Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal

Derby zawiodły: Chelsea 0-0 Arsenal 10.01.2018, 22:04, Łukasz Wandzel 2509 komentarzy

Po niezwykle nudnym meczu okazało się, że pierwszy pojedynek półfinałowy Carabao Cup nie przyniósł żadnego rozstrzygnięcia, a dwa zespoły z Londynu będą rozpoczynać rewanż na The Emirates Stadium z zerowym dorobkiem bramkowym. Z tą przewagą dla zawodników prowadzonych przez Arsene'a Wengera, że zagrają oni u siebie. Dlatego też wydaje się, że Kanonierzy lepiej wyszli na dzisiejszym remisie, ponieważ przy takiej grze ofensywnej to maksimum, co mogli osiągnąć.

Obydwie drużyny były świadome tego, że czeka je rewanż, więc bały się zaryzykować. O ile jeszcze można zrozumieć Arsenal, ponieważ w drugim meczu zagra przed własną publicznością, o tyle The Blues powinni bardziej postarać się o zwycięstwo. Jednak odpuszczali w pierwszej połowie, dzięki czemu we współpracy z The Gunners zagrali nudny mecz. W drugiej odsłonie wyglądali lepiej od rywali, naciskali go, ale i tak nie wyglądali na takich, którzy przestraszyliby się spotkania na The Emirates. A z pewnością będzie to otwarty mecz, gdyż rozstrzygnie o tym, kto przechodzi dalej. Dzisiejsze derby zawiodły, bo londyńskie ekipy zrobiły sobie z nich rozgrzewkę przed rewanżem.

Składy, w jakich oba wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mustafi, Holding - Bellerin, Wilshere (59' Elneny), Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Welbeck - Lacazette (67' Alexis).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Kante, Fabregas, Drinkwater (68' Willian), Alonso - Hazard (85' Bakayoko), Morata (87' Batshuayi).

Wielu kibiców mogło z wypiekami na twarzy wyczekiwać kolejnego starcia pomiędzy tymi ekipami, mając w pamięci to ostatnie, które było świetnym spektaklem dla każdego fana futbolu. Kanonierzy i The Blues zafundowali nam wtedy prawdziwą gratkę i emocjonalną jazdę bez trzymanki. Pod tym względem dzisiejsze derby rozczarowały i już w pierwszej połowie widać było, że nie będzie to podobny mecz. Przede wszystkim piłkarze, których prowadzi Antonio Conte, jak i podopieczni Arsene'a Wengera, stwarzali sobie za mało okazji. Grali bardzo ospale, a stuprocentowych sytuacji, podobnych do tych, które ostatnio zaprzepaszczał raz za razem Alvaro Morata po prostu nie było.

Pierwsze 45 minut od drugiej połowy różniło się tylko tym, że żadna ze stron nie przeważała. Po przerwie to Chelsea zdominowała The Gunners, którzy bronili się na własnej połowie prawie do końca spotkania. Wynikało to z tego, że piłkarze w czerwono-białych strojach nie mieli pomysłu na grę w ofensywie. Nawet kiedy The Blues osłabli w końcówce po ciągłych atakach na bramkę Davida Ospiny, wciąż nie mogło być mowy o golu dla Arsenalu, ponieważ nie miał go kto strzelić. Alexandre Lacazette wyglądał na zagubionego, kiedy był otoczony Iwobim i Welbeckiem. Ci dwaj piłkarze, choć pierwszy znacznie lepiej zaprezentował się od drugiego, zupełnie nie wiedzieli, co robią na boisku. Nie dziwi więc fakt, że Lacazette miał tak naprawdę jedną szansę w tym meczu, kiedy wybiegł na wolne pole w pierwszej połowie.

Mesut Özil nie znalazł się w składzie na pojedynek przeciwko Chelsea, z kolei Alexis Sanchez wszedł z ławki rezerwowych w trakcie drugich 45. minut. Brak tych dwóch zawodników udowodnił jedynie, że klubowi będzie bardzo ciężko, jeśli zdecydują się odejść. Chilijczyk nie zagrał niczego specjalnego, ale był otoczony Iwobim oraz Welbeckiem. Zastąpił w tym przypadku Lacazette'a i, podobnie jak on, mógł się poczuć jedynie bezradny. Na domiar złego, kibice Arsenalu byli zmuszeni oglądać, jak Jack Wilshere opuszcza boisko z urazem. Patrząc na przebieg spotkania, należy uznać, że Arsene Wenger powinien być zadowolony z bezbramkowego remisu, ponieważ jego zespołu nie było dziś stać na nic więcej.

Carabao CupChelsea FCRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282413.01.2018, 18:03

Tarkowski nawet po polsku nie mówi.

Londyniak85 komentarzy: 23213.01.2018, 18:02

Jezus jak ten Real słabo gra w tym sezonie wychodzi krótka ławka brak zastępców w ofensywie dla Benzemy odszedł Morata, James a przyszli młodzi Asensio czy Cabellos którzy mają straszne wahania formy.
A Zidane dalej mówi ze nie potrzeba wzmocnień ciekawe.
Jeśli miałbym puścić Sancheza to np do Realu jak by byli zainteresowani lepiej niech gra w innej lidze niz u nas.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11713.01.2018, 18:01

Fajnie by było, gdyby Real nie awansował do następnej LM. A nie jest to wykluczone.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.01.2018, 18:01

A z resztą nie ma tematu. Za Bońka i Nawałki nie ma miejsca na takich zawodników w kadrze.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.01.2018, 18:00

podobno United zamierza wymienić się z Arsenalem i ściągnąć Sancheza, a włączyć kogoś z duo Mkihtaryan/Martial, czyli raczej Ormianin

kamilo_oo komentarzy: 2356713.01.2018, 18:00

Beka z Realu. Jeszcze Barka mogłaby tak pokaleczyć.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.01.2018, 18:00

@AceVenturaLFC
Co u niego? co robi dziś wieczorem?

kamilo_oo komentarzy: 2356713.01.2018, 17:59

Nie dla Tarkowskiego. Gdyby od razu zadeklarował, że chce, to tak. Ale on się waha, bo liczy na powołanie od Anglików.

@Barney:

Nieee. Gosc pragnie grac dla Anglii, a Polske ma na drugim miejscu, nigdy w zyciu nie brac takich

@Barney: Janusze futbolu na to nie pozwolo, nie nosi koszulek z polską walczącą

DontCry komentarzy: 760813.01.2018, 17:56

Tarkowskiego?

Barney komentarzy: 2090613.01.2018, 17:56

Co myślicie o powołaniu dla Tarnowskiego do reply Glik miałby lepszego partnera do gry niż obecnie

tomek_13 komentarzy: 243213.01.2018, 17:54

zauważyliście że jest nowa wiadomość przy meczu na flasscore "wielka szansa" ciekawe kiedy jest ona używana, ale przeważnie jest bramka :D

haah ta reklama "CARABAO Chin chao Viet Nam" :D

Coraz bardziej mnie przekonuje, że ten puchar po prostu musi trafić do Arsenalu.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.01.2018, 17:47

Brawo Watford! 21 punktów siada w 90 minucie.

tomek_13 komentarzy: 243213.01.2018, 17:47

Tosun na Totki

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.01.2018, 17:47

Pardew o kulisach transferu Cabaya do Arsenalu sprzed paru lat

"Yohan Cabaye was definitely, definitely going to Arsenal when I was at Newcastle. But he didn’t go.”

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.01.2018, 17:46

Malcom chyba w Arsenalu. Borussia woli wziąć Williamsa z Bilbao

DontCry komentarzy: 760813.01.2018, 17:44

Czy Bakayoko robi coś dobrze w tym meczu? Masakra.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.01.2018, 17:44

@kamilo_oo
Pewnie ma tego samego fryzjera co Pogba, to wiesz!

Każdy chce mieć własnego Paula :D

kamilo_oo komentarzy: 2356713.01.2018, 17:43

Ja się dziwiłem aż takim zainteresowaniem Bakayoko. Prędzej bym z Monaco wyciągał Fabinho.

kamilo_oo komentarzy: 2356713.01.2018, 17:41

@Kanonier204:

O właśnie zapomniałem o najważniejszym :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.01.2018, 17:40

minutowa*

@kamilo_oo
Kompilacja minutowe na youtube, i cały sezon mam w garści!

tomek_13 komentarzy: 243213.01.2018, 17:39

hahahah, Neymar za 500 milionów do MU

Kysio2607 komentarzy: 1336013.01.2018, 17:39

Mi Bakayoko za czasów Monaco kojarzył się tylko z tymi farfoclami w LM kiedy załatwiał bramki przeciwnikom. Pewnie w międzyczasie robił dobre wrażenie ale dla mnie to i tak trochę taki klocek środka pola :P

kamilo_oo komentarzy: 2356713.01.2018, 17:39

Ta, wejdę sobie na whoscored czy inne transfermarkty, zobaczę statystyki i już wszystko wiem

tom8203 komentarzy: 150413.01.2018, 17:39

Chelsea slaba ! To nie przypadek ze z nami tez sie slabo zaprezentowali !!

Barney komentarzy: 2090613.01.2018, 17:38