Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal

Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal 28.12.2017, 21:58, Łukasz Wandzel 1037 komentarzy

Rozgrywany dzisiaj mecz derbowy na Selhurst Park mógł się podobać za sprawą Crystal Palace Roya Hodgsona. Orły zaprezentowały otwarty futbol, co pozwoliło im, jak i Kanonierom dać kibicom widowisko, w którym padło aż pięć goli. Gospodarze nie zamykali się we własnym polu karnym, licząc na remis, ale do samego końca stwarzali zagrożenie. Reszta zespołów z dolnej części tabeli zapewne postawiłaby przed bramką autobus, aby tylko móc uzyskać remis. Natomiast piłkarze Palace zagrali dobry mecz i może właśnie dlatego Arsenal zdołał strzelić aż trzy gole.

Ale także stracił dwie bramki. To pokazuje, że łatwiej przebić się przez pole karne przeciwnika, gdy nie jest nastawiony tylko na defensywę, jednak zawodnicy prowadzeni przez Arsene'a Wengera nie byli wystarczająco czujni i w końcówce mogli nawet podzielić się z rywalem punktami. Grali na wyjeździe przeciwko ekipie, którą także było stać na zdobycie bramek, bo dysponuje ona chociażby takimi zawodnikami jak Wilfried Zaha. Iworyjczyk potrafił namieszać, mimo że gole dla Orłów strzelali Townsend i Tomkins.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Chambers, Mustafi, Koscielny - Bellerin, Xhaka (87' Maitland-Niles), Wilshere, Kolasinac - Özil, Alexis - Lacazette (74' Coquelin).

Crystal Palace: Speroni, Kelly (80' Fosu-Mensah), Dann, Tomkins, Schlupp, Cabaye, Milivojevic, Loftus-Cheek (70' Sako), Townsend, Zaha, Benteke.

Można powiedzieć, że Arsenal przeważał w trakcie pierwszej połowy, ale nie dominował. Z pewnością częściej znajdował się przy piłce i stworzył więcej okazji, lecz pierwsze minuty pokazały, że gospodarze także mają ofensywę, którą mogą postraszyć. Jednak przez to Arsenal był w stanie stwarzać klarowne sytuacje i aż trudno uwierzyć, że wiele z nich zostało zmarnowanych.

Na otwarcie wyniku trzeba było czekać do 25. minuty, kiedy to gola zdobył Shkodran Mustafi, który

dobił po dziwnym, ale skutecznym strzale Lacazette'a. Francuz uderzył z ostrego kąta lewą nogą i zmusił golkipera Crystal Palace do interwencji, po której niemiecki stoper mógł wpisać się na listę strzelców.

Mecz, po strzelonej bramce, wydawał się być pod kontrolą Kanonierów, ale ci dali się zaskoczyć na początku drugiej połowy, bo wtedy niezłym dryblingiem popisał się Zaha, który przeszedł Bellerina i dograł piłkę do wbiegającego w szesnastkę Townsenda. Anglik nie dał najmniejszych szans Cechowi, umieszczając futbolówkę w lewym dolnym rogu bramki. Czeski bramkarz nawet się nie poruszył.

Wyrównanie wyniku sprawiło, że derbowe spotkanie zaczęło się od nowa, chociaż Arsenalowi uciekał czas, a po ostatnich niepowodzeniach nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. Alexis Sanchez, ze względu na zaistniałą sytuację, postanowił zagrać najlepszy mecz od bardzo dawna. Chilijczyk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 62. minucie, gdy nie dał szans Speroniemu, strzelając w polu karnym.

Nie trzeba było czekać nawet pięciu minut i Alexis podwyższył na 3-1, choć uznanie należy się także Wilsherowi, który posłał górną piłkę, którą Sanchez opanował, po czym wykończył akcję. To wyglądało jak typowa sytuacja sprzed lat, kiedy Alex Song wypuszczał tak na wolne pole Robina van Persiego. Na szczęście Wilshere nie wybiera się marnować kariery do Barcelony...

To, że Kanonierzy nie strzelą już bramki do końca spotkania można było przewidzieć po zmianach, jakich dokonał Wenger. Zdjął z murawy Lacazette'a, wpuszczając na boisko Coquelina, a później Maitland-Niles zastąpił Xhakę. I wszystko byłoby w porządku, gdyby obrona wyniku wychodziła piłkarzom The Gunners. Orły zaczęły napierać w taki sposób, jakby walczyły o zwycięstwo, a miały dwa gole straty do odrobienia.

Ich napór sprawił, że w końcówce bramkę na 3-2 strzelił Tomkins i wielu kibiców Arsenalu zaczęło drżeć o wynik. Nic się jednak już nie zmieniło i Arsenal cały czas nie odstaje w pogoni za top four, gdzie ich bezpośrednimi rywalami w walce o gwarancję gry w Lidze Mistrzów są Tottenham i Liverpool.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Crystal Palace!

obstawiaj mecze premier league!

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

@Dancer
Tancerz! wbiłeś na parkiet k.com, by jutro potańczyć w Sylwka?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40030.12.2017, 17:48

Witajcie panowie. Co słychać?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1430.12.2017, 17:48

Ah te gole w ostatnich minutach kradnące 21 punktów w typerze xd

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18430.12.2017, 17:48

Leicester niczym Arsenal - grają przeciwko Kariusowi, wystarczy oddać trochę groźniejszy strzał, żeby strzelić gola, a mają pecha i nie udaje im się.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.12.2017, 17:47

Co te Swansea....

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52430.12.2017, 17:47

Co się dzieje z Iheanacho? Leicester wydał na niego blisko 30 milionów euro, a ten w tym sezonie rozegrał w lidze ledwie 255 minut, a dzisiejsze spotkanie będzie już 9. z rzędu, w którym nie wchodzi na boisko nawet na moment.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.12.2017, 17:44

Obiecująco to wygląda po pierwszej serii.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.12.2017, 17:43

Ja to chyba jedyną, która nie ogląda skoków :P

Szebson komentarzy: 351030.12.2017, 17:42

Widze, ze jestem jedyna osoba na swiecie, ktorej ta kamera sie podoba.

DontCry komentarzy: 760830.12.2017, 17:35

Dobra Hazard nie wejdzie już, a Salah na VC.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.12.2017, 17:31

Ten caly Gray z Leicester to taki nowy Davies. Slabiak.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2017, 17:31

United XI vs Southampton: De Gea, Young, Shaw, Lindelof, Jones, Pogba, Matic, Mata, Lingard, Mkhitaryan, Lukaku

Bednarek na ławce Świętych

DontCry komentarzy: 760830.12.2017, 17:27

Wchodzi Ox.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2017, 17:26

@maniekuw:

Już to pisałem. Szkoda gadać, jak te matoły to pokazują.

Dominik11 komentarzy: 2016330.12.2017, 17:22

Mane dziś drugi spalony jak Theo znalazł sobie przyjaciela tyle że spalonego.

ja8pl komentarzy: 296630.12.2017, 17:19

dziekuje :)

DontCry komentarzy: 760830.12.2017, 17:18

Moses schodzi, to znaczy że raczej wyjdzie w pierwszym na Arsenal.

11 games
234 minutes
5 goals
2 assists

DontCry komentarzy: 760830.12.2017, 17:13

@AceVenturaLFC: No Salah punktuje niesamowicie, nawet jak nie do końca mu wszytko wychodzi.

DontCry komentarzy: 760830.12.2017, 17:11

@AceVenturaLFC: Zastanawiam się nadal nad wymianą na Cou. No, ale jak widać Salah standardowo strzela. :D

Barney komentarzy: 2090530.12.2017, 17:10

@DontCry:

To moja odpowiedz i Salaha piekny gol :)

Dominik11 komentarzy: 2016330.12.2017, 16:57

GOAL: Alexis Sanchez jest zdesperowany, aby opuścić Arsenal w styczniu i ma nadzieję wymusić przejście do Manchesteru City.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282130.12.2017, 16:57

Drinkwater ładnie strzelił.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2017, 16:56

Benevento wygrało mecz :D

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52430.12.2017, 16:55

Historyczny moment w Benevento - pierwsze zwycięstwo w Serie A.

DontCry komentarzy: 760830.12.2017, 16:51

Mam wrażenie że Leicester na sporym farcie, Cou jest w formie i pewnie znowu coś strzeli.