Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal

Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal 28.12.2017, 21:58, Łukasz Wandzel 1037 komentarzy

Rozgrywany dzisiaj mecz derbowy na Selhurst Park mógł się podobać za sprawą Crystal Palace Roya Hodgsona. Orły zaprezentowały otwarty futbol, co pozwoliło im, jak i Kanonierom dać kibicom widowisko, w którym padło aż pięć goli. Gospodarze nie zamykali się we własnym polu karnym, licząc na remis, ale do samego końca stwarzali zagrożenie. Reszta zespołów z dolnej części tabeli zapewne postawiłaby przed bramką autobus, aby tylko móc uzyskać remis. Natomiast piłkarze Palace zagrali dobry mecz i może właśnie dlatego Arsenal zdołał strzelić aż trzy gole.

Ale także stracił dwie bramki. To pokazuje, że łatwiej przebić się przez pole karne przeciwnika, gdy nie jest nastawiony tylko na defensywę, jednak zawodnicy prowadzeni przez Arsene'a Wengera nie byli wystarczająco czujni i w końcówce mogli nawet podzielić się z rywalem punktami. Grali na wyjeździe przeciwko ekipie, którą także było stać na zdobycie bramek, bo dysponuje ona chociażby takimi zawodnikami jak Wilfried Zaha. Iworyjczyk potrafił namieszać, mimo że gole dla Orłów strzelali Townsend i Tomkins.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Chambers, Mustafi, Koscielny - Bellerin, Xhaka (87' Maitland-Niles), Wilshere, Kolasinac - Özil, Alexis - Lacazette (74' Coquelin).

Crystal Palace: Speroni, Kelly (80' Fosu-Mensah), Dann, Tomkins, Schlupp, Cabaye, Milivojevic, Loftus-Cheek (70' Sako), Townsend, Zaha, Benteke.

Można powiedzieć, że Arsenal przeważał w trakcie pierwszej połowy, ale nie dominował. Z pewnością częściej znajdował się przy piłce i stworzył więcej okazji, lecz pierwsze minuty pokazały, że gospodarze także mają ofensywę, którą mogą postraszyć. Jednak przez to Arsenal był w stanie stwarzać klarowne sytuacje i aż trudno uwierzyć, że wiele z nich zostało zmarnowanych.

Na otwarcie wyniku trzeba było czekać do 25. minuty, kiedy to gola zdobył Shkodran Mustafi, który

dobił po dziwnym, ale skutecznym strzale Lacazette'a. Francuz uderzył z ostrego kąta lewą nogą i zmusił golkipera Crystal Palace do interwencji, po której niemiecki stoper mógł wpisać się na listę strzelców.

Mecz, po strzelonej bramce, wydawał się być pod kontrolą Kanonierów, ale ci dali się zaskoczyć na początku drugiej połowy, bo wtedy niezłym dryblingiem popisał się Zaha, który przeszedł Bellerina i dograł piłkę do wbiegającego w szesnastkę Townsenda. Anglik nie dał najmniejszych szans Cechowi, umieszczając futbolówkę w lewym dolnym rogu bramki. Czeski bramkarz nawet się nie poruszył.

Wyrównanie wyniku sprawiło, że derbowe spotkanie zaczęło się od nowa, chociaż Arsenalowi uciekał czas, a po ostatnich niepowodzeniach nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. Alexis Sanchez, ze względu na zaistniałą sytuację, postanowił zagrać najlepszy mecz od bardzo dawna. Chilijczyk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 62. minucie, gdy nie dał szans Speroniemu, strzelając w polu karnym.

Nie trzeba było czekać nawet pięciu minut i Alexis podwyższył na 3-1, choć uznanie należy się także Wilsherowi, który posłał górną piłkę, którą Sanchez opanował, po czym wykończył akcję. To wyglądało jak typowa sytuacja sprzed lat, kiedy Alex Song wypuszczał tak na wolne pole Robina van Persiego. Na szczęście Wilshere nie wybiera się marnować kariery do Barcelony...

To, że Kanonierzy nie strzelą już bramki do końca spotkania można było przewidzieć po zmianach, jakich dokonał Wenger. Zdjął z murawy Lacazette'a, wpuszczając na boisko Coquelina, a później Maitland-Niles zastąpił Xhakę. I wszystko byłoby w porządku, gdyby obrona wyniku wychodziła piłkarzom The Gunners. Orły zaczęły napierać w taki sposób, jakby walczyły o zwycięstwo, a miały dwa gole straty do odrobienia.

Ich napór sprawił, że w końcówce bramkę na 3-2 strzelił Tomkins i wielu kibiców Arsenalu zaczęło drżeć o wynik. Nic się jednak już nie zmieniło i Arsenal cały czas nie odstaje w pogoni za top four, gdzie ich bezpośrednimi rywalami w walce o gwarancję gry w Lidze Mistrzów są Tottenham i Liverpool.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Crystal Palace!

obstawiaj mecze premier league!

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360405.01.2018, 10:42

Wszyscy są w takim szoku że Wenger kupił kogoś tak szybko zima ze az Sky zrobiło artykuł kim jest ten Mavropanos :D
Choc to pewnie głównie przez to ze to pierwszy młody zawodnik od zakontraktowania tego skauta BVB xD

GKS_AFC komentarzy: 871730.12.2017, 18:48

Real Madrid are now full committed to offloading Karim Benzema, who had been given an ultimatum ahead of Saturday's Clasico, according to don balon .

The report says that the French striker had been told before the match by Florentino Perez that if he didn't show well the club would be looking for a replacement in the winter window.

Mauro Icardi is thought to be Los Blancos' main target.

Hoho ciekawy wpis jesli z Benzema to prawda to Perez juz go chyba skreslil

GallAnonim komentarzy: 44330.12.2017, 18:46

@adamandium: Zderzenie głowami

adamandium komentarzy: 127730.12.2017, 18:45

co się stało z lukaku? ziewnąłem a tutaj na noszach

Garfield_pl komentarzy: 2775730.12.2017, 18:45

Lukaku nieźle oberwał, że aż go zwaliło z nóg, az tak źle nie wyglądało zderzenie

Alonso komentarzy: 1282430.12.2017, 18:45

tango down, Lukaku zderzył się głowami z Hoedtem i wpół przytomny znoszony jest na noszach

DontCry komentarzy: 760830.12.2017, 18:45

Stoch co rakietę odpalił. Miał fart z wiatrem, ale skok perfekcyjny.

Co się stało Lukaku?

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52430.12.2017, 18:45

@Kociek
tele-wizja.is/csport/

mitmichael komentarzy: 4924330.12.2017, 18:43

POLSKA!!!! alez pieknie sie to ulozylo, dwoch na podium Kamil na najwyzszym, Hula na 5 miejscu, cos pieknego

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.12.2017, 18:39

Oby takie podium się utrzymało do końca.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2017, 18:38

Kubacki też ładnie

Kociek komentarzy: 115930.12.2017, 18:38

Panowie macie jakiś stream do utd ? Najlepiej z aliez.me ? Nie wiem kurczę jak samemu to znaleźć... z góry dzięki

DikeAFC komentarzy: 52630.12.2017, 18:31

@schnor25: Tak mi się wydaje, zbliżają się MŚ i pewnie chce jeszcze spróbować bo czemu nie.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.12.2017, 18:27

Odejście Alexisa, czy Ozila jeszcze zniosę, ale jeżeli sprzedamy Walcotta, to już będzie przegięcie.

DexteR_000 komentarzy: 762130.12.2017, 18:27

Jak Theo odejdzie to wyczuwam transfeer jakiegos mlodego.

Szebson komentarzy: 351030.12.2017, 18:23

@schnor25: Zbyt piekne by bylo prawdziwe. Puscimy go na kontrakcie jak najwieksze gwiazdy.

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2017, 18:23

Choć z drugiej strony, jeśli chce się przypomnieć selekcjonerowi (oczywiście jako opcja na ławkę), to tylko regularną grą. W słabszym klubie powiniem otrzymywać dużo więcej szans, może nawet nawiąże do swoich lepszych występów ;]

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.12.2017, 18:23

To jutro Walcott 4 gole i out za 44 miliony funtów!

Mihex komentarzy: 2360430.12.2017, 18:23

@DikeAFC: Ale na pożegnanie szans na mistrza czy Alexisa xD?

schnor25 komentarzy: 1854630.12.2017, 18:22

@DikeAFC: Myślisz, że opuści Nas już zimą? :)

DikeAFC komentarzy: 52630.12.2017, 18:15

Jutro ostatni mecz przed okienem transferowym, wyczuwam TW14 w pierwszym składzie na pożegnanie :(

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2017, 17:54

Ostatni raz pojawiłem sie ponad rok temu i zniknąłem bez ostrzeżenia. Fakt, mógłbym się pojawiać częściej ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2017, 17:54

@arsenallord:

Ale ten pajac z kamerą, to już nie wina TVP.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11730.12.2017, 17:52

@Adrian12543: zgadzam się. Nie dość, że TVP psuje zabawę przez Babiarza to jeszcze fatalna realizacja. A skoki w Oberstdorfie to moje ulubione zawody w całym sezonie.

krawiec256 komentarzy: 54230.12.2017, 17:52

Sędzia koło 4-5 żółtek graczom Livnie pokazał, żarty jakieś