Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU!

Emirates twierdzą Arsenalu! Zwycięstwo 2-0 nad MU! 10.03.2019, 18:22, Łukasz Wandzel 3144 komentarzy

Niewątpliwie Manchester United przed tym spotkaniem był na fali, ale na Emirates Stadium Czerwone Diabły zostały ujarzmione przez ekipę Kanonierów. Zwycięstwo 2-0 jest konsekwencją znakomitej postawy londyńczyków, którzy lepiej spisywali się w defensywie niż w ataku, jednak stwierdzeniem na wyrost byłoby powiedzenie, że bramki przyszły same. Arsenal po golach Xhaki i Aubameyanga wygrał kluczowy mecz w kontekście walki o pierwszą czwórkę.

Choć żadna drużyna nie może być pewna zajęcia miejsc 3-4 gwarantujących grę w Lidze Mistrzów, to dzisiejsze spotkanie przybliżyło Arsenal do osiągnięcia tego celu. Po starciu z Manchesterem United zaczyna się dla Kanonierów korzystny terminarz i teraz tylko od podopiecznych Unaia Emery'ego zależy, czy znajdą się w top four na koniec sezonu.

Arsenal: Leno - Sokratis, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil (77' Iwobi), Lacazette (86' Nketiah), Aubameyang (80' Suarez).

Manchester United: De Gea - Young, Lindelof, Smalling, Shaw - Matić (80' Greenwood), Fred - Dalot (71' Martial), Pogba, Rashford - Lukaku.

Gdyby Alexandre Lacazette dopadł do wrzutki Seada Kolasinaca, to Arsenal prowadziłby na samym początku spotkania. Piłka nie znalazła adresata, więc David De Gea mógł odetchnąć. To jednak poprzeczka Lukaku po wrzutce Shawa byłaby najgroźniejszą sytuacją w pierwszych minutach, lecz niedługo po tej sytuacji to Granit Xhaka zaskoczył wszystkich, w tym golkipera United. Szwajcar uderzył z dystansu, a tor futbolówki zmylił bramkarza gości na tyle, że piłka wpadła do siatki.

Za każdym razem gdy Czerwone Diabły atakowały, tworzyły bardzo groźne sytuacje. Oprócz wspomnianej już poprzeczki warto wymienić choćby słupek Freda po strzale sprzed szesnastki. Kanonierzy byli częściej na połowie rywali w pierwszej odsłonie spotkania, ale wykreowane przez nich sytuacje nie były stuprocentowe. Podopieczni Ole Gunnara Solskjæra dobrze się bronili i powstrzymywali, czy to Aubameyanga, czy to Lacazette'a.

W 36. minucie Manchester miał niebywałą okazję na wyrównanie. Świetne podanie Rashforda do Lukaku sprawiło, że Belg znajdował się z futbolówką w jednej linii z obrońcami Arsenalu. Ci nie potrafili mierzyć się z jego fizycznością. Udanie zastawiający się Romero Lukaku próbował położyć jeszcze Bernda Leno, ale Niemiec zdołał interweniować, a następnie londyńczycy zażegnali niebezpieczeństwo.

Po przerwie goście dość szybko doszli do fantastycznej okazji. Ponownie Rashford dograł do Lukaku, a ten miał do pokonania już tylko Bernda Leno, znajdując się w okolicy piątego metra. Golkiper The Gunners zachował się w tej sytuacji bezbłędnie. Chwilę po tej akcji pomocy medycznej potrzebował Laurent Koscielny. Francuz zdołał kontynuować grę i całe szczęście, bo spisywał się znakomicie.

Arsenal bardzo potrzebował kolejnej bramki, żeby uspokoić swoją grę. Pomogli w tym goście, gdy po starciu Lacazette'a z Fredem sędzia zdecydował się wskazać na wapno. Pomijając fakt, czy rzut karny został przyznany zasłużenie, czy nie, kibice i tak drżeli, bo do strzału podchodził Pierre-Emerick Aubameyang. Jak wiadomo, Gabończyk zmarnował jedenastkę w końcówce meczu z Tottenhamem, ale z pojedynku z Davidem De Geą wyszedł zwycięsko. Uderzył lekko, ale Hiszpan dość szybko się rzucił, nie wyczuwając intencji strzelającego.

Gol na 2-0 dobił Manchester United, który od tej pory nie atakował tak zaciekle, a i w obronie nie pozostawał tak skupiony jak wcześniej. Wynik nie uległ już zmianie, a po 5 doliczonych do regulaminowego czasu minutach Arsenal mógł świętować zwycięstwo.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:54

a tymczasem Hurkacz melduje się w ćwierćfinale Indian Wells :D

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11713.03.2019, 22:54

Niedobrze mi jak widzę tyle angielskich zespołów w ćwierćfinale finale. Oby w półfinale nie było ani jednej, ale to mało prawdopodobne.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:53

Też macie wrażenie, że on się nawet nie zmeczyli tym Bayernem? Myślę, że jakby teraz weszło na murawę PSG to i tak by od nich dostali.
No, czy tam sobie sami strzelili.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492513.03.2019, 22:53

Sanches* :(

Jak West Brom klepnął Swansea 3-0, a Manchester City klepnął Schalke 7-0, to jaki wynik obstawiacie w Swansea - Manchester City?

Mihex komentarzy: 2360413.03.2019, 22:53

@FabsFAN: Ja tu nie składam życzeń :V Tylko obstawiam pary na podstawie farta poszczególnych drużyn xD
Poza tym Ajax nei takie ogóry ostatnie :V

Fanatic komentarzy: 599113.03.2019, 22:53

Mu i tak odpadnie, przegrywów takich jak p$g juz w 1/4 nie ma ;D

marcin04c komentarzy: 298113.03.2019, 22:53

Czekam tylko jak Barca dostanie w tyłek od City albo live. Ciekawe jak Pep zagra przeciwko barce

Gunner915 komentarzy: 281213.03.2019, 22:52

@Michal123

A chociażby wynik 2:10 tak szybko wyleciał Ci z głowy?

SoulStorm komentarzy: 743013.03.2019, 22:52

@FabsFAN: Jak miło,że się cieszysz.Witaj ! :P

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18413.03.2019, 22:52

MaNEE, MaNEE, BezneMA.
Się nauczyli i wytrzymać nie można.

TheBestGooner komentarzy: 358413.03.2019, 22:52

A ja chciałbym żeby angielskie drużyny nie zagrały ze sobą w ćwierćfinałach.

SoulStorm komentarzy: 743013.03.2019, 22:51

No to mamy 4 ekipy z Anglii i po jednej z Holandii, Portugalii, Włoch i Hiszpanii. Premier League zdominowało tegoroczne rozgrywki.

Mariusz28 komentarzy: 495113.03.2019, 22:49

Ja bym chciał zobaczyć takie United grający z Ajaxem :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.03.2019, 22:49

Renato swietna zmiana. Szkoda, ze nie gral od poczatku.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:48

Obejrzalbym Liverpool - Ajax. Mega ofensywny futbol.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 113.03.2019, 22:48

Co roku stawia się Barce jako faworyta, a oni klasycznie dadzą ciała w 1/4

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.03.2019, 22:47

Eh, liczyłem, że będą emocje do ostatnich minut, ale widzę, że Liverpool i Barcelona bez problemów awansują.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 813.03.2019, 22:46

@Michal123 napisał: "Lewandowski to coś strzelił w fazie pucharowej Ligi mistrzów od czasów czwórki z Realem? :D"
W każdym sezonie (:

Oldgunner3 komentarzy: 967513.03.2019, 22:46

Brawo the Reds.Pokazali moc premier league.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18413.03.2019, 22:46

I jest 4-1. XDDDD

Kysio2607 komentarzy: 1336013.03.2019, 22:45

Hahahah Szpaku zaczyna, Lewy bez podań XD a jak miał, to nie przyjął, a to dla takiego snajpera była setka.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 313.03.2019, 22:45

Jednak sklad Bayernu za cienki. Nadal twierdze, ze Gnabry, Coman i James nie nadaja sie na taki poziom, po prostu czegos im brakuje. Rafinha powinien byl zostac odpalony pare lat temu, ale to inna historia xD

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11713.03.2019, 22:45

Lewandowski niestety może sobie siedzieć przy jednym stole z Griezmanem, a nie Ronaldo czy Messim.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 113.03.2019, 22:45

Zawsze gdy ogladam mecze Bayernu to Sule gra niesamowicie słabo ale nie wiem czy to przypadek.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 113.03.2019, 22:44