Dwa szybkie ciosy i nokaut - Arsenal 2:0 Napoli

Dwa szybkie ciosy i nokaut - Arsenal 2:0 Napoli 01.10.2013, 21:38, Łukasz Kęczkowski 3075 komentarzy

Pierwsze czterdzieści pięć minut meczu z Napoli przebiegło zdecydowanie po myśli fanów Arsenalu. Ładna dla oka, ofensywna gra, dwubramkowe prowadzenie i całkowita deklasacja trudnego rywala. Co prawda druga odsłona meczu nie była już tak efektowna, jednak raczej wszyscy kibice Arsenalu są zadowoleni. Trzy punkty w meczu z bardzo trudnym rywalem i wygrana w Lidze Mistrzów, czego chcieć więcej?

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini - Rosicky, Arteta, Ramsey, Özil - Giroud.

Napoli: Reina - Mesto, Albiol, Britos, Zuniga - Inler, Behrami - Callejón, Hamsik, Insigne - Pandev.

Kanonierzy zaczęli ofensywnie od pierwszej minuty, jednak ich ataki nie przynosiły żadnego rezultatu, gdyż dobrze spisywała się defensywa Napoli.

Ataki te zakończyły się jednak bramką w ósmej minucie! Piłkę od Sagni przedłużył Giroud, dobiegł do niej Aaron Ramsey, bez skrupułów wbiegł w pole karne i odnalazł niepilnowanego Mesuta Özila, który technicznym strzałem pokonał Reinę. 1:0 dla Arsenalu!

Już kilka minut później byliśmy świadkami kolejnej bramki Arsenalu! Piłkę do Özila po błędzie obrońcy zgrał Giroud, Niemiec pobiegł z nią kilka metrów i wyłożył piłkę francuskiemu snajperowi, który z bliskiej odległości pokonał Reinę. 2:0 na Emirates Stadium!

W 22. minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia kontaktowej bramki miał Raul Albiol, który doszedł do piłki zagrywanej z rzutu rożnego, jednak posłał ją ponad bramką Szczęsnego.

Po strzeleniu dwóch bramek Kanonierzy zdecydowali się cofnąć do obrony i spokojnie kontrolować grę z głębi pola.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Arsenal był znowu w natarciu. Swoje szanse na podwyższenie rezultaty mieli między innymi Ramsey i Flamini, jednak nie byli oni w stanie pokonać Reiny.

Już na początku drugiej połowy Kanonierzy mogli zdobyć trzecią bramkę. Ładnym dryblingiem popisał się Olivier Giroud i wyłożył piłkę Rosicky'emu, jednak Czech nie trafił w piłkę, a obrońcy Napoli zażegnali niebezpieczeństwo.

W drugiej połowie Kanonierzy postanowili grać bardziej defensywnie i oddali pole gry graczom z Neapolu, jednak ci nie byli w stanie wykorzystać swoich sytuacji.

Po około godzinie gry na zmiany zdecydowali się trenerzy obu ekip. Za Pandeva wszedł Mertens, a Wilshere zmienił Rosicky'ego.

Zmiany te spowodowały przeniesienie gry do środka pola. W kolejnych minutach nie było zbyt wielu akcji podbramkowych, najlepszą okazję do zmiany wyniku miał Mertens, jednak jego uderzenie bez problemu złapał Szczęsny.

W 76. minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Koscielny. Po zamieszaniu po rzucie rożnym piłka spadła wprost pod nogi stojącego na 5. metrze Francuza, jednak strzelił on wprost w Reinę.

W 82. minucie na kolejną zmianę zdecydował się Rafa Benitez. W miejsce Albiola zameldował się Federico Fernandez.

W 88. minucie Aarona Ramseya zmienił Nacho Monreal.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic wartego uwagi, po chwili doliczonego czasu gry sędzia zakończył spotkanie.

NapoliRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.10.2013, 22:23

nie ma derbów Słowenii

granvorka komentarzy: 62704.10.2013, 22:22

pauleta
przeciez masz ten klasyk na liscie! slepy jestes?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.10.2013, 22:22

Belzebub666
Od sezonu 11-12 to już równia pochyła.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.10.2013, 22:20

a gdzie EL SUPER CLASICO najważniejsza rywalizacja w Meksyku? o kant dupy potłuc taką listę...

THC komentarzy: 72504.10.2013, 22:19

zapomniał o derbach kabaretowych :(

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.10.2013, 22:17

granvorka, lol, a gdzie derby Słowenii?!

LoveTheGunners komentarzy: 914004.10.2013, 22:15

o masz, znowu temat derbów Kairu i derbologa

Belzebub666 komentarzy: 280104.10.2013, 22:12

PAmiętacie Milosa Krasica ? Juve go 3 lata temu kupiło za prawie 20 baniek, teraz patrze na livesports i gośc jest na wypożyczeniu w Bastii....

Misq komentarzy: 88304.10.2013, 22:11

Połącz przyjemne z pożytecznym i polec samolotem pułapka.

niski93 komentarzy: 581604.10.2013, 22:11

Derby Kairu - dla mnie bomba. :D

bialysul komentarzy: 369904.10.2013, 22:11

Fifa Ultimate 14

jak to sie dzieje ze ludzie uciekaja z meczu przegrywajac a na moje konto wpisywana jest ucieczka i porazka, do tego dostaje wtedy mniej hajsu za wygrane mecze, i trafiam czesciej na wlasnie takich burakow:/