Dobrze wejść w nowy rok: Arsenal vs Newcastle

Dobrze wejść w nowy rok: Arsenal vs Newcastle 01.01.2016, 14:07, bojowy schabowy 1038 komentarzy

Sylwestrowa noc już za nami, mieszkańcy świata hucznie pożegnali mijający 2015 rok. Był to bardzo dobry czas dla Arsenalu. Żadna drużyna w 2015 roku w angielskiej Premier League nie zdobyła więcej punktów niż Kanonierzy, którzy zgromadzili 81 oczek. Dla porównania drugi Manchester City zdobył ich 72. Nowy rok oznacza też, że w Europie rozpoczął się ekscytujący okres w świecie futbolu. Od 1 stycznia w ligach europejskich otwarte zostały okna transferowe. Arsene Wenger dokonał wzmocnień bardzo szybko, ponieważ już większość mediów w Anglii jak i Europie oświadczyła, że transfer Mohameda Elneny’ego do Londynu jest już przesądzony i Egipcjanin przeszedł w Paryżu testy medyczne. Okno transferowe nie oznacza jednak rozbratu z piłką nożną na boiskach. Angielscy kibice nie mogą narzekać na brak futbolowych wrażeń, ponieważ owa przerwa nie obowiązuje w ligach angielskich. Arsenal pierwszy mecz nowego roku zacznie z Newcastle. Sroki w tym sezonie nie spisują się na miarę oczekiwań, po transferach Mitrovica, Wijnalduma czy Thauvina można było się spodziewać, że Steve McClaren będzie walczył o pierwszą dziesiątkę tabeli. Rzeczywistość jest jednak inna, Newcastle gra fatalnie i znajduje się w strefie spadkowej.

Arsenal do meczu przystąpi z pozycji lidera tabeli. Kanonierzy do tej pory radzili sobie dobrze w ligowych rozgrywkach, na pochwały zasługuje Mesut Özil, który rozgrywa jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. Nie zawodzi też Olivier Giroud, który po niemrawym początku sezonu w końcu zaczął regularnie strzelać. Podopieczni Wengera na własnym boisku czują się pewnie, po wpadce z West Hamem na początku sezonu Kanonierzy nie przegrali na The Emirates żadnego ligowego meczu. Wyjazdowa forma Newcastle nie należy do najlepszych, wygrali oni zaledwie dwa spotkania, a przegrali sześć razy, udało im się również wywieźć bezbramkowy remis z Old Trafford.

Ostatnie wyniki między tymi drużynami wskazują na to, że Arsenal nie powinien obawiać się Srok, jednak nie wolno londyńczykom lekceważyć przeciwnika. Podopieczni Wengera po raz ostatni przegrali z Newcastle w 2010 roku. Od tego czasu w meczach między oboma zespołami padły dwa remisy, a Arsenal był górą w ośmiu pojedynkach. Sobotni mecz będzie 164 ligowym pojedynkiem między Kanonierami a Newcastle. Arsenal wygrał 65 spośród tych spotkań, Newcastle było górą w 62 meczach.

Przeglądając informacje na temat sytuacji kadrowej zespołów można dojść do wniosku, że między Newcastle a Arsenalem wywiązała się kolejna rywalizacja – o to, który zespół będzie miał więcej kontuzjowanych zawodników. Plaga kontuzji dopadła w tym sezonie nie tylko zespół Wengera, menadżer Srok Steve McClaren z pewnością ma niemały ból głowy, gdy spojrzy na listę kontuzjowanych piłkarzy w swoim zespole. Na chwilę obecną Newcastle nie może skorzystać z jedenastu zawodników ze względów medycznych. Do największych braków należy nieobecność Papissa Cisse, Massadio Haidary, Marka Williamsona, Tima Krula oraz wiecznie kontuzjowanego Stevena Taylora. Arsene Wenger nie będzie mógł skorzystać z Alexisa, który prawdopodobnie wróci na następny mecz, z Sunderlandem. Podona sytuacja dotyczy MIkela Artety. Tomasowi Rosickiemu do powrotu na boisko zostały jedynie trzy tygodnie. Długoterminowe urazy leczą: Cazorla, Coquelin, Welbeck, Wilshere.

Starcia Arsenalu z Newcastle zawsze należały do ciekawych widowisk. Fani, a z pewnością komentatorzy popularnej polskojęzycznej sportowej stacji telewizyjnej pamiętają o niesamowitym meczu zakończonym wynikiem 4-4 lub o batalii z grudnia 2012 roku, gdy Arsenal rozbił rywala aż 7-3. Arsenal potrzebuje zwycięstwa, ponieważ styczeń będzie dla podopiecznych Wengera prawdziwym sprawdzianem. Zdobycie trzech punktów przez Kanonierów to niemal obowiązek jeśli chcą się liczyć w walce o mistrzostwo. Newcastle z pewnością będzie walczyło, w ich sytuacji nawet jeden punkt jest ważny, ponieważ coraz bardziej przybliża się do nich widmo spadku. Przed nami mecz, który zapowiada się być pełnym walki. O tym kto wygra dowiemy się w sobotnie popołudnie.

Rozgrywki: 20. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Czas: Sobota, 2 stycznia 2016, godzina 16:00 czasu polskiego

Skład kanonierzy.com:

Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Flamini, Ramsey – Walcott, Özil, Campbell – Giroud.

Typ kanonierzy.com: Arsenal 2:0 Newcastle

Newcastle UnitedPremier LeagueZapowiedź autor: bojowy schabowy źrodło: własne
sidtsw komentarzy: 303402.01.2016, 17:52

wazne 3 punkty , brawo, ale mecz dramat :-(

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.01.2016, 17:50

Ramsey za to co zrobił, a bardziej za to czego nie zrobił powinien dostać mecz zawieszenia. :)

kanonier995 komentarzy: 54402.01.2016, 17:03

chciałem powiedzieć iż nie jaka FC Barcelona w 1 połowie meczu na stadionie Espaniolu przy posiadaniu 75% nie miała celnego strzału oddając 3 niecelne

Bellerin na +? o.O

Że co słucham? Litości. Chłopak jest tragiczny. Beznadziejne straty, beznadziejne dośrodkowania. Nic nie gra dzisiaj.

COYG19 komentarzy: 111002.01.2016, 16:58

Fanatic

Zejdź na ziemię :D

Fanatic komentarzy: 599102.01.2016, 16:57

Ramsey jest przeciętny technicznie jedynie ta jego boiskowa inteligencja wręcz wypchneła go na wyższy poziom. jakby mial technike np. Santiego to by pewnie Real rzucil na niego 150 mln po tym sezonie ;)

Nie ma co gdybać, gdyby kogoś nie było
przeważnie w każdej drużynie można wykluczyć 1 - 2 zawodników i gra dryżyny jest zupełnie inna.

Oldgunner3 komentarzy: 961802.01.2016, 16:53

Nie tylko Theo gra blado lecz mocno wtóruje mu Ramsey.Ogólnie przegrywamy walkę fizyczną i potwierdza się,że bez Sancheza mnóstwo tracimy grając z ekipami silnymi fizycznie i niezłymi technicznie.Jak na lidera w meczu z 18 ekipą u siebie to gramy żenująco kiepsko, a ławka straszy pustką chyba,że Rheine.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.01.2016, 16:53

Tak jak mówi @Pauleta19 nasi mają problemy z grą w dużym deszczu.

sidtsw komentarzy: 303402.01.2016, 16:53

nie ma energi, nie ma swiezosci, albo niech wroca kontuzjowani albo musimy kogos dorzucic...

TheRealBart komentarzy: 58202.01.2016, 16:53

A jak Ramsey się zaczął się ślizgać, to pierwszą myślą było, że kontuzja nadchodzi XD

Slaviola komentarzy: 1236402.01.2016, 16:53

Nasi śpią jeszcze po swietowaniu nowego roku, skrzydła drewniane, bo Theo i Ox grają piach. Reszta w sumie jak się spodziewałem, na plus Ozil, Cech i Bellerin. Miejmy nadzieję że w drugiej połowie chłopaki złapią oddech i skopią tyłek Sroką ;). Patrząc też na inne mecze, gdzie prawie wszędzie jest 0:0, można rzec że melanchonilna atmosfera dała się we znaki nie tygodnie pogodzie na wyspach, ale również piłkarzom XD

Czeczenia komentarzy: 1244702.01.2016, 16:53

Fabri4

Masz rację, mnie też nie bawią takie strzały.

Fanatic komentarzy: 599102.01.2016, 16:53

Gra się nie klei, widze panike jak tylko mamy futbolówke przy nodze na polowie przeciwnika. Joel jest potrzebny, najlepiej za theo ale zobaczymy czy po przerwie nasza gra złapie jakiś wspólny mianownik( np gol z niczego itp.)

mic_now komentarzy: 218902.01.2016, 16:52

ostatnio co widzę podanie do Oxa to już wiem że będzie po akcji.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9202.01.2016, 16:52

Nie liczcie na szybkie zmiany ;)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 802.01.2016, 16:52

mitmichael,
I słusznie do tego podchodzisz, bo każdy rywal może zaskoczyć. Równie dobrze ten mecz może się zakończyć wynikiem jak po pierwszej połowie, kolejną akcją Newcastle tym razem zakończoną golem albo naszą przemianą.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52402.01.2016, 16:52

49 strzałów oddano w 6 spotkaniach. 1 gol. Bardzo słabo.

lolkoznoob komentarzy: 96602.01.2016, 16:52

ale kibel gramy, Santi wracaj

Fabri4 komentarzy: 9942 newsów: 5002.01.2016, 16:52

Czeczenia

bezbek.

cutler komentarzy: 79502.01.2016, 16:52

przydalby sie ten Welbeck ... ktos kto polega na szybkosci i umie szarpnac ... mam wrazenie ze dzis Giroud nie zachwyci ...

sebastix11 komentarzy: 599102.01.2016, 16:51

od początku drugiej połowy wpuściłbym Joela za Oxa

gunners007 komentarzy: 954302.01.2016, 16:51

zrypaliśmy pierwsze 15 min gdzie powinniśmy wyjść na prowadzenie i teraz trzeba będzie się spiąć, zagrać na wyższej intensywność choć kilkanaście minut w II połowie i jakoś wymęczyć te 3 pkt bo NUFC gra dobrze.

Doktor komentarzy: 770602.01.2016, 16:51

Co by było, gdyby Ozil dostał kontuzji. Arsenal to w tym momencie w ataku Mesut, Alexis + czasami Giroud. Walcott raz na ruski rok strzeli jak z City i wszyscy będą do tego fapać, bo cyferki. Pal licho, że gość praktycznie zawsze jak gra, to sabotuje zespół. Jak robił za napastnika, to nie latał tak często z piłką przy nodze, to nie było tak tego widać. Jak mu się za to daje piłkę na skrzydle, to szansa spier... akcji jest równa 100%.

TheRealBart komentarzy: 58202.01.2016, 16:51

Jak dla mnie to słabo dzisiaj wygląda Nachos

Fabri4 komentarzy: 9942 newsów: 5002.01.2016, 16:51

chciałbym znać powód dlaczego Joel ostatnio siedzi na ławce. bo jeśli tym powodem jest gra Oxa lub Walcotta to chyba Wenger ma problemy ze wzrokiem

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 102.01.2016, 16:51

Żeby chociaż do początku 2 połowy przestało padać, bo im deszcz większy tym Kanonierzy grali słabiej.

sidtsw komentarzy: 303402.01.2016, 16:51

po raz kolejny nie wiem co to pressing.. Ozil sie juz wkurza i wcale mu sie nie dziwie.. Alexis wroc :-)

SzamponArsenal komentarzy: 25202.01.2016, 16:50

Ten zespół bez Alexisa, Santiego i Coqa męczy się z każdym.

Czeczenia komentarzy: 1244702.01.2016, 16:50

Aha, tak liczycie te celne strzały NUFC, ale lepiej powiedzcie o ich jakości. Zagrożenie? Moja babcia by to obroniła. Drugą ręką lepiąc pierogi.

rafnar komentarzy: 7302.01.2016, 16:50