Dopełnić formalności: CSKA - Arsenal

Dopełnić formalności: CSKA - Arsenal 12.04.2018, 01:06, MVTI 670 komentarzy

Trzeba uczciwie przyznać, że Arsenal w ostatnich tygodniach spisuje się naprawdę dobrze. Co prawda Kanonierom nadal nie udało się w pełni ustrzec błędów w defensywie, ale wygląda to znacznie lepiej niż wcześniej. The Gunners pragną wygrać Ligę Europy, a pokonanie oponenta na jego stadionie i dopełnienie formalności w kontekście dwumeczu sprawi, że kibice poczują się nieco pewniejsi, a sami piłkarze ponownie wejdą na odpowiedni poziom, do którego zdążyli nas przyzwyczaić wcześniej.

Arsenal wygrał sześć spotkań z rzędu, w których strzelił dziewiętnaście bramek, a stracił zaledwie cztery. Trzeba postawić sprawę jasno i przyznać, że wygląda to całkiem obiecująco oraz napawa optymizmem przed kolejnymi starciami. Doskonale wiemy, że podopieczny Arsene'a Wengera potrafią zagrać kilka świetnych meczów, a potem z kretesem przegrywać. Nie możemy być więc pewni odnośnie do formy Arsenalu i powiedzieć, że w pełni się ona ustabilizowała.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w ostatnim meczu na szczeblu europejskim ze składu wypadł Henrich Mchitarian. Ormianin najprawdopodobniej nie będzie zdolny do gry przez kilka następnych spotkań, jednak Wenger i spółka głęboko liczą na to, że ujrzą 29-latka z armatką na piersi jeszcze podczas obecnej kampanii. Powiedzmy sobie szczerze - Mchitarian dobrze wpasował się w nowy zespół, a kibice, jak i cała drużyna, z pewnością nie odczuli braku Alexisa Sancheza. Z powodu urazu na mecz nie będzie dostępny także David Ospina, który nabawił się kontuzji kostki i wróci za około 2 tygodnie. Co ciekawe, do stolicy Rosji nie poleciał Granit Xhaka, który zmaga się z grypą. Arsenal nie ma zbyt wielkiego pola manewru na środku boiska i za chorego Szwajcara ujrzymy najprawdopodobniej Mohameda Elneny'ego.

CSKA zajmuje obecnie trzecie miejsce w rosyjskiej ekstraklasie i przegrało trzy ostatnie spotkania. Podopieczni Viktora Goncharenko nie są więc w dobrej dyspozycji. Arsenal, jak na faworyta przystało, powinien skorzystać z tego faktu i obnażyć wszystkie słabości swojego oponenta oraz zakwalifikować się pewnie do kolejnej fazy Ligi Europy. W zespole Koni kontuzjowany pozostaje środkowy obrońca - Viktor Vasin. Reszta składu jest zdrowa i menedżer CSKA będzie miał w czym wybierać, aby posłać odpowiednią jedenastkę na starcie z Londyńczykami.

Arsenal pewnie wygrał domowe spotkanie przeciwko CSKA 4:1, gdzie zapewnił sobie dobra zaliczkę przed rewanżem. Należy jednak pamiętać, że wyjazdy do Rosji nigdy nie należą do najłatwiejszych, a warunki atmosferyczne, które tam panują również różnią się od tych, do których przyzwyczajeni są piłkarze z Londynu. Podopieczni Wengera powinni zatem pozostać w pełni skupieni, aby pewnie zakwalifikować się do kolejnej rundy i spróbować, choć w jakimś stopniu, uratować ten fatalny sezon poprzez trium w rozgrywkach europejskich.

Rozgrywki: 1/4 finału Ligi Europy

Miejsce: Rosja, Moskwa, Arena CSKA

Data: Czwartek, 12 kwietnia, 21:05 czasu polskiego

Przewidywany skład: Cech - Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal - Elneny, Wilshere - Iwobi, Ramsey, Özil - Lacazette

Typ Kanonierzy.com: 0:2

CSKA MoskwaLiga EuropyZapowiedź autor: MVTI źrodło: własne
ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202312.04.2018, 22:00

nie widziałem w tym klubie większego dziada niż lacazette w ataku i wilshere w pomocy i błagam nie wmawiajcie sobie że sanogo i denilson byli gorsi... :D, błagam, życie to nie fifa, ci goście nie łapali by się w wiśle płock i koronie kielce
cały zespół zresztą jak podsumował niedawno pewien ekspert jest idealnie skrojony na wicemistrza ruskiej ligi, wenger zrób nam wszystkim przysługę i skończ ten kabaret kompromitując się na amen też w europie

wenger2345 komentarzy: 55812.04.2018, 22:00

Najlepsze trzymamy na koniec, czyli na ostatnią minutę doliczonego czasu

worldcup komentarzy: 116312.04.2018, 22:00

wilshere kontuzja?

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52412.04.2018, 22:00

Pierwsza połowa wyglądała trochę na zasadzie: Arsenal nie chce, a CSKA nie może. Choć jednego gola udało im się strzelić.

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 112.04.2018, 22:00

Brakuje Xhaki i Mikiego.

TACCO komentarzy: 16012.04.2018, 21:59

Widać, jak istotny dla Arsenalu jest ten "słaby" Xhaka...

Barney komentarzy: 2058812.04.2018, 21:59

Atletico jakie słabe w 1 połowie zaczynam wierzyć w portugalczyków :D

Znając życie i Wengera, to poczekamy do 60 minuty i zaczniemy murować... Zacznie się obrona Częstochowy i worek z bramkami dla Rosjan się rozwiąże.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12612.04.2018, 21:58

Słabo gra Arsenal, słabo też CSKA. Im się udało coś wcisnąć, ale na razie nie wygląda na scenariusz tragedii. Gorzej jak jakimś cudem wepchną na 2:0, bo Arsenal i nerwówka źle współpracują.

borxon komentarzy: 42612.04.2018, 21:58

Brak "slabego" Xhaki az nadto widoczny.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52412.04.2018, 21:58

@kb8konrad
Bo celnie podaje?

FanekAFC komentarzy: 511212.04.2018, 21:58

Co za tragiczna gra, żadnego zaangażowania a najbardziej rzucają się w oczy żałosne wybicia na oślep Cecha, Bellerina czy Elnenego, a ten ostatni mógłby chociaż raz odebrać komuś piłkę, ale czego ja wymagam..

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.04.2018, 21:58

Jacek zagrał swoje ostatnie 45 minut w barwach AFC.Trzymał się za kostkę więc po wszystkim.
Co do meczu to cienizna ale nasi mają wszystko pod kontrolą.
Jak dla mnie to możemy przegrać nawet w takim stylu byle tylko był awans.Wyprawę do Rosji odbębnić i o niej szybko zapomnieć

Marioht komentarzy: 611412.04.2018, 21:58

Ale super mecz w Marsylii. Wreszcie trafiłem z wyborem.
Jak tam Arsenal?

kb8konrad komentarzy: 142812.04.2018, 21:58

Znowu Elneny najlepszy

pumeks komentarzy: 2080812.04.2018, 21:57

hahah a Welbeck'inho to gra dziś? :)

Oldgunner3 komentarzy: 961812.04.2018, 21:57

Pozwalają gospodarzom na zbyt dużo .Mnóstwo dziś niedokładności.

rkisiel88 komentarzy: 7512.04.2018, 21:57

ciekawe co wymyśli jak to powiedział rosyjski komentator: dieduszka wiengier :D

Armata500 komentarzy: 4345 newsów: 13012.04.2018, 21:57

Nie podoba mi się sposób naszej gry, pozwalamy na zdecydowanie za dużo gospodarzom. Prowadzą 1:0, mogą to wykorzystać jak nie poprawimy się w drugiej połowie.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 612.04.2018, 21:57

Nasi w pierwszej połowie częściej korzystali z pomocy medycznej, niż stwarzali sobie okazje do strzelenia bramki.

bro komentarzy: 24512.04.2018, 21:57

słabo to wyglada ;/

daniken komentarzy: 348312.04.2018, 21:57

grają jakby już awansowali..

lucasnoline komentarzy: 541412.04.2018, 21:57

Za tę grę, to Wilshere powinien podziękować zarządowi całując ich w rękę, że chcą mu w ogóle dać jakikolwiek kontrakt.

silvano95 komentarzy: 977612.04.2018, 21:57

Widze tego nieszczesnika Wilshera to mam dość

Pitu88 komentarzy: 215612.04.2018, 21:57

dopełnić formalnosci....tja....

new_star komentarzy: 6850 newsów: 912.04.2018, 21:57

Czy mi się wydaje czy CSKA ma sektory dopingujace za dwoma bramkami?

Piotrek95 komentarzy: 893412.04.2018, 21:56

Co wy chcecie od tego Cska, trudny teren,
Atletico dostaje wpierdziel od Sportingu, gdyby nie fenomenalna dyspozycja Oblaka byłoby już 3:0

Elastico07 komentarzy: 1243712.04.2018, 21:56

Bramka na 2-0 jest kwestią czasu przy takiej grze,typowa liga europy z naszej strony,z taką grą na LM? Nie bardzo

Ranczomen komentarzy: 1225212.04.2018, 21:56

Nie słyszeliście co Wenger mówił? Wygrywanie to musi być sztuka, nie obejdzie się bez dramaturgii.

pumeks komentarzy: 2080812.04.2018, 21:56

Cech jaki struchlany !!
Panicznie wybija piłki daleko zamiast poczekać, położyć się.

paw3u komentarzy: 562312.04.2018, 21:56

Ciężko się patrzy na Jacka w obecnej dyspozycji. Mimo, że nie ma za bardzo kogo wyróżnić za pierwszą połowę, to on według mnie jest pierwszy do zmiany. Nic obecnie nie daje.

mallen komentarzy: 2123812.04.2018, 21:55

Ale Mesutowi się dzisiaj nie chce wracać do defensywy.

praptak komentarzy: 869512.04.2018, 21:55

Co sie dzieje z Jackiem? Od kilku meczów to nie jest ten sam zawodnik, który wrócił do formy. Brak skupienia i za dużo masturbacji

pumeks komentarzy: 2080812.04.2018, 21:55

Ale panika!
Bronią się całym zespołem na 20 metrze od bramki.

wejsun komentarzy: 65612.04.2018, 21:55

Kładą się jak nie wiem :/

SemperFidelis47 komentarzy: 53912.04.2018, 21:54

dla mnie cierpliwosc do Wilshera , Koscielnego sie przeliczyla niech ida do Lille i West Hamu ;> a bierzmy sie zza zawodnikow wojownikow a nie cieplakow

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2412.04.2018, 21:54

@new_star
masakra, z cska przegrywac xD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 212.04.2018, 21:54

co jack robi czemu wszyscy leżą wtf

Elastico07 komentarzy: 1243712.04.2018, 21:54

Jakie to są kaleki hahah,juz chu** z tymi 5 stowami za ktore zagrałem ale to zaczyna być smieszne

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36212.04.2018, 21:53

@kamilo_oo: standardowo 60/70 minuta zmiany

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2212.04.2018, 21:53

W trakcie pierwszej połowy zdążyłem przemyśleć swoje życie trzy razy, 18 razy przejrzeć Fejsa, obejrzeć filmik z 6 przydatnymi sztuczkami z widelcem oraz uciąć krótką drzemkę.

TheBestGooner komentarzy: 358412.04.2018, 21:53

Boże, ale tutaj płacz jakbyśmy przegrywali i mieli zaraz odpaść. Ogarnijcie sie ludzie. Te ogóry muszą strzelić 2 bramki jeszcze. A jak w pierwszym meczu ich dymali bez mydła to pierwsi się onanizowaliście przy ich akcjach.