Eboue: Mój syn wybrał akademię Arsenalu

Eboue: Mój syn wybrał akademię Arsenalu 20.12.2017, 15:45, 15 komentarzy

Emmanuel Eboue, były gracz Arsenalu, w ostatnim wywiadzie powiedział, że jego syn postanowił wybrać akademię Arsenalu do dalszego rozwoju swojej kariery. O Mathisa Eboue zabiegała bardzo mocno Chelsea, ale młody Iworyjczyk dołączył ostatecznie do klubu z Emirates Stadium.

- Mathis (syn Emmanuela - przyp.red.) będzie grać dla The Gunners. Jestem szczęśliwy, że spełnia się w tym co robi. On również kocha futbol i jest sympatykiem Arsenalu. Miał do wyboru ofertę z Emirates Stadium, a także ze Stamford Bridge. Odpowiedziałem mu, że jest to jego decyzja i niezależnie od tego gdzie będzie grać będę szczęśliwy. Odpowiedział mi, że chce dołączyć do Arsenalu. Bardzo lubi ten klub i jest zadowolony, że grałem tu w przeszłości, a ja życzę mu wszystkiego najlepszego. Na pierwszym miejscu jest oczywiście szkoła i edukacja, a potem piłka nożna. Syn jest uradowany, że będzie grać dla mojego klubu z przeszłości.

- Nie mówiłem nic Wengerowi o moim dziecku, ale on o wszystkim wie. Słyszałem jak powiedział, że styl gry Mathisa jest podobny do Gilberto Silvy. To wielkie słowa od takiego człowieka. Podczas jego pierwszego dnia w akademii Arsenalu zjadł obiad razem z Arsenem i był niesamowicie zadowolony z takiego stanu rzeczy.

- Powiedział mi, że będzie kiedyś lepszy ode mnie, a ja odpowiedziałem, że mam taką nadzieję. Bardzo bym chciał, aby się tak stało. Jestem zadowolony kiedy widzę go w akcji. Ma charakter wojownika i wykazuje się dużą mobilnością.

Emmanuel Eboue autor: źrodło: goal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
havoc komentarzy: 89221.12.2017, 15:14

@Pitu88:
Wszedl za kogos, bodajze w drugiej polowie i zagral wyjatkowo niepewnie. Zaliczyl kilka glupich strat i Wenger go zmienil.

Pitu88 komentarzy: 65621.12.2017, 08:27

@Gryzek: przypomnij mi te sytuację, o co to chodziło? Dlaczego został wygwizdany?

dudekns komentarzy: 605021.12.2017, 07:53

No i git, żeby jeszcze chłopak potrafił grać.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 232321.12.2017, 00:49

@gnabry_:

W rzeczy samej. Piękne czasy...

A poruszając temat Eboue również nie rozumiałem dlaczego Wenger w końcu go odstawił od składu. Postawił na gorszego w tamtym czasie Sagna'e (i te jego wrzutki) a ten i tak się zachował jak reszta jego załogi skompletowanej w tamtym czasie.
Bellerin mi teraz po części przypomina Eboue. Tylko szybszy jest skubaniec...

Axinus komentarzy: 749 newsów: 120.12.2017, 21:02

@Gryzek

W ostatniej książce o Wengerze napisano że bardzo często piłkarze z akademii jedzą obiady razem z piłkarzami pierwszego zespołu (bo w ośrodku treningowym jest bardzo duża stołówka przeznaczona na to właśnie - podobno życzenie Wengera) a wśród nich praktycznie zawsze jest też sam Wenger

gnabry_ komentarzy: 3936 newsów: 120.12.2017, 19:11

W czasach kiedy Eboue grał w Arsenalu czekałem na każdy mecz jakby to było święto. Teraz jest mi wszystko jedno.

krystian1441 komentarzy: 16620.12.2017, 18:59

@n0thing : Miał ku temu powody

Ranczomen komentarzy: 819120.12.2017, 18:28

@Jacek1s: Na pewno jest czarny, umie tańczyć, ale nie śpiewać, co do kopania piłki to cholera wie.

Jacek1s komentarzy: 265220.12.2017, 18:20

Ktoś powie coś o nim więcej? Jakiś obiecujący zawodnik czy taki sobie grajek?

Marioht komentarzy: 596820.12.2017, 18:11

Ile ten synek ma lat, że Arsene już charakteryzuje jego styl?

Control komentarzy: 128020.12.2017, 17:27

I prawidłowo. Przyda się drugi Eboue w Arsenalu, oby miał podobny charakter ; )

n0thing komentarzy: 4750 newsów: 36220.12.2017, 16:21

A ja pamiętam jego mecz z Barcelona, szkoda ze Wenger wyżej cenił Sagne od niego

Gryzek komentarzy: 297120.12.2017, 16:19

Zawsze jak czytam gdzieś o Eboue to przypomina mi się ta akcja, kiedy w meczu z Wigan kibice Arsenalu go wygwizdali. Strasznie przykra sytuacja. Tak czy inaczej miejmy nadzieję, że zobaczymy kiedyś młodego w składzie pierwszego zespołu. Pierwszy dzień w akademii i już obiadek z samym Arsenem Wengerem, nieźle.

DexteR_000 komentarzy: 589520.12.2017, 16:01

Chce byc lepszy od ojca? wysoka poprzeczka jak by nie patrzec :D

Dominik11 komentarzy: 1589920.12.2017, 15:48

No to nie potrzebujemy transferów.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Crystal Palace 27.10.2019 - godzina 17:30
? : ?
Sheffield United - Arsenal 21.10.2019 - godzina 21:00
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool981025
2. Man City961219
3. Leicester952217
4. Chelsea952217
5. Arsenal943215
6. Crystal Palace942314
7. Tottenham933312
8. Burnley933312
9. Sheffield United933312
10. Bournemouth933312
11. West Ham933312
12. Aston Villa932411
13. Wolves925211
14. Man United924310
15. Everton931510
16. Brighton92349
17. Southampton92258
18. Newcastle92258
19. Norwich92167
20. Watford90454
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero82
Tammy Abraham80
Pierre-Emerick Aubameyang70
Teemu Pukki62
Raheem Sterling61
Jamie Vardy61
Sadio Mané51
Harry Kane51
Callum Wilson50
Mohamed Salah43
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.33
Gracz września wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
7.53
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna