Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal

Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal 10.01.2018, 22:04, Łukasz Wandzel 2509 komentarzy Po niezwykle nudnym meczu okazało się, że pierwszy pojedynek półfinałowy Carabao Cup nie przyniósł żadnego rozstrzygnięcia, a dwa zespoły z Londynu będą rozpoczynać rewanż na The Emirates Stadium z zerowym dorobkiem bramkowym. Z tą przewagą dla zawodników prowadzonych przez Arsene'a Wengera, że zagrają oni u siebie. Dlatego też wydaje się, że Kanonierzy lepiej wyszli na dzisiejszym remisie, ponieważ przy takiej grze ofensywnej to maksimum, co mogli osiągnąć.

Obydwie drużyny były świadome tego, że czeka je rewanż, więc bały się zaryzykować. O ile jeszcze można zrozumieć Arsenal, ponieważ w drugim meczu zagra przed własną publicznością, o tyle The Blues powinni bardziej postarać się o zwycięstwo. Jednak odpuszczali w pierwszej połowie, dzięki czemu we współpracy z The Gunners zagrali nudny mecz. W drugiej odsłonie wyglądali lepiej od rywali, naciskali go, ale i tak nie wyglądali na takich, którzy przestraszyliby się spotkania na The Emirates. A z pewnością będzie to otwarty mecz, gdyż rozstrzygnie o tym, kto przechodzi dalej. Dzisiejsze derby zawiodły, bo londyńskie ekipy zrobiły sobie z nich rozgrzewkę przed rewanżem.

Składy, w jakich oba wystąpiły oba zespoły:

Arsenal:
Ospina - Chambers, Mustafi, Holding - Bellerin, Wilshere (59' Elneny), Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Welbeck - Lacazette (67' Alexis).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Kante, Fabregas, Drinkwater (68' Willian), Alonso - Hazard (85' Bakayoko), Morata (87' Batshuayi).

Wielu kibiców mogło z wypiekami na twarzy wyczekiwać kolejnego starcia pomiędzy tymi ekipami, mając w pamięci to ostatnie, które było świetnym spektaklem dla każdego fana futbolu. Kanonierzy i The Blues zafundowali nam wtedy prawdziwą gratkę i emocjonalną jazdę bez trzymanki. Pod tym względem dzisiejsze derby rozczarowały i już w pierwszej połowie widać było, że nie będzie to podobny mecz. Przede wszystkim piłkarze, których prowadzi Antonio Conte, jak i podopieczni Arsene'a Wengera, stwarzali sobie za mało okazji. Grali bardzo ospale, a stuprocentowych sytuacji, podobnych do tych, które ostatnio zaprzepaszczał raz za razem Alvaro Morata po prostu nie było.

Pierwsze 45 minut od drugiej połowy różniło się tylko tym, że żadna ze stron nie przeważała. Po przerwie to Chelsea zdominowała The Gunners, którzy bronili się na własnej połowie prawie do końca spotkania. Wynikało to z tego, że piłkarze w czerwono-białych strojach nie mieli pomysłu na grę w ofensywie. Nawet kiedy The Blues osłabli w końcówce po ciągłych atakach na bramkę Davida Ospiny, wciąż nie mogło być mowy o golu dla Arsenalu, ponieważ nie miał go kto strzelić. Alexandre Lacazette wyglądał na zagubionego, kiedy był otoczony Iwobim i Welbeckiem. Ci dwaj piłkarze, choć pierwszy znacznie lepiej zaprezentował się od drugiego, zupełnie nie wiedzieli, co robią na boisku. Nie dziwi więc fakt, że Lacazette miał tak naprawdę jedną szansę w tym meczu, kiedy wybiegł na wolne pole w pierwszej połowie.

Mesut Özil nie znalazł się w składzie na pojedynek przeciwko Chelsea, z kolei Alexis Sanchez wszedł z ławki rezerwowych w trakcie drugich 45. minut. Brak tych dwóch zawodników udowodnił jedynie, że klubowi będzie bardzo ciężko, jeśli zdecydują się odejść. Chilijczyk nie zagrał niczego specjalnego, ale był otoczony Iwobim oraz Welbeckiem. Zastąpił w tym przypadku Lacazette'a i, podobnie jak on, mógł się poczuć jedynie bezradny. Na domiar złego, kibice Arsenalu byli zmuszeni oglądać, jak Jack Wilshere opuszcza boisko z urazem. Patrząc na przebieg spotkania, należy uznać, że Arsene Wenger powinien być zadowolony z bezbramkowego remisu, ponieważ jego zespołu nie było dziś stać na nic więcej.

Carabao CupChelsea FCRaport pomeczowyPamiątki kibica Arsenalu autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Londyniak85 komentarzy: 211 13.01.2018, 22:53

Czy ktoś z was wie co to za dziennikarzyna ten Diego Martinez?

Sobieski14 komentarzy: 1489 13.01.2018, 22:53

@karol200: Już od 15 lat słyszę ze się Romek ma znudzić Chelsea, teraz Szejki mają się znudzić City... Prawda taka że jak się szejkowi zachce NBA to pójdzie i kupi. Piłka nożna ciągle rośnie jako biznes i nikt tego z dnia na dzień nie odpuści.
United po odejściu Fergusona mota się niemiłosiernie i nawet pompowane miliony w gwiazdeczki i speszjal łan cudów nie robi a styl gry taki że byłe gwiazdki krytykują Mou i klub na każdym kroku, bo już wietrzą okazje jak się Mou pozbyć żeby samemu się wcisnąć

XandeR komentarzy: 5139 13.01.2018, 22:52

Biegał sam po skrzydle
Kupe strzelił goli
A jak dobrze pójdzie
Do ManU spie... li?

Niech idzie, zwykły najemnik bez historii i bez osobowości

emelkan99 komentarzy: 947 newsów: 28 13.01.2018, 22:49

Śmieszne, że wybór City dla wielu oznacza niepodążanie za pieniędzmi

Argudo komentarzy: 5307 newsów: 4 13.01.2018, 22:48

Coraz poważniejsze te źródła, czekamy na doniesienia z "Chwili dla Ciebie".

XandeR komentarzy: 5139 13.01.2018, 22:47

@karol200:

Fa cup. Stfu

Londyniak85 komentarzy: 211 13.01.2018, 22:46

@Dominik11:
Właśnie podałem niżej informacje z jego twittera trochę dziwne ze on pierwszy wie a nikt bardziej znany i wiarygodny nawet Di Marzio nie potwierdza.

karol200 komentarzy: 74 13.01.2018, 22:44

@DexteR_000: No dobrze, ale Arsenal nic nie wygrywa, w takim przypadku nawet historia zchodzi na drugi plan. United chociazby w poprzednim sezonie zdobylo trzy byle jakie ale jednak trofea. City dzisiaj jest dobre a jutro moze nie istniec bo szejkowi sie znudzi i przeniesie sie do NBA. Teraz chwalisz City, a w przyszlym sezonie bedziesz sie z nich smial ze tiki taka sie skonczyla, bo kluby w premierlague juz sie nauczyly jak ich pokonac. United jest duzo bardziej stabilne i wyraznie coraz mocniejsze po odejsciu Fergusona, wszystko wraca na dobre tory i tak juz zostanie.

Dominik11 komentarzy: 10938 13.01.2018, 22:44

http://www.fangol.pl/view/237074/wszystko-dogadane-w-sprawie

Alexis do Manu

Manu dogadało się z Arsenalem

sebastix11 komentarzy: 4970 13.01.2018, 22:42

Eduardo juz sie nagral w Legii :P kontuzja

Londyniak85 komentarzy: 211 13.01.2018, 22:42

Nie wiem czy to wiarygodne źródło ale niby Done Deal ktoś może potwierdzić co to za gościu? nie obserwują go zadni wiarygodni dziennikarze piłkarscy.

Diego Martinez‏ @DiegoMSport

Alexis Sanchez to Manchester United is a done deal. An agreement with Arsenal and Fernando Felicevich was finalised today. #MUFC
21:35 - 13.01.2018

XandeR komentarzy: 5139 13.01.2018, 22:38

Lucas, Gabriel, Coq, ale meczycho. Lucas z asysta w 92 min gdyby nie fakt ze gostek z kilku metrów nie trafił na pustą

TurboGrosik komentarzy: 1110 13.01.2018, 22:35

Jak tam Coq w 1 meczu dzis?

DexteR_000 komentarzy: 4541 13.01.2018, 22:35

@karol200: United ma tak samo historie jak Arsenal, ale widzisz mimo tego Alexis odchodzi z Arsenalu.
I czy chcesz czy nie City bije obecnia BPL

karol200 komentarzy: 74 13.01.2018, 22:34

@Marcinafc93: https://www.google.pl/amp/s/www.101greatgoals.com/top-stories/man-city-alexis-sanchez-united-done-deal/amp/

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 22:34

No i kto to jest ten Shocker? Ja wiem że była taka postać ze Spidermana :)

karol200 komentarzy: 74 13.01.2018, 22:34

@ArsenalArshawin: https://www.google.pl/amp/s/www.101greatgoals.com/top-stories/man-city-alexis-sanchez-united-done-deal/amp/

Marcinafc93 komentarzy: 13099 13.01.2018, 22:33

@karol200

Skąd masz te info?

fizjo_afc komentarzy: 1061 13.01.2018, 22:32

Rozumiem City. Bo Guardiola, bo mają teoretycznie 75% szans na Mistrzostwo, bo grają najlepszą piłkę w Anglii, bo zarobki zapewne zwiększą się dwukrotnie ale Manure? tam to tylko kasa i nic więcej. Ani szans na trofea w tym sezonie ani stylu.

Dawid04111 komentarzy: 10297 newsów: 14 13.01.2018, 22:32

Jeszcze Valencia niech podkupi Walcotta, Ramseya i Giroud i idą na mistrza.

karol200 komentarzy: 74 13.01.2018, 22:31

@3rdpitch: Tak bo przeciez w City gralby za darmo. United to swiatowa marka, City do tego poziomu proboje dojsc a pewnie nigdy nie dojdzie. A to ze teraz City jest mocniejsze pilkarsko ? Z Sanchezem to United moze byc mocniejsze.

Dawid04111 komentarzy: 10297 newsów: 14 13.01.2018, 22:29

Heh, Coq zszedł i zaraz gol kontaktowy.

filo94 komentarzy: 1764 13.01.2018, 22:29

Niech idzie do tego Utd, ale mam nadzieję, że Mikiego dołączą nam :D

Klopp12 komentarzy: 145 13.01.2018, 22:27

Coś czuję, że Alexis rzeczywiście wyląduję w United. Ale obym się mylił, już lepiej niech idzie do City.

3rdpitch komentarzy: 2457 13.01.2018, 22:27

Jak przejdzie do MU zamiast City to będzie oznaczało, że liczą się dla niego tylko pieniądze, a nie ambicje i trofea

fizjo_afc komentarzy: 1061 13.01.2018, 22:25

Jak Alexis przeniesie się do tego murarza Mourinho, to jest dla mnie totalnym zerem.

PrzeArs komentarzy: 786 13.01.2018, 22:25

Patrze na tabele PL na wynikach na zywo a tu pierwsze 6 zespołów w Lidzę począwszy od ManC aż do Arsenalu ostatnich pięć meczów ani jednej porażki żaden zespół !!!!!! to pokazuję jak mocna i wyrównana jest liga w tym roku !!!! nigdy tak chyba nie było

ArsenalArshawin komentarzy: 1665 newsów: 4 13.01.2018, 22:23

@karol200: żródło?

karol200 komentarzy: 74 13.01.2018, 22:21

Shocker for Man City: ‘Alexis Sanchez to Man United is a done deal’

cwalin komentarzy: 897 13.01.2018, 22:16

Teraz zapiwiedz meczu bedzie razem ze skladami?

arsenallord (redaktor) komentarzy: 13961 newsów: 107 13.01.2018, 22:15

twitter.com/XaviTempo/status/952236257312112641 - "Najlepszy piłkarz świata". Ten gość to w moim rankingu do TOP 20 chyba nawet się nie łapie.

filo94 komentarzy: 1764 13.01.2018, 22:15

Dobra kiedy ten Malcom :D dawać go już!

Calyn komentarzy: 627 13.01.2018, 22:10

@emes37: Naprawdę nieźle tyle, że warto zaznaczyć że Valencia dużo lepiej taktycznie gra niż my więc Coq ma mniej obowiązków. Z resztą świetnie to było widać jak Cazorla jeszcze grał mógł się skupić na czyszczeniu

emes37 komentarzy: 128 13.01.2018, 22:08

@Loczek: dzięki @Paczuszek: zobaczyłem dopiero po dodaniu komentarza ;p

Barney komentarzy: 10760 13.01.2018, 22:08

Ja pierdziele większość piłkarzy to najemnicy takich Del Piero ,Tottich na palcach jednej ręki można policzyć za co pretensje do Sancheza.
Odchodzi tak jak większość naszych gwiazd głownie dlatego,że dajemy dupy i mamy słaby team bez mentalności i nie ma szans na wygranie EPL i LM.

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 22:06

@Alonso: No w sumie niezwróciłem na to uwagi ;) Chociaż w obliczu takiego kryzysu u nich mogą zmienić swoją politykę , oby tylko nie wzięli Sancheza na celownik bo wydaje mi się że z miejsca zostaliby faworytami o jego pozyskanie ze względu na to że działacze AFC woleliby żeby zasilił on inną lige ... Takie moje luzne przypuszczenia

Loczek komentarzy: 43 13.01.2018, 22:05

@emes37: Całkiem przyzwoicie

Paczuszek komentarzy: 66 13.01.2018, 22:05

@emes37: niżej skomentowałem ;)

emes37 komentarzy: 128 13.01.2018, 22:04

Chciałbym abyśmy przeszli na ustawienie 4 4 2 teraz tak sobie pomyślałem. Oglądał ktoś Valencie jak Coq?

Alonso komentarzy: 7875 13.01.2018, 22:02

@jinks: Real nie kupuje piłkarzy w takim wieku. Ostatnim najstarszym piłkarzem z pola który dołączył do RM był 27 letni Modric w 2012 roku.

DexteR_000 komentarzy: 4541 13.01.2018, 21:59

@jinks: Z Fabsem troszke inaczej wyszlo ;d bardziej mam mu za zle to, że do doplacal do transferu Barcy niz, że poszedl do chelsea.

Nie uwazam go teraz za judasza mimo ze w jakims stopniu nim jest ;d

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 21:57

@DexteR_000: Dokładnie akurat w jego przypadku to nie ma najmniejszego znaczenia :) Podobnie Neymar też możliwe że kiedyś wyląduje na Bernabeu. Dla Fabregasa też nie było problemem przejść do Chelsea podobnie jak dla wielu innych judaszy. Piłkarze tacy jak Giggs, Terry czy Totti to już przeżytek i co raz mniej takich

DexteR_000 komentarzy: 4541 13.01.2018, 21:55

@karol200: Przeciez on leje na to czy Barca miala by mu na to zazle :D tak samo leje na nas :D

Barney komentarzy: 10760 13.01.2018, 21:54

w tyłku to mam niech idzie do Mu jesli daja lepsza kase.

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 21:53

@karol200: Moim zdaniem nie miałby nic przeciwko nie oszukujmy się, nie jest on typem piłkarza który by sie przejmował czymś takim :) Serio uważasz że brałby to pod uwagę po tym jak flirtował intensywnie z City a teraz rzekomo z MU ?

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 21:52

@DexteR_000: No najgorsze w sensie dla mnie :) A dla was faktycznie to byłaby chyba najlepsza opcja.

karol200 komentarzy: 74 13.01.2018, 21:52

@jinks: Samchez gral w Barcie, nie wiadomo jakby zareagowal na oferte Realu....

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 43421 newsów: 259 13.01.2018, 21:51

@pierre_afc
Jeśli byłby zdrowy, bo zdrowie dalej mu szwankuje.

DexteR_000 komentarzy: 4541 13.01.2018, 21:51

@jinks: Najgorsze? zalezy dla kogo. Ja tam nie chce go widziec juz w PL a tymbardziej w obcej druzynie.

jinks komentarzy: 368 13.01.2018, 21:49

Dziwi mnie że nie słychać by Real starał się o Sancheza ... Tymbardziej jak w takim dołku są. Najgorsze co by było to gdyby trafił właśnie do nich..

Następny mecz
Ostatni mecz