Dobry wynik po słabej grze. Fulham 0-1 Arsenal.

Dobry wynik po słabej grze. Fulham 0-1 Arsenal. 20.04.2013, 17:00, Marcin Stefaniak 7634 komentarzy

Po wtorkowym bezbramkowym remisie z Evertonem Kanonierzy wrócili na zwycięską ścieżkę, pokonując Fulham 1-0. Nie była to jednak wygrana, z której podopieczni Wengera mogliby być dumni. Mimo gry w przewadze Arsenal nie radził sobie z grą w ofensywie i stworzył niewiele klarownych szans. Do tego w drugiej połowie ku zaskoczeniu wszystkich to gospodarze przejęli inicjatywę i zepchnęli Kanonierów do głębokiej defensywy. Ostatecznie jednak The Gunners zdołali utrzymać jednobramkowe prowadzenie i zgarnęli komplet punktów, który może okazać się kluczowy na koniec sezonu.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Ramsey, Rosicky (71' Podolski), Cazorla (92' Vermaelen), Walcott (71' Wilshere), Giroud.

Fulham: Schwarzer; Manoliew, Senderos, Hangeland, Richardson; Enoh, Sidwell; Ruiz, Emanuelson (87' Frei), Kacaniklić (85' Petrić); Berbatow.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie z wysokiego "c" i już w 2. minucie stworzyli pierwszą dogodną okazję do strzelenia gola. Udaną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Urby Emanuelson, jednak jego dośrodkowanie zostało wybite przez zawodników Arsenalu.

Minutę później piłkę z bramki musiał wyciągać Mark Schwarzer. Podanie Oliviera Girouda na gola zamienił Theo Walcott, jednak Anglik znalazł się na spalonym i bramka nie została uznana.

W 10. minucie świetną szansę na zdobycie gola zmarnował Laurent Koscielny, który nie był w stanie wykorzystać dobrego dośrodkowania Theo Walcotta.

W 12. minucie czerwoną kartkę ujrzał Steve Sidwell. Anglik zaatakował Mikela Artetę wyprostowaną nogą i słusznie został wyrzucony z boiska przez Andre Marrinera.

Wydawać by się mogło, że grający w przewadze Arsenal ruszy do szturmowych ataków, jednak wyglądało to inaczej. Kanonierzy rzeczywiście prowadzili grę, ale nie stwarzali większego zagrożenia pod bramką przeciwnika. Groźniejsze były natomiast kontrataki graczy Fulham. W 21. minucie po indywidualnej akcji Emanuelsona groźny strzał oddał Dimitar Berbatow, jednak na posterunku znalazł się Wojciech Szczęsny.

Dopiero w 35. minucie podopieczni Wengera zagrozili Schwarzerowi. Podanie z głębi pola otrzymał Giroud. Francuz szybko obrócił się z piłką, ale ta trafiła tylko w słupek.

W 40. minucie Nacho Monreal stracił piłkę przed polem karnym na rzecz Emanuelsona. Holender po raz kolejny dał o sobie znać oddając groźny strzał, który i tym razem nie był w stanie zaskoczyć Szczęsnego.

Wreszcie w 43. minucie Arsenal wyszedł na prowadzenie. Rzut wolny po raz kolejny wykonywał Walcott, który popisał się dobrym dośrodkowaniem. Strzał głową oddał Laurent Koscielny, a futbolówkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Per Mertesacker.

Kilka minut później Andre Marriner zakończył pierwszą część spotkania.

Nie lada rozrywkę zapewnił kibicom Arsene Wenger, który spóźniony na drugą połowę musiał przebiec się przez murawę. Spotkało się to z aplauzem fanów zgromadzonych na Craven Cottage.

Wszyscy spodziewaliby się, że grający lepiej w drugich połowach Arsenal szybko podwyższy prowadzenie i uspokoi grę. Nic bardziej mylnego, Kanonierzy nie wyrażali chęci do gry i szybko oddali pole przeciwnikowi.

Aktywny od samego początku był Stanisław Manoliew. W 58. minucie Bułgar wdarł się w pole karne Arsenalu, ale w ostatniej chwili interweniował Mertesacker. Po raz kolejny Manoliew dał o sobie znać 12 minut później, kiedy to po dobrej indywidualnej akcji próbował dośrodkować do Berbatowa, jednak oddał groźny strzał, z którym niemałe problemy miał Wojciech Szczęsny.

W 77. minucie z rzutu wolnego uderzał Kieran Richardson, Wojciech Szczęsny wybił piłkę przed siebie, a do tej jako pierwszy dopadł Manoliew i umieścił ją w siatce. Wcześniej jednak w górę powędrowała chorągiewka Pani arbiter i gol nie został uznany.

W 90. minucie siły na boisku się wyrównały, bowiem czerwoną kartkę za wejście prostą nogą obejrzał Olivier Giroud.

Zawodnicy Fulham postanowili rzucić wszystkie siły do ataku i to pozwoliło wyprowadzić Kanonierom groźny kontratak. Od połowy boiska z piłką popędził Aaron Ramsey, jednak w sytuacji sam na sam z Markiem Schwarzerem strzelił obok bramki. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Belzebub666 komentarzy: 280106.05.2013, 15:01

****

DeptaGUNNER komentarzy: 209727.04.2013, 16:11

Jest 1;1

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.04.2013, 15:50

btw to Fellaini to sie do tego CFC wybiera?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997327.04.2013, 15:34

w sumie moze byc smutno przegrac z rezerwami manure;(

DeptaGUNNER komentarzy: 209727.04.2013, 15:26

Łhooh Yaya.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:26

twitter.com/MickTheGooner/status/328102674010632192/photo/1

Nie mam nic przeciwko takiemu składu Kanonierów ;p Co do jedenastki United to będzie tam więcej zmian.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 127.04.2013, 15:21

afcforever, serie a toczy się w ślimaczym tempie, nie ma tam takiej walki o piłkę jak w anglii, to najwolniejsza liga z tych silnych w europie, dlatego tam tylu emerytów gra

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:21

Quotes:"He is utterly fearless and I don't see a limit to his potential. Is he the new Savicevic? No, he can be even better. He reminds me of johan Cruyff" Former Montenegro boss Dejan Savicevic on comparisons between himself and Jovetic in 2009.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:20

Strengths: Technically astute and two-footed, Jovetic is a skilful forward and when he has the ball at his feet, it's a kind of magic. His finishing is excellent, he is not afraid to get physical; a real star in the making who just loves to play the game.

Weaknesses: Jovetic is not the fastest and for someone standing at 6ft could be stronger in the air.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:16

Co do Gonalonsa który ma nas wzmocnić to jest to zawodnik którego można porównać stylem do Carricka i Busquetsa. Co do tego drugiego to nie chodzi oczywiście o symulowanie, bo w tym Hiszpan jest mistrzem :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:15

NineBiteWolf > Raczej wzmocnienie :D

Pinguite komentarzy: 1502027.04.2013, 15:12

Wigan! Dawać na remis koguciątka co nie piejo.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:11

Brak Adebayora w kadrze Spursów.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:10

Ogląda ktoś o 16 Wigan vs Tottenham ? ;p

Team News: Wigan Athletic: Robles, Kone, McCarthy, Maloney, Gomez, McManaman, McArthur, Boyce, Beausejour, Figueroa, Scharner
Subs: Al Habsi, Caldwell, Watson, Di Santo, Henriquez, Espinoza, Stam

Tottenham Hotspur: Lloris, Dempsey, Vertonghen, Huddlestone, Parker, Bale, Naughton, Defoe, Dembele, Dawson (c), Walker.
Subs: Friedel, Lennon, Sigurdsson, Holtby, Assou-Ekotto, Caulker, Carroll

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 127.04.2013, 15:08

Arsenal_1886, bo tu to on fauluje a nie jest faulowany ;d a napastnik to bardzo kontaktowa pozycja, obroncy beda go kopac i przestawiac caly mecz ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:08

NineBiteWolf > Wiele graczy Wenger sprowadzał którzy z początku grali na innych pozycjach, a potem potrafił im znaleźć idealną pozycję. Tak było z Titim czy Petitem.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:07

Marzag > Arteta miał wielkie problemy z kontuzjami w Evertonie, a teraz zobacz jaki jest mało podatny na urazy. Robinowi też sie udało uciec od kontuzji. Może za parę lat Diabiemu też się uda :D

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 127.04.2013, 15:05

Arsenal_1886, no a teraz porównaj sobie fizyczność ligi włoskiej do angielskiej :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:04

afcforever > Idealnt był Robin który był bardzo skuteczny oraz do tego potrafił zrobić z niczego sytuację dla kolegów. Jovetic jak narazie może nie jest jeszcze taki kliniczny pod bramką jak Robin, ale kreować sytuacje potrafi jak najbardziej.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 15:00

Marzag > W tym sezonie zagrał w 26 meczach. Opuścił tylko 5 meczy z powodu kontuzji. Stevan miał tak, że opuścił większość sezonu lub cały jak Jack w poprzednim, ale to nie znaczy, że są podatni na urazy. Jedna długa pauza nie czyni zawodnika podatnym na urazy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 14:57

NineBiteWolf > Wenger nie kupi bramkarza w podobnym wieku co Wojtek oraz takiego który kosztowałby nas ponad 10 mln funtów, a takimi byliby bramkarze jak Mignolet czy Begovic. No chyba, że by spadł ktoś z nich z klubem do Championship.

afcforever >
Gervinho/Poldi lewe skrzydło, Theo/Chambo prawe skrzydło, Rosa/Santi środek, atak Giroud/Jovetic. W obwodzie młodzież w postaci Akpoma, Gnabriego i Eisfelda na COC. Chciałbym kogoś nowego za Gervinho w lato :D

dennis93 komentarzy: 107227.04.2013, 14:55

yeni;

Zwyczajnie odpuszczam takie 'newsy' :).

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 127.04.2013, 14:55

Arsenal_1886, nie boje sie jego braku jakosci, a braku odpornosci na kontuzje ;p

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35527.04.2013, 14:55

Boję się o to, że JoJo nie zapewni nam bramek, bo to, że będzie się wyróżniał to dla mnie oczywiste

yeni komentarzy: 163927.04.2013, 14:52

Villa to w ogole odpada. W zimie bym go jeszcze przyjal, ale teraz w lecie sa lepsze opcje.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 14:51

Marzag > Tzn ? :D Jak nie on to Villa no to ;p Tańszy, bardziej sprawdzona opcja i bardziej doświadczony.

yeni komentarzy: 163927.04.2013, 14:50

Arsenal_1886, jak najbardziej, stoper to może Ogbonna, z DP jeszcze Luiz Gustavo, a napastnika wolałbym Aubameyanga, ale Jovetićem tez nie pogardze, choć moim zdaniem Jovetić słabszy a droższy..

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 127.04.2013, 14:50

Arsenal_1886, byłoby fajne okienko, ale Jovetica się boję ;p

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 127.04.2013, 14:48

yeni, no to to po prostu ignoruj ;p niech się ludzie cieszą, choć na chwile to odciągnęło ich myśli od problemów :-)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 14:48

Co byście powiedzieli na takie okienko, że do klubu w lato trafi Adler, stoper, Gonalons/Capoue/Kondogbia oraz Jovetic ? Oczywiście biorąc pod uwagę, że Sagna zostaje. Jak odchodzi to ktoś za niego oczywiście. Odchodzą drewniaki. Vermaelen zostaje.

yeni komentarzy: 163927.04.2013, 14:47

dennis93, a to że choćby na takim onecie w dziale sportowym na 8 newsów 5 jest o Borussi i Lewandowskim. Ciebie to nie wkurza?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35527.04.2013, 14:46

@arsenal_1886- metro.co.uk (Sanderson)

dennis93 komentarzy: 107227.04.2013, 14:46

Co Wam przeszkadza Lewandowski? Zawiść, zadrość?

yeni komentarzy: 163927.04.2013, 14:45

no ale ile można, to jest takie pier... byle tylko potrzymać temat, dżizas..

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 14:45

yeni > Musisz się na to przygotować, że tak będzie, aż do jego zmiany klubu w lato lub podpisania przez niego nowej umowy z BVB :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 14:44

koxiarz14 > Podaj linka lub źródło ;p

yeni komentarzy: 163927.04.2013, 14:43

jak mnie wk**wia, wszędzie LEWANDOWSKI LEWANDOWSKI LEWANDOWSKI, ONET, SRONET, INTERIA, WUPE, DUPE, wszędzie, kuźwa!!!!!!!!!!!!!!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952127.04.2013, 14:43

Topek > My nie mamy nawet 4 miejsca zaklepanego, a ty marzyłeś o drugiej
lokacie ? :D Dobre.
3 miejsce dla nas patrząc na kadrę Chelsea to będzie sukces.

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12627.04.2013, 14:37

Kurde City wygrywa, nie będzie wicemistrza :(((

Vendeful komentarzy: 236527.04.2013, 14:33

west ham nie gra atrakcyjnej pilki ale są super poustawiani w defensywie i przy stalych fragmentach gry.myśle ze gdyby big sam mial kilku lepszych zawodnikow do wykorzystania to by liczyli sie w walce o pierwsza 6,moze 7.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 127.04.2013, 14:29

Ale Aguero sie trzyma na nogach. Miazga.

dennis93 komentarzy: 107227.04.2013, 14:15