Emery po meczu z Evertonem

Emery po meczu z Evertonem 24.09.2018, 12:24, 17 komentarzy

Po meczu, w którym Arsenal wygrał z Evertonem 2:0, Unai Emery spotkał się z dziennikarzami, by porozmawiać z nimi na temat tego ważnego, ligowego zwycięstwa.

O wygranej…

Zwycięstwo jest dla nas bardzo ważne. Zagraliśmy w swoim stylu i mamy 3 punkty. Przeanalizujemy to spotkanie, te 90 minut, ale na dzień dzisiejszy wygrana jest bardzo ważna.

Czy chciał przeprowadzić zmianę przed zdobyciem pierwszego gola…

Tak. Potrzebowaliśmy zmienić coś w tamtym momencie, by zyskać dodatkową, indywidualną jakość na boisku. Wtedy zdobyliśmy bramkę, zdecydowałem się nic nie zmieniać i ponownie zacząłem myśleć nad tym, kogo należy wprowadzić.

Czy miał zejść Lacazette…

Nie sądzę, by było to ważne, ale być może tak! Piłka taka jest.

O lepszej grze w drugiej połowie i wolnym początku…

W przeciągu tych 90 minut były momenty zarówno dla przeciwnika, jak i dla nas. Potrzebowaliśmy bramkarza, który zatrzyma ich ataki oraz napastników, którzy wykończą nasze ataki. Dzisiejsze spotkanie to dobry przykład. Chcieliśmy bardziej kontrolować grę w pierwszej połowie, ale nie posiadaliśmy piłki tak, jakbyśmy tego chcieli. Everton miał dwie lub trzy dobre okazje, ale porozmawialiśmy w szatni o tym, jak zatrzymać ataki przeciwnika lepszym ustawianiem się na boisku. Ponadto, indywidualnie każdy zawodnik pomógł bardziej naciskać w drugiej połowie. Myślę, że wtedy mieli oni jedną okazję z rzutu wolnego, którą Petr Cech znakomicie wybronił i nie było nic więcej z ich strony. Jeśli chodzi o momenty w ataku, graliśmy dobrze przez 20 minut, by wygrać ten mecz, a w ostatnich minutach świetnie się broniliśmy, bardzo blisko naszego bramkarza i w naszym polu karnym.

O Sokratisie…

Teraz nic nie wiemy. Pierwsza analiza jest taka, że lekarze poczekają do jutra. To problem z kolanem ale mam nadzieję, że to nic poważnego.

EvertonUnai Emery autor: źrodło: arsenal.com
zly_kanonier komentarzy: 511126.09.2018, 13:25

"Czy miał zejść Lacazette…

Nie sądzę, by było to ważne, ale być może tak! Piłka taka jest."

Jakie to jest prawdziwe xD

Forever_gunner komentarzy: 255526.09.2018, 12:58

Styl pozostawia wiele do życzenia, ale teraz najważniejsze są 3 pkt i budowanie pewności siebie. Styl przyjdzie z czasem. Martwi mnie to, że gramy katastrofalne pierwsze połowy. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale trzeba to zmienić, bo na razie mamy farta, ale znajdzie się przeciwnik, który już w pierwszej części spotkania strzeli nam bramkę lub dwie i będzie problem.

cizemek komentarzy: 24525.09.2018, 14:28

Jest opcja by się zgłosić gdzieś do adminów Fanpage o odblokowanie konta? Płacze już nad banem 3ci rok :(

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13025.09.2018, 10:40

Każdy chciałby, byśmy w końcu zaczęli regularnie wygrywać z topem w lidze, ja również bardzo bym tego chciał. Prawda jest jednak taka, że jeśli będziemy punktować średniaków tej ligi jak do tej pory, to będziemy mieli spore szanse na TOP 4.

kuzguwu komentarzy: 538424.09.2018, 22:32

Zdecydowanie obrona do poprawy, ale przecież to już wiadomo nie od dziś.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280624.09.2018, 20:16

Mogę oglądać co tydzień Arsenal męczący dla oka i zgarniający 3 pkt. Na teraz cieszy, że nie było wtopy ze średniakami co dosyć często się zdarzało w poprzednich kampaniach.

Smutne jest to, że wiele osób mówi, że Unai popełnia te same błędy co Arsene. Jestem jak najbardziej zadowolony z wyników a styl to sprawa drugorzędna, cieszy to, że Arsenal wreszcie nie odpuszcza, że grają coraz lepiej cieszy progres drużyny.

Ławka rezerwowych wraz z trenerem żywo reaguje na to co się dzieje na spotkaniu. Kibic Arsenalu może mieć powody do zadowolenia przez ostatnie kilka spotkań chociaż bardzo tęsknię za Wengerballem zdecydowanie ważniejsze są 3 pkt

@ljungberg77: Zgadzam się z Tobą, że jeżeli ktoś gra słabiej albo go Unai ściąga albo w szatni jest pogadanka albo zmiana o TOP 4 można powalczyć.

@Elastico07: Prawdę mówiąc fenomenalnu Utd nie gra na miarę swoich możliwości podobnie z Totkami. Trzeba brać pod uwagę, że sezon jest długi więc wiele mogą także wnosić zmiennicy do gry. Jeżeli Petr będzie miał dobrą formę, obrona się ogarnie a Auba i Laca zagrają na swoim dobrym poziomie TOP 4 jest realne

Elastico07 komentarzy: 1250824.09.2018, 17:54

@ljungberg77: Gramy obecnie najsłabiej z top 6 więc twoje typy są jak najbardziej realne,jednak uważam że 5 miejsce to żaden sukces,powrót do lm przez top4,kazdy inny wynik w tym sezonie będzie rozczarowaniem

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202324.09.2018, 16:26

nie ma co marudzić jak zespół w przebudowie kasuje 3 pkt
jak the blues wygrywali swoje tytuły po zatrudnieniu żoze to nie dało się 3/4 ich meczów oglądać
u nas jest w końcu zdrowa sytuacja, manager wie że jak będzie popełniał błędy też personalne to poleci - gracze też wiedzą że jak zawiodą to będą mieć odciski na dupie, ozil notuje odbiory, xhaka/mustafi zaczęli minimalnie bo minimalnie ale lepiej się ustawiać, zobaczymy co to da po 38 kolejce, moim zdaniem 5 miejsce będzie sukcesem bo realnie obstawiam 6

Elastico07 komentarzy: 1250824.09.2018, 15:13

@rafal1709: Niestety,a Emery zamiast powiedzieć że zagralismy słabo to udaje ze wszystko jest w porządku.

rafal1709 komentarzy: 21824.09.2018, 15:09

Taki liverpool to nas rozniesie w pierwszej połowie i na druga nie będzie sensu nawet wychodzić. Przykre to jest ale niestety patrząc na nasza grę prawdziwe.

Elastico07 komentarzy: 1250824.09.2018, 15:06

" Zagraliśmy w swoim stylu"

Trzeba sie chyba zacząc przyzwyczajać do takiego Arsenalu.

Ech0z komentarzy: 1039624.09.2018, 14:35

Według mnie dobrym pomysłem bylo by sporwadzenie Ben Yedera, jest z Sevilli i koles upokorzyl Man United wiec w premier league by sie odnalazl

ProroK komentarzy: 86124.09.2018, 12:59

W tym sezonie pierwsza czwórka będzie sukcesem, najważniejsze wrócić do LM i w lecie ściągać zawodników których ta LM przyciągnie . Na majstra nie ma co liczyć . Takie mecze jak te z Evertonem czy ze słabszymi przeciwnikami będą na wagę złota na koniec . Z czołówka Live czy City bądź Chelsea nie mamy raczej za bardzo nic do gadania .
Szanse widzę w starciach z kurczakami i mułami

ASNLKardasz1 komentarzy: 6324.09.2018, 12:47

Mam nadzieję ze z Sokratisem wszystko ok, bo u Holdinga cały czas widziałem ten prąd jak ma piłkę przy nodze xD

losnumeros komentarzy: 1318924.09.2018, 12:45

To już kolejny mecz gdzie w 1 połowie gramy kaszanę, a w 2 połowie jest zupełnie inny zespół i szczerze nie podoba mi się to, wystarczy żeby przeciwnicy wykorzystywali sytuacje i robi się nieciekawie.

Gadaliśmy na Wengera, a Emery robi to samo, chyba każdy z nas wie kto nie powinien grać w 1 składzie. Ja bym to widział tak, gramy 4-3-1-2 ponieważ nie posiadamy skrzydłowych, a Auba niech z Laca grają na szpicy
Cech
Baleron Mustafi/Mavropanos Sokratis Monreal
Guendozi Torreira Miki
Ozil
Auba Laca

schnor25 komentarzy: 1854624.09.2018, 12:44

Gra w obronie dalej słaba, w ataku też szału nie ma, generalnie gramy słabo, ale...punktujemy i to jest w tym wszystkim najważniejsze.