Edu wraca do domu!

Edu wraca do domu! 09.07.2019, 16:43, Kamil Garczorz 1930 komentarzy

Oficjalna strona Arsenalu poinformowała o tym, że Edu został dyrektorem technicznym klubu.

Edu, który poprzednio pracował w Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej, po zwycięstwie Brazylii w Copa America, będzie pierwszą osobą piastującą to stanowisko w Arsenalu. Poleci wraz z Kanonierami do Stanów Zjednoczonych, gdzie w czwartek rozpoczną przygotowania do sezonu.

Jako dyrektor techniczny, były piłkarz Arsenalu będzie koordynował pracę zespołu trenerskiego, akademii, scoutingu oraz transferów w celu nadzorowania rozwoju i wzmacniania klubu.

W klubie przywitał go Raul Sanllehi, który cieszy się możliwości współpracy z Brazylijczykiem.

- Jesteśmy zadowoleni, że możemy powitać go w zespole. Ma duże doświadczenie oraz wiedzę, ale najważniejsze jest to, że to prawdziwy człowiek Arsenalu. Rozumie klub i to, co chcemy reprezentować.

- Jego przybycie jest ostatnim i bardzo ważnym elementem układanki w naszym rozwoju infrastruktury. Będzie blisko współpracować z Unaiem Emerym oraz trenerami pierwszego zespołu i odgrywać istotną rolę w prowadzeniu naszej filozofii w piłkarskich działaniach.

Swojej radości nie ukrywa również Edu.

- Arsenal ma zawsze szczególne miejsce w moim sercu i jestem zachwycony z możliwości powrotu w nowej roli. Mamy silny skład i bardzo utalentowanych młodych piłkarzy. Z przyjemnością patrzę naprzód.

Edu był piłkarzem Arsenalu od 2001 roku, a ponadto członkiem składu "Niezwyciężonych". Rozegrał dla klubu 127 meczów. W 2005 roku zamienił Londyn na Valencię, gdzie trenerem był Emery.

Edu autor: Kamil Garczorz źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Barney komentarzy: 1266813.07.2019, 11:04

@Ech0z:

To faktycznie szału nie ma.

Ech0z komentarzy: 248713.07.2019, 10:52

@Barney: na zwykłych galach? Zależy mój kolega Szczupak walczy na Polsat boxing night i na rękę nie dostanie więcej niż 5kola bo promotorzy sprzedaż biletów no i opłacenie treningów to nie sa tanie rzeczy

Barney komentarzy: 1266813.07.2019, 10:44

@Ech0z:

Tylko musiałbyś z siebie robić debila i kasa by się zgadzala na youtube czy fame mma.
Ja jestem ciekaw ile zarabiają chłopaki na galach mam bo to ,że za fame dostają od 50 do nawet 150 Tyś to chore.

Ech0z komentarzy: 248713.07.2019, 10:39

@Barney: fajnie fajnie że ludzie jeszcze oglądają boks klasyczny, bo w pewnym momencie wszystko zaczęło przechodzić na mma i te KSW a teraz to już wgle tylko walki YouTuberow i szlaufow. Przez to dobre chłopaki odchodzą w cień i nie mają szans się wybić bo wielkie pieniądze idą tylko tam. Szkoda ja osiągnąłem vc mistrzostwo dolnego śląska i żeby atakować mistrza Polski potrzebowałem już regularne obozy sztab itp a pochodzę z biednego miasta i tak zostało mi tylko trenowanie dla siebie. Gdybym np. Nagrywał jak gram w majnkrafta albo jak pije wódkę i bije dziewczynę to teraz znała by mnie cała Polska bo z moimi umiejętnościami to zlalbym tam każdego na tym fejm mma

NineBiteWolf komentarzy: 11006 newsów: 4713.07.2019, 10:38

@thide: To chyba niezbyt dobry omen jeśli nawet Twente nie chce dać mu kontraktu, zresztą - 20 lat to już nie do końca jest młody talent. No ale dobra, nie będę nikogo skreślać z miejsca, szczególnie że to tylko testy póki co.

Barney komentarzy: 1266813.07.2019, 10:35

@Ech0z:

No to nieźle ja jednak zostałem przy samym oglądaniu;d

Boks to moja ulubiona dyscyplina zaraz po piłce nożnej.

thide (redaktor) komentarzy: 30021 newsów: 105113.07.2019, 10:33

@NineBiteWolf: i po co wprowadzasz taki zamęt? jego kontrakt kończy się za 2 tygodnie i mógłby dołączyć do Arsenalu tylko za ekwiwalent za wyszkolenie.

trzeba wzmacniać drużyny młodzieżowe i rezerwy. może trafi się ktoś utalentowany i nie trzeba będzie kupować młodzieżowca z renomą i wydawać 30 baniek jak na Salibę.

Ech0z komentarzy: 248713.07.2019, 10:33

@Barney: no te filmy robiły robotę pamiętam jak po obejrzeniu rockego zapisałem się na boks mając 15 lat teraz po 10 latach moje życie opiera się na sportach walki

Barney komentarzy: 1266813.07.2019, 10:27

Siemka są tu serialowcy?

Polecacie jakiś film lub serial o bijatykach -sztukach walki najlepiej w szkolnym klimacie cos jak Cobra Kai czy Never back Down.

Ech0z komentarzy: 248713.07.2019, 10:25

Ciekawe czy w tym sezonie podejmiemy walkę z lester i volves, potrzebujemy grać w LE bo to duży zastrzyk gotówki dla naszego klubu, może w następnym oknie uda nam się ściągnąć Tierneya jeśli przebijemy oferty Napoli.

Matelko komentarzy: 130813.07.2019, 10:23

Dlaczego często dochodzi u nas Kanonierzy do spięć?

Otóż - frustracja przejawia się u każdego.

Kibice głodni są sukcesów, transferów, zmian na lepsze.
jest w okresie przebudowy, brakuje nam funduszy, kapitan wypina się na Arsenal, który dał mu tak wiele.

Wielkie rozczarowania i okres kompromitacji na wielu płaszczyznach.

Żeby to wszystko przetrwać potrzebna jest silna ręka i chłodna głowa u władzy.

Mamy przecież świetne kontrakty sponsorskie, wysokie przychody z praw telewizyjnych, zyski ze sprzedaży biletów.

Brakuje tutaj wisienki na torcie w postaci fachowców do sprzedawania niepotrzebnych graczy którzy generowaliby dodatkowe zyski.

Przebudowa jednak jest czasochłonna i ryzykowna. Tylko trzeba zadać sobie pytanie czy my mamy coś do stracenia?

Według mnie trzeba zaryzykować, stawiać na młodzież oraz skauting.
Każdy sukces wymaga poświęceń ale nie od razu Rzym zbudowano.

Udanej soboty ekipa!

Sobieski14 komentarzy: 465913.07.2019, 10:22

Inter kupił Barelle, szkoda

Sobieski14 komentarzy: 465913.07.2019, 10:21

https://www.meczyki.pl/newsy/griezmann-i-dzialacze-fc-barcelony-zlamali-prawo-skoro-wydalismy-komunikat-to-znaczy-ze-mamy-dowody/117569-n

Oby ich dojechali

kamil47 komentarzy: 128513.07.2019, 10:17

@grzegorz1211: zdaje sobie z tego sprawę, ale ktoś to analizuje i wybrał bardziej bezpieczną/opłacalną ścieżkę. Dla Kroenke to zwykła firma która przynosi jakiś tam dochód. I widocznie nie chce ryzykować. Bo jak widać na przykładzie Manu, można wlepić potężne pieniądze w transfery i jednocześnie zrobić 2 kroki do tyłu.

NineBiteWolf komentarzy: 11006 newsów: 4713.07.2019, 10:13

@thide napisał: "najprwadopodobniej boczny obrońca Twente - Redouan Taha el Idrissi - pojawił się na testach w Arsenalu."
I to byłby godny następca Bramalla. Facet w wieku 20 lat nie rozegrał ani jednego meczu w klubie z drugiej ligi holenderskiej. Tymczasem Liverpool za niecałe 2 miliony euro sprowadza sobie Seppa van den Berga, który jako 16-latek przebił do pierwszego składu Zwolle. Ech, życie bez S. nie jest łatwe.

grzegorz1211 komentarzy: 600913.07.2019, 10:10

@kamil47:
Ja nie mówię że klub przynosi straty po 100 mln rocznie, LM daje bardzo dużo i klub mógłby zarabiać więcej . Zobacz jak finansowo i marketingowo uciekły nam Liverpool i Koguty, które jeszcze niedawno (3-4 lata temu)były daleko za nami.

COYG10 komentarzy: 1513.07.2019, 10:09

@kamil47 Jak juz chcesz sie czepiac mojej pisowni to sie czepiaj ,mieszkam od 17 lat za granica i moge popelniac bledy bo nie bardzo rzadko pisze a tym bardziej po polsku ,za to ty jest takim typowym kapusiem :) nie wazne ,narazie

Dominik11 komentarzy: 1587513.07.2019, 10:06

Mówiło się jak wypadniemy z LM i nie będzie kasy to wąsaty nas sprzeda lub wyłoży kasę na transfery, a nie ma nas w LM i 2 sezon i nic to nie zmienia.

A jest jeszcze gorzej.

kamil47 komentarzy: 128513.07.2019, 10:03

@COYG10: nie wiem co to jest starz miejska, a tymbardziej co ma piernik do wiatraka? Pozdro.

thide (redaktor) komentarzy: 30021 newsów: 105113.07.2019, 10:02

najprwadopodobniej boczny obrońca Twente - Redouan Taha el Idrissi - pojawił się na testach w Arsenalu.

kamil47 komentarzy: 128513.07.2019, 10:01

@grzegorz1211: być może ;)
Gdyby klub rzeczywiście przynosilby straty po 100 mln co roku to zapadalyby inne decyzje. Mam tu na myśli punkt spojrzenia finansisty/ właściciela który ma głęboko sukcesy. Wiadomo że nas to boli, ale to nie wystarczy.

COYG10 komentarzy: 1513.07.2019, 09:59

@kamil47 masz ojca w starzy miejskiej czy jestes kanarem ?nie wiem

kamil47 komentarzy: 128513.07.2019, 09:56

@COYG10: tak, strasznie bije to po oczach. Może weź się za naukę a potem wypowiadaj się na forum.

grzegorz1211 komentarzy: 600913.07.2019, 09:56

@kamil47:
Widze że czytanie ze zrozumieniem, nie jest twoją mocną stroną skoro do takich wniosków doszedłeś

COYG10 komentarzy: 1513.07.2019, 09:46

@kamil47 masz z tym jakis problem ?

call_me komentarzy: 91213.07.2019, 09:45

Osobiście lubię czasami przeczytać komentarz AvP. Niestety muszę stwierdzić, że mnie osobiście zaczyna męczyć ton w który uderza. Właściwie zawsze jego wpisy przybierają formę swoistego manifestu i ocierają się o "prawdę objawioną".
@AlexVanPersie napisał: "Drugi to podkupić zawodnika na którym ci ZALEŻY i utrzeć nosa odwiecznemu wrogowi"
Człowieku... właściciele i zarząd klubów to są "duzi chłopcy" i nie kierują się emocjami, ale pieniędzmi. Mylisz kibiców z inwestorami. Uznali, że Saliba jest dobrym graczem, a negocjacje z Arsenalem się przeciągają więc wystosowali ofertę. Dorabianie spiskowych teorii, że oto w Spurs siedzą i kombinują jak zrobić na złość Arsenalowi jest z dupy wzięte.
Takie zachowania są wyciągnięte rodem z piaskownicy... "obsypię AvP piaskiem bo mi wziął łopatkę", a nie w dorosłym świecie gdzie chodzi o pieniądze.

Sobieski14 komentarzy: 465913.07.2019, 09:43

Kurczaki dopinaja Lo Celso???
Loo kurde, oni nawet podejścia Ericksena mogą nie odczuć...

Piekna pake robi Poczo

kamil47 komentarzy: 128513.07.2019, 09:42

@grzegorz1211: oczywiscie że nie. Moglibyśmy np odpaść w fazie grupowej ;) tam pracują ludzie z głową na karku. Skoro stwierdzili że bardziej się opłaca walczyć o pozycje 4-8, bez transferów a lm to tylko mily ewentualny dodatek, to musi to się bardziej opłacać finansowo i tyle w temacie.

Gerwciu komentarzy: 348113.07.2019, 09:41

Mamy tak nieudolny sztab, że nawet gdyby kowboj dał 100 mln to te Raule, Edu Gofry inne Kanie, Rachonie schrzanią to i tak. Wypożyczenie jakiegoś pazia z Barcy, kupno jakiś Brazylijczyków z faweli , dawanie wysokich kontraktów komu popadnie, oddawanie piłkarzy za darmo. Targowanie się o drobne.

Sobieski14 komentarzy: 465913.07.2019, 09:40

@enrique: Nie no nie gadaj ze tak zle z tą szkółka przeciez Luis Suarez, Ney, Coutinho, Dembele, Arthur, Rakitic, Lenglet, Umtiti itp itd to wszystko ze slynnej niesamowitej la massi czy jak to się tam pisze xd

Uważaj bo zaraz wróci kutalończyk i sie dowiesz że tak jest wszędzie więc wolno i super. No i przy okazji się dowiesz jaki jesteś i co w życiu robisz xd

kamil47 komentarzy: 128513.07.2019, 09:37

@COYG10: woow ale krótkie zdanie. Temat walkowany kilka razy.

mallen komentarzy: 1677913.07.2019, 09:37

AFCyrk

call_me komentarzy: 91213.07.2019, 09:33

@jurasmolas44:
Sugeruję zejść na ziemię. Myślisz, że jak trzydzieści osób z k.com nie kupi koszulek to ktoś to zauważy?:D Takie bojkotowanie nie spowoduje nawet minimalnego drgnięcia słupków z przychodami. Powód jest prosty. Sprzedaż koszulek to promil tych przychodów.

bizonkrk17 komentarzy: 19813.07.2019, 09:27

Do tego anulowanie oferty kontraktu dla Arona i wypuszczenie go za free to był kryminał

bizonkrk17 komentarzy: 19813.07.2019, 09:25

@COYG10: z tego wynika, że poza Wengerem nikt z nim nie wiązał i nie wiąże przyszłości. Po zmianie zarządu są jakieś dziwne ruchy. Nie przedłużenie kontraktu z Cazorla gdzie w środku mamy biedę, próba odsunięcia Ozila od gry a w zamian ściągnięć słabego Suareza. Teraz próba odejścia Kościelnego i brak transferów, czy plotki o jakiś leszczach z Barcy.

enrique komentarzy: 565313.07.2019, 09:22

Atleti oczywiście leci w kulki ale fakt faktem jak znajdą coś na papierze, sms czy email z dogadaniem się PRZED 1 lipca to Barca będzie miała przeje...

inwilshereitrust komentarzy: 26413.07.2019, 09:21

Co do Barcy j Atleti - Atleti już raz zgłosilo że negocjowali cz zawodnikiem bez zgody klubu. Podejrzewam, że jeśli nie zapłacą 200 zrobią to ponownie i tyle - pytanie czy będzie to skutkować banem transferowym dla Barcy czy nie.

Matelko komentarzy: 130813.07.2019, 09:21

Cytat dnia:

„ Osoba mówiąca, że czegoś nie da się zrobić nie powinna przeszkadzać osobie, która to właśnie robi. ”

COYG10 komentarzy: 1513.07.2019, 09:21

A jesli chodzi o zarzad to to jest juz fenomen ze klub z najdrozszymi biletami w lidze ,ktory od 20 lat byl w topie i gral rok w rok w lm ,z nowa umowa ogromna umowa od adidasa nie ma pieniedzy zeby dokonac 3 porzadnych wzmocnien ,nikt tu nie mowi zeby kupowac de ligta ,neymara ,tutaj potrzeba 100 mln i to by wystarczylo plus to co mozna sprzedac ze szrotu typu elneny chambers jenkinson i mustafi spokojnie za 35 mln SPOKOJNIE !!! przeciez to jest parodia jakas

jurasmolas44 komentarzy: 70713.07.2019, 09:20

Chyba tylko bojkot kibiców może coś zdziałać u Stana bo jak widać pozycja w tabeli nie ma na niego wpływu. Przestać kupować koszulki i chodzic na emirates i jeździć tylko na wyjazdy.

enrique komentarzy: 565313.07.2019, 09:20

Ostatnio natknąłem się na artykuł o La Masia - która już nie wychowuje talentów ale zajmuje się wszystkim innym - dzieciaki dostają jedzenie poniżej wszelkich standardów, miejsca w akademii są trzymane dla znajomków dyrektorów i sekcje piłkarskie muszą wynajmować (!) hostele by dzieciaki miały gdzie spać, wielu dzieciaków trzyma się w akademii niejako "w rezerwie", dopóki nie trafi się ktoś lepszy a wtedy "ten gorszy" dzieciak ląduje na ulicy.
Zero autorytetów, zero kontroli, dochodzi nawet do sytuacji dyscyplinarnych które są wyciszane (np. atak z użyciem noża) bo zawodnik jest "utalentowany" - za coś takiego jeszcze kilka lat temu wyleciałby z akademii na ryj...
Nie dziwi że od 8 lat nikt z takiej "akademii" się nie przebił do podstawki.

coooyg11 komentarzy: 68313.07.2019, 09:17

Ktoś wie , jaką Arsenal ma klauzule wykupu Ismaëla Bennacera ? Z tego co śledzę różne fora ligowe, to kibice klubów Serie A wypowiadają się o nim w samych superlatywach, uważając go wraz z Bentacurem za najlepszego młodego środkowego pomocnika w lidze , dodatkowo bardzo dobrze wygląda na tegorocznym PNA. Czemu Arsenal mający taką dziurę w środku nawet nie zainteresuje się takim zawodnikiem ?

COYG10 komentarzy: 1513.07.2019, 09:16

Ciągle byłem za Emerym (poniekad dalej jestem) ale zaczynaja mnie bardzo denerowac jego decyzje ,dlaczego bielik nie dostal szansy pokazania sie na pre sesonie ,ktos moze powiedziec ze mistrzostwa byly ale to gowno prawda nelson tez gral i pojechal bielik odpadl szybko z reprezentacja juz w fazie grupowej ,dlaczego pojechal jakis Medley ktory za grosz nie ma talentu i odejdzie max za 2 seozny do 2 ligi a bielik nie jedzie ,czy oni sa tam naprawde tak slepi ze nie widza w nim potencjalu przeciez to widac golym okiem nawet totalny amator pilki by zobaczyl ze chlopak ma papiery zeby grac wystarczy dac mu sznase pokazania sie i wtedy jesli nie bedzie widac w nim wystarczajacych umiejetnosci na gre w tej druzynie sprzedac ,chlopak potrafi dobrze bronic ,jest zdyscyplinowany taktycznie , swietnie rozgrywa i jak na pozycje defensywne ma bardzo dobra technike ,walczy ,wygrywa duzo pojedynkow w powietrzu ,nie wiem w czym jest problem

jurasmolas44 komentarzy: 70713.07.2019, 09:16

Nic tak nie dobija jak drużyna takie jak lester robiąc zakupy za 40 bania

wojt3q komentarzy: 198113.07.2019, 09:06

@danielosik napisał: "Znów każdy się wzmacnia tylko nie my..ja już chyba kibicuje tylko z sentymentu"
Skoro kibicujesz dla transferów, to nie łatwiej przerzucić się na jakieś PSG?

grzegorz1211 komentarzy: 600913.07.2019, 09:01

@schnor25:
To są tylko pieniądze od UEFA, ale jest jeszcze sporo kasyz innych źródeł

grzegorz1211 komentarzy: 600913.07.2019, 09:00

@kamil47: nie chodzi o to co daje UEFA, bo to jakiś procent, ale zysk z dnia meczowego, dodatkowi sponsorzy, wartość marketingowa. Czy nawet wartość samych zawodników. I nie jest powiedziane że to musi być 1/8. 3 lata temu zysk z dnia meczowego z meczu z Bayernem wyniósł około 5 mln funtów

schnor25 komentarzy: 1714713.07.2019, 08:57

Z LM można wyciągnąć max ok. 80 mln euro (dochodząc do finału).

Sobieski14 komentarzy: 465913.07.2019, 08:54

@Catalonczyk: hahaha farseloniarz się spiął bo ktoś się osmielil prawde o tym więcej niż klubie napisać xd
Farsa jak i farseloniarze zawsze myślą że im wszystko wolno i ze sa nad innymi.
Kiedys wychwalali że oni nie kupują jak real bo mają szkolke i słynne dna farselony.
Teraz to słynne dna mają nawet grajki którzy nigdy nie byli w Hiszpanii xd
Żaden klub z czołówki tyle syfu w świecie pilki nie zrobił. Jeszcze w tak jawny i bezczelny sposób, na szczęście karma wraca.
Buntowanie zawodników i przekrety wychodzą bokiem. Nawet na dzieciakach musieli przekrety robić.
Kibice Arsenalu na pewno pamiętają zalosne zakladanie koszulki Fabsowi na jakichs konferencjach repry Hiszpanii.

Więcej zawodników ten klubik w ostatnich latach popsul niż wyszkolil, dlatego żadnego placka od nich nie chce.

A wycieczki osobiste to sobie chloptasiu dla kolegow zostaw ;)

kamil47 komentarzy: 128513.07.2019, 08:42

@grzegorz1211: za dojscie do 1/8 finału dają 100 mln euro?

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero82
Tammy Abraham80
Pierre-Emerick Aubameyang70
Teemu Pukki62
Raheem Sterling61
Jamie Vardy61
Sadio Mané51
Harry Kane51
Callum Wilson50
Mohamed Salah43
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.33
Gracz września wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
7.53
Gracz września wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna