Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal

Dwie różne połowy. BATE 2-4 Arsenal 28.09.2017, 19:48, Dawid Wieczorek 571 komentarzy

Występy Arsenalu w tegorocznej edycji Ligi Europy to doskonała okazja, by rotować składem i dać szansę na grę kilku młodym zawodnikom. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Arsene Wenger, który w dzisiejszym meczu przeciwko BATE Borysów nie bał się postawić na swoich wychowanków, a w podstawowym składzie ujrzeliśmy Reissa Nelsona, Ainsleya Maitland-Nilesa oraz Joe Willocka. Mimo początkowych obaw o występ tych piłkarzy, Arsenal wygrał to spotkanie, lecz nie obyło się bez problemów.

Oto składy, w jakich wyszły na ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Holding, Mertesacker, Mustafi - Nelson, Willock, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Wilshere - Giroud.

Ławka rezerwowych: Macey, Dasilva, Gilmour, McGuane, Dragomir, Akpom, Nketiah.

BATE: Szczarbicki - Ryas, Gajduczik, Milunović, Poljakow - Waładźko A., Drahun - Hardziejczuk, Ivanić, Stasiewicz - Rodionow.

Ławka rezerwowych: Wieramko, Biarozkin, Sihniewicz, Baga, Waładźko M., Tuominen, Jablonski.

Arsenal mógł zamknąć to spotkanie już w pierwszej połowie. W 9. minucie Jack Wilshere oraz Olivier Giroud rozegrali świetną akcję i po podaniu tego pierwszego bramkę na raty zdobył Theo Walcott. W 22. minucie skrzydłowy Arsenalu zdobył swojego drugiego gola, a "asystę" przy bramce Anglika zaliczył bramkarz gospodarzy, który podał prosto pod nogi Walcotta. Parę minut później londyńczycy zdobyli trzecią bramkę za sprawą Roba Holdinga i już wtedy było wiadomo, że nie stracą punktów w tym meczu. Kanonierzy po tym golu spuścili jednak nieco z tonu, co wykorzystali piłkarze BATE, zdobywając swojego pierwszego gola w tym pojedynku.

Druga część spotkania zaczęła się świetnie dla Arsenalu. W polu karnym faulowany został Shkodran Mustafi i sędzia tego meczu, Daniel Stefański, nie zawahał się wskazać na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Olivier Giroud, dla którego była to 100. bramka w koszulce z armatką na piersi. Arsenal przypomniał sobie jednak, że jest Arsenalem i po tym golu postanowił całkowicie oddać inicjatywę ekipie z Białorusi. W 67. minucie zawodnicy BATE zdobyli drugą bramkę i do końcowego gwizdka kontrolowali mecz. Gdyby nie dobra postawa Davida Ospiny, The Gunners mogli stracić punkty na tym terenie, za co należy zganić podopiecznych Wengera. Piłkarze doszli do wniosku, że lepiej bronić wyniku niż zabić to spotkanie, strzelając kolejną bramkę.

Koniec końców Arsenal wywozi z bardzo trudnego terenu kolejne cenne trzy punkty. Nas, kibiców, może obawiać jednak fakt, że nasi ulubieńcy po raz kolejny w meczu z niżej notowanym rywalem oddają kompletnie inicjatywę i zamiast kontrolować przebieg spotkania, dają się zepchnąć do defensywy, co nie zawsze może skończyć się zwycięstwem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.09.2017, 22:04

Fekira to ktos wkoncu wyjmie z topki , chlopak ma 24 lata, a jest gwarantem z 15 goli na sezon. Kwestia czasu.

praptak komentarzy: 880828.09.2017, 22:04

@lays: na dziś dzień Xhaka

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52428.09.2017, 22:04

Elneny najbardziej zirytował w sytuacji, w której idziemy z kontrą, a Egipcjanin się zatrzymał i... podał do tyłu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.09.2017, 22:04

Jak ogólnie występ Arsenalu? przyznam szczerze, że po pierwszej bramce wyłączyłem.

Wilshere pewnie robił robotę? bo piłę do Theo ładną dał :P

lays komentarzy: 3987128.09.2017, 22:02

Mnie Elneny nie przekonuje. Znaczy inaczej, na takie mecze jak dzis spoko, natomiast za slaby na zespol, ktory chce grac w tym momencie nawet o top4 z calym szacunkiem.

Ten srodek pola wgl u nas to kryminał. Parę nazwisk co KIEDYS gralo bardzo dobrze przez jakis czas plus Xhaka, ktory jest totalnei pod forma.

praptak komentarzy: 880828.09.2017, 22:00

Czeczenia ma sporo racji. Ja też nie dostrzegam "jakości" w naszych młodziakach. Nelsona nie oceniam, bo uważam, że ktoś chciał odebrać mu pewność siebie wrzucając go na pozycje, do której nie jest wgl stworzony. To jakby Neymara wrzucić na wahadło

Marioht komentarzy: 611428.09.2017, 21:57

Już kiedyś pisałem, że z pocałowaniem ręki zamieniłbym Ozila na Fekira.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.09.2017, 21:54

@ArsenalChampion: Zobaczymy , na razie blado 2 zwyciestwa na 6 kolejek, bilans bramkowy 4-11, miejsce 14, a za gole odpowiadac ma Rooney i Sandro z Malagi, ktory nigdy wybitny nie był.

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 21:54

Fekir co zakrecil obroncami Atalanty, swietna wyszlu mu asysta

Marioht komentarzy: 611428.09.2017, 21:54

@Czeczenia: Nelson ma to coś, ale z Nilesa niczego nie będzie.

Everton... przy dobrych lotach będzie w górnej połowie tabeli PL.

baranek19 komentarzy: 134128.09.2017, 21:53

Ile będziemy czekać spotkań, by zobaczyć Mustafiego tak skoncentrowanego jak w meczu z Chelsea? Morata w tamtym meczu nawet nie pierną.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.09.2017, 21:53

Fekir co porobił na lewej stronie

ArsenalChampion komentarzy: 801928.09.2017, 21:51

@RIVALDO700: bez przesady everton to raczej zespół na środek tabeli

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.09.2017, 21:49

Everton majac Lukaku był 7,8 sila PL wystarczył jego out i fani evertonu beda musieli martwic sie czy zostana w PL. Piłka to prosta gra.

Czeczenia komentarzy: 1247328.09.2017, 21:48

@Elastico07: przestań.

ArsenalChampion komentarzy: 801928.09.2017, 21:47

Everton wyszedł mocnym składem. oni są po prostu słabi

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.09.2017, 21:45

@xray:
Pierwsza połowa super, druga fatalna, Jack znowu MOTM, Nelson i Willock też fajnie w pierwszej części. Giroud 100 bramka i to tyle w sumie.

Elastico07 komentarzy: 1250828.09.2017, 21:45

@Czeczenia: Bez przesady,w 1 polowie grali całkiem przyzwoicie,na 2 caly sklad nie wyszedl ale za to można podziekowac trenerowi który musiał powiedzieć cos bardzo 'motywującego' w przerwie

Marcel90 komentarzy: 809628.09.2017, 21:45

@xray:

Pierwsza polowa bardzo dobra, wiele ladnych kombinacyjnych akcji ( Jack nr 1 na boisku), bylo na co popatrzec. Druga polowa to juz inna bajka, zero walki praktycznie, generalnie bardzo bardzo slaba, Bate spokojnie moglo to nawet zremisowac gdyby mieli wiecej szczescia. Na duzy minus bardzo samolubna gra Theo, nie bede go karcic za bramke na 2:0 bo trafil ale generalnie kilka razy ( 3 o ile o czyms nie zapomnialem) mogl podac do kogos na pusta bramke ale na sile szukal hat tricka

Czeczenia komentarzy: 1247328.09.2017, 21:43

Po takim meczu wszystko jest jasne. Nasi młodzi murzynkowie niczego nie prezentują. Niczego.

xray komentarzy: 29328.09.2017, 21:40

Panowie, jak zagralismy? Meczu nie mialem jak ogladnac -.-

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.09.2017, 21:39

@praptak:
Imo ( patrząc na Wengera) jeśli ma grać Jack to prędzej kosztem Ozila niż Ramseya. Też bym umieścił Jacka wyżej, ale Ramsey z WBA grał ba pozycji Ozila i tym się zasugerowałem

praptak komentarzy: 880828.09.2017, 21:34

@ThisIsOurSeason:
To nawet nie byłoby głupie. Nie wiem, czy Wenger nie zechciałby wówczas zamienić pozycje Wilsherea i Ramseya, ale umieszczenie ich obu na boisku mogłoby nie być błędem.

ThisIsOurSeason komentarzy: 234728.09.2017, 21:34

A patrząc na skład Evertonu to chyba jefnak chcą powalczyć o wyjscie z grupy

karmel567 komentarzy: 346628.09.2017, 21:33

Teraz pytanie? Lepiej mieć Giruda, który ciuła bramki co sezon, czy Judasza, który nie zachwycał, ale jak już odpalił to był najlepszym snajperem świata?

Mihex komentarzy: 2360428.09.2017, 21:31

Przecież Everton pluje na LE. Odpuszczają puchary, by w lidze móc walczyć o... LE. Taki tam paradoksik.

praptak komentarzy: 880828.09.2017, 21:31

@ares765:
"wewnętrzne transfery hehehheeejj :D. Ale to prawda.

lays komentarzy: 3987128.09.2017, 21:29

Mustafi dzis był totalnie beznadziejny, jak nasi srodkowi obroncy. Pozbycie sie Gabriela to byl strzal w kolano. Klasowym graczem nie byl, ale przy Holding u i Perze w takiej formie wygladla bardzo dobrze.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10328.09.2017, 21:28

@praptak: Pan Ekonomista przecież lubi takie wewnętrzne transfery, więc myślę, że trzyma kciuki za szybkie dojście Jacka do formy. Jeden zakup do środka pola mniej :)

lays komentarzy: 3987128.09.2017, 21:28

@Adrian12543:

Zdecydowanie. Jesli Willock dostaje szansę z Nelsonem to on rowniez powinien. W U-23 strzela i strzela i strzela.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.09.2017, 21:27

Co ten Everton???? :S

praptak komentarzy: 880828.09.2017, 21:24

@ares765:
Tylko mam wrażenie, że u Wengera jest pewna hierarchia odpowiednia dla jego zamysłu i jego słowa pochwały są przyjemne dla oka, ale jak rzecz będzie się miała? Tu mam pewne wątpliwości.

lays komentarzy: 3987128.09.2017, 21:22

Co do Tuchela to w sumie jedyny sluszny kandydat. Kloppa mozna bylo z miejsca wykluczyc bo to nie w jego stylu by teraz mialby odejsc z LFC.

lays komentarzy: 3987128.09.2017, 21:21

Bardzo podobał mi się dziś Willock. Parę fajnych przechwytów i ogolnie fajne panowanie nad pilka.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10328.09.2017, 21:20

Wenger o wygranej:

"Overall we had a team that was a mixture of experienced and young players.
We played with good pace, we maintained it for 65 minutes - the last 25 minutes were a bit more difficult.
But I?m pleased with the performance."

Gofer999 komentarzy: 1461728.09.2017, 21:19

Mam nadzieję że Everton spadnie w tym sezonie z PL....

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.09.2017, 21:18

Według Sky Germany Tuchel zostanie nowym trenerem Bayernu. Z kolei Sport1 podaje, że w konflikt z Ancelottim zamieszani byli: Robben, Ribery, Boateng, Hummels i Müller. Stanowisko Lewandowskiego miało być neutralne.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52428.09.2017, 21:18

@Adrian12543
No ja do dzisiaj żałuję, że zabrakło kilku centymetrów. Lepiej do tego grona wejść by nie mógł. Teraz czas, by w niedzielę rozpoczął drugą setkę.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10328.09.2017, 21:17

@praptak:

He had an outstanding first half and he fought until the end.
He is on a good way back to his best and he showed that tonight.

praptak komentarzy: 880828.09.2017, 21:16

Jak myślicie, Papciu zauważył że Wilshere był najlepszym zawodnikiem Arsenalu (choć w drugiej połowie osłabł bądź ciężej grało mu się z drużyną)? Myślę że i tak Sanchez-Laca-Ozil zawładnęli pierwszym składem, a Ramseya Papciu nie wykluczy.

mitmichael komentarzy: 4924328.09.2017, 21:16

@ThisIsOurSeason: nie mam, nie ogladam przez neta zadnych spotkan wiec nie orientuje sie w linkach

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 228.09.2017, 21:15