeś. Można tak powiedzieć o wielu zawodnikach United ale napewno nie o Scholesie czy Nevillu którzy są nie tylko legendami United ale i całej ligi i nie były to jak to powiedziałeś gwiazdki bo tak można nazwać np Ronaldo czy Pogbe. To tak jakbym powiedział o Henrym albo Vieirze "Gwiazdki" równie nietrafione by to bylo

macc komentarzy: 2328 13.01.2018, 22:56

Ciekawe czy jakby Stan dał Alexisowi 40 mln za złożenie podpisu pod nowym kontraktem, czy czylijczyk by pozostał kanonierem na następne lata?

Sobieski14 komentarzy: 1489 13.01.2018, 22:55

@Londyniak85: Z tego co kojarze to pisze dla Marci i Mundo Deportivo, także chyba słabe źródło

metjuAFC komentarzy: 1275 13.01.2018, 22:54

Póki nie zobaczę nie uwierzę, ale jeśli odejdzie do Manu a my dostaniemy tylko pieniądze bez włączenia zaqodnika utd to nie będzie to jakiś mega dela bo Wenger sciągnie tylko Malcoma i na tym zakończy okienko transferowe żeby wyjść na zero albo lekki plus.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Swansea City - Arsenal 30.01.2018 - godzina 20:45
? : ?