Emery wprowadza swoje zmiany

Emery wprowadza swoje zmiany 07.07.2018, 10:27, Adam Cygański 59 komentarzy Piłkarze Arsenalu w tym tygodniu rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, a jak zauważyli brytyjscy dziennikarze, Unai Emery wprowadził w tym okresie kilka zmian w porównaniu do rządów Arsene’a Wengera.

Przede wszystkim Hiszpan podczas treningów większy nacisk kładzie na zajęcia z piłką, a nie na ćwiczenia fizyczne, co było bardzo częstą praktyką Wengera w trakcie sezonu przygotowawczego.

Ponadto nowy menedżer The Gunners zabronił swym podopiecznym korzystania z telefonów komórkowych podczas wspólnych posiłków, co ma wzmocnić więzi między zawodnikami.

Kolejna zmiana również dotyczy wspólnych posiłków, a dokładnie Emery zdecydował, że zawodnicy drużyny U-18 oraz U-23 mają je spożywać w tym samym czasie, co gracze pierwszej drużyny.

Według informacji tych dużą zauważalną zmianą Emery’ego jest również jego dużo większa aktywność podczas zajęć w porównaniu do swego poprzednika.

Unai EmerySklep kibica Arsenalu autor: Adam Cygański źrodło: Football London
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
cwalin komentarzy: 1100 09.07.2018, 02:18

Z tymi telefonami to powinni wprowadzac wszyscy z rodzicami na czele.

kamil6 komentarzy: 9 09.07.2018, 00:53

@knedel999:

Ja myślę że pełnych interwalow które najlepiej wpływają na przygotowanie wytrzymałości mięśni i płuc są niezbędne a większość z tych ćwiczeń jest ciężkie do wykonania z pilkami lecz masz rację, czasy się zmieniły i także okres przygotowawczy jak piszesz w dużej mierze z pilkami, ja jednak wolę taki jak u Czerczesowa

knedel999 komentarzy: 152 08.07.2018, 20:27

@kamil6: Przygotowanie fizyczne w dzisiejszych czasach robi sie juz w 80% z pilkami (tak, mozna zrobic lepsze przygotowanie fizyczne z pilkami niz biegajac bez). Wenger zyl w starych czasach gdzie robil przygotowanie fizyczne przed sezonem tlykow formie biegowej, to tez by tlumaczylo ilosc kontuzji w trakcie sezonu

RoMbi komentarzy: 869 08.07.2018, 18:33

Kurde, jeden dzień człowiek tu nie zagląda, a tyle się dzieje. :)
Nie wiem co tam koledze na dole krzywdzącego zrobiłem, tak negatywnego podejścia do zwykłego komentarza dawno nie widziałem, ale dziękuję, że nie muszę się już wdawać w bezsensowną dyskusję.

kamil6 komentarzy: 9 08.07.2018, 18:26

Kurcze ale niech Unai nie zapomina że to Premiership a nie Ligue 1 i tu trzeba mieć przygotowanie fizyczne na piatke z plusem. Co do odczuć to myślę ze zobaczymy nowy i świeży Arsenal. Grający mądrze i cierpliwie, przedewszystkim opanowany. Takiego człowieka zdaje się przedstawiać Emery

Marcinafc93 komentarzy: 16172 08.07.2018, 10:10

@KanonierKage: Większość naszych zawodników nie pojechała na mundial to urlopy mieli w czerwcu, więc teraz już trenują normlanie

KanonierKage komentarzy: 193 08.07.2018, 09:50

Mówić wprost jestem nakręcony jak katarynka myśląc o zbliżającym się sezonie. Wierzę, że zmiany wyjdą Arsenalowi tylko na dobre. Zdaję sobie sprawę, że zanim to wszystko zacznie na nowo funkcjonować musi minąć sporo czasu. Potrzeba będzie dużo cierpliwości i wiary nawet jeżeli na starcie przytrafią się porażki.

Jestem w szoku jak wielu zawodników pierwszego składu nie jest jeszcze na urlopach a już trenuje. To dobry znak.

illpadrino komentarzy: 7423 newsów: 3 08.07.2018, 04:58

Dopiero po 7 miesiącach zaczną grać tak jak będzie chciał i według jego wizji. I staną się jego pełnoprawnym zespołem. Do tego czasu będzie pełno rzeczy w grze i zachowaniu od Wengera.

ramshere komentarzy: 754 07.07.2018, 22:37

Dobrzee wkoncu ktos skroci im tzw. Lancuch i potraktuje silna reka :P

glock9mm komentarzy: 50 07.07.2018, 22:10

@Elastico07: a szkoda...bylo by mniej symulek, mechania łapami I pyskowek z sędziami. Piłce nożnej przydało by się zmiana sędziowania i mentalności zawodników.

No ale to nie robota dla emerego.

drewniane_krzeslo komentarzy: 1371 07.07.2018, 20:23

Zmiany jak zmiany nie można było się spodziewać, że będzie tak samo jak za Arsene'a. Liczy się, żeby dawali z siebie wszystko żeby nie przechodzili obok spotkania. Przegrać można to oczywiste ale lepiej patrzy się, na Arsenal który za po zażartym boju przegrał 2:1 niż oglądać bezjajeczny występ zakończony 4:0 do tyłu.

Emery ma wolną rękę i to jest bardzo dobre im bardziej będzie od nich wymagał na treningu tym lepsze efekty w meczu

simeges komentarzy: 52 07.07.2018, 19:58

Ja podchodzę sceptycznie do nowego sezonu. Za dużo razy się sparzyłem od kiedy kibicuje Arsenalowi :P oczywiście wierzę w jak najlepszy wynik :)

Forever_gunner komentarzy: 1953 07.07.2018, 19:56

Wygląda to póki co całkiem obiecująco. Zobaczymy jak przełożą się też zmiany na boisko. Jestem ciekaw głównie jednej rzeczy. Czy słaba mentalność drużyny była związana ze zmęczeniem materiału przez Wengera czy jest to jakiś problem o innym podłożu, które Emery będzie musiał dopiero odkryć. Wydaje mi się że jednak to pierwsze. Powinniśmy zobaczyć teraz drużynę ktorej zależy na wygraniu każdego meczu. Przynajmniej mam taką nadzieję.

domino178 komentarzy: 602 07.07.2018, 19:42

Każdy manager to inna historia. Emery pisze swoją w Arsenalu. Na szczęście nie kopiuje Wengera. Może nawet odpalą to kino co jest w Colney i będzie Unai go wykorzystywał do odpraw taktycznych wycelowanych w konkretnego przeciwnika. Ponoć Wenger w ogóle z niego nie korzystał...

Badyl_COYG komentarzy: 7 07.07.2018, 19:32

@Leehu: @MVTI: zaglądam tutaj kilka razy dziennie, od krótkiego czasu zacząłem się tutaj udzielać ale nie wiem jak ja nie widziałem tego terminarzu, dziękuję.
Slauchajcie a teraz coś z innej beczki, czy wybierał się ktoś z was kiedyś na mecz Arsenalu? Potrzebuję podstawowych informacji, tj. Bilety, zakwaterowanie

Nomad (zawieszony) komentarzy: 1440 07.07.2018, 18:56

Luz. Swoje już powiedziałem

Adi17 komentarzy: 542 07.07.2018, 17:58

Metody treningowe Wengera były już dawno przestarzałe i wydaje mi się, że też to było przyczyną tak dużej ilości kontuzji. Zobaczymy co będzie w najbliższym sezonie.
Mam nadzieję, że Emery nauczy zawodników pressingu, bo to za Wengera przemilczę. No i cieszy dużo zajęć z piłką.

Adu komentarzy: 4632 07.07.2018, 17:43

Te panie Nomad się Pan uspokoj bo pan Warna dostaniesz panie dorosły.

MaciekGoooner komentarzy: 25593 newsów: 5 07.07.2018, 17:33

@schnor25: daj spokój, to jest głąb, ostatnio potwierdza to regularnie

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39954 newsów: 1 07.07.2018, 16:11

Podobają mi się zmiany. Zwłaszcza kładzenie większego nacisku na grę z piłką.

schnor25 komentarzy: 14493 07.07.2018, 15:53

@3rdpitch: Twój komentarz z dnia 25.05.2016 przy okazji transferu Szwajcara. Cytuję:

"Wenger co roku robi deale życia.

Cazorla, Ozil, Sanchez, Cech, Xhaka

Rok po roku, każdy biorąc pod uwagę cenę to transferowy majstersztyk."

To tylko pierwszy z brzegu przykład. Także masz rację, my się jaraliśmy transferami powyższych, a TY W OGÓLE, przyjąłeś to na chłodno ;)

Także śmiało możesz kandydować w przyszłych wyborach, masz do tego smykałkę #pdk

silvano95 komentarzy: 1464 07.07.2018, 15:46

Może wprowadzać 1000 zmian nic mnie to nie obchodzi liczy sie cel , sezon pokaże co dały te zmiany i miejsce w tabeli na koniec

Nomad (zawieszony) komentarzy: 1440 07.07.2018, 15:41

@kosbat:

Nie zamierzałem niczego udowadniać.

kosbat komentarzy: 378 07.07.2018, 15:33

@Nomad: Wyzwiskami wcale nie udowadniasz, że jesteś lepszy

Nomad (zawieszony) komentarzy: 1440 07.07.2018, 15:28

@kosbat:

Do innych jak najbardziej ale chyba 'niektórzy' mają tu swoje patenty na uwielbienie czy cokolwiek tu jest.
Jakiś smark będzie mi tu wtykał swoje złote myśli pomiędzy wiersze i kreował sztuczny tłok gdzie człowiek zwyczajnie chciałby odpocząć.
Poza tym dla mnie to już podchodzi pod recydywe bo nie pierwszy raz ten przypadek błąka w obłokach i udaje sprawiedliwego stwórce

Leehu komentarzy: 8996 07.07.2018, 15:18

@Badyl_COYG: Dziwię się że jeszcze nie wiesz że pierwszy mecz gramy z City, a drugi z Chelsea. :)

MVTI (redaktor) komentarzy: 279 newsów: 401 07.07.2018, 15:01

@Badyl_COYG: Już jest od dawna.

Badyl_COYG komentarzy: 7 07.07.2018, 14:57

A ja z innej beczki, orientujecie się kiedy pojawić się może terminarz na przyszły sezon?

kosbat komentarzy: 378 07.07.2018, 14:48

@Nomad: ej, spokojnie. Więcej miłości do innych

Nomad (zawieszony) komentarzy: 1440 07.07.2018, 14:35

@RoMbi:

Czytaj dokładnie jełopie (bo już nie wiem jak Cię określić)

*** ..niektórzy.. !!! ***

A nie błaznujesz tutaj po raz kolejny i robisz z siebie idiotę (po raz kolejny zresztą).

*'Tak trudno zrozumieć' - No chyba właśnie ktoś tutaj ma problem ze zrozumieniem i dorabianiem niepotrzebnych problemów.

*'..kto głośniej szczeka.." - Szczekają twoi rodzice i tego samego nauczyli ciebie. Najwidoczniej urwałeś się z budy po kryjomu bo nie słyszałem tego dopóki nie wylazłeś ze swoim hejtem na zewnątrz.
Weź się rozpędź przybłędo średnio sympatyczny i biegnij ile masz sił na tych swoich 4 łapach.. i niech ch cię niesie na ile łańcuch ci popuści,ok (?)

errav komentarzy: 2 07.07.2018, 14:25

Zawodniczy muszą poczuć ze sobą większą więź aby lepiej współpracować na boisku,myślę że te nowe zmiany przyniosą obiecującą korzyść

kuzguwu komentarzy: 167 07.07.2018, 13:42

Zmiany wyglądają obiecująco.

ljungberg77 komentarzy: 1362 07.07.2018, 13:27

odszedł z siwym Primorac i to Bould teraz przecież realnie prowadzi każdy trening - już widzę jak skacze nam w drużynie poziom wyszkolenia technicznego :))

haczker komentarzy: 1157 07.07.2018, 13:23

@kosbat
"Żeby tylko potem nie latali jak pachołki jak ich pewien Romek z Manchesteru bedzie rozpychał"

Z powyższego newsa można wywnioskować, że Wenger kładł większy nacisk na ćwiczenia fizyczne, a później i tak Coquelin odbijał się od Hazarda. Chyba Wenger za słabo ich naciskał, bo w poprzednim sezonie odniosłem wrażenie, że nawet bośniacki czołg stracił na sile od czasu przyjścia do nas.

mar12301 komentarzy: 17717 07.07.2018, 12:45

Młody trener z ambicjami, więc może nie będzie źle.

Dominik11 komentarzy: 13115 07.07.2018, 12:18

Oczywiście wszystko zweryfikują wyniki, ale wygląda to obiecująco. Zobaczymy co wyjdzie w praniu, ale jestem pełen optymizmu.

RoMbi komentarzy: 869 07.07.2018, 12:17

@3rdpitch: @Nomad:
No pewnie, bo przecież jak kilka osób napisze „hurra” to znaczy, że każdy zarejestrowany użytkownik sika w portki ze szczęścia :)
Tak trudno zrozumieć, że na każdy temat będzie kilka grup z róznym zdaniem? Kwestia kto głośniej szczeka. Najlepsze później jest „jesteście wszyscy [pomijając TYLKO i WYŁĄCZNIE autora słów] jak choragiewki” :D

mitmichael komentarzy: 43833 07.07.2018, 12:08

Wenger juz pilkarzy zanudzal swoimi treningami, Emery to mlody trener i ma znacznie inna wizje, to jest trener z wizja z XXI wieku a Wenger jak wiadomo zatrzymal sie w XX. Emery bedzie mogl sie tutaj wykazac, nie bedzie mial w skladzie Neymara, ktory uwazal sie za najwaznieksza postac w klubie, nie bedzie mial mu kto gwiazdorzyc. Arsenal ma grac widowiskowy football, na to wlasnie licze. A jeszcze wieksza integracja zawodnikow moze tylko pomoc

Corthal komentarzy: 1077 07.07.2018, 11:58

W tym klubie najważniejszy był świeży start, czysta karta.

Jeżeli coś nie działa przez 10 lat, to trudno oczekiwać że za 11 razem się uda. Niestety taka była polityka Wielkiego Wu- odwalajmy tę samą manianę, może w tym roku przy odpowiednim ustawieniu planet się uda.

Nie udało się.

Trzeba poczekać na efekty. Pierwszy raz od ponad 10 lat jestem ciekawy nowego sezonu.

zly_kanonier komentarzy: 3553 07.07.2018, 11:53

@enrique: Bellerin to może po mydło latać xDDD

Dobra, koniec śmieszków.
Tak serio to dobrze by było gdyby nie przesadził z tymi zajęciami z piłką, bo to wciąż jest Premier League, a nie La Liga.
Niemniej będziemy oceniać w trakcie i po sezonie.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 15850 newsów: 110 07.07.2018, 11:50

@3rdpitch: Uwielbiam takie pierdzielenie. Jest coś nowe to nikt nie zabrania się cieszyć bo o to w życiu chodzi. Jak coś się psuje to później się to wyrzuca albo wymienia. Cech swego czasu był najlepszym bramkarzem na świecie, a Xhaka najlepszym pomocnikiemw Bundeslidze. Nie mów, że Ty się nie jarałeś.

kosbat komentarzy: 378 07.07.2018, 11:34

@Elastico07: Wiem, wiem, po prostu nie wolno też o tym aspekcie zapomnieć bo to nie jest klub, który powinien mieć w składzie 11 Neymarów :D

losnumeros komentarzy: 2633 07.07.2018, 11:28

Chyba każdy z nas jest podekscytowany nadchodzącym sezonem, ja już nie mogę doczekać się aż ruszy BPL. Nowy trener, skład już skompletowany, inne metody treningowe, i najważniejsze w końcu jakąś taktykę zobaczymy na boisku.

Teraz będę czekał na kolejny mecz z utęsknieniem, bo z Wengerem ostatnie 2 lata to mi już były obojętne, nawet nie chciało mi się ich oglądać bo wiadomo było jak zagramy.

Elastico07 komentarzy: 3649 07.07.2018, 11:25

@kosbat: Wiadomo,nigdzie nie napisałem zeby ćwiczenia fizyczne całkowicie wyłączyć,są bardzo ważne jednak wiadomo to piłka nożna a sama nazwa mowi za siebie co jest najważniejsze ;)

KArooo23 komentarzy: 1874 07.07.2018, 11:19

@3rdpitch
Trawa jest zielona, niebo jest niebieskie, a kibic będzie sobie robił nadzieję kiedy widzi pozytywne zmiany i będzie krytykował, kiedy ma do tego powody. Tak było, jest i będzie, niczego nowego nie odkryłeś.

Nomad (zawieszony) komentarzy: 1440 07.07.2018, 11:04

@3rdpitch:

Co prawda to prawda. Nie tyle już w piłce, co na polskich portalach..
A tutaj mamy takie samo pompowanie balonika jakie robiła sama drużyna pod sterami Wengorza.

Cieszą te wszystkie zmiany ale brak realizmu u niektórych spowoduje 'bolesny' efekt domina (niebawem).
Trzeba znać umiar..

Ranczomen komentarzy: 4256 07.07.2018, 10:58

Ciekawe, czy Bould będzie mógł sobie w końcu pokrzyczeć na panienki, jak będzie trzeba :P

Dominik11 komentarzy: 13115 07.07.2018, 10:57

Widać po piłkarzach, oni padają po treningu daje im wycisk.

Thrall komentarzy: 151 07.07.2018, 10:57

Brawo! Czas zmienić przestarzałe metody Wengera!

Jacek1s komentarzy: 689 07.07.2018, 10:57

Bardzo dobrze, integracja jest ważna w drużynie.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City383242100
2. Manchester United38256781
3. Tottenham Hotspur38238777
4. Liverpool382112575
5. Chelsea382171070
6. Arsenal381961363
7. Burnley3814121254
8. Everton3813101549
9. Leicester City3812111547
10. Newcastle United381281844
11. Crystal Palace3811111644
12. AFC Bournemouth3811111644
13. West Ham United3810121642
14. Watford381181941
15. Brighton & Hove Albion389131640
16. Huddersfield Town389101937
17. Southampton387151636
18. Swansea City38892133
19. Stoke City387121933
20. West Bromwich Albion386131931
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah3210
Harry Kane302
Sergio Agüero216
Jamie Vardy201
Raheem Sterling1811
Romelu Lukaku167
Roberto Firmino157
Alexandre Lacazette144
Gabriel Jesus133
Riyad Mahrez1210
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna