Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1.

Dwie różne połowy. Arsenal wygrywa z Watfordem 3-1. 27.08.2016, 16:58, bojowy schabowy 2984 komentarzy

Sobota była bardzo radosnym dniem dla społeczności fanów Kanonierów. Pierwszym powodem jest zwycięstwo nad Watfordem na Vicarage Road. Arsenal po świetnej pierwszej połowie zapewnił sobie spokój i komfort na resztę spotkania. Drugim, potwierdzenie przez Arsene'a Wengera dwóch transferów, o których sporo mówiło się w poprzedzających dniach.

Oceń zawodników po meczu z Watfordem!

Francuski menadżer na konferencji pomeczowej otwarcie i z uśmiechem na ustach wspominał o nowych nabytkach, Lucasie Perezie oraz Shkodranie Mustafim. Jednocześnie Le Professeur dał do zrozumienia, że nie spodziewa się kolejnych transferów do klubu.

Arsenal: Cech - Bellerin, Holding, Koscielny, Monreal(Gibbs) - Xhaka, Cazorla – Chamberlain(Elneny), Özil(Wilshere), Walcott, Alexis.

Ławka rezerwowych: Ospina, Gibbs, Chambers, Wilshere, Coquelin, Elneny, Giroud.

Watford: Gomes - Kaboul, Prödl, Kabasele - Amrabat, Guedioura, Capoue, Behrami, Holebas - Deeney, Ighalo.

Ławka rezerwowych: Pantilimon, Janmaat, Zuniga, Watson, Success, Sinclair, Pereyra.

Na Vicarage Road widzowie oglądali skrajnie różniące się od siebie dwie połowy spotkania pomiędzy Watfordem a Arsenalem. Pierwsza odsłona była pokazem siły Kanonierów. Londyńczycy całkowicie zdominowali gospodarzy. Wystarczy informacja, że strzelili wtedy trzy bramki, czym przed przerwą postawili siebie w bardzo komfortowej sytuacji. Spotkanie od samego początku ułożyło się bardzo dobrze dla zespołu z Londynu. W 8. minucie byliśmy świadkami głupiego zachowania Amrabata. Marokańczyk wbiegł w polu karnym w Alexisa Sancheza, uderzając go łokciem w głowę. Sędzia nie miał wyjścia i wskazał na „wapno”. Do wykonania jedenastki wyznaczony został Cazorla. Marokański napastnik próbował jeszcze wyprowadzić Hiszpana z równowagi, chwytając go za rękę przed strzałem, ale pomocnik Arsenalu nie zwrócił na to uwagi i pewnie umieścił piłkę w siatce. Po strzelonej bramce Kanonierzy poczuli wiatr w żaglach. Do sytuacji strzeleckich wielokrotnie dochodził m.in. Walcott, Ozil oraz Alexis. Nieco słabiej wyglądała gra Alexa Oxlade-Chamberlaina. Po 30. minutach gry 50% akcji podopieczni Wengera przeprowadzali lewą flanką. Działo się tak głównie dlatego, że zbiegał tam Alexis, nominalnie przypisany do roli środkowego napastnika. Nieco rzadziej, bo 35% przeprowadzonych akcji zostało prawą stroną boiska, gdzie biegał aktywny w tym spotkaniu Theo Walcott. Kanonierzy postawili w starciu z Watfordem na podania prostopadłe, przeszywające linię obrony rywali. Taki był zamysł trenera, ponieważ Alexis oraz skrzydłowi nie cofali się głęboko po piłkę, tylko czekali na otwierające podanie ze środka pola. Za te podania odpowiadał w głównej mierze Granit Xhaka, który przy lepszej dyspozycji skrzydłowych mógł zaliczyć dzisiaj asystę. Genialnie uruchamiał na skrzydłach Oxlade-Chamberlaina oraz Walcotta. Dynamiczni skrzydłowi i wszędobylski Sanchez rozrywali w pierwszej połowie linie obronną rywali. Taktyka obrana przez Wengera zaprocentowała. W 40. minucie Arsenal przeprowadził zabójczą kontrę. Kombinacja podań w środku pola między Alexisem a Ozilem otworzyła Kanonierom drogę do bramki. W końcowej fazie akcji Ozil odegrał piłkę do biegnącemu Bellerinowi, ten wypuścił prostopadłym podaniem Walcotta. Anglik świetnie zagrał w głąb pola karnego, gdzie na długim słupku czekał Alexis. Chilijczyk, trochę na raty, skierował piłkę do siatki. Wszystko układało się po myśli londyńczyków, 2-0. Kolejne minuty przynosiły następne akcje Arsenalu. Blisko zdobycia gola był Walcott, który dostał znakomite podanie od Xhaki. Wysiłki Kanonierów nie poszły na marne. W doliczonym czasie gry Alexis dostrzegł wbiegającego w pole karne Ozila. Dośrodkował piłkę, która spadła wprost na głowę Niemca. Mesut Ozil takich sytuacji nie marnuje i umieścił futbolówkę w siatce. To był prawdziwy nokaut, trzecia bramka dla Arsenalu tuż przed zejściem do szatni.

Druga połowa nie była już tak żywiołowa jak pierwsza. Widzowie mogli odnieść wrażenie, że Arsenal opuścił z tonu i nie starał się za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki. Nie możemy się dziwić, 3-0 to znaczny dorobek bramkowy. Kanonierzy mogli skupić się na rozgrywaniu i bronieniu dostępu do własnej bramki. Przy nieco doświadczalnej linii obrony nie mogło się to skończyć dobrze. Holding to bardzo perspektywiczny zawodnik, jednak w kilku sytuacjach widać było jak bardzo brakowało mu doświadczenia. Przy takim wyniku można mu jednak wybaczyć kilka niepewnych interwencji, czy ryzykownych podań. Na tle całego meczu spisał się dobrze. Nie uchroniło to jednak Arsenalu przed stratą gola. Napór Watfordu przyniósł zamierzony skutek, w 57. Minucie gospodarze strzelili bramkę. Piłka odbijała się w polu karnym Cecha od nóg zawodników jak w popularnej grze Pinball, ostatecznie dopadł do niej świeżo wprowadzony Pereyra i wbił do siatki. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy Watford miało 60% posiadania piłki. Przy klasie pomocników Arsenalu to wręcz uwłaczające, Kanonierzy po ponownym wyjściu na murawę nie mogli przejąć kontroli nad meczem i dali się zdominować. Arsenal postawił na kontrataki, które w ostatecznym rozliczeniu nie przyniosły kolejnych bramek. W 70. Minucie na boisku pojawili się zmiennicy, Wilshere oraz Elneny zmienili zmęczonego Ozila oraz Oxlade-Chamberlaina. Pięć minut później boisko z powodu urazu opuścił Monreal, na jego miejsce wszedł Gibbs. W pomeczowym wywiadzie Wenger powiedział, że Monreal został kopnięty, ale jego zdrowi nic nie dolega. Ostatnie piętnaście minut meczu wyglądało bardzo chaotycznie. Arsenal próbował przejąć inicjatywę, a Watford za wszelką cenę strzelić kontaktową bramkę. Ostatecznie wynik spotkania nie zmienił się i Kanonierzy zdobyli pierwsze trzy punkty w obecnej kampanii ligowej.

Podsumowując, Kanonierzy zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie spotkania. Na drugą część meczu wyszli nieco rozluźnieni. W meczu z Szerszeniami Arsenal nie mógł sobie pozwolić na potknięcie. Zbyt wiele błędów Kanonierzyi popełnili w dwóch pierwszych meczach, zdobywając zaledwie jeden punkt. Zwycięstwo na Vicarage Road sprawiło, że Arsenal po niemrawym początku sezonu wreszcie dołączył do wyścigu, który liczy jeszcze trzydzieści pięć spotkań. Jest to zarazem ostatnie spotkanie, jakie Arsenal rozegrał w sierpniu. W najbliższych dwóch tygodniach kibiców czeka rozłąka z futbolem klubowym, spowodowana zmaganiami reprezentacyjnymi, związanymi z eliminacjami do Mistrzostw Świata w 2018 roku.

3. Tottenham
4. Arsenal ( ͡° ͜ʖ ͡°) żartowałem, pewnie jakiś West Brom.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.08.2016, 16:02

Arsène Wenger said: “He’s not only a goalscorer, he’s a guy who combines well with partners, who can give a final ball and makes good runs. He’s got a good eye for goal and had an outstanding season last year.”

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.08.2016, 16:02

Mała zagadka-zadanie:

Wymień TOP4 ligi angielskiej, która potrzebuje najmniej strzałów na 1 strzeloną bramkę :D

Get French Football @GFFN 9 min.
Breaking | Mario Balotelli\'s move to OGC Nice is \"imminent,\" according to Canal +. Salary discussions have yet to be completed though.

Tak upasc

Mihex komentarzy: 2360430.08.2016, 15:50

We want your messages for @LP10oficial - so send them in using #BienvenidoLucas

LP10
Wszystko jasne czemu Wilshere musi odejść :V

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 130.08.2016, 15:49

Wiecie o tym, że Alexis i Mesut odejdą po sezonie jeśli teraz nic nie wygramy. Dlatego nie wiem, czym wy się tak podniecacie? Naprawdę myślicie, że ten Perez da nam wygraną w PL/CL?

lays komentarzy: 3987130.08.2016, 15:47

wolnylos

Barcelona go chciala miesiac temu, ale on nie chcial grzac ławy

PietrasM komentarzy: 249330.08.2016, 15:46

No redaktorzy, dajcie na główną ofcjalkę Pereza, żeby można było podyskutować z trollami o tym Grizmannie dla ubogich xD

wolnylos komentarzy: 23230.08.2016, 15:44

Zdziwiony jestem, że Real albo Barca go nie wyciągnęły, bo mimo że grał w przeciętnym Deportivo to był jednym z najlepszych w La liga. A te dwa kluby napastników akurat szukały.

PrawieGrzeczny (zawieszony) komentarzy: 6330.08.2016, 15:44

@Kyrtap
Gdy tylko wychodził w 1. składzie w zeszłym sezonie, to zawsze był jednym z lepszych? To teraz poleciałeś.

ArsenalChampion komentarzy: 798430.08.2016, 15:43

wolnylos
a co Arsenal nie jest dobrym klubem ???

mallen komentarzy: 2123830.08.2016, 15:43

Koszulki Debuchyego cały czas brak w sklepie AFC...

sebastix11 komentarzy: 599130.08.2016, 15:43

dziwna sprawa w tych butach z nike Perez na oficjalnej prezentacji :P

Mihex komentarzy: 2360430.08.2016, 15:43

Na twitterze widnieje hasztag
#ZapytajBjelice niby nic dziwnego, hashtag jak każdy. Problem w tym, że cały czas go czytałem jako #ZapytajBeczke
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.08.2016, 15:42

Florentino: Halo Arsenal? Ile za Pereza?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 130.08.2016, 15:42

adrian12543

Poza podaniem do Walcotta, nic szczególnego.

Ja nie wiem, jak można być aż tak uprzedzonym do jakiegoś gracza, jak Ty do Campbella. Kostarykanin był naszym najlepszym skrzydłowym w pre-seasonie.

Joel może jest wolniejszy i odrobinę gorszy technicznie, ale lepiej gra z klepki i ma dużo lepsze podania. Gdy tylko wychodził w 1. składzie w zeszłym sezonie, to był zawsze jednym z lepszych na boisku.

Iwobi po 3 spektakularnych meczach zeszłego sezonu, przygasł i do końca sezonu grał bardzo przeciętnie.

wolnylos komentarzy: 23230.08.2016, 15:41

Lucas oficjalnie! Dziwne, bo chyba w ofertach mógł przebierać i mógł iść do naprawdę dobrego klubu. Tak czy siak tylko się cieszyć, bo wzmocnienie ogromne.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.08.2016, 15:41

a Perez oczywiście musi na piłce siedzieć

mistiqueAFC komentarzy: 2676930.08.2016, 15:41

Witamy w kanonierskiej braci senor Perez

Powodzenia życzę, bo musisz mnie do siebie przekonać

Mihex komentarzy: 2360430.08.2016, 15:40

Perez jest kilka miechów starszy od Sancheza (ten sam rocznik). Wiecie co to oznacza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo ja w sumie nie. Pewnie nic. :V
Powodzenia Lucas, obyś strzelił co najmniej tyle bramek co twój imiennik z Niemiec, z (prawdopodobnie) tym samym numerem na koszulce.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.08.2016, 15:40

Welcome Lucas! Mustafi za parę chwil (dłuższych)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.08.2016, 15:39

lays

CP oddał w tym sezonie już 48 strzałów (7 miejsce w rankingu) a strzelił... 1 bramkę

sebastix11 komentarzy: 599130.08.2016, 15:38