Dwie bramki Vermaelena, Arsenal 1:1 Fulham

Dwie bramki Vermaelena, Arsenal 1:1 Fulham 26.11.2011, 19:23, Sebastian Czarnecki 1704 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Fulham. Kanonierzy nie potrafili wygrać z przeciętnym przeciwnikiem i ostatecznie zremisowali 1:1. Obie bramki zdobył obrońca Arsenalu, Thomas Vermaelen, który najpierw umieścił piłkę we własnej bramce, a kilkanaście minut zrehabilitował się i doprowadził do wyrównania.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Szczęsny - Andre Santos, Vermaelen, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Arszawin, Van Persie, Walcott.

Już w 3. minucie kibice zgromadzeni na The Emirates mieli przyjemność obejrzeć pierwszą bramkę. Piłkę w bramce rywali umieścił Andriej Arszawin, ale arbiter był zdania, że Rosjanin znajdował się na pozycji spalonej. Cztery minuty później Kanonierzy mogli już zdobyć prawidłową bramkę, jednak strzał Aarona Ramsey'a w bardzo dobrym stylu zatrzymał Mark Schwarzer.

Kolejne minuty to głównie gra w środku pola. Żadna ze stron nie przeprowadziła zdecydowanego ataku, który mógłby stworzyć odpowiednie zagrożenie.W 20. minucie goście mogli pierwsi wyjść na prowadzenie, ale strzał Bobby'ego Zamory nie trafił w światło bramki.

Trzy minuty później świetnie prawym skrzydłem ruszył Walcott, który zwiódł Johna Arne Riise, a następnie wyłożył piłkę na dostawienie nogi do Ramsey'a. Zadanie to przerosło Walijczyka, który nie potrafił wykorzystać idealnej sytuacji do zdobycia bramki i strzelił wysoko ponad bramką. Kilkadziesiąt sekund później ponownie prawym skrzydłem uruchomiony został Walcott. Ten zszedł do środka i oddał strzał na bramkę, ale kolejny raz dobrze interweniował Schwarzer.

Kanonierzy całkowicie zdominowali swoich rywali, częściej utrzymywali się przy piłce i wyprowadzali więcej akcji. W 34. minucie kolejne wypuszczenie Walcotta mogło przynieść skutek. Anglik dośrodkował na głowę Van Persiego, jednak ten nie był dobrze ustawiony, więc wycofał futbolówkę do Andrieja Arszawina. Rosjanin oddał strzał z woleja, jednak zabrakło mu trochę szczęścia i nie znalazł drogi do bramki.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak Wojciech Szczęsny do tego nie dopuścił. W 41. minucie bardzo groźny strzał oddał Dembele, ale polski golkiper stanął na wysokości zadania i fantastycznie sparował futbolówkę na rzut rożny.

Tuż przed końcem pierwszej połowy pierwszą bramkę w barwach Arsenalu mógł zdobyć Mertesacker. Arteta dośrodkował z rzutu wolnego prosto na głowę wysokiego Niemca, jednak temu nie udało się skierować futbolówki w światło bramki. Po tej akcji arbiter zaprosił obie strony na przerwę.

Po przerwie widowisko nie nabrało większego kolorytu. Gra ponownie opierała się głównie w środkowej części boiska, chociaż to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i wyprowadzali więcej akcji. W 59. minucie Robin van Persie oddał bardzo groźny strzał na bramkę, który zmylił Schwarzera, jednak w bramce czyhał dobrze ustawiony Baird, który wybił futbolówkę z linii bramkowej.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić - zasada ta sprawdziła się w 65. minucie spotkania. Po nieudanych atakach Arsenalu, do głosu doszła drużyna gości. John Arne Riise znalazł się w polu karnym Szczęsnego, a interweniujący Vermaelen umieścił piłkę we własnej bramce. 1:0 dla gości

Stracona bramka spowodowała, że Arsene Wenger został zmuszony do zmian. I tak w 68. minucie Gervinho zajął miejsce Ramsey'a, a Diaby pojawił się w miejsce Mertesackera. Francuski menedżer postawił wszystko na jedną kartę.

W 74. minucie Kanonierzy mieli wspaniałą szansę na doprowadzenie do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Van Persie, a soczysty strzał głową oddał Johan Djourou. Świetne uderzenie Szwajcara w jeszcze lepszym stylu wybronił Mark Schwarzer. Fulham wciąż na prowadzeniu. Dwie minuty później Marouane Chamakh zastąpił na boisku Arszawina.

W 77. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Robin van Persie, ale i tym razem graczom Arsenalu zabrakło szczęścia.

Zawodnicy Fulham coraz lepiej wykonywali plan pt. Obrona Częstochowy.

Kanonierzy wciąż atakowali. W 81. minucie kolejny raz spróbował Van Persie, ale i tym razem chybił.

Kanonierzy doprowadzają do wyrównania! Z prawej skrzydła dośrodkował Theo Walcott, a w polu karnym Fulham świetnie odnalazł się Thomas Vermaelen, który naprawił swój poprzedni błąd i zdobył bramkę na 1:1!

Podopieczni Arsene'a Wengera nie zaprzestali ataków i wciąż liczyli na trzy punkty w tym trudnym meczu. W 84. minucie groźny strzał oddał Van Persie, jednak dzisiejszego dnia krążyło nad nim chyba jakieś widmo, bo Holender kolejny raz nie potrafił znaleźć sposobu na wepchnięcie futbolówki do siatki rywala.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Kanonierzy przerwali passę dziewięciu zwycięstw z rzędu, chociaż powinni ten mecz wygrać. Zawodnicy Fulham nie stworzyli sobie wielu sytuacji podbramkowych, a na przestrzeni całych 90 minut bardzo dobrze się bronili.

FulhamPremier LeagueThomas Vermaelen autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
wojtekzajac2 komentarzy: 6130.11.2011, 19:25

Jak by Szaranowicz powiedział: "Jeszcze jeden i będziemy mieli hat-trick".

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.11.2011, 01:41

Lukasz_10

Jednak miałeś rację. Poczytałem trochę i istotnie - w porównaniu do tej wersji mogą jedynie zajść kosmetyczne zmiany. A nazwa... "TANGO 12"! Ehh...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.11.2011, 01:12

Lukasz_10

To chyba jeszcze uboga wersja. Piłka na EURO - z tego co widziałem - ma być bardziej wypasiona i zawierać więcej szczegółów. Wygląd jednak ma być zbliżony.

Lukasz_10 komentarzy: 27428.11.2011, 23:30

pilka na euro ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.11.2011, 23:09

Ciekaw jestem kiedy będzie kolejny odcinek z serii "Chesney versus".

mskafc komentarzy: 579628.11.2011, 23:02

no no, wladze QPR chca nowego stadionu.. jesli utrzymaja sie w lidze, to moze i nawet zaczna inwestowac w nowych zawodnikow, bo jak wszyscy wiemy, kasy na to maja..

sWinny komentarzy: 780228.11.2011, 22:58

youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=nzqm6zsawlc#t=16s

tak dokładniej :) sory za tyle komentów xD

sWinny komentarzy: 780228.11.2011, 22:54

Reamoner-- śmiech Alexa w tym filmiku mnie rozwala :P haha od 16 sekundy

sWinny komentarzy: 780228.11.2011, 22:49

arsenallorn-- Henry zapieprzał po całym boisku, mówiąc prawy lub lewy to możesz powiedzieć o Theo lub o Gerwazym. Tak samo nasza pomoc. Oni nie mają być bardziej prawi(lewi). O Henrym możesz powiedzieć co najwyżej, że był bardziej wysunięty :)

luki54321 komentarzy: 53228.11.2011, 22:31

maderns29

ale brama O,O

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11728.11.2011, 22:13

A przejmujecie się league one a premier league to zupełnie inna półka i nawet gdyby Huddersfield pobiło rekord to jakoś bym się tym specjalnie nie przejmował.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.11.2011, 22:13

gitara, niech przegrają! :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.11.2011, 22:09

Reamoner > Skubany ;p

Nie wiem czy pamiętacie ,ale parę dni temu był news tutaj ,że drużyna Huddersfield nie przegrała od ponad 40 spotkań . Chciała powtórzyć rekord naszych graczy z sezonu 2003/2004 ,ale jak teraz widać , przegrywają z Charltonem 2:0 po godzinie gry ;p
Wiem ,że Premier League ,a League One to co innego ,ale rekord to rekord ,więc fajnie jakby im się nie udało ustanowić tego rekordu co my ;p
Może jeszcze brakuje im parę spotkań do 49 ,ale lepiej prędzej ,żeby przegrali :D

Reamoner komentarzy: 467028.11.2011, 22:07

Dobra nowina Huddelsfield przegrywa 2-0 i raczej nie uda im się powtórzyć tego co osiągneli the Invicibles :)

kamil_malin komentarzy: 933228.11.2011, 21:57

Jestem ciekaw, jak teraz poradziłaby sobie tamta drużyna. Zakładając, że takie sprawy jak wiek, forma itd byłby identyczne jak w sezonie 2003/04. Mistrzostwo tak, cały sezon bez porażki raczej nie.

kamil_9414 komentarzy: 282828.11.2011, 21:56

ok. dzieki. Bo tylko tutaj miałem wątpliwości.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.11.2011, 21:55

Też mi się wydaję, że Lauren to był ; o

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.11.2011, 21:53

kamil > Lauren z Kamerunu jeżeli się nie mylę .

kamil_9414 komentarzy: 282828.11.2011, 21:52

mam pytanie: kto był NOMINALNYM prawym obroncą w sezonei THE INVICIBLES?

Ramsi komentarzy: 312928.11.2011, 21:44

No to niech będzie ramsejek, szczęśniaczek, songuś!!!
Grunt że fajne ciuchy ma :)!!

Henry221 komentarzy: 9928.11.2011, 21:44

@Conrado888 , z tego co wiem to w (Carling Cup) nie ma powtórzonych meczów tylko ew. dogrywka,karne. Powtórzony mecz jest w Pucharze Anglii ;)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277028.11.2011, 21:43

arsenallord

pochwalam twoja wiare, ale ty "wieŻysz"???
ja wierze.:)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 928.11.2011, 21:42

jutro o tej porze będziemy mądrzejsi o około 45 minut.

@Ramsi
Przecież to nie jest syn Jacka, tylko jakieś dziecko fana.

Ramsi komentarzy: 312928.11.2011, 21:33

twitter.com/#!/gibbo1487/status/141232920697372672/photo/1/large

Fajny wilsherek ;)
Tylko ciekawe co będzie jak tatuś odejdzie latem?

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11728.11.2011, 21:30

Dennis_Bergkamp----> Nie, jeden mecz a w półfinale gramy dwumecz ;)

scKanonier94sc komentarzy: 318928.11.2011, 21:30

DB
aha, ale to i tak sporo jak na moja kieszen, ale dla niektorych to wykupienie calej'kolekcji' to nie problem....

A co do 2-meczu, z tego co sie orientuje to na razie jest tylko jeden mecz...

popekns komentarzy: 742028.11.2011, 21:17

Ja jutro tak obstawiam STS'a: Arsenal - City X po 1. połowie, Liverpool, Blackburn.

Pinguite komentarzy: 1502028.11.2011, 21:15

jak tam ludzie? będziecie obstawiac/obstawiliscie mecz Arsenalu z szejkami?

scKanonier94sc komentarzy: 318928.11.2011, 21:10