Emery o wyborze kapitana

Emery o wyborze kapitana 12.07.2018, 17:16, Mateusz Szyller 47 komentarzy Unai Emery wypowiedział się na temat tego, kto zostanie nowym kapitanem Arsenalu w aktualnym sezonie. Per Mertesacker, który jest aktualnie szefem działu młodzieżowego na The Emirates Stadium, zakończył karierę, a wicekapitanem pozostaje Laurent Koscielny, który leczy długotrwały uraz ścięgna Achillesowego. Dziennikarze postanowili zapytać Hiszpana kto zostanie osobą przywódczą w pierwszym meczu rozgrywek Premier League przeciwko Manchesterowi City.

- Rozmawialiśmy o tym. Zadanie, które stawiam przed sobą to poznanie każdego zawodnika i jego osobowości. Moją ideą jest również to, by wyznaczyć pięciu kapitanów w naszym zespole. Na ten moment nie mogę podać jednak nazwisk. Jestem zobowiązany do tego, by lepiej poznać naszych piłkarzy. Aktualnie kapitanem pozostaje Koscielny i muszę to uszanować.

- Rozejrzymy się za osobowościami, które najbardziej nadają się do tej roli. Pragniemy zachować szacunek dla wszystkich zawodników i zdecydować się na najlepszą opcję.

Unai EmerySklep kibica Arsenalu autor: Mateusz Szyller źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
JanikK komentarzy: 6500 15.07.2018, 00:31

Zauważcie tez, że nie powodu dostał opaskę w walii w wieku 21(?)lat

Mixerovsky komentarzy: 1678 newsów: 4 13.07.2018, 14:33

Liderzy rodzą się w szatni. Kapitanów powinna wybierać szatnia.

LunaticLama komentarzy: 362 13.07.2018, 12:59

Nie wiem skąd się u was bierze Ramsey, jako najlepszy kandydat na kapitana. Nie ma on za grosz charyzmy, żeby pełnić tą funkcję. Jak dla mnie Kosa, Monrea ew. Lichy

Rhazzel komentarzy: 66 13.07.2018, 08:12

Panowie, przecież kapitan to nie tylko pyskowki z sędzia i jechanie swoich. To musi być osoba z autorytetem, ktos kto reaguje nie tylko a boisku ale i poza nim. To co my widzimy to tylko mała cześć funkcji jakie musi spełniać, dużo więcej dzieje się za kamerami. Dlaczego Per był kapitanem? Na początku każdy był zdziwiony i negowal ten wybór, a później się okazało że facet dks każdego jest wzorem. Wybory każdego z nas są właściwie bezpodstawne, bo nie mamy pojęcia co dzieje sie w szatni, ani na treningu.

Bednar komentarzy: 372 13.07.2018, 00:01

@Sobieski14: Ano i nie dawałbym na kapitana kogoś po 30 lub niebędącego wiodącą postacią w klubie, bo po co nam kapitan który ,a rok odejdzie, albo będzie siedział na ławie, bo taka naturalna kolej rzeczy że starszymi zawodnikami.

Bednar komentarzy: 372 12.07.2018, 23:59

@Sobieski14: Funkcja, ale jakoż trzeba sobie na nią zasłużyć. Przynajmniej ja tak uważam, bo mało który zawodnik ma tak silnie rozwinięte cechy przywódcze żeby całkowicie nowe środowisko uznało go za lidera.

Z tego co mi wiadomo Ramsey pełnił chyba jakiś czas funkcję kapitana w reprezentacji, a teraz chyba jest vicekapitanem. To też jakiś mały argument na jego korzyść.

Odnošnie Kościelnego, to dla mnie gość nie sprawiał nigdy wrażenia kogoś kto spełnia się jako kapitan. Jako obrońca i kapitan powinien organizować grę z tyłu i przedwszystkim nie popełniać błędów. A sami wiemy jak bywa przez ostatnie 3 lata.

KedzioRRz komentarzy: 3597 12.07.2018, 23:48

@ljungberg77: Bez przesady. Fakt, Monreal ma wieksze jaja ale troche ostry ten osąd

ljungberg77 komentarzy: 1362 12.07.2018, 23:19

Kościelny to płaczliwa baba z charyzmą na poziomie wilshere'a czy xhaki.., musi być ktoś z nowych bo po wengerze zostały same bezjajeczne fircyki (poza monrealem)

12Titi14 (redaktor) komentarzy: 4206 newsów: 422 12.07.2018, 22:36

Ramsey lub Monreal. Ewentualnie ktoś z nowo przybyłych Sokratis/Lichtsteiner. Oni pewnie będą grać w większości spotkań. Natomiast dobrym kapitanem w szatni wydaje się Koscielny i Cech.

Papaciok komentarzy: 2884 12.07.2018, 22:04

Rambo na kapitana
Xhaka tez by pasował
Ozilowi tez fajnie moze zobaczy ze PATRZ MASZ ZAPIERNICZAC :D

Ale i tak jestem za nasza 9tka

LAKA

Arsenal2004 komentarzy: 139 12.07.2018, 21:42

Może Oezil przecież ma odpowiednią mentalność do bycia kapitanem:):)

PrinceBosman komentarzy: 62 12.07.2018, 21:41

Aktualnie arsenal został bez osobowości i nie postawiłbym na żadnego zawodnika. Na pewno odpuściłbym temat nowo przybyłych zawodników, musi to być ktoś kto zna już szatnię

lordoftheboard komentarzy: 2595 12.07.2018, 21:29

Czyżby Rambo nie chciał podpisać?

Sobieski14 komentarzy: 2205 12.07.2018, 20:56

@Bednar: Ale to nie jest nagroda za cokolwiek tylko też określona funkcja...
Nie znam zawodników osobiście, więc ciężko ocenić. Może i Ramsey ma cechy które powinien mieć kapitan ale dawanie opaski za to że jest najdłużej... nieee
Jeśli nikt z tych którzy są tu długo to może ktoś z nowych? Sokratis, Leno?

Adi17 komentarzy: 542 12.07.2018, 20:44

Według mnie powinien być Koscielny, ale z wiadomych względów w tym roku chyba nie zagra, więc postawiłbym na Ramseya bądź Monreala.
W dalszej kolejności Lichsteiner.

Forever_gunner komentarzy: 1953 12.07.2018, 20:27

No ciekawe kto to będzie. Pewnie Ramsey z racji najdłuższego stażu w klubie. Prawda jest jednak taka, że nie ma w obecnej kadrze zawodnika, który ma cechy przywódcze i charakter kapitana.

Marioht komentarzy: 5083 12.07.2018, 20:12

@Gunerxxx: Może i tak, ale trochę za krótko jednak przebywa w klubie.

Nie będzie to łatwy wybór. Najlepiej, żeby była to osoba, która gra w tym klubie dłużej i posiada odpowiednie cechy przywódcze. Ale takich charakterów brakowało w ostatnich latach.
Są nowi charyzmatyczni, ale... no właśnie... nie wiem czy dobrym wyborem byłoby przyznanie opaski komuś kto dopiero dołączył do tego zespołu.

Miszhka komentarzy: 265 12.07.2018, 20:10

1. Kosa
2. Ramsey
3. Lichtsteiner
4. Xhaka
5. Mustafi

MarkOvermars komentarzy: 4211 12.07.2018, 19:57

@SoulStorm: chyba miałeś na myśli Ozila, a nie sorry ten w wielkich meczach chodzi ze spuszczona głowa

Gunerxxx komentarzy: 1166 12.07.2018, 19:51

Lisztajner by się nadawał.

shark31 komentarzy: 5898 12.07.2018, 19:42

Gdyby Lich grał dłużej to pewnie on by był.

shark31 komentarzy: 5898 12.07.2018, 19:41

Pewnie Xhaka. Mustafi podobno tez ma zadatki na kapitana. Oby nie Ozil czy inny Ramsey.

rafal1709 komentarzy: 158 12.07.2018, 19:40

@Barney:
Charakterny gościu jak nikt u nas a o to chodzi w byciu kapitanem.
Kapitan może dyskutować z arbitrem i wywierac presje a w naszej kadrze nie ma więcej takich zawodników. Lichtsteiner posiada nie tylko umiejętności do tej roli ale i duże doświadczenie, a cos czuje ze może nie od początku sezonu, ale niebawem zostanie nr.1 na swojej pozycji i bd ważna częścią Arsenalu Emerego

Greku06 komentarzy: 2 12.07.2018, 19:38

Proszę abyście się wypowiedzieli dlaczego opaski ma nie dostać kolasinac albo mhiti ? Nikt powaznie nie mówi o nich w kontekście bycia kapitanem. Chętnie poczytam co o nich myślicie.

DavidSilva21 komentarzy: 1457 12.07.2018, 19:33

Opaska dla Ramseya to chyba tylko po to żeby go zmotywować do lepszej gry, może wtedy odnajdzie regularnosc. Pod względem mentalności i przywództwa to nie wybrał bym go na kapitana. Oprócz Kosy to ciężko u Nas wskazać prawdziwego lidera.

Mariusz28 komentarzy: 4003 12.07.2018, 19:31

Zabijcie mnie ale najbardziej pasuje mi Auba :)

Bednar komentarzy: 372 12.07.2018, 19:20

@Sobieski14, @Redzik Ja bym nie stosował argumentu z opaską kapitańską po to aby zatrzymać Ramsey, tylko jako nagrodę ,a za to że jest w Arsenalu tak długo i chce być dalej jego częścią.

Dlaczego Ramsey? Generalnie nie mamy charakternych piłkarzy. Ramsey przynajmniej dużo gra, (nie ważne co niektórzy uważają) jest jednym z lepszych zawodników Arsenalu. Jest chyba najdłużej grającym zawodnikiem z obecnej kadry. Zatem mimo, że nie jest wymarzonym kandydatem, to ja nie widzę obecnie lepszego. A wg was kto i dlaczego byłby lepszy?

Redzik komentarzy: 10869 newsów: 19 12.07.2018, 19:08

Czemu nagle wszyscy chcecie Ramseya na kapitana? Jeszcze rok temu nikt o tym nie mówił.

Sobieski14 komentarzy: 2205 12.07.2018, 19:05

Ciekawe czym sobie Ramsey zasłużył na bycie kapitanem.
Jak zwykle widzę jak ktoś może odejść i jest przed nowym sezonem to się tutaj objawia jako bóg futbolu..
Kapitan to ma na boisku i poza nim pełnić określone role, mieć odpowiedni charakter do tego, a nie dawać opaske graczowi żeby przekonać go do zostania w klubie.

kuzguwu komentarzy: 167 12.07.2018, 19:04

Jeśli Ramsey podpisze, to jest kandydatem na kapitana.

Dominik11 komentarzy: 13115 12.07.2018, 18:40

Oby to był Ramsey.

Barney komentarzy: 11647 12.07.2018, 18:33

@rafal1709:

To tylko jedna wypowiedź, chodź sam odniosłem wrażenie na mistrzostwach świata ,że Lichy jest nieprzyjemny wkurzał się nawet o lekkie faule i jak inni piłkarze go przepraszali. Ogólnie miał w**** cały czas xD

rafal1709 komentarzy: 158 12.07.2018, 18:14

Jeśli bd grał to Lichtsteiner
polsatsport.pl/wiadomosc/2018-06-23/byly-sedzia-z-tym-pilkarzem-nie-da-sie-rozmawiac/

zly_kanonier komentarzy: 3553 12.07.2018, 18:06

Nie możemy mieć kapitana, który będzie grał raz na ruski rok. Na chwilę obecną chyba Ramseyowi najbliżej. O ile podpisze nowy kontrakt

Bednar komentarzy: 372 12.07.2018, 18:02

Ramsey na pierwszego jak podpisze kontrakt, Montreal na trzeciego. Kapitan nr 4 i 5 generalnie bez znaczenia, bo to tylko pewnie tak na zapas w razie kontuzji itp. Na moje kapitan nr4 to będzie Cech, a numer 5 jakiś boleć typu Xhaka albo Mustafi. Może Lichsteiner.

SoulStorm komentarzy: 4252 12.07.2018, 18:02

Nigdy w życiu nie brałbym Ramsey'a ma kapitana.

Gość potrafi tylko machać rękoma nic więcej.

SoulStorm komentarzy: 4252 12.07.2018, 18:01

1.Ozil
2.Iwobi
3.Nelson
4.Elneny
5.Kościelny

SoulStorm komentarzy: 4252 12.07.2018, 18:00

1.Ozil

Mixerovsky komentarzy: 1678 newsów: 4 12.07.2018, 17:58

Sokratis to nowy zawodnik w klubie, więc bez przesady.

P29LJ komentarzy: 536 12.07.2018, 17:50

1. Koscielny
2. Ramsey
3. Cech
4. Sokratis
5. Xhaka

Kanonier204 komentarzy: 36024 newsów: 3 12.07.2018, 17:41

Na kapitana tylko Welbeck. Silny, Szybki do tego CZARNY!

softgreat komentarzy: 985 12.07.2018, 17:41

podobno kapitanem bedzie reprezentant anglii danny welbeck

Greku06 komentarzy: 2 12.07.2018, 17:36

@darek250s: Tak szczerze bez udawania zaczołem się śmiać jak to przeczytałem, dzięki bo akurat było mi smutno xD. Moim typen na kapitana jest oczywiście Ramsey, kurcze chce już początek sezonu.

mitmichael komentarzy: 43833 12.07.2018, 17:33

Opaska dla Ramseya, ktory przedluza umowe z klubem i jazda

darek250s komentarzy: 4736 12.07.2018, 17:25

Iwobi na kapitana!

Blacharz komentarzy: 428 12.07.2018, 17:25

Ramsey, Sokratis, może Nachos. Zobaczymy. Dawno nie czekałem z taką niecierpliwością na start sezonu :D

rev komentarzy: 1411 12.07.2018, 17:23

Jak to? Przecież na boisko zawsze wybiega 11 kapitanów... Emery out.

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City383242100
2. Manchester United38256781
3. Tottenham Hotspur38238777
4. Liverpool382112575
5. Chelsea382171070
6. Arsenal381961363
7. Burnley3814121254
8. Everton3813101549
9. Leicester City3812111547
10. Newcastle United381281844
11. Crystal Palace3811111644
12. AFC Bournemouth3811111644
13. West Ham United3810121642
14. Watford381181941
15. Brighton & Hove Albion389131640
16. Huddersfield Town389101937
17. Southampton387151636
18. Swansea City38892133
19. Stoke City387121933
20. West Bromwich Albion386131931
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah3210
Harry Kane302
Sergio Agüero216
Jamie Vardy201
Raheem Sterling1811
Romelu Lukaku167
Roberto Firmino157
Alexandre Lacazette144
Gabriel Jesus133
Riyad Mahrez1210
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna