Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU!

Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU! 10.03.2019, 18:22, Łukasz Wandzel 3144 komentarzy

Niewątpliwie Manchester United przed tym spotkaniem był na fali, ale na Emirates Stadium Czerwone Diabły zostały ujarzmione przez ekipę Kanonierów. Zwycięstwo 2-0 jest konsekwencją znakomitej postawy londyńczyków, którzy lepiej spisywali się w defensywie niż w ataku, jednak stwierdzeniem na wyrost byłoby powiedzenie, że bramki przyszły same. Arsenal po golach Xhaki i Aubameyanga wygrał kluczowy mecz w kontekście walki o pierwszą czwórkę.

Choć żadna drużyna nie może być pewna zajęcia miejsc 3-4 gwarantujących grę w Lidze Mistrzów, to dzisiejsze spotkanie przybliżyło Arsenal do osiągnięcia tego celu. Po starciu z Manchesterem United zaczyna się dla Kanonierów korzystny terminarz i teraz tylko od podopiecznych Unaia Emery'ego zależy, czy znajdą się w top four na koniec sezonu.

Arsenal: Leno - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil (77' Iwobi), Lacazette (86' Nketiah), Aubameyang (80' Suarez).

Manchester United: De Gea - Young, Lindelof, Smalling, Shaw - Matić (80' Greenwood), Fred - Dalot (71' Martial), Pogba, Rashford - Lukaku.

Gdyby Alexandre Lacazette dopadł do wrzutki Seada Kolasinaca, to Arsenal prowadziłby na samym początku spotkania. Piłka nie znalazła adresata, więc David De Gea mógł odetchnąć. To jednak poprzeczka Lukaku po wrzutce Shawa byłaby najgroźniejszą sytuacją w pierwszych minutach, lecz niedługo po tej sytuacji to Granit Xhaka zaskoczył wszystkich, w tym golkipera United. Szwajcar uderzył z dystansu, a tor futbolówki zmylił bramkarza gości na tyle, że piłka wpadła do siatki.

Za każdym razem gdy Czerwone Diabły atakowały, tworzyły bardzo groźne sytuacje. Oprócz wspomnianej już poprzeczki warto wymienić choćby słupek Freda po strzale sprzed szesnastki. Kanonierzy byli częściej na połowie rywali w pierwszej odsłonie spotkania, ale wykreowane przez nich sytuacje nie były stuprocentowe. Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra dobrze się bronili i powstrzymywali, czy to Aubameyanga, czy to Lacazette'a.

W 36. minucie Manchester miał niebywałą okazję na wyrównanie. Świetne podanie Rashforda do Lukaku sprawiło, że Belg znajdował się z futbolówką w jednej linii z obrońcami Arsenalu. Ci nie potrafili mierzyć się z jego fizycznością. Udanie zastawiający się Romero Lukaku próbował położyć jeszcze Bernda Leno, ale Niemiec zdołał interweniować, a następnie londyńczycy zażegnali niebezpieczeństwo.

Po przerwie goście dość szybko doszli do fantastycznej okazji. Ponownie Rashford dograł do Lukaku, a ten miał do pokonania już tylko Bernda Leno, znajdując się w okolicy piątego metra. Golkiper The Gunners zachował się w tej sytuacji bezbłędnie. Chwilę po tej akcji pomocy medycznej potrzebował Laurent Koscielny. Francuz zdołał kontynuować grę i całe szczęście, bo spisywał się znakomicie.

Arsenal bardzo potrzebował kolejnej bramki, żeby uspokoić swoją grę. Pomogli w tym goście, gdy po starciu Lacazette'a z Fredem sędzia zdecydował się wskazać na wapno. Pomijając fakt, czy rzut karny został przyznany zasłużenie, czy nie, kibice i tak drżeli, bo do strzału podchodził Pierre-Emerick Aubameyang. Jak wiadomo, Gabończyk zmarnował jedenastkę w końcówce meczu z Tottenhamem, ale z pojedynku z Davidem De Geą wyszedł zwycięsko. Uderzył lekko, ale Hiszpan dość szybko się rzucił, nie wyczuwając intencji strzelającego.

Gol na 2-0 dobił Manchester United, który od tej pory nie atakował tak zaciekle, a i w obronie nie pozostawał tak skupiony jak wcześniej. Wynik nie uległ już zmianie, a po 5 doliczonych do regulaminowego czasu minutach Arsenal mógł świętować zwycięstwo.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ArsenalChampion komentarzy: 798413.03.2019, 23:21

@Diam51: przecież Denayer kompletnie spóźnił się z interwencją , i przeszkodził Suarezowi w dojściu do piłki , ewidentny karny

mar12301 komentarzy: 2310113.03.2019, 23:20

@Mihex: City wygra, gola w 43 minucie strzeli Aguero, potem po przerwie wyrówna Mane, ale w 93 minucie sędzia po VAR wskaże na rzut karny, bo Matip dotknie piłki ręką w polu karnym i Aguero wykorzysta jedenastkę.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18413.03.2019, 23:18

Hahaha, Marciniak znowu odwalił. XDDD Suarez nadepnął obrońcy Lyonu na stopę i się wywalił, a Marciniak dał karnego.XD

Co ten człowiek robi w profesjonalnej piłce, to ja nie mam pojęcia. Co mecz to samo...

Alonso komentarzy: 1282413.03.2019, 23:18

@TheBestGooner: Wolałbym dalej oglądać Messiego, Ronaldo( i Wojtka :p), dzieciaki z Ajaxu czy kluby które walczą o mistrzostwo Anglii a nie tych nudziarzy

@ChatCrapGetBanged Tottenham też by przeszli

ArsenalChampion komentarzy: 798413.03.2019, 23:17

@ChatCrapGetBanged: a widziałeś chociaż jak ten Ajax grał ? bo tu się liczy w jakim stylu to zrobili , a tu spokojnie mogło być wyżej niż 3:5 w dwumeczu

Mihex komentarzy: 2360413.03.2019, 23:17

@fcescf: Powiedz jeszcze kto wygra. Chcę wiedzieć, bo te mecze LM ostatnio wieją nudą i nie chce mi się oglądać. Dzięki z góry.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492513.03.2019, 23:15

@Alonso

Ajax większy potencjał niż United i Spurs? Bo przeszli śmiesznie słaby Real?

TheBestGooner komentarzy: 358413.03.2019, 23:14

@Alonso napisał: "Ja nie widzę w 1/2 United, Tottenhamu i Porto. Mam nadzieje że nie trafią na siebie w 1/4, byłoby szkoda potencjału reszty ekip"

Wyjaśnij dlaczego widzisz w takim scenariuszu zmarnowany potencjał innych ekip?

fcescf komentarzy: 255413.03.2019, 23:13

LFC - Ajax i United - Porto w 1/4, potem LFC - ManU w 1/2 i finał LFC - City, skriny

michal192837465 komentarzy: 765413.03.2019, 23:13

Jutro pewnie Hurkacz i Arsenal o tej samej porze. Słabo.

Alonso komentarzy: 1282413.03.2019, 23:12

Ja nie widzę w 1/2 United, Tottenhamu i Porto. Mam nadzieje że nie trafią na siebie w 1/4, byłoby szkoda potencjału reszty ekip.

enrique komentarzy: 1894313.03.2019, 23:10

@TheBestGooner: Oglądałem na Polsacie.

TheBestGooner komentarzy: 358413.03.2019, 23:10

@enrique napisał: "Jakiś fanclub Lewego, jak LFC strzelało gole to była stypa że hej."

Przecież Szpaku to chyba sobie bark wybił taki miał orgazm przy bramkach Live.

enrique komentarzy: 1894313.03.2019, 23:09

Panie pomóż ten Borek to jakiś zwał co to za pytania niech się jeszcze Lewego zapyta co jadł na śniadanie i czy dobrze spał...

NaZawszeArsenal komentarzy: 122413.03.2019, 23:08

Finał Liverpool - Juventus. 3:0 dla Live po pierwszej połowie, potem Juventus odrabia straty, dogrywka i karne. Bohater Szczęsny zapewnia Juve zwycięstwo w LM

platinium komentarzy: 139313.03.2019, 23:07

@arsenallord: Ja tam się zgadzam z Shinevem - konkurencja rozwija. Kiedyś top4 to było śmieszne "trofeum", teraz nie mogę się doczekać końcówki sezonu.

enrique komentarzy: 1894313.03.2019, 23:07

Fajnie że Bayern odpadł, bo komentatorów już słuchać się nie dało...

Jakiś fanclub Lewego, jak LFC strzelało gole to była stypa że hej.

TheBestGooner komentarzy: 358413.03.2019, 23:06

@Arsenel napisał: "Nie ma brexitu w LM. Mamy za to frexit i gerexit xD"

Chciałbym dożyć POLEXITu w tej fazie Ligi Mistrzów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.03.2019, 23:06

@Diam51:

Jak jutro nie odmienimy losów dwumeczu to na końcu będziesz musiał dopisać Arsenal.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52413.03.2019, 23:06

@platinium
Na całe szczęście żadna część ciała mnie nie boli.

Tevez komentarzy: 408713.03.2019, 23:05

Kolejny mecz LM który Suarez kończy bez gola. To jakaś klątwa xD

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 313.03.2019, 23:05

Kibicowałem dzis Bayernowi, ale trzeba oddać Liverpulowi, ze ograli Bawarczykow jak jakichś ogórków. Nawet się nie spocili w tym dwumeczu.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.03.2019, 23:05

@platinium: Mnie śmieszy bo chyba nie zdajecie sobie sprawy, że to bardzo szkodzi Arsenalowi.

Arsenel komentarzy: 90113.03.2019, 23:04

Nie ma brexitu w LM. Mamy za to frexit i gerexit xD

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18413.03.2019, 23:03

Eredivisie > Premier League > La Liga > Bundesliga > Liga San Marino > Ekstraklasa > Ligue 1

platinium komentarzy: 139313.03.2019, 23:03

@arsenallord: @Simpllemann: Ale mnie cieszy ten ból dupki największych hejterów BPL :D

silvano95 komentarzy: 977613.03.2019, 23:02

Ja bym chciał Live-City w 1/4 rewanż na wczesniejszy sezon

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52413.03.2019, 23:02

@arsenallord
Taki scenariusz jeszcze bardziej mnie ucieszy.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.03.2019, 23:01

@Simpllemann: Edit. Żadna nie zagra w półfinale.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 313.03.2019, 23:01

W sumie MU to najsłabsza drużyna w 1/4 , więc mógłby Ajax na nich trafić xD

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52413.03.2019, 23:00

4 drużyny z PL, ale mam nadzieję, że żadna z nich nie zgranie tytułu.

platinium komentarzy: 139313.03.2019, 23:00

Ludzie, co wy z tym Juve, przecież oni mają szansę może z Porto/Man Utd, reszta ich goli jak ogórasów (no może że np. taki Ajax/Totki zagrają jak Arsenal za Wengera).

Patriko komentarzy: 520713.03.2019, 22:58

Ja obstawiam, że będzie jeden angielski ćwierćfinał i nie zdziwię się jak to będzie City - Liverpool, bo pary w LM lubią się powtarzach

mar12301 komentarzy: 2310113.03.2019, 22:57

Juve i tak wygra LM, więc niech se angielskie grają :D

kamilo_oo komentarzy: 2356713.03.2019, 22:57

@Papaciok:

Nie ma w ogóle takiej opcji, że te dwie wymienione przez Ciebie drużyny coś osiągną.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 313.03.2019, 22:57

@Kysio2607:
Ajax - Porto byloby mega. Jedna z tych fajnych druzyn w polfinale :X kreygasm

Fanatic komentarzy: 599113.03.2019, 22:57

Ja kibicuje Juve - mają pakę na izi wina w LM, MC i Live spuchną bo walczą ze sobą w BPL a allegri moze puszczac rezerwy w seriea tak jak zrobil to przed meczem z atletico

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:56